Kolejny Hotfix na wersję PC jest już dostępny!

+
@mekotron Hmm czyli wygląda na to, że nie ma co liczyć na poprawę FPS z RT on. W takim razie poczekam na kolejny update od HalkaHogana i zagram Uber+ bez Rt. Dzieki za ciekawą informację!

 
Macie może Hotfix od Hogana na poprawione odbicia SSR jego autorstwa, podobno to wydał nie moge tego znaleść. Poratuje ktoś:)
 
Wiedzmina 1.32 grałem z wysokim wyostrzeniem bo ja nie lubię w ogóle takie blury, blumy itp mydło w sumie. Ale tutaj nie polecałbym go . Sprobowałem i tak sobie to wyglądało. Ale to jest moja osobista opinia. DLSS też musze być fajny ale niestety u mnie nie działa po prostu ;)
Są Ustawenia Wideo. SSAO możno włączyć bo on nie ma wplyw
 

Attachments

  • gfhews.png
    gfhews.png
    354 KB · Views: 46
Czy ktoś może się jeszcze odnieść do kwestii "rozmycia" obrazu po nowym hotfiksie? Nie wiem czy jest sens w ogole podłączać PC do sieci przed odpaleniem gry, żeby mi się ta łatka nie zainstalowała
 
Witam Wszystkich po ostatnim hot fixie nr 2 dziwny spadek klatek i szarpanie fps. Gram na DX 12 i max ale bez RT. i co zauważyłem trzeba wyłączyć "niskie opóźnienie nvidia reflex" i klatki tak nie skaczą i wracają do normy :) pozdrawiam (gram w 1440p na Uber+ i RTX 2080 Super - klatki odblokowane bez V-sync)
Post automatically merged:

Największym problemem nie jest wydajność jako taka, tylko występujące co jakiś czas dropy klatek do 1/3 ich normalnej wartości. Gdyby gra stabilnie działała w zbyt małej ilości fps, to wystarczyłoby zjechać z ustawieniami, aż uzyskałoby się pożądane wartości. Teraz jednak gra startuje, przez jakiś czas bez problemu trzyma określony klatkarz, po czym po cinematicu, wizycie u handlarza, zdjęciu zlecenia z tablicy albo innym wydarzeniu, w czasie którego nie mamy kontroli nad postacią, gra wraca z trzecią częścią klatek.
Nie neguję w tym miejscu przypadków spełniających wymagania sprzętowe graczy*, którym gra w ogóle nie startuje na wersji 4.0 (a na 1.32 działała bez zarzutu), mają uporczywe artefakty pomimo aktualnych sterowników i przeprowadzonej weryfikacji, czy innych trudnych, dziwnych przypadków.

_________________________
* - to taki skrót myślowy, oczywiście chodzi o wymagania sprzętowe komputerów graczy, a nie samych graczy ;)
Witam Wszystkich po ostatnim hot fixie nr 2 dziwny spadek klatek i szarpanie fps. Gram na DX 12 i max ale bez RT. i co zauważyłem trzeba wyłączyć "niskie opóźnienie nvidia reflex" i klatki tak nie skaczą i wracają do normy :) pozdrawiam (gram w 1440p na Uber+ i RTX 2080 Super - klatki odblokowane bez V-sync)
 
@Hugomocnik Jakiego rozmycia obrazu, u mnie nie ma żadnego rozmycia obrazu. Są dwie opcje, Po prostu możesz mieć DLSS'a ustawionego na wydajność albo ultra wydajność, te opcje kosztem większej płynności gry powodują rozmycie, jak używasz DLSS to tylko na jakość albo zbalansowany, te opcje są dobrze zaimplementowane i nie powodują rozmycia. Jeśli nie używasz DLSS tylko antyaliasingu to go ustaw na TAAU wtedy obraz jest kosa ostrość. Jest jeszcze dodatkowa opcja która też wpływa na ostrość, nazywa się ona wyostrzanie (sharpen) można ją ustawić na wyłączoną niską lub wysoką. Jedni lubią wyostrzenie niskie a inni wysokie, Ja wolę chyba wysokie ale Tobie może bardziej odpowiadać niskie, weź i sobie popróbuj, ta opcja nie wpływa na wydajność.
 
