Hotfix 1.04 — lista zmian

+
tutaj też nic nie da się zrobić
 

Attachments

  • Bez tytułu.png
    Bez tytułu.png
    1.1 MB · Views: 180
W misji Nie Mów Saulowi Gdy dojeżdżamy do pociągu i trzeba porozmawiać z Panam to się nie da nic zrobić by z nią porozmawiać, nie wyświetla się interakcja rozmowy ! Naprawcie to !
 
Patrzę właśnie na porównanie 1.006 z 1.04 na xboxach, to w kwestii płynności klatek, widać wyraźnie krok w tył
 
Zapomniałeś napisać na czym dokładnie grasz, jak i który sterownik masz obecnie zainstalowany. Ważny jest jego numer.
Odpisz cytując mój wpis.
Aktualnie mam tą wersje sterownika 419.17 - WHQL
A co do sprzętu to
Procesor Intel I7 - 4810MQ
Karta graf. Nvidia Quadro K4100M 4 GB GDDR5
Ram 32 GB DDR 3 szybkość 1600 MHz
 
Witam,czy również ktoś ma crashe gry po pachu 1.04 bo przed nie miałem wogule
Post automatically merged:


Ja mam sypanie gry do szybkiej podróży i próbę przejścia przez płot,przed patchem 1.04 było wszystko ok

Polecam ponownie zainstalować sterowniki karty graficznej i sprawdzić aktualizacje windowsa, to u mnie pomogło.
 
Polecam ponownie zainstalować sterowniki karty graficznej i sprawdzić aktualizacje windowsa, to u mnie pomogło.
Słusznie!

Pozwolę sobie przypomnieć graczom, jak poprawnie odinstalować i zainstalować sterownik karty graficznej Nvidia (tak samo robimy jeśli mamy AMD)
Więcej informacji w spoilerze
Zawsze najnowszy sterownik od Nvidia znajdziecie
bezpośrednio na stronie https://www.nvidia.pl/Download/index.aspx?lang=pl
Dla AMD będzie to strona https://www.amd.com/en/support

Poniżej odinstalowanie i zainstalowanie sterownika na przykładzie karty graficznej Nvidia.

Po pobraniu sterownika zapisz sterownik na dysku i nie uruchamiaj, bo na to przyjdzie czas.

Pobierz darmowy program DDU, którym odinstalujesz sterownik karty graficznej.

1 Pobierz na dysk program DDU > kliknij tutaj.
2 Zrób gdzieś na dysku folder o nazwie DDU, przenieś pobrany plik DDU exe do nowego folderu i uruchom.
3 Kliknij extract
4 Skasuj przeniesiony plik exe z nowego folderu DDU.
5 Będąc w folderze DDU otwórz podfolder > DDU v...
6 Odpal plik Display Driver Uninstaller.exe
7 Po uruchomieniu programu w oknie z opcjami zaznacz kwadraciki dokładnie tak, jak na poniższym zrzucie ekranu.
1607909605733.png

8 Po zaznaczeniu zamknij okienko z opcjami.
9 Wyłącz program DDU klikając znak X w prawym górnym rogu programu.
10 Ponownie uruchom program DDU.
11 Pod trybem uruchomienia z rozwijanego menu wybierz tryb awaryjny zalecane.
12 Kliknij > uruchom w trybie awaryjnym.
***********************************************
Uwaga, poniższe zrzuty ekranu i opis pochodzą z jednego z moich starych poradników więc okienka mogą wyglądać inaczej.
***********************************************
13 Po uruchomieniu w trybie awaryjnym zainteresuj się prawą stroną okienka DDU i kliknij select device type wybierając gpu.
Posted Image

Jeśli program automatycznie nie wykryje karty > rozwiń „select device” i wybierz Nvidia.
Posted Image


