Bugi

+
Wersja 1.1a;Akt 1: Przy walce z bestią podszedłem za blisko płomieni kilka razy. Oparzyłem sie i ok., tylko za pierwszym razem po przejściu podpalenia mogłem się ruszyć, a za drugim (po przeminięciu podpalenia) już nawet uniku nie mogłem zrobić (a było to wyjątkowo wskazane ze względu na sytuację ;) ) Nie wielki bug - przed wejściem do chaty jakiegoś wieśniaka pranie robiła zgrabna wieśniaczka o miłym głosie, po wyjściu na jej miejscu pojawiła sie starucha, nie robiąca prania, ale wciąż stojąca przy balii z wodą. I ta starucha miała głos i teksty tamtej młodej wieśniaczki - czyżby naraziła się Abigail ;D
 
goscwdom said:
Pojęcia nie mam ! I mnie było prosto - wpierw rozmawiam z Zygrydem i przekonuje go żeby wsparł sprawę - potem idę do Triss, potem do Nowego Narakortu - kolejno przeprawa z Salamandrami - wchodzę na góre i jest rozmowa między wszystkimi zainteresowanymi (Triss, Zygfryd, Geral i "Lojvarden") - wtem pojawia się DeWett - następuje teleportacja i... gra rusza dalej!PS.Czy ktoś sprawdzil mój przypadek z kikimorami? bo nie widzę żadnego postu odnośnie "faktycznie to bug" lub "u mnie wszystko działa!"
Też miałem ten problem ale nie wiem czy za drugim razem sie uda... Może innym działa po walczą z samą kikimorą ja miałem zwis jak se ją z axiowałem do pomocy se zbirami salamandry w nocy...
 
faceless pamiętaj o czynnikach losowych. jedno podpalenie nie równe drugiemu (pewnie za drugim razem doszedł atrybut "Ból")
 
Walka z bestia, wersja wspierania Abigail - gdy po zabicu bestii pojawiaja sie pacholki i wlaczy sie pauze przed scenka ostatniej rozmowy z Wielebnym (gdy przeciwnicy sa jeszcze oznaczeni "na niebiesko"), gra sie zwiesza - tzn. "odpauzowac" sie jej nie da. Mysle, ze moze to wystepowac takze wtedy, gdy niechcacy zapauzujemy w trakcie wgrywania innych przerywnikow, ale tego nie sprawdzilem. Jak bylo zglaszane to sorry, ale nie bede sie przekopywal przez 30 stron ;) . W ogole te walke trzeba przeprojektowac (np. dodac info, ze Abigail traci przytomnosc a nie ginie - chyba z kilkadziesiat razy loadowalem po jej "smierci", zanim sie okazalo, ze po walce wzmartwychwstaje; dac graczowi chwile na przygotowanie sie przed walka, tak by nie musial za kazdym razem "przeklikiwac" sceny sadu, itp). Ale o tym juz pewnie wielokrotnie bylo pisane, nie wiem jak walka w tej wersji mogla sie przemknac przez testy...
 
Mam problem, mianowicie przy ładowaniu cmentarza i kanałów gra wychodzi mi do windowsa i pokazuje sie błąd AppName: witcher.exe AppVer: 1.1.0.1119 ModName: witcher.exeModVer: 1.1.0.1119 Offset: 0046eb4eCo ja mam z tym zrobic, ponowne zainstalowanie nie pomoglo :/
 
Po walce z Bestią, gdy pojawiają się wieśniacy (po zabiciu bestii), muzyka jest ściszana do rozmowy. Problem z tym, że po rozmowie, gdy zaczyna się walka, muzyka nie zwiększa głośności, a efektów dźwiękowych w ogóle nie ma. Wszystko wraca do normy dopiero po skończeniu rozmowy z Abi.
 
Hodo said:
Mam problem, mianowicie przy ładowaniu cmentarza i kanałów gra wychodzi mi do windowsa i pokazuje sie błąd AppName: witcher.exe AppVer: 1.1.0.1119 ModName: witcher.exeModVer: 1.1.0.1119 Offset: 0046eb4eCo ja mam z tym zrobic, ponowne zainstalowanie nie pomoglo :/
Gra czasem robi takie cyrki próbowałeś instalacji nowych sterowników, zamykania programów w pasku obok zegarka najczesciej przyczyna wywalanai sie gry sa programy antywirusowe firewalle itdMi gra od IV rozdziału wywala sie zaraz po tym jak zrobie swojego sejwa i po jakis 20min zechce zamknac gre pozostaje czarny ekran i ten sam problem wystepuje
 
hyh, po zakupieniu/wykuciu miecza z 3 czerwonych meteorytów i miecza srebrnego z 2 ziemia +słońce (3 akt), sprzedałem miecznikowi Harvalla, polazłem do Nowego Narakortu, przy ladzie jest beczka... Rozmawiam z karczmarzem, wychodze z rozmowy i patrze co w tej w beczce jest... A tam prócz miodu jest Harvall i 2 gi srebrny miecz wykuty u miecznika (2x ziemia+słońce) ;D ;D ;D
 
Miałem liczne problemy z zachowaniem fizyki się niektórych obiektów: głównie mieczy, zaraz po pokonaniu wroga, zdarzało się, że miecz latał, lub trup tak go pokrył, że nie można było go podnieść. :/I kolejna sprawa: quest zaznacza na mapie miejsce, gdzie powinien być osobnik do którego się zmierza a nie tam gdzie jest!Przez to np. musiałem szukać Vincenta w loszku, kiedy mapa uporczywie wmawiała, że znajduje się on przy straży...
 
