Deus Ex

+
Chyba na głowę upadli 190zł za wersje PC xD Ciekaw jestem cen w innych sklepach bo na muve zauważyłem że ta nowa wersja strony jest tylko przykrywką do systematycznego zawyżania cen a pre-ordery u nich to jakaś kpina. Całe szczęście są jeszcze takie strony jak cdkeys gdzie można kupić prawie o połowę taniej niż na muve. Przykład taki Mad Max, na muve wołają blisko 140zł a tam mam to samo za 75zł ;)
 
Cenega znowu dała radę z tytułem - Rozłam Ludzkości brzmi zdecydowanie lepiej niż np. Ludzkość Podzielona.
Co do ceny na PC - łączę się z wami, bracia Pecetowcy, w bulu i nadzieji na zmianę (na lepsze, oczywiście).
 
 
Smutne to. Jestem 'podjarana' tym tytułem, ale przyjdzie mi poczekać na Jensena. Na preordera i tak nie miałam zamiaru się szarpnąć, ale zamierzałam zagrać w okolicach premiery. Już wiem, że nie zagram. Te ceny to jakaś porażka. A ta akcja z odblokowywaniem dodatkowego contentu wraz z większą sprzedażą preorderów śmierdzi. Meh, meh.
 
Kwintesencja wyzysku dla mnie w czystej postaci ... nic tylko wypiąć się na pre-order



Widac po materiale jak to ludzie polubili, a tym bardziej po komentarzach.

Może na końcu dadzą dla wszystkich gratis mydło? pasowało by.
 
Chyba się przegła pała goryczy... Rozumiem jeszcze gry Blizzarda, które wychodzą raz na 10 lat i gra się w nie przez kolejne 10, ale coś takiego? Jeszcze chwila i upadnie argument kupowania drogiego komputera żeby potem grać w tanie gry, bo ceny zrównają się z konsolowymi. Na zachodzie w sumie już tak jest, większość gier kosztuje po prostu 60 dolarów (lub euro) bez względu na platformę. Do niedawna wersja PC była zwykle o dychę tańsza.

Swoją drogą to nie rozumiem co się stało z Muve. Jeszcze z rok temu był to najlepszy sklep oferujący niskie ceny i darmową wysyłkę (często u nich kupowałem), a dzisiaj praktycznie każda duża premiera to cena z kosmosu. Ostatnio nawet Empik często miewa taniej niż oni. Przejrzałem kilka popularnych sklepów pod kątek ceny Deus Exa i znalazłem tylko na GOLu póki co, ale jednak jest to 10 zł mniej. Z wieloma grami tak jest, zwłaszcza tymi od Cenegi (Muve jest ich sklepem), że w innych sklepach można kupić 10-20 zł taniej choć cena i tak jest spora. Dla porównania Mad Max (również wydany u nas przez Cenegę) na Muve kosztuje 140 zł, ale w Empiku zapłacimy dychę mniej, na Gramie 114, a na GOLu 106. Podejrzewam, że Deus Exa też kupimy taniej w niejednym sklepie, warto też zwracać uwagę na Saturna gdzie w sklepie stacjonarnym premierówki często są dużo tańsze niż u konkurencji.
 
Muve wraz z nową wersją strony przestało już być tym świetnym sklepem co dawniej. Ceny pre-orderów poszybowały w górę na ~150-200zł, do tego kody zniżkowe które dawniej były świetną sprawą teraz praktycznie nic nie robią. Mamy rabat 20% który obniża nam cenę do poziomu w jakim wcześniej były sprzedawane gry bez zniżki. xD
 
A jednak dożyliśmy czasów w których to gry pecetowe kosztują niewiele mniej od konsolowych. Zawsze pozostaje opcja poczekania roku, dwóch i kupienia gry w przyzwoitej cenie. Ja tak robię, jedyna premierówka jaką kupiłem to Risen 2.
 
190 zł za grę PC jako standard to doskonała metoda na wspieranie piractwa. Skuteczność równie wysoka co upierdliwie dla legalnych posiadaczy gry DRMy!
 
Nie rozumiem tych praktyk, na PC nie ma opłaty licencyjnej, nie płacimy haraczu w cenie gry dla MS czy Sony, więc taka cena to skok na kasę graczy PC.

Na zachodzie od lat ceny wersji konsolowych i PC są na tym samym poziomie. Wydawcy chcą nas zrównać z zachodem.
 
Jeśli gry u nas będę kosztowały 60 zł tak jak na zachodzie 60 dolarów to niech równają, ale przy obecnych cenach to kij im w oko.
 
60$ za grę nijak ma się do 190 zł za grę, biorąc pod uwagę różnice w zarobkach w Polsce i na Zachodzie... Przepłacamy.
 
Top Bottom