Gry komputerowe

+
Niewątpliwie informacją DNIA jest zapowiedz kontynuacji Wolf Among Us2 na przyszły rok

No i świeżutki nowy zwiastun Evil Within2




Ps Ta podłoga po której biegnie Sebastian identyczna jak z czarnej chaty z TP... taki mały EE :)
 
Last edited:
Właśnie wpadłam tutaj napisać o kontynuacji TWAU, ale kolega mnie uprzedził. Bardzo, bardzo cieszy mnie ta niespodzianka od Telltale :)
 
TWAU 2... dla mnie wiadomość roku.

Formuła gier Telltale trochę mnie znudziła, nie ukończyłem nawet GoT, Tales from the Borderlands i Batman czekają, niemniej Wilka bankowo łyknę na premierę. A po zakończeniu sezonu zagram od nowa. Klimat, klimat, klimat!
 
No tylko podobno cena za trójkę to 150zł, więc ja chyba odpuszczę... Wygląda super, ale jak człowiek kupował Dziki Gon i dodatki przedpremierowo, to półtorej stówy za opakowanie to chyba jednak zbyt wiele.
 
Ja trójkę wezmę na PS4 bo i tak miałem brać goty a skoro będzie okazja mieć to w steelbooku to lepsze to niż plastik fantastik :p
Zawartość wszystkich trzech pudełek:


Tylko ceny inne:
  • W1 (PC) 44.90zł
  • W2 (PC) 54.90zł
  • W3 (PC) 159.90zł
  • W3 (PS4/XO) 200zł
 
Last edited:
O, przynajmniej koncert jest wraz z Dzikim Gonem. Co prawda można go kupić na GoGu za 3 dychy, ale oficjalna płytka zawsze milsza. A że występ był przezacny (bo to chyba ten krakowski?), to może się zdecyduję... Ech.
 
Kurcze... nie mogłem się oprzeć tej strzydze i kupiłem.

P.S. Tak szczerze to liczyłem na coś mocniejszego w dziesiąte urodziny serii.
Szczytem fantazji (wiem, że nie realnym ale...) była pierwsza część odtworzona w RED Engine (nawet nie w "trójce", a w "dwójce") albo oddanie do rąk (obiecanego) edytora do trzeciej odsłony - tak aby wspomnianą rzecz mogli zrobić gracze.
Cóż, lepszy rydz niż nic.
 
[video=youtube;1uRae-ur8Rc]https://www.youtube.com/watch?v=1uRae-ur8Rc[/video]

Czasem odnoszę dziwne wrażenie, że Star Citizen to taki nowy Duke Nukem Forever. Po prostu aż nie chce mi się wierzyć, że ta gra kiedyś powstanie w takim kształcie, w jakim została zapowiedziana (jeśli w ogóle zostanie ukończona). Tutaj jednak ciekawe jest to, że to sami gracze bezpośrednio (!) "wrzucili" w ten projekt setki milionów dolarów, bijąc wszelkie rekordy dotyczące zbiórek na gry komputerowe. Patrząc na to z boku, wygląda to wręcz na jakiś przekręt, a już z pewnością twórcy nie mają zbyt silnej motywacji do definitywnego ukończenia projektu kiedykolwiek, skoro to prawdziwa żyła złota.

Czy któryś z forumowiczów udzielił SC finansowego wsparcia i miał okazję już pograć? Jak widzicie perspektywy dla gry?
 
I_w_a_N;n9265921 said:
Fajnie byłoby gdyby można kupić same opakowania.
Znając życie jakiś czas po premierach się wysypią na aledrogo czy innych o-el-iskasch. Pewnie cena jak za steelbook i tak będzie wysoka, ale i tak będzie się bardziej opłacało kupić za nawet 5 dych samo pudło niż za 150zł.
 
Trza czekać aż stanieje. Chyba że handel nowymi steelbookami też opiera się na BitCoinie, to ceny będą szalały jak grafiki teraz ;____; I miej pecha człowieku, niech teraz ci się karta przypali.
 
Gra już ktoś w Observer? Jak wrażenia?


Fabuła i klimacik robią robotę, ale nie grałem w żadną grę tych twórców więc nie wiem w sumie czego się spodziewać. Z zakupem póki co się wstrzymuję.

I jest jeszcze jeden zgrzyt. Observer to polska gra z akcją osadzoną w Polsce (co nie zdarza się zbyt często), a w sesjach motion capture brał udział świetny aktor Arkadiusz Jakubik. Jaki więc jest ten zgrzyt, zapytacie? Ano taki, że gra nie posiada pełnej polskiej wersji. Jasne, Rutger Hauer który użyczył głosu głównej postaci to liga światowa, a przy okazji smaczek dla fanów cyberpunku (Łowca Androidów), ale dla mnie to jednak zgrzyt. Polski język znacznie bardziej pasuje do eksploracji polskiego miasta, a zatrudnianie Jakubika żeby tylko odgrywał ruchy postaci jest marnotrawstwem.
 
HuntMocy;n9312191 said:
I jest jeszcze jeden zgrzyt. Observer to polska gra z akcją osadzoną w Polsce (co nie zdarza się zbyt często), a w sesjach motion capture brał udział świetny aktor Arkadiusz Jakubik. Jaki więc jest ten zgrzyt, zapytacie? Ano taki, że gra nie posiada pełnej polskiej wersji. Jasne, Rutger Hauer który użyczył głosu głównej postaci to liga światowa, a przy okazji smaczek dla fanów cyberpunku (Łowca Androidów), ale dla mnie to jednak zgrzyt. Polski język znacznie bardziej pasuje do eksploracji polskiego miasta, a zatrudnianie Jakubika żeby tylko odgrywał ruchy postaci jest marnotrawstwem.


To jest polskie miasto w cyberpunkowej przyszłości. Cyberpunk, to niemal zawsze globalna wioska, wielkie korporacje. Ta etniczna mieszanka jest też w "Observerze". Mamy bohatera o polsko-brzmiącym imieniu i nazwisku, który gada z ludźmi po angielsku, w tle są polskie znaki, napisy, nagrania etc. Sam Lazarski nie pracuje dla lokalnych władz, tylko jest pracownikiem korporacji Chiron, więc wszystko ładnie się klei, ze względu na setting. Coś jak Praga w Rozłamie Ludzkości.
 
Wszystko się zgadza, ale jak już pisałem, gry z akcją osadzoną w naszym kraju trafiają się tak rzadko, że miło byłoby posłuchać przy tym dialogów w naszym języku. Szczególnie, że wzięto dobrego aktora do mocapu.

Gra zbiera bardzo dobre recenzje, obecnie średnia ocen na Metacriticu wynosi 83%, w tym 12 pozytywnych i tylko jedna mieszana.

http://www.metacritic.com/game/pc/observer

Aktualnie mam na tapecie Starcrafta, a że czasu mało to walczę ze sobą, bo strasznie kusi mnie zakup Observera. Ciekaw jestem na ile przeciętnie wystarcza godzin gry.
 
Trailer premierowy Observer'a:


Moje główne zaskoczenie było - ta gra już wyszła?

Później okazało się, że premiera była wczoraj, a w sieci już są pełne zapisy przejścia rozgrywki - datowane na zeszły tydzień (WTF?) ...

Niby cyberpunk, ale z drugiej strony horror, więc tak bardzo się do tego nie palę. Może kiedyś, jak porządnie stanieje i nie żal będzie wywalać pieniędzy w błoto.
 
Top Bottom