Carshe wiedzmiń 3 PC Steam

+
Cześć,
kupiłem tydzień temu nowy komputer. moje podzespoły: https://www.morele.net/inventory/info/2b3e96d2/
w załączniku również raport DxDiag

Po zainstalowaniu najnowszych sterowników (chipset, bios i sterowniki płyty, sterowniki karty graficznej) odpaliłem grę i działała niestabilnie. Poziom FPS był ok, jednakże pojawiały się co chwilę mikro przycinki i po jakimś czasie 5-20 minut gra się crashowała - pojawia się czarny ekran, słychać przez 5 sekund dzwięki z gry, później już nic, nie mogę zamknąć gry ani menedżerem zadań, ani w żaden sposób wyjść z gry, pomaga jedynie wymuszony restart komputera. Później karta graficzna się wyłącza (kod 22), i muszę ją włączyć w menedżerze urządzeń i zresetować pc aby zaczęła działać poprawnie ze sterownikami (ss 1 z menedzera urządzeń). Z tych podstawowych rzeczy do tej pory zrobiłem:
- sprawdzenie spójności plików
- próbowałem odpalić grę na windows 10 oraz 11
- próbowałem odpalić w direct 11 oraz 12 z różnymi kombinacjami ustawień grafiki
- próbowałem na wersji classic oraz najnowszej
- zmiana z maks 60 fps na bez limitu
- próbowałem zainstalować starsze wersje sterowników - to trochę pomogło wraz ze zmianą ustawień grafiki ale i tak nadal co jakiś czas crashuje, chociaż zdecydowanie rzadziej i na direct12 brak mikro przycinek
+ inne tricki z poradników/osób z podobnym problemem

Niestety w żadnym przypadku nie udało się rozwiązać w pełni problemu, jedynie zminimalizować. Obecnie najstabilniej gra mi działa na wersji sterownika AMD 22.11.2, direct12, windows 11, ustawienia grafiki wysokie, Vsync off, ray tracing off, hair works off, maks 60 fps - po 2h stabilnego grania włączyłem w tej konfiguracji ray tracing i po kilku minutach crash :) Także to maks co mogę wycisnąć aby w miarę stabilnie grać bez crashy co chwilę, chociaż i tak się pojawiają, co przy tym sprzęcie jest raczej mało satysfakcjonujące (próbowałem również na najniższych i też były crashe).
 

Attachments

  • DxDiag.txt
    84.4 KB · Views: 24
  • ss1.jpg
    ss1.jpg
    123.5 KB · Views: 36
Problem rozwiązany. Wymieniłem to gó**o na gtx 3060 ti i śmiga elegancko :) pierwszy i ostatni raz coś od AMD.
 
Top Bottom