14 Kliknij > usuń wszystkie sterowniki i uruchom ponownie.
Posted Image


15 Po uruchomieniu systemu odpal wcześniej pobrany sterownik karty graficznej. Poczekaj cierpliwie aż instalator rozpakuje pliki.
Posted Image


16 W nowym oknie zaznacz sterownik graficzny Nvidia i kliknij zgadzam się.
Posted Image


17 Zaznacz niestandardowa i kliknij dalej.
Posted Image


18 W nowym okienku zaznacz tylko i wyłącznie sterownik graficzny i PhysX, inne kwadraciki mają być puste.
Posted Image


Po odznaczeniu dla pewności zaznacz wykonaj czystą instalację i kliknij dalej.
Posted Image


19 Po zainstalowaniu sterownika uruchom ponownie system.
20 Po uruchomieniu systemu zaktualizuj proszę system windows 10 do najnowszej wersji 20H2, jeśli masz jego starszą wersję.

Słów kilka na temat aktualizacji systemu.
Kliknij spoiler.
Przed każdą dużą aktualizacją systemu windows należy koniecznie zrobić obraz systemu, bo nie wiadomo czy MS czegoś nie skopał.
// Najnowsza wersja systemu 20H2 jest ok :)
Przykładowo około 2 lata temu jedna z większych aktualizacji systemu skutkowała problemami z wydajnością nie tylko w grach.
W skrócie, to procesory Intela po zainstalowaniu felernej aktualizacji potrzebowały więcej papu czyli voltów.
Objawiało się to nie tylko spadkiem wydajności, ale też i tym co kochamy czyli BSOD.
Sam tego doświadczyłem, a przed reinstalacją systemu (była to aktualizacja, której nie dało rady odinstalować) uratował mnie właśnie obraz systemu, który robię zawsze przed większymi aktualizacjami, bo lubię dmuchać na zimne i wam też zalecam.

******************************
Jak zrobić obraz systemu.
******************************
Kliknij ikonkę lupy lub w polu wyszukiwania wpisz
panel sterowania
i naciśnij klawisz Enter

Będąc w panelu sterowania kliknij
kopia zapasowa i przywracanie
z lewej strony wybierz
Tworzenie obrazy systemu
wybierz dysk, na którym chcesz zapisać obraz systemu i kliknij dalej
Uwaga, nie może być to dysk C lub partycja C
Standardowo powinny być zaznaczone kwadraciki przy dysku C, partycji EFI i środowisko odzyskiwania i tak ma zostać.
Nie dodawaj innych dysków, bo nie ma takiej potrzeby.
Kliknij dalej i rozpocznij.
Po wykonaniu obrazu czytaj dalej.
**************************************
Jeśli twój system windows 10 nie jest w najnowszej wersji 20H2, to zaktualizuj system ręcznie uruchamiając aktualizację systemu.
// wersję systemu sprawdzisz naciskając równocześnie klawisze WINDOWS R
// wpisz
winver
// i naciśnij klawisz Enter

Po zaktualizowaniu systemu koniecznie uruchom ponownie sprzęt do grania.
A po uruchomieniu odczekaj tak z 10 minut i upewnij się czy czasem nie ma nowych aktualizacji.
Jeśli nie ma, to uruchom aplikację sklep microsoft.
Sprawdź czy są nowe aktualizacje, bo może się okazać, że doinstaluje ci directx i microsoft visual C++

To na tyle :)


Aktualnie mam tą wersje sterownika 419.17 - WHQL
A co do sprzętu to
Procesor Intel I7 - 4810MQ
Karta graf. Nvidia Quadro K4100M 4 GB GDDR5
Ram 32 GB DDR 3 szybkość 1600 MHz
Wszystko ładnie pięknie, ale zapomniałeś napisać, jaki masz system ;)
Pytam, bo nie wiem, którą wersję sterownika ci podlinkować ;)
 
Last edited:
Kiedy można spodziewać się poprawki dla: EXCEPTION_ILLEGAL_INSTRUCTION (0xC000001D) ??

