JK Rowling - o Potterze i nie tylko

+

JK Rowling - o Potterze i nie tylko

  • Kamień Filozoficzny

    Votes: 5 10.4%
  • Komnata Tajemnic

    Votes: 2 4.2%
  • Wiezień Azkabanu

    Votes: 17 35.4%
  • Czara Ognia

    Votes: 8 16.7%
  • Zakon Feniksa

    Votes: 4 8.3%
  • Półkrwi Książę

    Votes: 6 12.5%
  • Insygnia Śmierci

    Votes: 6 12.5%

  • Total voters
    48
Najpierw dokończę "Serce...". Utknąłem nie dlatego, że mi się nie podoba, tylko po prostu z braku czasu na czytanie :ROFLMAO:.
 
Pojawił się kolejny mod (Powstały swoją drogą na moją prośbę) wpływający na rozgrywkę Hogwarts Legacy. Azkaban mod sprawia, że użycie Zaklęć Niewybaczalnych ma swoje konsekwencje, i jeśli użyjemy ich przy jakimś cywilu, pojawią się aurorzy, którzy, jak nas złapią, umieszczą w Azkabanie na dożywocie.
Znów, niby niewielki mod, a tak wiele zmienia, gdyż w końcu "granie złym" ma jakieś znaczenie.
 
No nareszcie. Lepiej późno niż wcale. Ten quest powinien być dla wszystkich platform dostępny. W końcu kupuję taką samą grę, za tą samą cenę tyle że na inną platformę. Nie lubię takich form ekskluzywności. Natomiast drugi news ciekawy. Czyżby jednak było DLC do Hogwart Legacy.
 
Jeżeli chodzi o to zadanie - lepiej późno niż wcale. Okrojenie contentu fabularnego na premierę na pozostałych platformach jest zagraniem wręcz chamskimi, a już na pewno antykonsumemckim.
 
No nareszcie. Lepiej późno niż wcale. Ten quest powinien być dla wszystkich platform dostępny. W końcu kupuję taką samą grę, za tą samą cenę tyle że na inną platformę. Nie lubię takich form ekskluzywności. Natomiast drugi news ciekawy. Czyżby jednak było DLC do Hogwart Legacy.
Oby, to byłoby straszne marnotrawstwo jakby nie wykorzystali bardziej tego świata który im tak dobrze wyszedł.
 
@Swooneb Na pewno będzie druga część. To jest już pewne. Pytanie tylko czy będą DLC do tej pierwszej części. Pierwotnie miało ich nie być ale chyba zmienili zdanie po tym jak HL to najlepiej sprzedająca się gra 2023. Dodatkowo ma być multik oparty na Qudditchu.
 
Ten quest powinien być dla wszystkich platform dostępny.
Nie chcę psuć entuzjazmu, ale ten ekskluzywny dla konsol quest będzie dopiero na lato, nie w lutym, jak wszyscy myśleli. Also, nie wiem co ekipa HL planuje dodać do gry, ale skoro od początku dawali do zrozumienia że żadnych większych dlc nie zrobią, to spodziewam się jedynie drobnych popierdółek, jak te z rodzaju więcej npc z szkolnymi tiarami na głowach czy milcząca baba od Fiuu.
Biorąc pod uwagę jak oni się zabierają za tworzenie gier, to faktycznie konkretnych rzeczy dostaniemy dopiero przy okazji sequela.
 
@CesarzTemeri To że to będzie na lato jest mowa w filmie. A co do dodatków to była wcześniej mowa że nie będzie większych DLC, ale to było przed tym faktem że HL okazał się bestsellerem. Wtedy też były plany zrobienia drugiej części gdzie na początku również nie było o tym mowy, więc nigdy nic nie wiadomo. Wiadomo że lepiej i szybciej zrobić DLC do już istniejącej gry niż od początku napisać całą grę. A jeśli chodzi o konkrety dotyczące tych aktualizacji to więcej dowiemy się w okolicy czerwca mniej więcej.
 
Kwestia ile pomysłów mają w głowach lub tych niezrealizowanych w podstawce. Wiedźmin 3 byl bogaty a i tak powstały dwa genialne dość długie dodatki. Zakładam, że z tych pomysłów, które odpadły zrobiliby i kolejne dwa dodatki ;-)
Ale wtedy były krzyk czemu ciągle dodatki a nie np. nowa część. Graczom czasem ciężko dogodzić.
 
