Kolekcjoner kart trofeum - bug?

+
Kolekcjoner kart trofeum - bug?

Dziś po aktualizacji postanowiłem poznajdować pozostałe karty. Użyłem też tego przewodnika do gwinta i niby wszystkie karty uzbierałem, ale gdzie jest trofeum? Wszystkie niby są karty, ale trofeum się nie wbiło? Ktoś może zaradzić jakoś, czy to wina aktualizacji?
 
Dziś po aktualizacji postanowiłem poznajdować pozostałe karty. Użyłem też tego przewodnika do gwinta i niby wszystkie karty uzbierałem, ale gdzie jest trofeum? Wszystkie niby są karty, ale trofeum się nie wbiło? Ktoś może zaradzić jakoś, czy to wina aktualizacji?

CO ci pokazuje jak czytasz ten podręcznik? Daj screena...
 
Podłączam się do wątku. Masz zainstalowane Krew i Wino? Ja opiszę mój problem, ponieważ jest bardzo podobny. Ściągnąłem patch na PS4 wczoraj, zakupiłem książkę Cudowny Przewodnik po Gwincie, otworzyłem i zacząłem zbierać brakujące karty. Nie dokończyłem tego wczoraj z myślą, że zrobię to dziś. Wszystko było w porządku, do momentu, aż zainstalowałem Krew i Wino dziś. Zadanie Pełna kolekcja kart wisi w dzienniku nadal, trophy nie weszło, ale nie wiem, gdzie zbierać kolejne karty, ponieważ Cudowny Przewodnik po Gwincie mówi: "Gratulacje! Twoja kolekcja jest kompletna. Zdobyłeś wszystkie aktualnie dostępne karty!", co nie jest prawdą, bo przed instalacją KiW miałem jeszcze z 10 kart do zebrania. Proszę o pomoc, bo wydaje mi się, że to jest po prostu najzwyklejszy bug.
 
Dołączam się do wątku z tym samym bugiem, mam oba dodatki, książka wskazuje, że mam wszystkie karty, zadanie "pełna kolekcja kart" nadal jest aktywne:/ czy będę mógł kiedyś zrobić w tej grze platynę?
 
Ja mam bez dodatków, jednak ten cały przewodnik pokazuje mi to samo, co koledze powyżej, czyli, że zebrałem niby wszystkie karty. Ale masz rację, że przewodnik wciska kit, bo mi też pozostało do zebrania podobna ilość kart. Poza tym ten przewodnik nie pokazuje nawet, których dokładnie kart brakuje, lepiej mi się ogarniało te karty ze ściągą z netu niż z tym kiepskim przewodnikiem.
 
Ten przewodnik to lipa... A szkoda zapowiadał się ciekawie. Może to jeszcze nie bug ale sam nie wiem bo u mnie sytuacja wyglądała mniej więcej tak:

Wgrałem patcha i przede wszystkim pognałem sprawdzić czy skrzynka z Kear Mohren w końcu działa i tu bez większych zgrzytów no może oprócz jednego za każdym razem jak wczytałem save w tym miejscu miecz i list z przeprosinami się respił a raczej nie o to REDom chodziło. Więc idę za ciosem odnajduje faceta, który to sprzedaje magiczna książkę i bum dostaje info: Velen Novigrad po 0 Skelige początkowo koło 10 i napotkani gracze: 5 (nie mam bladego pojęcia o kogo chodzi) ale nic zajmuje się tematem, który razi bardziej czyli karty ze Skelige i zbijam powoli u jednego karczmarza sprawdzam księgę 6. Drugi karczmarz księga bije 3! Robi się dziwnie bo raczej karty albo kupowałem wszystkie albo żadnej no ale nic odwiedzam kolejnego i niby znajduje brakujące 3 a tu figa książka wystukuje 1! i bądź tu Panie mądry o którą kartę chodzi?? Że o napotkanych nie wspomnę - może mi ktoś wyjaśnić mechanikę ostatniego cud licznika? Dodam, że questy typu turniej na balu, turniej o wysoką stawkę czy też questy z rodziny rozgrywki w gwinta: Velen itp mam zrobione. Więc o co może chodzić?
 
