Gothic

+
Makłowicz mi nie pasuje ale stary oryginalny Snaf też nie pasuje patrząc na jego nowy wygląd.
Co do samej gry to chyba w najlepszym wypadku dopiero na 2025 rok będzie gotowa.
 
Dziurman to nie bylby zly wybor, pod warunkiem ze nie probowalby grac twardziela.
Trzeba tez wziac pod uwage, ze nie kazdy z aktorow moze chciec lub bedzie w stanie wrocic do remaku, ale brak Marzeckiego, Mikolajczaka i Baumana bardzo by zabolal.
Post automatically merged:

A skoro juz o dubbingu rozmawiamy...
+100 do klimatu.
 
Last edited:
Marzeckiego, Mikolajczaka i Baumana bardzo by zabolal.
Tak zwana złota trójka tej gry, Xardas, Bezimienny i Diego.
Marzecki i Bauman pewnie wrócą, bo obaj są nadal aktywni zawodowo i pewnie nic im nie stoi na przeszkodzie. Z innych Gothicowych aktorów, Kopczyński, Tondera, Szczesny, Boberek, Wituch, Iwanicki też nie powinni stanowić problemu. Tylko Mikołajczak jest niepewny.

A, no i Tomecki (Lothar, Greg) i Marek Obertyn (Hagrid, Fletcher) całkiem odpadają, bo cóż, już nie żyją.
 
"Nazywam się Kruk. Jestem prawą ręką Gomeza"
bandicam 2023-08-21 21-15-04-522.jpg

Nie no, całkiem spoko to wygląda, choć jego fryzurę trochę inaczej sobie wyobrażałem.
 
Imo jest fantastyczny, patrząc na niego od razu pomyślałem "Gothic". Świetny vibe.

Jedyne czego nie jestem pewien odnośnie remake'u na chwilę obecną, to czy grafika w nowym, mającym tendencje do "przemglenia i przeświecenia" stylu będzie mi robiła klimat. Oryginał miał dość ostrą grafikę, nasycone kolorami tekstury, mam nadzieję, że finalnie klimat nie będzie osiągany jedynie desaturacją i mgłą. Czego mi brakło w trailerze to ciepłego, wyrazistego brązu, czy też zgniłej zieleni trawy, które mam wrażenie, że mocno towarzyszyły Staremu Obozowi. W nowym materiale wszystko jest szare.
 
grafika w nowym, mającym tendencje do "przemglenia i przeświecenia" stylu będzie mi robiła klimat. Oryginał miał dość ostrą grafikę, nasycone kolorami tekstury, mam nadzieję, że finalnie klimat nie będzie osiągany jedynie desaturacją i mgłą. Czego mi brakło w trailerze to ciepłego, wyrazistego brązu, czy też zgniłej zieleni trawy, które mam wrażenie, że mocno towarzyszyły Staremu Obozowi. W nowym materiale wszystko jest szare.
Mam wrażenie, że to efekt tego, jak na tamte grywalne demo wszyscy narzekali jakie jest kolorowe , pstrokate niepasujące do ciężkiego klimatu Kolonii, więc teraz twórcy idą w aspekcie wizualnym mocno szarość, by było wiadomo że wiedzą w jakich klimatach ma być gra.
Niestety ludzie na media wizualne patrzą bardzo powierzchownie, i dla nich kolorowo znaczy dziecinnie i wesoło, a szaro i bez kolorów to poważnie i ponuro, choć taki wiedźmin 3 w ogóle w żadną szarość nie szedł, choć nikt nie powie że prezentowany w nim świat nie był dorosły i poważny.

Na pocieszanie stwierdzam, że oryginalne kolory Starego Obozu w tym filmie dalej są widoczne, po prostu trochę wyszarzone, nie jest to coś, czego nie da się zmienić lub naprawić modem.

Jeszcze odnośnie wyglądu Kruka, podoba mi się jego haczykowaty nos, kojarzący się z dziobem chyba podobny był też w oryginalnym modelu. Patrząc na tą twarz od razu wiadomo czemu taka ksywa do tego człowieka przylgnęła.
 
kolory Starego Obozu w tym filmie dalej są widoczne, po prostu trochę wyszarzone, nie jest to coś, czego nie da się zmienić lub naprawić modem.

Yes, problem w tym, że pewnie przy nowym systemie oświetlenia jeden Reshade naprawi jedno miejsce, a tuzin innych popsuje (ewentualnie GR będzie łatwy do modowania). Z tym jednak też jest związana moja nadzieja na to, że Stary Obóz nie będzie miał, jak do tej pory, tylko trzech palet kolorów, dziennej, nocnej i deszczowej, ale zobaczymy go w szerokiej gamie różnych warunków pogodowych. Wtedy może być często szary, często przegniły, dostaniemy też może ładne różowe i pomarańczowe wschody i zachody. Ciekaw też jestem, czy noc będzie choć czasami tak niebieska, jak w oryginale, bo to też jest coś, co mi się nieodłącznie z klimatem tej gry kojarzy.
 
Oh shit, twórcy Dziejów Khorinis oficjalnie zawiesili prace nad modem. Nie żebym był zdziwiony, ale też nie sądziłem że tak po prostu się poddadzą. Najgorsze jest to, że do prac nad dubbingiem tego moda za darmo nagrało kwestie masa świetnych aktorów, w tym ś.p Andrzej Tomecki. Szkoda że to wszystko poszło na marne.
 
Takie wszystko miało być super i piękne, a tu doopa.
Szkoda tylko tych dziadków co nagrali to wszystko za darmo, a i tak pójdzie do kosza.
 
Hmm, chyba wolałem zmodowaną wersję z Gothica 3, tej, gdzie ma głowę z Arcanii.
bandicam 2023-08-31 15-11-58-353.jpg

Wyglądał tam bardziej jak Sean Connery, a tak sobie właśnie Diego wyobrażałem.
 
Top Bottom