Nowe Forum - opinie, sugestie, spostrzeżenia

+
Status
Not open for further replies.
@Keth
Aha czyli nieważne jaką ma wartość merytoryczną ta opinia. Nieistotne, że jej autor wchodzi na forum dumnie niczym parobek do karczmy i rozstawia wszystkich bywalców po kątach. Witają go oklaski i podziękowania. A niektórzy forumowicze z podziwem patrzą na słomę która wychodzi z jego butów. Chłopomania.

Zwyczajnie dziwi mnie taka polityka moderowania, gdzie jeden forumowicz dostaje ostrą uwagę za żartobliwy w tonie post, a legenda forumowa pan socchi może bezkarnie tutaj wyładowywać swoje frustracje.

Żeby nie było nie jest to atak personalny na sochiego. Natomiast krytykuję jego buracki post. I dziwię się, że grono moderatorów generalnie nie ma z tym wpisem problemów. Kończę temat, teraz już wiem jakie posty są dozwolone i niepotrzebnie chyba nieraz gryzłem się w język szukając łagodniejszych określeń.
 
Last edited:
@Parachrist - mój problem z tym wpisem zwerbalizowałam i też się, prawdę mówiąc, dziwię reakcji użytkowników, w obronie których poniekąd stanęłam.
Nie mówię, że tu jest idealnie, merytorycznie i bezspamowo, nie mówię, że socchi w jakimś punkcie nie ma racji.
Uważam jednak, że pewnych rzeczy pisać nie wypada, kiedy ma się tyle za uszami... nie, źle, pewnych rzeczy pisać w ogóle nie należy.
Mam wrażenie, że krytyka to nie mieszanie z błotem i tak szczerze to mnie nie obchodzi, że ktoś ma taki, a nie inny ton, sposób wypowiedzi. A to, że sporo osób uznało, że taki ton, taka ocena się tu należą... trudno mi to komentować nawet, może nie będę.

A Keth podziękował za wypowiedź, tu już wchodzi w grę interpretacja tego "Dziękuję", można to rzeczywiście rozumieć dwojako, ale chyba wyjaśnił, co miał na myśli?
 
"Hipokryci dla mnie daremnie ukryci." - Faktycznie dziwnie się czyta moralitety od ludzi niewidzących belki we własnych oczach. Fakt, faktem kolega poruszył istotne kwestie.
Lubmy się wszyscy, wspierajmy w oczekiwaniu, nie negujmy wypowiedzi tylko dlatego że ktoś ma inne zdanie, używajmy rzeczowych argumentów, a jeśli ktoś czegoś nie wie, to nie sięgajmy zawsze po ironię/sarkazm tylko doinformujmy, a wtedy nasze forum wejdzie na nowy poziom(+3 do siły, zręczności i +10 do many).
 
Last edited:
dziwię reakcji użytkowników, w obronie których poniekąd stanęłam.

Moją pierwszą reakcją na post Socchiego była chęć napisania "trollollollo" bądź "lubię placki". Następnie uznałem, że to byłaby przesada - miałem zamiar więc napisać prośbę o rozpoczynanie zdań z wielkiej litery i wypunktować po kolei błędy ortograficzne.

Ale nie jestem burakiem, więc odpowiedziałem merytorycznie. I nawet REDpointa przyznałem. Gdybym zareagował inaczej, tylko potwierdziłbym jego słowa o forumowym regresie intelektualnym - a to nie było by dobrym wyjściem, hmm?
 
Skoro trzeba się tłumaczyć z orenów przyznawanych osobom nielubianym przez szeroko pojęte grono moderatorskie, to proszę bardzo:

W pełnej rozciągłości zgadzam się z opinią wyrażoną przez socciego. Może faktycznie użył słów trochę zbyt ostrych. Ale prawda jest taka, że się należą niektórym. Nie mówię o Niebieskich, bo według mnie każdy użytkownik powinien ogarniać swoją kuwetę, a posty z samymi emotkami, aaaaaa, albo innymi królikami wołają wręcz o pomstę do nieba.

Mam dziwne wrażenie, że autor szatańskiego posta doskonale odczytał też nastroje panujące wśród spamerskiej ligi forum. Też się powstrzymam od wymieniania z nicka, myślę, że każdy jest w stanie wskazać osoby, którym posty absolutnie nigdy nie wnoszą niczego do dyskusji. Nie wydaje Wam się, że im więcej niebieskich postów "koniec spamu", tym bzdurniejsze pseudo-tematy się rodzą? ;p

I dodam jeszcze, że wprowadzone achivementy nie pomagają. ;p Ale już to mówiłam XD

E: @Parachrist Dziękuję Ci, za drugi w ciągu ostatniego miesiąca post skierowany do mnie, który można podsumować słowami "trzymaj gębę na kłódkę, nikt nie potrzebuje twojej opinii". :) Miło mi. Niezmiernie.