No właśnie Redzi mogliby ogarnąć ten przewodnik bo to pokręcone, że mi przewodnik pokazywał, że zostały mi jeszcze dwie karty na Skellige, a graczy z 12 czy 13. Po zebraniu dwóch kart na skellige nagle wyskakuje, że mam całą kolekcję. No wszystko fajnie, ale gdzie trofeum w takim razie ;p? Pokręciłem się i zebrałem jeszcze z 6 kart, ale bądź tu mądry i ogarnij u którego karczmarza czy kupca zdobyłeś kartę. Niestety przewodnik to lipa i lepiej kierować się ściągami z neta.
 
Licznik jest dziwny to fakt, jednak w zadaniu jest bardzo wyraźnie napisane, że aby je ukończyć trzeba mieć po jednej karcie każdego rodzaju. A często zdarza się tak, że jakąś kartę już mamy w swojej kolekcji, ale możemy kupić taką samą jeszcze jedną bądź dwie ( manekiny, Komando niebieskich pasów itp. ) wtedy mimo tego, że fizycznie kart kupiliśmy 3, to może nam zaliczyć np. tylko dwie, bo ta trzecia jest już np. 3 taką samą w naszej kolekcji
 
No teraz rozglądam się za brakującymi kartami po swojemu. Kilka już mi wpadło, ale latam po tej mapie i próbuje znaleźć jeszcze karczmarzy czy kowali, których można ograć. Przewodnik niestety wymaga dopracowania.
 
Licznik jest dziwny to fakt, jednak w zadaniu jest bardzo wyraźnie napisane, że aby je ukończyć trzeba mieć po jednej karcie każdego rodzaju. A często zdarza się tak, że jakąś kartę już mamy w swojej kolekcji, ale możemy kupić taką samą jeszcze jedną bądź dwie ( manekiny, Komando niebieskich pasów itp. ) wtedy mimo tego, że fizycznie kart kupiliśmy 3, to może nam zaliczyć np. tylko dwie, bo ta trzecia jest już np. 3 taką samą w naszej kolekcji

Okej zgoda.. Ale jednak na nic mi taki przewodnik.. Już wolałbym, żebym zamiast wyświetlać gdzie mi kart brakuje lepiej byłoby wykazywać ile kart brakuje w konkretnej talii.. Bo wtedy przynajmniej wiem czego szukać i gdzie szukać niż przeglądać wszystkie talie względem lokacji...
 
Dlatego niestety lepiej kierować się ściągami z neta niż tym przewodnikiem, bo on nic nie pomaga.
 
Przewodnik ma swoje dobre i złe strony.
Te dobre - wiadomo ile kart nam brakuje ( 1,2, albo 10 ) a wcześniej można było mieć brak jednej i szukać jej po całej mapie i wszystkich lokacjach i totalnie nie mieć pojęcia gdzie mniej więcej się coś pominęło.
Oprócz tego, jeśli pominiemy jakąś kartę poprzez zrobienie w fabule czegoś za szybko do przodu, to zadanie pojawi nam się jako niewykonane (bardzo bardzo dobrze, bo wcześniej można było pominąć grę w karty na balu maskowym z Triss i 3 karty już nie miały szans trafić do naszej kolekcji, a zadanie wisiało w ciągle aktywnych)
Taki przewodnik trochę pomaga w szukaniu kart ( przybliża rejon gdzie nam brakuje kart ) i pozostawia ten smaczek, który mi się akurat podoba, że nie prowadzi za rączkę idź tam czy tam i dostaniesz kartę, trzeba z każdym zagadać, zagrać i potem cieszyć się z nagrody :)

Minusy - to na pewno to, iż nie do końca jest wyjaśnione co oznaczają wpisy w nim ( Napotkanie gracze ?? )
Dla zniecierpliwionych, albo tych którzy szukają kart po raz drugi bądź trzeci może być irytujące to iż nie są pokazane miejsca gdzie te karty są jeszcze pochowane ( można byłoby dodać taką opcję do włączenia wedle uznania w grze ).
 
View attachment 48701

Dołaczem mi brakuej tej a u kaarczcmarza na rozstajach nie ma.. WTF?! CD prosze o wrocenie tych kart :D
 

Attachments

  • 13350250_10208080246502064_5787041381553586761_o.jpg
    13350250_10208080246502064_5787041381553586761_o.jpg
    139.3 KB · Views: 394
Top Bottom