Możesz tez włączyć DLSS'a ale tylko w trybie -zbalansowany lub -jakość bo opcje -wydajność a tym bardziej -ultra wydajność mają już negatywny wpływ na rozmycie obrazu.
Im wyższe ustawienie DLSS, tym lepsza jakość obrazu. Wynika to z bazowej rozdzielczości. W obecnym stanie tej gry teoretycznie można by grać bez DLSS właśnie dlatego, że nie poprawia wydajności, ale za to działa jako bardzo fajne wygładzanie krawędzi (antialiasing). U mnie inne tryby antialiasingu wyglądają gorzej, więc używam do tego celu właśnie DLSS. FSR2.1 daje u mnie przyrost 5 klatek (całe 20% :D ) ale tak rozmydla obraz, że nie jestem w stanie go używać. Ja gram z DLSS w trybie "jakość" i z wyostrzaniem ustawionym na "niskie" i jest bardzo ładnie.
 
@Wroobelek Co to znaczy im wyższe ustawienie DLSS tym lepsza jakość obrazu? To zdanie jest fałszywe, nie ma czegoś takiego ja wyższe ustawienie DLSS'a, nie rozumiesz chyba jak działa ta opcja. DLSS może byś ustawiony na tryb jakość, wtedy liczy się najbardziej jakość obrazu czyli wygląd grafiki i dzieje się to kosztem wydajności czyli płynności czyli na chłopski rozum masz mniej klatek ale lepszą grafikę. Potem jest tryb zbalansowany, i w zależności od gry jest on lepiej lub gorzej zaimplementowany, w tej grze obraz w tym trybie wygląda tak samo dobrze jak w trybie wydajność, a tak ogólnie zbalansowany oznacza po prostu kompromis pomiędzy jakością obrazu a wydajnością, czyli ilością FPS'ów. Na końcu masz tryb wydajność i ultra wydajność. Znaczy to że na pierwszym miejscu jest tu stawiana wydajność gry czyli właśnie płynność, czyli żeby klatek było jak najwięcej i dzieje się to kosztem jakości obrazu, tryb ultra wydajność, jak sama nazwa wskazuje, nastawiony jest na maksymalne urwanie każdej klatki, żeby FPSów było jak najwięcej, i dzieje się to kosztem grafiki czyli jest ona po prostu dużo dużo gorsza. Jeśli ty przez "wyższe ustawienie DLSS'a" uważasz przesunięcie suwaka bardziej w prawo na tryb wydajność czy jeszcze dalej na ultra wydajność i w ten sposób poprawiasz sobie grafikę to muszę cię zmartwić, jest wprost przeciwnie, pogorszasz sobie w ten sposób ostrość obrazu i grafikę kosztem płynności czyli masz brzydszą grafikę ale za to więcej klatek na sekundę czyli wyższą płynność. I jest więcej klatek w trybie wydajność i ultra wydajność bo to sprawdzałem, mogłoby byś lepiej bo obraz tryb ultra wydajność psuje mocno kosztem średniej ilość klatek więcej ale jednak. Zresztą zaraz włączę grę i ci powiem, już... w trybie DLSS jakość mam 54 klatki w w trybie ultra wydajność 64. To jest niecałe 20%, wcale niemało. Może nie widzisz różnicy bo masz aż tak mało klatek i czy masz 20 czy 24 to nie robi ci różnicy a to jest obiektywnie prawie 20% wzrost FPSów. Zastanawia mnie, ty nie próbujesz tych opcji, nie widzisz jak wygląda gra jak włączysz taki tryb czy taki, przecież to widać od razu? Tak szczerze ci powiem że obraz w tej grze najlepiej, najostrzej wygląda jak się wyłączy DLSS i ustawi antyaliasing na TAAU, niewielka różnica w jakość obrazu między DLLS na jakość ale na moje oko, a wzrok mam idealny, o jakieś 5% obraz jest lepszy właśnie z TAAU niż z DLSS w trybie jakość a klatek jest dosłownie parę mniej.
 
