Data premiery - równi i równiejsi?

+
231 streamów The Witcher 3 teraz leci...
Pomyślcie, że jest to tylko procent tych co mają już grę.
Większość graczy gra sama dla siebie i nie pokazuje tego. Liczba takich graczy pewnie idzie już w tysiące...

Spisałem graczy z następujących państw (podaję skróty):
FR / GER / ENG / SUI / ITA / ES / DE / AUT / BRA
Do tego oczywiście Arabia i Russia... Kuźwa nawet Putin może grać, a my czekamy :(
 
Last edited:
Szkoda, że CDP w ogóle się nie wypowiada w tej kwestii.
Odnoszę wrażenie, że jeżeli nie wyciągną z tego odpowiednich konsekwencji sytuacja powtórzy się przy Cyberpunk`u. I nie mówię tutaj o wyciąganiu konsekwencji w postaci blokowaniu filmików na yt i twitch`u. To nie nabywcy powinni oberwać, ale sklepy, które zdążyły się posunąć do sprzedaży gry. Tymczasem, biorąc pod uwagę to co teraz robią Saturny i inne sklepy w Norwegii, Niemczech i Polsce raczej sklep w Dubaju nie spotkał się z żadną karą.

Oczywiście w ogóle nie obwiniam za to ludzi którzy kupili grę. Ich święte prawo, skoro produkcja spoczywa na półkach. Winne temu są sklepy i CDP, który kompletnie nie przemyślał sprawy. Mieli mnóstwo czasu, na to, żeby zabezpieczyć grę na wszelkie sposoby, tak jak to zrobiono z PC. Tymczasem wszystko wydaję się być ukartowane i nie próbuje tutaj rozpoczynać żadnych teorii spiskowych. Po prostu najpierw miała miejsce akcja w Dubaju i mam wrażenie, że gdyby odpowiednio potraktowano temat, nigdzie na świecie by się to nie powtórzyło.
Tymczasem założę się, że jutro kolejne sklepy zaczną sprzedawać grę, tym razem pewnie w USA, dlatego, że George ze sklepu z wideo grami, powie do Michaela, "stary, cały świat sprzedaję, a CDP głaszcze za to po głowie, no to my tez zacznijmy sprzedawać".
Albo faktycznie CD Projekt ma pecha, albo chcieli zmaksować sobie sprzedaż na konsole. No bo w końcu Saturn twierdzi, że jak najbardziej mają pozwolenie na sprzedaż...
Wiem, że zostały raptem 2 dni do premiery, więc pisanie długich wywodów mija się z celem, ale uważam, że potraktowano niektórych, tak jak Ubisoft potraktował fanów przy AC:UNITY. U nich leżała optymalizacja, u nas waha się data premiery. Burdel na kółkach jednym słowem.
Gdyby chociaż widzieć jakąś reakcję na ten temat ze strony RED`ów, ale oni raczej sprawiają wrażenie, jakby im to kompletnie było na rękę. To smuci. "Damy wam jeszcze łatkę premierową, skoro już kupiliście", "możecie streamować".
Wiecie co, to nie Ci co zamówili EK powinni dostać koszulki na przeprosiny, tylko Saturn w Niemczech razem ze wszystkimi, którzy już grę kupili - za to, że wyprzedzili premierę dla dobra sprzedaży i pozwolili zarobić CDP!
 
Last edited:
231 streamów The Witcher 3 teraz leci...
Pomyślcie, że jest to tylko procent tych co mają już grę.
Większość graczy gra sama dla siebie i nie pokazuje tego. Liczba takich graczy pewnie idzie już w tysiące...

Spisałem graczy z następujących państw (podaję skróty):
FR / GER / ENG / SUI / ITA / ES / DE / AUT / BRA
Do tego oczywiście Arabia i Russia... Kuźwa nawet Putin może grać, a my czekamy :(
Skoro poszło ponad milion preorderów + osoby które kupią i zagrają po premierze to nawet jak by teraz miało W3 około 10 tys osób to i tak promile...
 
