Oficjalne forum w nowej odsłonie!

+
Nowe forum w wersji mobilnej to katorga. Nic nie widać, nie widzę przycisku cofnięcia się o jeden poziom. W sumie to jak zwykle przy modyfikacjach forum, powinienem się przyzwyczaić.
 
Mi się osobiście ten styl nie podoba, jest taki bezpłciowy. Teraz większość rzeczy jest w kafelkach. Ale to akurat kwestia gustu, więc nie uznaję tego za jednoznaczny minus (jedni lubią, inni nie, tak w życiu bywa). Choć kafelki na górze strony mogłyby być mniejsze ;)
Optuję za dodaniem skórek, osobiście chętnie wróciłabym do barw poprzedniego forum gwintowego. Mogłoby to być opcjonalne, myślę że wiele osób skorzystałoby z takiej formy personalizacji.
A co do języków - ja też miałam z tym problem. Nie jest to intuicyjne. Zmieniałam akurat poprzez profil użytkownika, ale gdyby przenieść wybór gdzieś na górę (gdzie jest reszta ustawień), zamiast na dół strony, byłoby to bardziej przejrzyste i intuicyjne.
Co do reszty rzeczy, okaże się z czasem, już teraz natomiast widzę, że nowe posty w wątkach słabiej się odróżniają niż w poprzedniej wersji.
Zobaczymy, pewnie kwestia przyzwyczajenia i inaczej będzie to wyglądać z czasem :) Powodzenia CDPR!
 
Nawet na komórce w wersji komputerowej normalnie chodzi, poprzednie strasznie muliło mi, teraz chodzi błyskawicznie i mogę to samo robić w wersji mobilnej jak i pc. Na przykład, aby edytować posty w komórce musiałem przełączyć chrome na wersję pc.
 
Jak dla mnie to jest przegięcie pały goryczy. Po powrocie z urlopu sprawdziłem wersję komputerową i jest tak samo źle jak w mobilnej.

Forum jest kompletnie nieczytelne, nie widać żadnego drzewka tematów. Zasadniczo nie jestem w stanie z niego korzystać.

Być może ryzykuję tutaj bana, ale osoba która zarządza forum CDPR moim zdaniem produkuje kompletnie niepotrzebne i pogarszające komunikację ze społecznością "ulepszenia" po to, żeby wydawać się przydatną. Innego wytłumaczenia dla tego nie widzę.
 
Forum jest kompletnie nieczytelne, nie widać żadnego drzewka tematów. Zasadniczo nie jestem w stanie z niego korzystać..

Nie wiem co masz na myśli pisząc o drzewku tematów, ale listy tematów przecież istnieją tak jak istniały w poszczególnych działach. Dodatkowo w zakładce Najnowsze w każdym dziale masz zgrupowane tematy w których ostatnio zostało coś napisane bez konieczności wchodzenia w poszczególne kategorie w danym dziale. Dodatkowo dział Społeczności jest teraz dostępny z każdego poziomu forum. Jak dla mnie, to dużo bardziej intuicyjne i łatwiejsze w obsłudze. Chociaż oczywiście na początku musiałem się też chwilę przyzwyczaić.
 
Mnie się nowe forum jak najbardziej podoba. Jest znacznie łatwiejsze do obsługi. Wreszcie nie muszę wchodzić w osobne podforum żeby móc sprawdzić nowe tematy. Ponadto forum nareszcie zaczęło porządnie działać na telefonie. Jak dla mnie zmiana jak najbardziej na plus pomimo kilku występujących błędów.
 
Nie wierzę, że mogliście zmienić średnie forum na beznadziejnie brzydkie i niefunkcjonalne.
 
Forum "porządnie działa na telefonie"? A może mi ktoś wytłumaczyć, jak w wersji mobilnej dotrzeć do pierwszego nieprzeczytanego posta w wątku? Bo jak klikam w temat wątku to otwiera się pierwszy post (na kompie otwiera się pierwszy nieprzeczytany), a jak klikam w datę to ostatni.

To forum nie ma obecnie podstawowych funkcjonalności. W kontekście tego, jak daleko zaszło CDPR nie jestem w stanie pojąć, dlaczego od lat nie są w stanie wynająć dobrego administratora forum.
 
