Ostatni turniej GWENT World Masters odbędzie się w ten weekend!

+
@luk757 Dobra - nowa trylogia wiedźmińska. Zwał jak zwał. Ważne że osadzona w uniwersum wiedźmina. Co do opłacalności to Redzi chyba wzięli pod uwagę fakt że karcianki nie są tak popularne wśród graczy jak gry RPG. Stąd ciężko mieć porównywalny przychód na Gwincie taki jaki jest w przypadku Wiedźmina 3 czy Cyberpunka.

Oddana społeczność cały czas jest. Duża część graczy odeszła rok temu kiedy to na mestersach nr 4 Redzi powiedzieli że to będzie ostatni rok wsparcia Gwinta, co można zrozumieć. Taki Spyro_ZA który miał na Gwincie na Twitchu średnio 1000 wyświetleń to się przeliczył, bo obecnie na Marvel Snapie ma 400 - 500 widzów. Obecnie największym streamerem Gwinta jest Shinmiri który ma średnio 500 widzów. Ci którzy zostali prawdopodobnie zostaną do końca. Na Twitchu Balder rozmawiał z Puzzle_Expressem i Puzzle_Express powiedział że nie porzuci Gwinta tylko będzie teraz mniej grał jak nie ma Openów i Mastersów. Czyli nawet niektórzy prosi zostaną przy grze. Gwint nadal cieszy się większą popularnością niż inne karcianki. Np. Habbla ma na YouTube filmy z Gwinta i Snapa. Wyświetlenia w przypadku Gwinta są o połowę większe. I czytając komentarze nie zauważyłem: "Człowieku, daj sobie spokój to martwa gra". Wręcz przeciwnie, widzowie chcieli więcej filmów z Gwinta.

Wiku, Platinum Patrol, RennocTopus (robi filmiki w stylu Dandelion Show - tyle że pokazuje pełne gry) mają tak średnio 3000 wyświetleń na film. To nie jest mało jak na grę która podobno jest martwa. Ostatnio zobaczyłem na Steam Charts ilość graczy Gwinta i KARDS. KARDS które jest cały czas rozwijane ma mniej graczy niż Gwint obecnie. Teraz duża rola społeczności Gwinta i tu mam pewne obawy. Po pierwsze że 1 głosowanie de facto usunęło z gry 1 frakcję a po drugie siła i werbunek to trochę mało. Skoro naprawdę Redzi porzucają grę to co im szkodzi dać większe możliwości community odnośnie balansowania kart. Ale też jeśli społeczność będzie tak balansować grę że co sezon będą uwalane kolejne grywalne archetypy i nic w zamian to też zrezygnuję z dalszego grania w Gwinta.
 
Co do opłacalności to Redzi chyba wzięli pod uwagę fakt że karcianki nie są tak popularne wśród graczy jak gry RPG. Stąd ciężko mieć porównywalny przychód na Gwincie taki jaki jest w przypadku Wiedźmina 3 czy Cyberpunka.
:confused: Tutaj chodzi o jakikolwiek zysk a nie porównywalny do gier AAA...
Oddana społeczność cały czas jest. Duża część graczy odeszła rok temu kiedy to na mestersach nr 4 Redzi powiedzieli że to będzie ostatni rok wsparcia Gwinta, co można zrozumieć.
Wiem bo w sumie można powiedzieć, że też wtedy odszedłem, chociaż już przy Road mapie na 2022 ( w 12.2021) można było wysnuć, że święci się coś niedobrego. Obecnie czekam na rozwój sytuacji a konkretnie na najbliższą radę balansu i zasady jakie zostaną dla niej ostatecznie przyjęte.
Taki Spyro_ZA który miał na Gwincie na Twitchu średnio 1000 wyświetleń to się przeliczył, bo obecnie na Marvel Snapie ma 400 - 500 widzów.
Na Gwincie tez by mu bardzo staty spadły, być może jeszcze mocniej.

Co do przytaczanych statystyk ze steam, YT to musisz mieć świadomość skali firmy i jej oczekiwań co do produkcji. Czym innym jest 1000 graczy dla jakiegoś indyka/małej firmy a czym innym 1000 graczy dla CDR.

Edit: Sprawdziłem staty KARDS i średnio w ostatnim miesiacu ma więcej graczy niż Gwint na Steamie a umówmy się że jest to gra niszowa nawet wśród karcianek. Nie wspominając o Marvel Snap gdzie gry wg Steamcharts dzieli przepaść.
 
