Gothic

+
Niestety nie jest to Danny Trejo (czyli mój jedyny kandydat na Diega), ale i tak lepszy niż Manuel z demka. Kolczyk w uchu może być, ale wolałbym by miał tylko wąs, jak oryginalnie.
Post automatically merged:

3e00a978-ee0b-4467-913a-318737faa5f6.jpeg

Nie, to nie bezi.
Podobno na Gamescomie był zamknięty pokaz, pokazali też demko.
Gra ma wyjść w przyszłym roku.
 
Last edited:
Za Gomeza!
View attachment 11384653
Chociaż ta jego zbroja wygląda jakby zrobiło ją AI.

Tak myślę, że chcieli osiągnąć efekt, gdzie Gomez siedzi w zamku w pięknej zbroi nienaznaczonej ciosem, rysą, walką, że jest takim panem na włościach, za którego to inni odwalają mokrą robotę, czy o tym Gomez wie, czy też nie wie.

Natomiast ten materiał wygląda po prostu niewiarygodnie. Jak za czasów, gdzie wszelkie odciski, fakturę, ryski czy plamki procesory graficzne renderowały z ogromnym wysiłkiem, więc dla ich spokoju wszystko było gładkie i takie "komputerowe" właśnie.

Nawet jeśli słusznie odczytałem ich cel, to przynajmniej nierówności, przebarwienia oraz odciski od dotyku powinny być widoczne. Bo teraz wygląda jak plastikowa zbroja z Asgardu z pierwszego Thora, a tam to jeszcze dało się wytłumaczyć lore'owo.

W ogóle od szyi w dół jakby coś zeżarło wszystkie detailmapy, tkanina i pasy również są bardzo gładkie.

To jest screen promocyjny, wyciek, o co tu chodzi? :D
 
Za Gomeza!
View attachment 11384653
Chociaż ta jego zbroja wygląda jakby zrobiło ją AI.
Faktycznie dziwna zbroja.
A sam Gomez już nie wygląda swojsko, ale za to jak latynos który mógłby mieć tak na imię ;D
Generalnie te 4 screeny z CDAction pokazały więcej niż Alkimia przez cały rok :ROFLMAO:
Post automatically merged:

To jest screen promocyjny, wyciek, o co tu chodzi? :D
Screeny z CD-Action, z tej ich gazety o Gothicu.
 
Generalnie te 4 screeny z CDAction pokazały więcej niż Alkimia przez cały rok :ROFLMAO:
Nie no bez przesady, w ciągu ostatniego roku pokazali ten film prezentujący Stary Obóz, i takie postacie jak Diego, Thorusa i Bloodwyna.
Martwi mnie natomiast, że Embracer, firma do której Alikima należy, jest na skraju bankructwa i ma podobne problemy co reszta branży obecnie. Autentycznie zaczynam się obawiać, że Remake może zostać anulowany.
 
Już jest 2024. Konkretne daty premiery zwykle zapowiada się rok przed. Nie chcę mi się wierzyć w tegoroczną premierę.
Mnie też, bo strasznie skąpo z materiałami. Podobno w 90% już jest zrobiona, więc raczej nie zostanie skasowana.
 
@PATROL @5ander5 Okej, panowie, myślę że muszę wam coś wyjaśnić. Co do tej zbroi Gomeza, która wygląda jak w AI... Cóż, jest w AI.
Okazało się, że oryginalny, opublikowany screen przedstawiał jedynie głowę i kawałek popiersia Magnata, a jakiś dzban postanowił uzupełnić resztę w AI i opublikować to w takiej formie na różnych stronach poświęconych Gothicowi. Dziwię się samemu sobie, że sam nie zorientowałem się do czego tu doszło, ale cóż, przynajmniej sprawa wyjaśniona.
 
@PATROL @5ander5 Okej, panowie, myślę że muszę wam coś wyjaśnić. Co do tej zbroi Gomeza, która wygląda jak w AI... Cóż, jest w AI.
Okazało się, że oryginalny, opublikowany screen przedstawiał jedynie głowę i kawałek popiersia Magnata, a jakiś dzban postanowił uzupełnić resztę w AI i opublikować to w takiej formie na różnych stronach poświęconych Gothicowi. Dziwię się samemu sobie, że sam nie zorientowałem się do czego tu doszło, ale cóż, przynajmniej sprawa wyjaśniona.
Mozna bylo sie domyslic, wygladalo zbyt dziwnie by bylo legitne.
 
@PATROL @5ander5 Okej, panowie, myślę że muszę wam coś wyjaśnić. Co do tej zbroi Gomeza, która wygląda jak w AI... Cóż, jest w AI.
Okazało się, że oryginalny, opublikowany screen przedstawiał jedynie głowę i kawałek popiersia Magnata, a jakiś dzban postanowił uzupełnić resztę w AI i opublikować to w takiej formie na różnych stronach poświęconych Gothicowi. Dziwię się samemu sobie, że sam nie zorientowałem się do czego tu doszło, ale cóż, przynajmniej sprawa wyjaśniona.

