Kiedy najlepiej zacząć Serce z Kamienia?

+
[PROSZĘ BEZ SPOJLERÓW]

Witam! Szukam i szukam i doszukać się konkretnej odpowiedzi na to pytanie nie mogę, ani na naszych ani na zagranicznych forach.
Otóż mam przyjemność grać w Wiedźmina pierwszy raz - obecnie jestem na 30 lvl i mój kolejny quest to Wyspa Migieł.
Stąd moje pytanie - gdzie najlepiej pod względem fabuły pasuje Serce z Kamienia? Bo nie jestem pewna czy zacząć dodatek przed Wyspą Mgieł czy po powrocie z niej, w jakimś innym momencie? Będę bardzo wdzięczna za pomoc!
 
Najlepiej przed Wyspą Mgieł właśnie. Nie mogę zdradzić ci więcej, bo inaczej mógłbym coś zaspoilować.
Jest kilka momentów gdzie można porozmawiać z kilkoma ważnymi dla Geralta osobami, i skomentują wydarzenia z Serc, ale nie możesz ukończyć wątku Serc przed rozmową z dziewczynami na statku.
Więcej nie mówię, ale chyba poznasz gdy nadejdzie pora.
 
Rozpoczęcie SzK po głównym wątku też nie jest żadną zbrodnią a wręcz przeciwnie bo z immersji ratowania Ciri nie wypadasz. Jak rozumiem Geraltowi się nieco śpieszy a tu jednak idziesz w zupełnie inną przygodę olewając poszukiwania :). Coś na zasadzie - "świat się wali... może zagramy w gwinta?. Poza tym z tych samych powodów wskazanych wyżej, dialogi są po prostu inne, wiec je też warto poznać.
 
Warto też zaznaczyć że w zależności od zakończenia Serc z kamienia (bo dodatek ma 2 zakończenia) jest pewna finalna rozmowa dotycząca pewnej osoby i tego jak gracz powinien postępować aby osiągnąć happy end. I ta rozmowa w ogóle może się nie odbyć.
 
Według mnie najlepszym momentem rozpoczęcia jest ten, który ty czujesz jako najwłaściwszy, biorąc pod uwagę sytuacje w której znajduje się obecnie twój Geralt. Przejmowanie się tym co może nastąpić potem, jaki dialog usłyszysz czy przegapisz jest dobre przy kolejnym podejściu do gry, którą chce się odkryć na nowo. Przy pierwszym podejściu zawsze preferowałem iść na żywioł i zdanie się na wybory wynikające z własnego przekonania w dalej chwili.
 
Top Bottom