Wiele osób ma stare, ale wciąż mocne Xeony (4/6 rdzeniowe), które nie wspierają instrukcji AVX/AVX2, ale obsługują SSE4.2 - i bez patcha w CP2077 sobie nie pograją. Jest nieoficjalna poprawka (podmiana głównego EXE), ale to powinno być jak najszybciej rozwiązane w oficjalnym patchu!
 
Zadanie policyjne " igła w stogu siana ". Po otwarciu kontenera i sprawdzeniu wszystkich skrzyń w tym przeskanowaniu dalej informacja o przeszukanie kontenera. Nie da się zakończyć questa.
 

Attachments

  • błąd.png
    błąd.png
    4.5 MB · Views: 94
  • błąd2.png
    błąd2.png
    2.7 MB · Views: 86
Witam dziś pobrałem najnowsze go patcha na XBOX ONE X ważył ok 15GB spoko 🤔 odpalam grę i proszę takie są oto moje wrażenia :

1. Grafika dalej bez zmian masakra jakaś tekstury doczytywanie się mój XBOX ONE X niestety nie radzi sobie z grą totalnie .

2. Walka to już jest odbiegły temat spadki FPS podczas strzelanin są tak widocznie ze szok

3. Podczas jazdy autem albo ja mam problemy ze wzrokiem albo serio grafika spada poniżej 1080p ?

4. Poruszanie się V to też jest tragedia plus celowanie mimo zwiększenia czułości dalej czuje to samo 🤔

5. Muzyka/dźwięk biegu V chwilami zanika na kilka sec i pojawia się kilka kroków dalej 🤭

Podsumowując : na XOX gra jest nie dopracowana więc nie chcę myśleć co mają ludzie którzy mają XOS bądź zwykłego XO odbiega od tego co było pokazane na filmiku porównawczym XSX vs XOX klapa totalna .
Ten nowy patch 1.04 całkowicie zepsuł grę na xbox one x. O ile na wcześniejszym 1.0.0.6 miałem w miarę stabilne 30 fps ze sporadycznymi spadkami, tak teraz praktycznie nie da się grać, bo fps oscyluje w granicy 20-25 z częstymi spadkami poniżej 20. Dodatkowo, na patchu 1.0.0.6 grałem około 20 godzin i gra ani razu się nie wysypała, na 1.0.4, wywala się regularnie. Rozdzielczość też mam wrażenie że niższa w czasie przemieszczania i chyba schodzi poniżej 1080p. Po prostu dramat. Ja nie wiem po co oni wypusci tego patcha na xboxa.
 
Redzi, dzięki za świetną grę. PRZED aktualizacją grało mi się na PC świetnie, mimo kilku okazyjnych bugów. Niestety te 11 godzin gry skończyły się gdy ściągnąłem aktualizację i na Steamie gra się wypłaszcza (komunikat o wypłaszczeniu jest fajny).
Tak więc czekam od kilku dni z nadzieją że kiedyś dane mi będzie tytuł ograć do końca.
 
Mi się nie pobiera ta aktualizacja z gog galaxy 2.0. W sensie, że pobiera gdzieś 54, 56, 58 % i na tym koniec, wyświetla się że pobrało się wszystko a jest połowa i tak stoi, czasami wyświetla się błąd z serwerami GOG, internet mam dobry cyberpunka pobrałem w niecałe 3 godziny
 
CDPR, chciałbym prosić o możliwość oddalenia minimapy w trakcie poruszania się pojazdem. Nikt nie lubi jeździć wolno w grach. Niekiedy w ostatnim momencie pojawia się droga, w którą mamy skręcić i w efekcie zawsze są te same rzeczy _ ręczny, poślizg i lecimy w npc zabijając ich, ściga nas policja. Do tego AI innych kierujących, aby dynamicznie, zdecydowanie wyjeżdżali z tych skrzyżowań jak mają zielone światło. Teraz to wygląda tak jakby tymi autami kierowali niedzielni kierowcy, którzy są pierwszy raz w mieście i w dodatku się zgubili.
 