Last edited:
Jeśli ty przez "wyższe ustawienie DLSS'a" uważasz przesunięcie suwaka bardziej w prawo na tryb wydajność czy jeszcze dalej na ultra wydajność i w ten sposób poprawiasz sobie grafikę
Przez "wyższe" rozumiem ni mniej, ni więcej, tylko wyższe. Jakością. Czy ja gdzieś napisałem o kierunku przesuwania suwaka? Czytałeś w całości i ze zrozumieniem mojego posta? Przecież napisałem w nim na jakich ustawieniach DLSS gram.

na moje oko, a wzrok mam idealny, o jakieś 5% obraz jest lepszy właśnie z TAAU niż z DLSS w trybie jakość
Winszuję wzroku. Procenty Ci się w polu widzenia wyświetlają?
 
Posiadam RTX 3070, odpalenie RT to obniżenie nawet 30-40 klatek w zatłoczonej lokacji, po wielu konfiguracjach gram na UBER+ ( 1440p) i tak chyba zostanie... Jestem zawiedziony, wywaliło już mnie z gry, były problemy z kontrolerem xbox. Mnie się wydaję że Hotfix nie potrafi wyciągnąć z karty 100% zużycia, widzę to w parametrach na żywo, przy włączonym RT - wyciągał 70% mocy, gdy jeszcze przed aktulizacją grałem, zużycie karty oscylowało w 100%, jest gdzieś przestrzeń do poprawy.
 
@Wroobelek To możesz mi napisać po co i w jakim celu... z jaką intencją zacytowałeś to zdanie z mojego posta okraszając go tym swoim niejasnym jakimś wpisem o wyższych ustawieniach DLSS. Możesz mi powiedzieć co w tym zdaniu jest nieprawdą?
"Możesz tez włączyć DLSS'a ale tylko w trybie -zbalansowany lub -jakość bo opcje -wydajność a tym bardziej -ultra wydajność mają już negatywny wpływ na rozmycie obrazu."?
 
Po kolejnym sprawdzeniu/naprawie DLSS i FG zaczeło działać i w Novigradzie na Rynku jest 94fps+

Szkoda ze w natywnej rozdzielczosci, bez dlss i fg tyle nie ma :D
 
Last edited:
Po kolejnym sprawdzeniu/naprawie DLSS i FG zaczeło działać i w Novigradzie na Rynku jest 94fps+

Szkoda ze w natywnej rozdzielczosci, bez dlss i fg tyle nie ma :D
zanim zacząłem korzystać z karty RTX byłem przekonany, że dlss ma podobny impakt na obraz co FSR od AMD, kiedy odpalilem tego wiedzmina w 4k w dlss w trybie jakosc i porownalem sobie to z wersją odpaloną w natywnej rozdzielczości kopara mi lekko opadła. Jak dla mnie różnica jest na tyle znikoma w obrazie, że dlss to jest obowiązek :D
 
@Wroobelek To możesz mi napisać po co i w jakim celu... z jaką intencją zacytowałeś to zdanie z mojego posta okraszając go tym swoim niejasnym jakimś wpisem o wyższych ustawieniach DLSS. Możesz mi powiedzieć co w tym zdaniu jest nieprawdą?
"Możesz tez włączyć DLSS'a ale tylko w trybie -zbalansowany lub -jakość bo opcje -wydajność a tym bardziej -ultra wydajność mają już negatywny wpływ na rozmycie obrazu."?
Zacytowałem zdanie do którego się odniosłem. Ty za to wymagasz, żebym skomentował inne zdanie, którego komentować nie mam zamiaru.
Wesołych świąt!
 