Czyli można powiedzieć: "Już po premierze"!
Cholera, a ja - napalony Pre Orderowiec, przegapiłem sprawę!
 
w Niemczech można kupić Wolfensteina ?!

http://www.saturn.de/webapp/wcs/sto...=sedede&searchParams=&path=&query=Wolfenstein

Tak, można. Co Wy z tym Wolfensteinem? O czym innym my tutaj :dry:
@Jonek52 - zapewne nie. Nikt mnie nie przekona, że Saturn i Real wystawiły płyty tak o sobie. Pani z Saturna stwierdziła, że czasem przed premierą sprzedają, ale jest to zawsze określone umową. Więc zapewne zrobili to zgodnie z jakąś tam umową. Z Namco na przykład. Dziwi mnie niezmiernie fakt, iż wydawca gry ma więcej do powiedzenia niż jej twórca. Ale jako, iż w tym biznesie nie siedzę, lepiej zamilknę.
I jeszcze raz na sam koniec - nie mam problemu z tym, że inni grają. Ale jak już się gra, to powinni grać wszyscy na równych prawach. Coż ja teraz mam zrobić? Zaszyć się w jakiejś jamie, nie dotykać komputera, nie korzystać z normalnego życia w sieci, aby przypadkiem nie zobaczyć spoilera?I tak przez 2 tygodnie? Niepoważne. I smutne.

Gruba ochrona
Jaka ochrona? Tutaj nie ma w sklepach ochrony. Są tylko pracownicy ;)
Robienie zdjęć jest przynajmniej w naszym Saturnie normalną praktyką. Jak <teraz trywialnie> kupowałam ostatnio pralkę, to każdą kartkę z modelelm i ceną obfotografowałam, żeby później porównać ceny. Nikt nie robi z tego wielkiego halo, ponieważ co drugi sklep daje gwarancję najmniższej ceny na przykład. W Niemczech dużo rzeczy funkcjonuje inaczej. Nawet trochę lepiej. Ale to temat do karczmy ;)
 
Last edited:
Nie mam złudzeń co do dnia wydania patcha na PC ale mimo wszystko mam nadzieję, że może pojawi się kilka godzin wcześniej niż zakładano ;) Jak nie to też nic się nie stanie, tak jak początkowo miałem niesmak i byłem z lekka oburzony to cieszę się, że tak faktycznie zostało nieco ponad 2 dni - jakoś wytrzymam :p
 
@Lotherien
Trochę nie chce mi się wierzyć, że te zdjęcia są z niemieckiego sklepu.. A powód tego jest taki, że zgodnie z ich prawem jest zakaz sprzedawania u nich Wolfensteina.
Nie szerz herezji, mogą sprzedawać Wolfa tylko jest ocenzurowany w grze nie uświadczysz ŻADNEJ swastyki.


Dzięki @Lotherien za info dobra z ciebie zwiadowczyni, przykro się człowiekowi robi na takie zdjęcia, cóż premiera Dzikiego Gonu na trzy platformy to serio reszta to żart.
 
Last edited:
Dzięki @Lotherien za info dobra z ciebie zwiadowczyni, przykro się człowiekowi robi na takie zdjęcia, cóż premiera Dzikiego Gonu na trzy platformy to serio reszta to żart.
Przykro mi, iż Ci przykro. Samej też było mi cholernie przykro. Era smartfonów. Moje jedyne wytłumaczenie :(
View attachment 14257
Taki świeżutki i pachnący nowością. I przede wszystkim namacalny :(
A tu preorder opłacony i człowiek na paczkę czeka. Ech....
 

Attachments

  • IMAG1268.jpg
    IMAG1268.jpg
    349 KB · Views: 40
Wiesz, akcję im skoczyły o 20% więc wiedzą co robią. A my jesteśmy szaraczkami z których pewno się teraz śmieją.
 
Prawda jest taka, że gdyby REDzi jakkolwiek zareagowaliby na ten sklep w Arabii (sprawa sądowa, grzywna, cokolwiek) to reszta sklepów na świecie, w obawie przed konsekwencjami, Wiedźmina by nie wystawiały. A tak wiedzą, że i tak żadnych kar nie ma to co sobie mają żałowac, wystawią grę kilka dni przed innymi sklepami to i zysk będzie większy. Ktoś tu nie odrobił pracy domowej.
 