Mi się nie pobiera ta aktualizacja z gog galaxy 2.0. W sensie, że pobiera gdzieś 54, 56, 58 % i na tym koniec, wyświetla się że pobrało się wszystko a jest połowa i tak stoi, czasami wyświetla się błąd z serwerami GOG, internet mam dobry cyberpunka pobrałem w niecałe 3 godziny
Pobieranie łatki do mniej-więcej 56% idzie szybko, później następuje jej instalowanie - i tu musisz uzbroić się w cierpliwość. Gra wypakowuje swoje pliki instalacyjne (do tego potrzebuje tymczasowo ponad 60 GB wolnego miejsca na dysku), podmienia pliki zmienione patchem, a następnie pakuje się z powrotem i zwalnia tymczasowo zajęte miejsce. Trwa to dość długo, a "procenty" lecą bardzo wolno.
 
Zapomniałeś napisać na czym dokładnie grasz, jak i który sterownik masz obecnie zainstalowany. Ważny jest jego numer.
Odpisz cytując mój wpis.
Mam teraz taką wersję win 10, wersja 20H2
Jaki masz sytem operacyjny - Windows 10? Jaką wersję sterownika masz aktualnie zainstalowaną?
Tak mam win 10, wersja 20H2
Post automatically merged:

Słusznie!

Pozwolę sobie przypomnieć graczom, jak poprawnie odinstalować i zainstalować sterownik karty graficznej Nvidia (tak samo robimy jeśli mamy AMD)
Więcej informacji w spoilerze
Zawsze najnowszy sterownik od Nvidia znajdziecie
bezpośrednio na stronie https://www.nvidia.pl/Download/index.aspx?lang=pl
Dla AMD będzie to strona https://www.amd.com/en/support

Poniżej odinstalowanie i zainstalowanie sterownika na przykładzie karty graficznej Nvidia.

Po pobraniu sterownika zapisz sterownik na dysku i nie uruchamiaj, bo na to przyjdzie czas.

Pobierz darmowy program DDU, którym odinstalujesz sterownik karty graficznej.

1 Pobierz na dysk program DDU > kliknij tutaj.
2 Zrób gdzieś na dysku folder o nazwie DDU, przenieś pobrany plik DDU exe do nowego folderu i uruchom.
3 Kliknij extract
4 Skasuj przeniesiony plik exe z nowego folderu DDU.
5 Będąc w folderze DDU otwórz podfolder > DDU v...
6 Odpal plik Display Driver Uninstaller.exe
7 Po uruchomieniu programu w oknie z opcjami zaznacz kwadraciki dokładnie tak, jak na poniższym zrzucie ekranu.
View attachment 11083574
8 Po zaznaczeniu zamknij okienko z opcjami.
9 Wyłącz program DDU klikając znak X w prawym górnym rogu programu.
10 Ponownie uruchom program DDU.
11 Pod trybem uruchomienia z rozwijanego menu wybierz tryb awaryjny zalecane.
12 Kliknij > uruchom w trybie awaryjnym.
***********************************************
Uwaga, poniższe zrzuty ekranu i opis pochodzą z jednego z moich starych poradników więc okienka mogą wyglądać inaczej.
***********************************************
13 Po uruchomieniu w trybie awaryjnym zainteresuj się prawą stroną okienka DDU i kliknij select device type wybierając gpu.
Posted Image

Jeśli program automatycznie nie wykryje karty > rozwiń „select device” i wybierz Nvidia.
Posted Image


14 Kliknij > usuń wszystkie sterowniki i uruchom ponownie.
Posted Image


15 Po uruchomieniu systemu odpal wcześniej pobrany sterownik karty graficznej. Poczekaj cierpliwie aż instalator rozpakuje pliki.
Posted Image