Po wejściu w pod-forum Wiedźmina i przejściu do Najnowszych, a następnie wybraniu opcji "Przeczytane", część tematów dalej wisi jako nieprzeczytana.
 
Forum mi się bardzo podoba. Minimalistyczne, responsywne.
Tylko dlaczego przyciski cytowania i REDpointa są u góry posta, a nie pod nim? Daję REDpointa po przeczytaniu, a nie przed więc dłuższy post muszę przewijać. Trochę to mało intuicyjne.
 
Wie ktoś, jak w wersji mobilnej forum dostać się do pod-sekcji forum? Np. w dziale "Społeczność" jest podforum "Inne gry". Na komputerze po prostu można je wybrać u gòry strony (pod "Społecznością"). W wersji mobilnej tego nie ma...
 
To ja mam temat (może) na dłuższą dyskusję.

Jak już wiemy, nie można edytować swoich wiadomości i dotyczy to także tematów przez siebie zaczętych.

I teraz proszę wejść w moje buty, czyli użytkownika, który ma tematy zbiorcze (linki, FAQ) czy tematy graficzne (galerie userów, kalendarz). Teraz, jeżeli chcę cokolwiek w nich wyedytować, to muszę o taką zmianę prosić Moderatora, który wklei w post treść którą przygotuję. Może to być uciążliwe zarówno dla użytkownika jak i Niebieskich.
Przykładowo, w temacie z linkami, które po E3 zaczęły się wysypywać w ilościach znacznych, tych aktualizacji może być dziennie kilka, kilkanaście, a o to chodziło, żeby na bieżąco zbierać je w pierwszym poście do kupy.

Co do innych ograniczeń na forum, o których niektórzy mogą nie mieć pojęcia, to:
- limit znaków na post: 10000
- limit grafik na post: 20

Zgodnie z powyższym, temat galerii i temat linków można już zamknąć i ewentualnie otwierać nowe, bo nie ma już w nich miejsca na edycję (nawet i Moderatora, bo limity z tego co się dowiedziałem obowiązują wszystkich jednakowo).

Czy były przypadki, że użytkownicy pisali tak długie teksty, że forum stawało dęba?
Czy były przypadki, że użytkownicy wklejali tak wiele grafik, że wątki się nie doczytywały?

Wydaje mi się, że można tutaj znaleźć jakieś porozumienie w kwestii własnych wątków, a przynajmniej, jeśli chodzi o czas ich edycji.
 
Dla osób prowadzących aktualizowane tematy od początku przewidywaliśmy pomoc z naszej strony, żeby ograniczenie 24 godzin nie przeszkadzało im w prowadzeniu tematów. Zdecydowaliśmy jednak, że ze względu na prośby od użytkowników zdejmujemy ten limit dla wszystkich użytkowników i teraz każdy może edytować własne posty bez limitu czasowego.
 
Dla osób prowadzących aktualizowane tematy od początku przewidywaliśmy pomoc z naszej strony, żeby ograniczenie 24 godzin nie przeszkadzało im w prowadzeniu tematów. Zdecydowaliśmy jednak, że ze względu na prośby od użytkowników zdejmujemy ten limit dla wszystkich użytkowników i teraz każdy może edytować własne posty bez limitu czasowego.
W sumie niepotrzebnie znieśliście ten limit czasowy. Edycja postów np. po tygodniu/miesiącu może wypaczać sens dyskusji, ale Wasze forum, Wasze zasady.
 
Super, że szybko reagujecie na prośby użytkowników, to miło z Waszej strony. Też sądzę, że brak możliwości późniejszej edycji utrudniłby życie niektórym forumowiczom.

Co do samego forum, to cenię sobie minimalizm i niewątpliwie ta wersja jest przejrzystsza, wydaje mi się jednak, że zyskałaby charakteru dzięki jakiemuś przewodniemu tematowi graficznemu. Ten jest jakby sterylny, mało "wiedźmiński". No ale wiadomo, do wszystkiego można się przyzwyczaić. ;-)
Widzę, że przy postach starszych niż tydzień widać jedynie datę ich dodania, a nie godzinę – to na ten moment jedyna uwaga do funkcjonalności. Mimo wszystko wygodniej jest mieć dokładną porę przed nosem i nie musieć najeżdżać kursorem przy każdym poście.

Dzięki za Waszą pracę i powodzenia!
 
Top Bottom