ogromny spadek fps po aktualizacjach

+
Witam. Do niedawna posiadałem grę Wiedźmin 3 w wersji 1.3 , unikałem aktualizacji. W grę bez najmniejszych problemów grałem na wysokich ustawieniach graficznych za wyjątkiem rozdzielczości(mam mały monitor). KIlka dni temu zaktualizowałem grę do najnowszej wersji (patch 4.04). Po tym spadek fps w wersji na dx12 jest taki, że nawet menu powoli działa, o grze nie ma nawet co myśleć. W wersji dx11 lepiej, ale i tak średnio 10 klatek/sekundę na ustawieniach graficznych najniższych jakie tylko się da. Czyli też nie da się grać. Skąd taki spadek szybkości?Mam dosyć stary sprzęt , ale Wiedźmin 3 w wersji 1.3 działał mi bardzo dobrze.
 
Zdaje się, że wszystko jest związane z aktualizacją Wiedźmina na "next geny". Zapewne wiele efektów czy rozwiązań micno zżera zasoby w stosunku do wersji z 2015 roku.
 
U mnie działało wszystko, dopóki nie zainstalowałem patcha 4.04. Niby wszystko w porządku ale zdarzają się migotania ścinki. I przede wszystkim spadek FPS z minimum 60 do nawet 45. Wcześniej rzadko spadało do 60 klatek, raczej trzymało się 70 do 90. (Ryzen 7 5800x3d, RTX 3080, 32 GB RAM)
 
Zauważyłem podobny problem. Wcześniejsza wersja 4.0 chodziła mi w 55-70fps przy 1440p i miks uber detali, a teraz fps w tym samym miejscu jest jakieś 10-15 fps mniej. Albo to mowy patch 4.04 coś zmienił, albo sterowniki nvidii pogorszyły wydajność.
 
Top Bottom