E2: @undomiel9 Och, trzeci. Cudownie.

Przepraszam, od teraz nie będę się odzywać, dopóki się o mnie z nicka nie wspomni. Bo tak to chyba teraz ma działać?
 
Last edited:
Skoro trzeba się tłumaczyć z orenów przyznawanych osobom nielubianym przez szeroko pojęte grono moderatorskie
Ktoś oczekiwał od ciebie tłumaczeń?

e.
Mnie dziwi zachowanie modów. A to, że niektórzy forumowicze lubią jak się, za przeproszeniem, robi do forumowego gniazda, to ich sprawa.

I faktycznie post sochiego wniósł bardzo dużo do tematu. No normalnie otworzył mi oczy na świat. :facepalm:

Jakbym sam nie potrafił ocenić zachowań innych, tylko potrzebował do tego gówniarskiego postu.

e2 @bassiunia
Stwierdziłaś, że ktoś każe ci się tłumaczyć, rozwiałem twoje wątpliwości.

e3
"sochi podziękował za ten post", sochi przyznał RP za ten post. Socchi, marny trolling
 
Last edited:
W pełnej rozciągłości zgadzam się z opinią wyrażoną przez socciego. Może faktycznie użył słów trochę zbyt ostrych. Ale prawda jest taka, że się należą niektórym. Nie mówię o Niebieskich, bo według mnie każdy użytkownik powinien ogarniać swoją kuwetę, a posty z samymi emotkami, aaaaaa, albo innymi królikami wołają wręcz o pomstę do nieba.

Mam dziwne wrażenie, że autor szatańskiego posta doskonale odczytał też nastroje panujące wśród spamerskiej ligi forum. Też się powstrzymam od wymieniania z nicka, myślę, że każdy jest w stanie wskazać osoby, którym posty absolutnie nigdy nie wnoszą niczego do dyskusji.

Dałem RED pointa soocchiemu z podobnych powodów co Ty - może i atakuje mnie w tym poście, w pewien sposób też się mnie czepiasz w tym poście i to mi nie przeszkadza - ale chyba większość byłych/obecnych spamerów wolałaby żeby napisano to wprost, a nie, że niby każdy wie o kogo chodzi ale ja nie powiem o kogo chodzi. Przesadziliśmy lekko ze spamem, no może nie lekko, dlatego ja się już ogarnąłem pod tym względem i wnoszę o ogarnięcie pozostałych posto-twórców w ilościach równych towarom tworzonym w chińskich fabrykach małymi żółtymi rączkami - SMiki da radę (inni oczywiście też ale to ze SMikim radośnie tworzyliśmy posty na potęgę),? Bo powoli Intera robimy z tej części forum... Ja już przestałem więc i Wy możecie - ser`a o to nie proszę, bo to chyba nie możliwe, a pewien stały troll się przyda coby za nudno nie było. :)
 
Ktoś oczekiwał od ciebie tłumaczeń? Mnie dziwi zachowanie modów. A to, że niektórzy forumowicze lubią jak się, za przeproszeniem, robi do forumowego gniazda, to ich sprawa.

I faktycznie post sochiego wniósł bardzo dużo do tematu. No normalnie otworzył mi oczy na świat. :facepalm:
Jakbym sam nie potrafił ocenić zachowań innych, tylko potrzebował do tego gówniarskiego postu.
Twój post także nie wniósł nic nowego do tematu, nie wiem jak można go "plusować".
Obrażam się na panujący tu porządek i wychodzę
 
Ja sobie tłumaczę tą wzajemną wrogość, spamowanie i inne grzechy główne forum brakiem nowych materiałów, zbyt dużą ilością wolnego czasu u niektórych oraz nadciągającą sesją.
 
@bassiunia, nie mam pojęcia, jaki masz ze mną problem, ale skoro wolisz mnie źle rozumieć, to przecież nic na to nie poradzę.
Odniosłam się do grona osób, które zaplusowały socchiego, ale nawet specjalnie się nie przyjrzałam, kto to, i nikogo nie wywoływałam do tablicy swoim komentarzem, że nie rozumiem. Bo ja wielu rzeczy nie rozumiem.
Jakoś momentalnie, mam wrażenie, czujesz się w podobnych sytuacjach w obowiązku napisać posta i może się mylę, pijesz do mnie.