Dzisiaj wklejam drugi filmik z Wiedzmina.Problem polega na tym, ze nieraz zdarza mi sie odcinac glowy moim "przyjacielom".Czemu w takim razie napis "Szczatki" jest przy czaszce, a po kliknieciu w nia Wiedzmin dobiega do czaszki po czym wraca sie do korpusu ciala? (po tym incydencie zaczalem wierzyc ze pathfinder calkowicie sie pogubil :p)Jeszcze dzisiaj zmodyfikuje ten post i wkleje linka do youtube'aOto link:http://pl.youtube.com/watch?v=7rQZsMrXtS8
 
aenwu said:
Gra czasem robi takie cyrki próbowałeś instalacji nowych sterowników, zamykania programów w pasku obok zegarka najczesciej przyczyna wywalanai sie gry sa programy antywirusowe firewalle itdMi gra od IV rozdziału wywala sie zaraz po tym jak zrobie swojego sejwa i po jakis 20min zechce zamknac gre pozostaje czarny ekran i ten sam problem wystepuje
Ta wszystkiego próbowałem :/
 
Ja dwa razy pod rzad mialem sytuacje ze w koncowej walce gruzy tak przysypaly Krolowa kikmor ze nie moglem sie do niej dostac i wyjac wiadomosci Magistra konczacych rozdzial ;/ sama walka prosta nie jest a tu jeszcze takie buraki, probowalem na wszystkie sposoby Ardem przesunac gruzy ale nie dzialalo, dopiero za trzecim przejsciem calej sciezki zdrowia udalo mi sie zakonczyc III rozdzial. A co ciekawe, gdy wgrywalem sejwy te zawieszone, ciala kikimory nie bylo, ale znak "szczatki" byl widoczny... Panowie, zrobcie cos z tym bo to baaaardzo zniecheca
 
mam poważny problem w piątym akcieopowiedziałem się po stronie zakonu; walczę w towarzystwie Zygfryda i Rayli na barykadzie, Rayla dostaje strzałę, Zygfryd i Geralt po rozmowie chcą się przenieść na bagna i... bug... nie da rady, bo mi się gra wywala; kilka razy próbowałem, resetowałem kompa i nic; czy ktoś wie z czym może być to związane?mam wrzucić save z gry?w piatym akcie gra nie daje mi pojsc dalej - czarna rozpacz;(jesli juz gdzies ktos o tym pisal, przejrzalem forum pobieznie ale nie znalazlem tego problemu; za gleboko nie chce wchodzic, bo strasznie duzo spoilerow, a nei chce sobie psuc zabawy ;) zrezygnowalem z czytania forum zeby nie poznawac innych opcji w grze, a tymczasem juz uwazajac by nie czytac spoilerow i tak sie duzo dowedzialem o wygladzie fabuly po opowiedzeniu sie po stronie nieludzkiej; jesli ktos zna rozwiazanie mojego problemu lub wie do kogo z tym sie zglosic to prosze o pomoc)EDIT:poradzilem sobie z problememprzeszedlem do innej lokacji, zrobilem save, wczytalem go i dopiero po tym moglem przejsc na bagna; nei wiem na czym polegal ten blad, ale stworcy powinni na to zwrocic uwage; ilekroc probowalem przejsc dalej na tym pierwszym savie to nie dawalo rady - wywaloalo gre; a po tym myku opisanym zdanie wczesniej - poszlo bez problemow... a jzu sie zaczynalem stresowac ze gry nie przejde - tymczasem mija pare godzin a ja mam za soba skonczony epilog; od jutra zaczynam sciezke po stronei elfow ;)
 
AKT III - po zabiciu bandytów salamandry na dole karczmy idę na górę do Tris i Leeuvardena a tam.... nic ! zagaduję do nich, zaczepiam, piję na umór i ...nic ! tylko teksty - " Wiedźmin zaraz przyjdzie" itp. Mam oryginał i nie mogę ruszy dalej z grą !!! ż e n a d a ! ! !
 
mam problem z wejściem na cmentarz jestem w trzecim akcie i w żaden sposób nie mogę wejść na cmentarz wywala mi grę próbowałem zmiejszać grafikę do minimum nie pomogło... w drugim akcie cmentarz działał normalnie:/ pytanie czy na cmentarzu będę miał coś ważnego do zrobienia czy mogę sobie odpuścić cmentarz?( czujki nie założyłem)
 