Chyba statystykę pierwszego tygodnia do premiery :p I ilości zawiedzionych preorderowców ;)

@ceadmil - nie wydaje mi się, żeby Saturn ryzykował złamaniem umowy, to za duża korporacja żeby pozwolić sobie na takie ryzyko. Najpewniej mieli taką umowę, że zezwalała na tą sprzedaż przed premierą. Szkoda tylko, że CDPR nie pokusił się o miłą niespodziankę dla wszystkich, którzy zamawiali u nich i nie wysłał paczek wcześniej. Zamiast zachęcać do kupna właśnie u nich, zniechęcają.
 
Last edited:
Wywiad z PIXELa nr 2.
"Nowe czasy dystrybucji" - z Michałem Gembickim dyrektorem generalnym CDP.pl rozmawia Piotr Mańkowski

"Wierzę, że jesteśmy w stanie zaoferować konsumentom lepszą jakość usług - choćby szybszą i tańszą dostawę niż konkurencja. (...) Chcemy, aby klient, będąc u nas, czuł, że kupuje u specjalistów w tej dziedzinie."
--------------------

Biorąc pod uwagę, że W3 przedstawiony jest jako "flagowy" produkt studia RED, troszkę mnie śmieszy sytuacja, w której klienci innych sklepów otrzymają tę pozycje wcześniej. Jeżeli chce się być najlepszym, to niestety, takie sytuacje trzeba przewidywać. Przy W2 jakoś dało się rozesłać gry wcześniej. Wychodzi na to , że należało rozdzielić premierę PC i konsol, skoro w konsolach nie ma zabezpieczenia użytkowania przed premierą. Wydać PCtową wersję o tydzień wcześniej, rozesłać na spokojnie paczki tak żeby wszyscy mieli zainstalowaną grę w momencie startu serwerów. Dodatkowy sukces to to, że grafika PCtowa nakręciłaby sprzedaż na konsole, podczas gdy teraz mamy sytuacje odwrotną, streamy z konsol wywołały plotki o downgradzie.


"Dalej nie zapominamy o naszych korzeniach. Umiemy dystrybuować gry i fakt, że zbudowaliśmy platformę do ich sprzedaży, nie oznacza, że zamierzamy ten kierunek sobie odpuścić."
-----------------------------
Wiem, że to w kontekście firmy, ale nie da się nie zauważyć, że korzeniami serii Wiedźmin są PCtowcy. I nic by się nie stalo gdyby PCtowcy właśnie byli lekko faworyzowani podczas premiery.


--------------------------
Do tych, którzy zalecają zimne prysznice i uważają, że "nic się nie stało i nie dzieje". Nie przeszkadza Wam to to jest to Wasza sprawa, nikt Was nie namawia do zmiany tego zdania. Pozwólcie jednak, że za swoje wydane pieniądze, będziemy protestować i marudzić w nasz sposób. Parafrazując komentarz do streamów - nikt Wam nie każe czytać naszych postów.
 
Wiesz, akcję im skoczyły o 20% więc wiedzą co robią. A my jesteśmy szaraczkami z których pewno się teraz śmieją.
hmm akurat każdy kupić akcje może (notabene fajnie jak gra sama zarabia na siebie jak w moim przypadku ) poza tym nawet jak Niemiec kupił sobie wersje PC to i tak nie pogra przed 19 wiec co z tego że może kupić ?
 
dla mnie ta premiera jest naprawdę beznadziejna, byłem dzisiaj w sklepie i miałem w ręku wersje na PS4, mogłem sobie dołożyc 100zł i miałbym gre juz dziś, przeszedłbym wątek fabularny i puścil gre na allegro, po takim czasie wszystko byłoby wiadomo co do wydajności wersji PC, a tak kupiliśmy gre w ciemno, po drugie sądziłem że bedzie cieżko dostać gre przed premierą na konsole, a tu proszę....jak się okaże, że nie osiągne na pc 60fpsów, albo jak w grze wysątpi ten bardzo znany z gier PC "stuttering" to już w ogóle się posiekam....
 
Wywiad z PIXELa nr 2."Nowe czasy dystrybucji" - z Michałem Gembickim dyrektorem generalnym CDP.pl rozmawia Piotr Mańkowski
Od jakiegoś czasu (bodaj z rok) CDP.pl oraz CD Projekt RED to odrębne i niezależne spółki, bez wspólnych właścicieli.

A poza tym... serio? Aż tak wam robi, że sobie trochę poczekacie? Ja rozumiem, gdyby różnica wynosiła miesiące... ale kilka dni?
 
Top Bottom