Jakieś słabe AI, bo obecnie to już detal potrafi być dość zachwycający :D

Przewinęły mi się pozostałe screeny i na razie wciąż mam tę obawę, że idą w wyprane, mgliste kolory, niż w nasycone zgniłe brązy i zielenie. To oczywiście kwestia oświetlenia, nie samych tekstur, natomiast jeszcze nie widziałem screena, w którym czułbym zbutwiałe drewno na ekranie, jak to bywało w oryginale.

Na razie mam nieco wrażenie moda na oświetlenie do W3, który niby przybliża nastrój do tego z W1, ale robi to wrzucając szarą mgłę na świat i obniżając nasycenie tekstur.

No ale wciąż widzieliśmy mało, może jeszcze wiele się zmienić, wiele też nie widzieliśmy.
 
w którym czułbym zbutwiałe drewno na ekranie, jak to bywało w oryginale.
Ja to gothicowe drewno poczułem w tym teaserze, który prezentował Stary Obóz, nie w kolorach, bardziej w tym jak wyglądały NPC-e, ruchach ich animacji, sposobie jak przedstawiano obozowe życie, ciężko mi dokładnie opisać co mam na myśli, ale tam wyraźnie poczułem że to drewno zostało przeniesione, mimo nowszego silnika, dokładniejszych modeli, tekstur itd.
 
Gra będzie na Unrealu, także na bank po premierze będzie masa Reshadów i innych modów zmieniających paletę barw.
 
Okej, z tego materiału wynika że:
-Remake na pewno nie ukaże się w tym roku, może w przyszłym.
- Nie będzie żadnych wielkich zmian w fabule, więc nie będzie można przejść fabuły do końca po stronie Starego Obozu ani Obozu Sekty.
Co z tym idzie, nie będą realizować starych planów Piranii i prawdopodobnie końcówka gry nie będzie się różnić od oryginału.
Co mi się osobiście nie podoba, bo ewidentnie 5 i 6 rozdział gry był robiony na szybko, i pewne wątki jak wycięte miasto Orków, lub atak Beziego na Stary Obóz należało by jakoś rozbudować/wprowadzić, więc no, trochę słabo.
-Wygląda na to że najważniejsze elementy gry od początku do końca są gotowe, jest też gotowy model Beziego, a na razie w grze brakuje takich elementów jak pływanie i nurkowanie.
Cóż, przede wszystkim rozczarowuje mnie to, że właśnie nie będą chcieli rozbudowywać i dodawać nowych elementów grze, tam gdzie by się to najbardziej przydało.
 
Last edited:
Właśnie myślałem o tym czy nie podlinkować tego filmu.
-Remake na pewno nie ukaże się w tym roku, może w przyszłym.
To że gra nie wyjdzie, było do przewidzenia. Nie pokazujesz tylko screenów krzaczków i concept artów jeżeli celujesz w 2024 rok.
- Nie będzie żadnych wielkich zmian, więc w fabule, więc nie będzie można przejść fabuły do końca po stronie Starego Obozu ani Obozu Sekty.
To mi tak bardzo nie przeszkadza, ale fajnie by było gdyby rozbudowali to. W końcu remake jest idealną okazją by zaimplementować te rzeczy.
Co z tym idzie, nie będą realizować starych planów Piranii i prawdopodobnie końcówka gry nie będzie się różnić od oryginału.
Co mi się osobiście nie podoba, bo ewidentnie 5 i 6 rozdział gry był robiony na szybko, i pewne wątki jak wycięte miasto Orków, lub atak Beziego na Stary Obóz należało by jakoś rozbudować/wprowadzić, więc no, trochę słabo.
Szkoda że nie będzie tego miasta orków, bo mnie ten pomysł intrygował.
Mam nadzieję że chociaż zadbają o spójność z Nocą Kruka (o ile w ogóle nie planują retconów), i nie będzie można zabić tych postaci które się właśnie w dodatku do G2 pojawiały. Mogą po prostu fabularnie wytłumaczyć, że uciekli z obozu po całej sprawie z Magami Ognia, i dlatego między innymi Thorus i Kruk nie będą w Starym Obozie, gdy Bezi pójdzie rozprawić się z Gomezem.
-Wygląda na to że najważniejsze elementy gry od początku do końca są gotowe, jest też gotowy model Beziego, a na razie w grze brakuje takich elementów jak pływanie i nurkowanie.
Podobno mimika kuleje, ale nie spodziewam się cudów od gry AA robionej przez debiutantów.

Z innych rzeczy:
Liczyłem że wygląd demona jeszcze zmienią, bo wygląda dosyć generycznie.
W ogóle to mogli się nie silić na zmiany designu, tylko zrobić tak samo wyglądające stwory, ale w nowoczesnej grafice.
Capcom przy RE4 Remake tak zrobił i wyszło mega.
Smuci też fakt, że system walki z dema jednak nie wyleciał do kosza (a niby wszystko z dema miało wylecieć) Szczerze to miałem problem z ogarnięciem walki jak grałem w demko.
Niedawno kupiłem KCD, więc może się jeszcze przekonam do tego, jak już się zmotywuję by zgłębić temat.
Pewnie każuale się jednak odbiją od takiego systemu.
 
Last edited:
Top Bottom