2 bugi: 1. fabularny - na Polach jest posążek który trzeba zapalić, nie wiadomo dokładnie jak to zrobić, umieszczenie w nim mandragory nic nie daje, Gon mnie atakuje, jak podchodzę do posągu mam krzemiń, ale nie mogę go użyć, Igni nie pomaga2. techniczny - TEN SAM Posążek: Radeon 2600XT, Vista x64, P4 - z posążku wystrzeliwują takie linie, pęk czarnych odcinków o wspólnym początku, jakby wachlarz - czasem da się to zaobserwować gdzie indziej na polach jeśli wcześniej było się przy posążku.
 
goscwdom said:
To nie jest bug spowodowany "słabym kompem". Odpal sobie Wyzimę z save'a, rzuć Axii na kikimorę i powiedz co się dzieje!
To nie znaczy, że u wszystkich będzie tak samo... U mnie nie dzieje się nic :)
 
Jak zwykle nie jestem pewien czy niektóre rzeczy jako bugi pasują czy raczej jako propozycje, mam nadzieję po prostu dać pomysły jakieś przy okazji, które pewnie da się przy patchach poprawić;).1. Jak poszedłem na pola do Jaskra który miał śpiewać, przy rozmowie za moimi plecami stanął Pat, i miał dokładnie ten sam model co Jaskier.. niezbyt wiem dlaczego:/.2. Teraz zacząłem grać na hardzie dla rozluźnienia(bo czekam z faktyczną grą na patch), i walcząc z salamandrytami trzy dziwne rzeczy zauważyłem... tzn. wcześniej mi się nie zdarzyło, żeby po trzecim, takim z bojowym pomrukiem, uderzeniu przeciwnik stawał oszołomiony i oczekujący na dekapitację... Dalej, na podwyższeniu zabiłem tak ładnie jednego bo chciałem zobaczyć jak spada, no a on po prostu zniknął, pomimo tego, że spadał na dziedzinieć, nie na zewnątrz. No i ostatnia rzecz z tych, ubijałem jednego, a dwóch w oddali sobie spokojnie stało czekając aż zbliżę się do schodów. Potwory akurat tak się nie zachowują, ale... może poprawa jakoś AI przeciwników? Choć i tak wiem, że to niewiele da, kiedy Geralt po prostu robi combosa, nie sposób cokolwiek robić. I co jeszcze... Co powiecie na "naturalną" zdolność wywołania krwawienia(np. 5-10%) mieczy? Bo mimo że modele te same ruchy wykonują, pewnie może się zdarzyć, że Geralt w swoim stylu tylko muśnie tętnicę wroga i wtedy kicha z nim;)...Pozdrawiam i tym razem gratuluję muzyki, słucham poza grą i nie mogę się nachwycić;].E: Nie wiem czy to też jako bug się zalicza(jak zwykle nie wiem;)), aczkolwiek... Zachód Słońca pięknie wygląda na budynkach, szkoda tylko, że właśnie samego Słońca wtedy nie widać, nawet jak Geralt w jego blasku staje...:(No i ciekawi mnie co z tym "przekrzywionym" odblaskiem Słońca/Księżyca na wodzie i pewną regularnością fal gdy patrzy się z oddali..E2: Tu screeny do dwóch bugów które wcześniej opisywałem:1. Niekolizyjne zabite dechami drzwi w Handlowej.http://bioz.republika.pl/1a.jpghttp://bioz.republika.pl/1b.jpghttp://bioz.republika.pl/1c.jpg2. "Krzywy" Księżyc, czasem mocniej, czasem mniej, tu akurat mało wyraźnie to widać..http://bioz.republika.pl/2a.jpghttp://bioz.republika.pl/2b.jpgE3: Jeszcze jedno. Czasem jak wykonuję combo przeciwnik umyka i mimo że odchodzi ode mnie na wiele kroków, przy wykonywaniu combosa dalej traci HP... Tak miałem np. przy walce w epilogu. Przeciwnik postanowił w pewnym momencie podejść do mojego sojusznika, ale jak dostał ode mnie tym cięciem w dół z wyskoku, padł jak miażdżony ki/psi Geralta..E4: Na cmentarzu wystawała ręka truposza która po aardzie przez pewien czas dygotała. Mam filmik ale nieco potrwa konwertowanie go i wrzucanie na ftp(robiłem cyfrówką bo nie mam softu tego typu;)).
 
kvazar - wloz na miejsce korzen mandagory i uzyj igni... jak to nie pomaga to... you have fucked :psprobuj tez tego rozwiazania, ktorego ja uzylem dla swojego problemu (opisane wyzej) - czesto eliminuje to podobne bledy w wielu grach, keidy nie mozna ruszyc naprzod;powodzenia ;)
 
Witam!Mam problem w zadaniu z obeliskami. Mam 9 sefir a w dzienniku wyświetla mi się że mam 8 . I nie myślcie że nie umiem liczyć! Liczyłem kilka razy. Nie wiem czy mam grać dalej czy wczyać zapisaną grę . W tym drugim przypadku musiałbym się niestety sporo cofnąć . Napiszczie co sądzicie o tej sprawie . Osobiście sądzę że jak włoże wszystkie sefiry które mam plus jeszcze jedną którą zdobędę to wieża powinna się otworzyć pomimo tego bugu w dzienniku . POMÓŻCIE ! ! !
 
Top Bottom