16 W nowym oknie zaznacz sterownik graficzny Nvidia i kliknij zgadzam się.
Posted Image


17 Zaznacz niestandardowa i kliknij dalej.
Posted Image


18 W nowym okienku zaznacz tylko i wyłącznie sterownik graficzny i PhysX, inne kwadraciki mają być puste.
Posted Image


Po odznaczeniu dla pewności zaznacz wykonaj czystą instalację i kliknij dalej.
Posted Image


19 Po zainstalowaniu sterownika uruchom ponownie system.
20 Po uruchomieniu systemu zaktualizuj proszę system windows 10 do najnowszej wersji 20H2, jeśli masz jego starszą wersję.

Słów kilka na temat aktualizacji systemu.
Kliknij spoiler.
Przed każdą dużą aktualizacją systemu windows należy koniecznie zrobić obraz systemu, bo nie wiadomo czy MS czegoś nie skopał.
// Najnowsza wersja systemu 20H2 jest ok :)
Przykładowo około 2 lata temu jedna z większych aktualizacji systemu skutkowała problemami z wydajnością nie tylko w grach.
W skrócie, to procesory Intela po zainstalowaniu felernej aktualizacji potrzebowały więcej papu czyli voltów.
Objawiało się to nie tylko spadkiem wydajności, ale też i tym co kochamy czyli BSOD.
Sam tego doświadczyłem, a przed reinstalacją systemu (była to aktualizacja, której nie dało rady odinstalować) uratował mnie właśnie obraz systemu, który robię zawsze przed większymi aktualizacjami, bo lubię dmuchać na zimne i wam też zalecam.

******************************
Jak zrobić obraz systemu.
******************************
Kliknij ikonkę lupy lub w polu wyszukiwania wpisz
panel sterowania
i naciśnij klawisz Enter

Będąc w panelu sterowania kliknij
kopia zapasowa i przywracanie
z lewej strony wybierz
Tworzenie obrazy systemu
wybierz dysk, na którym chcesz zapisać obraz systemu i kliknij dalej
Uwaga, nie może być to dysk C lub partycja C
Standardowo powinny być zaznaczone kwadraciki przy dysku C, partycji EFI i środowisko odzyskiwania i tak ma zostać.
Nie dodawaj innych dysków, bo nie ma takiej potrzeby.
Kliknij dalej i rozpocznij.
Po wykonaniu obrazu czytaj dalej.
**************************************
Jeśli twój system windows 10 nie jest w najnowszej wersji 20H2, to zaktualizuj system ręcznie uruchamiając aktualizację systemu.
// wersję systemu sprawdzisz naciskając równocześnie klawisze WINDOWS R
// wpisz
winver
// i naciśnij klawisz Enter

Po zaktualizowaniu systemu koniecznie uruchom ponownie sprzęt do grania.
A po uruchomieniu odczekaj tak z 10 minut i upewnij się czy czasem nie ma nowych aktualizacji.
Jeśli nie ma, to uruchom aplikację sklep microsoft.
Sprawdź czy są nowe aktualizacje, bo może się okazać, że doinstaluje ci directx i microsoft visual C++

To na tyle :)



Wszystko ładnie pięknie, ale zapomniałeś napisać, jaki masz system ;)
Pytam, bo nie wiem, którą wersję sterownika ci podlinkować ;)
Mam teraz taką wersję win 10, wersja 20H2
 
Last edited:
Mam teraz taką wersję win 10, wersja 20H2
Ok, zauważyłem, że chcesz zainstalować sterownik w wersji DHC o którym wspomniał @Karesh
To nie jest wersja dla twojej karty graficznej. Ty potrzebujesz wersji standard.
Sprawdź działanie sterownika datowanego na 30.09.2020
https://pl.download.nvidia.com/Wind...p-notebook-win10-64bit-international-whql.exe