"Skoro trzeba się tłumaczyć z orenów przyznawanych osobom nielubianym przez szeroko pojęte grono moderatorskie"

No właśnie nie, nie trzeba, masz prawo do własnego zdania.

A dla własnego zdrowia i szczęścia przestań się doszukiwać w moich wypowiedziach ataków pod swoim adresem, bo to się robi męczące.
 
Twój post także nie wniósł nic nowego do tematu, nie wiem jak można go "plusować".
Obrażam się na panujący tu porządek i wychodzę

Ja tam plusuję wszystkich.
Dlaczego wszystkich? Bo troll nie ma własnego zdania, wrażliwości, tożsamości, jego spam wynika ze słabości charakteru i tego, że jego prapraprapradziadka rodzice bili. Nie umie posługiwać się ironią, budować zdań wielokrotnie złożonych, nie przestrzega zasad ortograficznych, nie dba o kulturę wypowiedzi. Summa summarum - jestem zerem.

SMiki da radę (...)?
Floren dałem, jednak od siebie dodam, iż spamerów "prawdziwych" tak naprawdę nie mamy. Nie mamy osób zakładających wątki z lorem ipsum, czy wpisujące posty niezwiązane z żadną z poprzednich wypowiedzi. Owszem, niezwiązane z tematem zdarzają się wcale często, ale zawsze, przynajmniej moje, są choć częściowo związane z poprzednimi postami w temacie. Nie wchędożę się do trwającej poważnej dyskusji ze zdaniem "lubię placki". Prawdopodobnie nie zrobię też tego w przypadku tematów niepoważnych, jak karczma. "Trollollo" może i się zdarzy, ale w uzasadnionych sytuacjach.
"Spam", ale z zasadami.

A spamu nie używam do budowania w pozycji w społeczności (Bo i po co?). Netykietowym rebeliantem nie jestem również - zawsze staram się rozpoczynać zdania od wielkiej litery, używam polskich znaków, konstruuję wypowiedzi poprawne gramatycznie.

Zaiste, czemu więc "spamuję"? Psycholodzy doszukiwaliby się wrodzonej potrzeby ekspiacji, połechtania ego. Inni zrzuciliby to na karb nasycenia szczeniackiej iście złośliwości. Niektórzy suponowaliby nudę, którą zabijam nawałem postów. Szerokie grono mogłoby przypuszczałoby zapewne chęć odreagowania stresu, napięcia.

Któż miałby rację? Zapewne wszyscy. Któż by mnie przekonał do przestania? Zapewne nikt, oprócz mnie samego bądź bana. Decyzję o zakończeniu "spamu" podejmę sam, jako próbę charakteru. Nikt inny na to nie wpłynie. Prośby wysłucham, ale zadecyduję sam. Howgh!

a posty z samymi emotkami, aaaaaa, albo innymi królikami wołają wręcz o pomstę do nieba.

Do tego poziomu jeszcze nie spadłem. Ba, nawet Ser do tego nie doszedł, więc nie bardzo miarkuję, w czym problem. Na całym forum dostrzegłem tylko jeden post zawierający samego królika.

Mam dziwne wrażenie, że autor szatańskiego posta doskonale odczytał też nastroje panujące wśród spamerskiej ligi forum. Też się powstrzymam od wymieniania z nicka, myślę, że każdy jest w stanie wskazać osoby, którym posty absolutnie nigdy nie wnoszą niczego do dyskusji. Nie wydaje Wam się, że im więcej niebieskich postów "koniec spamu", tym bzdurniejsze pseudo-tematy się rodzą? ;p
Jedyne założone przeze mnie tematy, które można uznać za w miarę "spamerskie", to "Fora jutro zamykają" z REDkitowego, oraz "Jaremowe avatary w różnych wersjach kolorystycznych - galeria SMikiego".

PS: Ale ja naprawdę sądzę, iż nie jest to odpowiedni wątek do takiej rozmowy...

E: @undomiel9 (post z dołu)
Jak dotąd nikogo nie oceniam, polemizuję jedynie z poglądami na temat mojej własnej osoby.
 