A co do dodatków to była wcześniej mowa że nie będzie większych DLC, ale to było przed tym faktem że HL okazał się bestsellerem.
Praktycznie od premiery było wiadomo że gra jest sukcesem i sporo zarobi, i już na starcie dali do zrozumienia że nic z dlc nie będzię. Wątpię by ich nastawienie się zmieniło, bo decyzje na to jak działał gameplay w samej grze wydawał mi się mało logiczny (drewniany bohater bez żadnego backstory, brak quidditcha, brak cyklu dnia i nocy z systemem nocnych patroli, brak realnych kar za użycie czarnej magii itd). Ot, przy sposobie jakim działają wydaje mi się że wolą zrobić sequel, który po prostu będzie takim sam, może z feacherami których zabrakło w oryginale, ale nic poza tym.
 
Na pewno będzie druga część. To jest już pewne. Pytanie tylko czy będą DLC do tej pierwszej części. Pierwotnie miało ich nie być ale chyba zmienili zdanie po tym jak HL to najlepiej sprzedająca się gra 2023. Dodatkowo ma być multik oparty na Qudditchu.
Powinny być DLC bo ten świat się prosi o więcej fajnych historii. A co do quidditcha, to miałem okazję zagrać i wydaje mi się, że prędko nie wyjdzie ;p
 
Jeżeli chodzi o to zadanie - lepiej późno niż wcale. Okrojenie contentu fabularnego na premierę na pozostałych platformach jest zagraniem wręcz chamskimi, a już na pewno antykonsumemckim.
Nie wspominając o tym, że akurat to zadanie jest jednym z ciekawszych w całej grze - więc pozostałe platformy moim zdaniem dużo straciły.

A co do dodatków to była wcześniej mowa że nie będzie większych DLC, ale to było przed tym faktem że HL okazał się bestsellerem.
Tak, jak już wyżej powiedziano - gra miała bardzo dobry start i praktycznie z miejsca była finansowym sukcesem, na którym można było tylko budować. Jak dla mnie to WB po prostu chce maksymalizować zysk i zlecić robienie sequela, zamiast rozdrabniać siły robocze na dodatki.
Swoją drogą, byłbym bardzo ostrożny z budowaniem oczekiwań. Niedawno świat obiegły newsy, że Warner Bros będzie robić push na gry usługi, a to w świetle sukcesu finansowego HL (przy, umówmy się, bardzo przeciętnym poziomie gry) bardzo źle wróży dla kontynuacji tej marki.
 
Niedawno świat obiegły newsy, że Warner Bros będzie robić push na gry usługi
Wciąż ktoś wierzy w to że umie sprzedać ludziom ten koncept i zarobić? Gotham Knights zdechło, za chwilę Suicide Squad, które zapewne podzieli ten sam los, a do tego masa innych przedstawicieli gatunku, którzy okazali się porażkami. Może jednak nie będą aż tak ślepi żeby nie zauważyć, że nie ma w tym kasy? :rolleyes:
 
Wciąż ktoś wierzy w to że umie sprzedać ludziom ten koncept i zarobić? Gotham Knights zdechło, za chwilę Suicide Squad, które zapewne podzieli ten sam los, a do tego masa innych przedstawicieli gatunku, którzy okazali się porażkami. Może jednak nie będą aż tak ślepi żeby nie zauważyć, że nie ma w tym kasy? :rolleyes:
Nadzieję zawsze można mieć, ale rozmawiamy tutaj jednak o totalnie odklejonych specjalistach od słupków w excelu z WB.
Wystarczy zobaczyć ile pieniędzy utopili w DCEU próbując wymusić sukces franczyzy, którą zbudowali, a raczej próbowali zbudować, po łebkach i idąc na skróty. Decyzja o skupieniu na grach usługach również jest przejawem tego odklejenia i nie wydaje mi się, żeby nagle mieli zrobić zwrotkę o 180 stopni i powiedzieć sobie "nie, jednak postawmy na dobre single player experience".
Nie uwierzę, patrząc na tak duży sukces finansowy HL, że im się tam oczy nie zaświeciły dolarami jak zaczęli myśleć co by było, gdyby od początku dali tam mikropłatności.
 