Zauważyłem może po hot-fix, może było wcześniej ale w Velen (bo tu biegam) są dziwne miejsca gorszej wydajności.
A patrząc na statystyki OSD nic nie ciągnie w dół, procesor coś tam robi karta dociśnięta, a klatki polecialy zbyt drastycznie w dół



Wyłączyłem Anti-Lag bo przeczytałem że Reflex może ubijać wydajność po hotfix (a przecież to to samo) i nagle w tym samym miejscu zamiast 41 to 50fps ale i tak coś za nisko.
A tak poza tym to wesołych świąt wszystkim na forum i ekipie CDPR :beer:
 
Last edited:
Było tak pięknie. Gra bez Hotfixa była na PC płynna... teraz skóra postaci w animacjach żyje własnym życiem jakby pod nią wiło się stado robaczków :D Po Novigradzie praktycznie nie da się poruszać, co chwilę łamie się grafika, detale świata i postaci zamglone, spadki FPS straszne. Myślałbym, że mój RTX3090-24g poradzi sobie ze wszystkim bez zająknięcia a tu taka niespodzianka. Jeszcze sporo pracy i Fix-ów czeka RED-a bo jak przyjemnie zasiadałem kolejny raz do gry tak po 10 minutach mam dosyć.
 
Było tak pięknie. Gra bez Hotfixa była na PC płynna... teraz skóra postaci w animacjach żyje własnym życiem jakby pod nią wiło się stado robaczków :D Po Novigradzie praktycznie nie da się poruszać, co chwilę łamie się grafika, detale świata i postaci zamglone, spadki FPS straszne. Myślałbym, że mój RTX3090-24g poradzi sobie ze wszystkim bez zająknięcia a tu taka niespodzianka. Jeszcze sporo pracy i Fix-ów czeka RED-a bo jak przyjemnie zasiadałem kolejny raz do gry tak po 10 minutach mam dosyć.
Ja w Novigradzie nie mam żadnych absolutnie problemów, czy to technicznych czy to z wydajnością, ale w Velen są dziwne obszary "plamy braku optymalizacji' czy grze brakuje optymalizacji pod procesory AMD? bo Cyberpunk tez nie miał takich optymalizacji przyszły później.
Ogólnie to dziwnie teraz wydajność wygląda (gram w DX.11)
Biegam po Novigradzie to tak 70-90
Najcięższe miejsce powszechnie znane

inne miejsca

a tu nagle wychodzisz do lasu w Velen i coś ci gniecie kartę znacznie mocniej :ROFLMAO:
 
Last edited:
Mam takie pytanie, nie wiecie może gdzie znajdę Stronnicę z manuskryptu: Dekokt Raffarda Białego. Szukałem w necie i ten zielarz powyżej Oxenfurtu, ten Otto Bamber nie ma tego manuskryptu. Gram na drodze ku zagładzie. To jest znowu jakiś błąd czy tak ma być... u was tez ten zielarz nie ma tego manuskryptu? To jest mega przydatny eliksir ponieważ regeneruje dużo zdrowia natychmiast.
 
Mam takie pytanie, nie wiecie może gdzie znajdę Stronnicę z manuskryptu: Dekokt Raffarda Białego. Szukałem w necie i ten zielarz powyżej Oxenfurtu, ten Otto Bamber nie ma tego manuskryptu. Gram na drodze ku zagładzie. To jest znowu jakiś błąd czy tak ma być... u was tez ten zielarz nie ma tego manuskryptu? To jest mega przydatny eliksir ponieważ regeneruje dużo zdrowia natychmiast.
Z tego co sam zauważyłem podczas grania to ze część receptur zmieniła swoje położenie, więc opieranie swoich założeń, na podstawie starej wersji ma małą wiarygodność, jak znajde dekokt to ci napiszę.
 
Top Bottom