Last edited:
Ok, nie ma rady, nawet mi się cierpliwość kończy.
Po namyśle i z pełną odpowiedzialnością pozwolę sobie napisać tak:


Przestańcie się, ludzie, do siebie dopieprzać ciągle. Przestańcie się wzajemnie przerzucać, kto jest userem lepszym, kto gorszym, kto może oceniać, a kto nie może, kto jest spamerem, a kto nie jest.
Przez Was wszystkich pomału tu się zaczyna robić jeden, wielki szit.
Patrzeć już nie mogę na ten sarkazm, na tę pogardę i ton wyższości. Mdło mi się robi, kiedy widzę kolejne mądre wypowiedzi, piętnowanie innych po kolei.
"Ja już nie spamuję i napominam innych, żeby nie spamowali, albowiem ja już nie spamuję i napominam innych!"
"Żałosne są te, te, te, i te zachowania"
"To jest beznadziejne"
"A to jest głupie"
"Buhahaha, ale beka z tego i z tego"
"Oooo, ona ma rację!"
"Ooooo, on ma rację!"
"Oooo, chodźcie teraz ich wszystkich obgadamy, będzie fajnie"


Serio?
Proponuję każdemu, żeby spojrzał na siebie w tym momencie i przestał się zachowywać jak ktoś lepszy.

To Wy tworzycie to miejsce. Wy wszyscy.
I żaden z Was nie jest na tyle dobry, żeby sobie usiąść i pooceniać.

Ja też nie jestem, ano.
Więc idę ochłonąć, żeby móc dalej moderować, starając się jednocześnie pozwalać na fajny klimat i nie pozwalać, pozwalać na wyrażanie siebie i nie pozwalać, pozwalać na to, by każdy mógł tu pisać bez przeszkód, ale nie mógł. W zależności, kto i jak mi tu zwróci uwagę.
 
Serek wchodzi do tematu, czyta i dochodzi do wniosku, że szkoda gadać. Zaraz się tu rozpocznie jakaś wojna przyjaciele Socchiego vs przeciwnicy Socchiego^^

Obrażam się na panujący tu porządek i wychodzę
Czekaj! Idę z Tobą.
 
Twój post także nie wniósł nic nowego do tematu, nie wiem jak można go "plusować".
Obrażam się na panujący tu porządek i wychodzę
Wybacz. Nie wiedziałem, że tak bardzo zależy ci na tych plusach i, że tak bardzo cię kolą w oczy.

Twój wpis za to w pełni wyczerpuje temat, chylę czoła, zasłużone owacje.
 
po przeczytaniu ostatniej strony, opinia, że to ja tu jestem frustratem, wydaje mi się co najmniej nietrafiona.
motto całej afery: 'uderz w stół, a nożyce się odezwą'
 
Last edited:
Starczy.
Od tego momentu po prostu wystarczy.

Jeśli nie potraficie koegzystować sobie tu wszyscy bez wrzucania kamyczków do cudzego ogródka, to lepiej nie piszcie wcale na tematy inne, niż te, wokół których forum jest osnute.
Wszelkie niechęci czy też wyrazy poparcia, które chcielibyście tu jeszcze zawrzeć, poproszę przekazywać via PW. Tak, do mnie też można napisać i mnie poinformować, jak bardzo się czepiam i że sobie nie życzycie.

Forum jest o grze Wiedźmin, a nie o tym, kto z kim ma problem i dlaczego.
@serek - poleciał Twój post, bo był nieładny. @zi3lona - luzik.
 
Last edited:
Wybacz. Nie wiedziałem, że tak bardzo zależy ci na tych plusach i, że tak bardzo cię kolą w oczy.

Twój wpis za to w pełni wyczerpuje temat, chylę czoła, zasłużone owacje.
Przykro mi, mam szacunek do und, dlatego skończę w tym momencie.
 
Miałam się nie wtrącać w sumie, ale żeby nie było opinii, że cała moderatornia kocha socchiego - jego postawę odbieram bardzo negatywnie. Zresztą dochrapał się za nią w końcu perma na poprzednim forum. Też nie lubię, kiedy ktoś, kto w ostatnim okresie nijak nie przyczynił się konstruktywnie do budowania community wpada i rozstawia wszystkich po kątach w poczuciu bycia lepszym i fajniejszym. Ale może niech reszta nie idzie tą drogą, co? Bo na razie widzę, że niektórzy zaczynają sobie skakać do oczu. Zupełnie niepotrzebnie

E:
Wybacz @undomiel9, wciąż brakuje info o poście pisanym w trakcie...meh.
 
Status
Not open for further replies.
Top Bottom