Szczerze, to w pierwszym momencie pomyślałem właśnie o DLC w stylu mikrotransancji, czyli jakieś płatne skiny, ubrania itp. Na tym pewnie by zarobili, jeśli tego typu DLC wyszłoby relatywnie niedługo po premierze. 1,5 roku po (bo mowa o lecie) to już znacznie mniej pewne. Dla takich drobnostek ludzie niekoniecznie masowo by wrócili do gry, natomiast nieco większe DLC pewnie by się sprzedało dobrze.

Swoją drogą, o ile bazowa gra ma doskonałe oceny na Steamie przy ich sporej liczbie, tak jedyne dostępne DLC - Dark Arts Pack - wypada przy tym blado.
 
Ja w każdym razie bardzo cieszę się sukcesem takich tytułów jak Dziedzictwo czy Baldur3.

Sam dorzuciłem swoją cegiełkę.

Pokazuje to, że rozbudowane trafycyjne gry singlowe mają rację bytu.
 
Tymczasem Hogwarts Legacy pobiło historyczny rekord :D

Gra Roku 2023, najwięcej sprzedanych egzemplarzy, rekordy wyświetleń na streamach. 850 mln USD przychodu.
Medialna nagonka i nawoływania do bojkotu przez agresywnych hejterów nie przyniosły żadnego skutku... a może to one zrobiły grze darmową reklamę, przyczyniając się do jej gigantycznego sukcesu? :beer:

Poza tym po raz pierwszy najbardziej dochodową grą roku nie został Call of Duty ani gra od Rockstar :D
Czeka więc na nas więcej gier z uniwersum Pottera :love:

No nareszcie. Lepiej późno niż wcale. Ten quest powinien być dla wszystkich platform dostępny.
Też uważam, że to bardzo wykluczające, że to DLC nie pojawiło się na wszystkich platformach jednocześnie.
Ale dobrze, że je dodadzą na PC w końcu.
Cieszę się, że ostatecznie nie obejrzałam go na YT, więc zagram jak już wyjdzie....

Dodatkowo ma być multik oparty na Qudditchu.
A to nie ma być zupełnie osobna gra?
Wyciek demo sugerował, że będzie tam zupełnie inna grafika i będą tam główni bohaterowie serii (Harry, Ron)...

Kwestia ile pomysłów mają w głowach lub tych niezrealizowanych w podstawce.
Zawsze mogliby dodać Ulicę Pokątną czy Ministerstwo Magii, choć mnie by się bardziej marzyła wymiana zagraniczna do Durmstrangu czy Ilvermorny...
Ale jednocześnie gra ma ogrom lokacji, które można lepiej zagospodarować i wypełnić nowym contentem, tak że dodawanie nowych miejsc wcale nie jest niezbędne...

Ja w każdym razie bardzo cieszę się sukcesem takich tytułów jak Dziedzictwo czy Baldur3.
Czy przypadkiem Redzi nie powiedzieli ostatnio, że będą inspirować się nowym Baldurem?
Również cieszy mnie sukces single-player RPGów z nastawieniem na fabułę, a nie mikrotransakcje i "usługi"....
Mam nadzieję, że nowy Potter również będzie singleplayer.

Powstający Dragon Age 4 miał wyboistą historię produkcji, gdzie wytwórnia (mimo sprzeciwu twórców) skasowała projekt na kameralną grę singleplayer, każąc zaczynać wszystko od nowa, projektując grę jako "usługę multiplayer", po czym klapy kolejnych "usług" skłoniły ich do zmiany decyzji, tak, że powstające DA4 z powrotem jest przerabiane na singleplayer rpg bez żadnych "usług".
Mam wielką nadzieję, że sama gra nie ucierpiała zbyt mocno na wcześniejszej decyzji by robić z niej usługę multiplayer.
Od decyzji o zmianie kierunku na singleplayer minęły już 3 lata, a pracę nad DA4 nadal trwają, więc liczę na to, że skutecznie usuną wszystkie okropieństwa charakterystyczne dla gier multiplayer i będziemy mieli kolejny przykład świetnego single-player RPG...
 
Top Bottom