Jak i sprawdź poniższy, który datowany jest na 26.06.2020
https://pl.download.nvidia.com/Wind...p-notebook-win10-64bit-international-whql.exe

Przypominam, że sterowniki kart graficznych Nvidia, AMD odinstalowujemy programem DDU w trybie awaryjnym systemu.
Dowiesz się, jak to zrobić klikając spoiler.
Zawsze najnowszy sterownik od Nvidia znajdziecie
bezpośrednio na stronie https://www.nvidia.pl/Download/index.aspx?lang=pl
W przypadku niektórych kart graficznych Nvidia zalecane jest zaawansowane wyszukiwanie na stronie https://www.nvidia.com/Download/Find.aspx?lang=pl-pl

Dla AMD będzie to strona https://www.amd.com/en/support

Poniżej odinstalowanie i zainstalowanie sterownika na przykładzie karty graficznej Nvidia.

Po pobraniu sterownika zapisz sterownik na dysku i nie uruchamiaj, bo na to przyjdzie czas.

Pobierz darmowy program DDU, którym odinstalujesz sterownik karty graficznej.

1 Pobierz na dysk program DDU > kliknij tutaj.
2 Zrób gdzieś na dysku folder o nazwie DDU, przenieś pobrany plik DDU exe do nowego folderu i uruchom.
3 Kliknij extract
4 Skasuj przeniesiony plik exe z nowego folderu DDU.
5 Będąc w folderze DDU otwórz podfolder > DDU v...
6 Odpal plik Display Driver Uninstaller.exe
7 Po uruchomieniu programu w oknie z opcjami zaznacz kwadraciki dokładnie tak, jak na poniższym zrzucie ekranu.
1607961683978.png

8 Po zaznaczeniu zamknij okienko z opcjami.
9 Wyłącz program DDU klikając znak X w prawym górnym rogu programu.
10 Ponownie uruchom program DDU.
11 Pod trybem uruchomienia z rozwijanego menu wybierz tryb awaryjny zalecane.
12 Kliknij > uruchom w trybie awaryjnym.
***********************************************
Uwaga, poniższe zrzuty ekranu i opis pochodzą z jednego z moich starych poradników więc okienka mogą wyglądać inaczej.
***********************************************
13 Po uruchomieniu w trybie awaryjnym zainteresuj się prawą stroną okienka DDU i kliknij select device type wybierając gpu.
Posted Image

Jeśli program automatycznie nie wykryje karty > rozwiń „select device” i wybierz Nvidia.
Posted Image


14 Kliknij > usuń wszystkie sterowniki i uruchom ponownie.
Posted Image


15 Po uruchomieniu systemu odpal wcześniej pobrany sterownik karty graficznej. Poczekaj cierpliwie aż instalator rozpakuje pliki.
Posted Image


16 W nowym oknie zaznacz sterownik graficzny Nvidia i kliknij zgadzam się.
Posted Image


17 Zaznacz niestandardowa i kliknij dalej.
Posted Image


18 W nowym okienku zaznacz tylko i wyłącznie sterownik graficzny i PhysX, inne kwadraciki mają być puste.
Posted Image


Po odznaczeniu dla pewności zaznacz wykonaj czystą instalację i kliknij dalej.
Posted Image


19 Po zainstalowaniu sterownika uruchom ponownie system.
20 Po uruchomieniu systemu zaktualizuj proszę system windows 10 do najnowszej wersji 20H2, jeśli masz jego starszą wersję.
 
w odpowiedzi na pytania dotyczące objętości: gra potrzebuje cos około 55GB, patch drugie tyle. podczas Patch'owania katalog urósł do 128GB - zapewne patch robi odbicie lustrzane wszystkich plików.
 

Attachments

  • cyber_GB.jpg
    cyber_GB.jpg
    20.3 KB · Views: 57
Top Bottom