Last edited:
:confused: Tutaj chodzi o jakikolwiek zysk a nie porównywalny do gier AAA...
Mieli plany na 2 lata rozwoju, może dłużej, ale potem była informacja o ostatnim roku wsparcia Gwinta. Wiem że mieli w planach dodać więcej podróży. W takim razie musieli na tym coś zarabiać. Inna sprawa że Gwint był traktowany jako taki poboczny projekt. Główne projekty to Cyberpunk i Wiedźmin. Pewnie było polecenie z góry że potrzebują więcej pracowników do remaka 1, Cyberpunka 2 czy nowej trylogii wiedźmińskiej.
Co do przytaczanych statystyk ze steam, YT to musisz mieć świadomość skali firmy i jej oczekiwań co do produkcji. Czym innym jest 1000 graczy dla jakiegoś indyka/małej firmy a czym innym 1000 graczy dla CDR.

Edit: Sprawdziłem staty KARDS i średnio w ostatnim miesiacu ma więcej graczy niż Gwint na Steamie a umówmy się że jest to gra niszowa nawet wśród karcianek. Nie wspominając o Marvel Snap gdzie gry wg Steamcharts dzieli przepaść.
Tak jak pisałem, trzeba mieć świadomość że karcianki mają mniejszą bazę graczy niż PRG. CDPR jak na razie tylko robiło RPG. Nie miało doświadczenia w karciankach, co nie zmienia faktu że udało im się stworzyć coś bardzo dobrego. W przypadku Wiedźmina to dopiero w trzeciej części Redzi doszli do pewnego rodzaju perfekcji. Z drugiej strony skoro CDPR chciało mieć więcej graczy to wypadało pomyśleć o marketingu. Niektórzy do tej pory uważają że Gwint to ta minigierka z W3. Marketing w przypadku Gwinta był zerowy. Czego nie można powiedzieć o Cyberpunku czy Wiedźminie o których wszyscy słyszeli.
 
Nie ma czegoś takiego jak wiedźmin 4

Gra jeszcze nie wyszła, więc można tylko gdybać. Jeśli będzie kontynuacją, będzie to Wiedźmin 4, niezależnie od nazwy jaką wybiorą Redzi.

Na tej samej zasadzie, jak God of War z 2018 to nic innego jak God of War 4, a tegoroczne Mortal Kombat 1, to zwyczajne Mortal Kombat 12.
Marketingowo twórcom się nie chce dopisywać numerków, by odbiorcy nie odnieśli wrażenia że robią tasiemiec, ale jeśli dana produkcja jest kontynuacją, to logicznym jest, że jest to następna część, więc zasadne jest numerowanie tego jako kolejna część danej serii.
 
Gra jeszcze nie wyszła, więc można tylko gdybać. Jeśli będzie kontynuacją, będzie to Wiedźmin 4, niezależnie od nazwy jaką wybiorą Redzi
Akurat Redzi zapowiedzieli że losy Geralta zamykają się na Wiedźminie 3 i że tworzą kolejną trylogię. Przy takim tempie w jakim Redzi chcą wydawać gry to o ich stan techniczny można mieć odrobinę obawy. Zamykam temat ze swej strony bo nie dotyczy stricte Gwinta i mastersów.
 
Czy tylko ja cały czas mam jeszcze "Awaiting results" na finałowej grze w Divination Challenge?
 
Z drugiej strony skoro CDPR chciało mieć więcej graczy to wypadało pomyśleć o marketingu.
Wystarczyły by na początek nawet odnośniki, nawiązania, przekierowanie do "pełnej wersji" gwinta w W3 a najlepsza była by integracja tych gier tak by z poziomu W3 można było przejść do gwinta. Można to było nawet dodać przy okazji premiery wersji next gen. Zainteresowanie na pewno znacznie by wzrosło.
 
Last edited:
Wystarczyły by na początek nawet odnośniki, nawiązania, przekierowanie do "pełnej wersji" gwinta w W3 a najlepsza była by integracja tych gier tak by z poziomu W3 można było przejść do gwinta. Można to było nawet dodać przy okazji premiery wersji next gen. Zainteresowanie na pewno znacznie by wzrosło.
Właśnie. Zdziwiło mnie że takiego przekierowania nie ma w W3. Rozumiem w Cyberpunku (nie to uniwersum) ale Wiedźmin 3 jak najbardziej. Robota praktycznie zerowa a ktoś kto gra akurat w gwinta w W3 może się zainteresuje a może nie. W każdym razie takie działanie mogłoby pomóc a na pewno nie zaszkodzi, ale o tym wypadało pomyśleć wcześniej. Dziwię się że Redzi na to nie wpadli.
 
Mieli plany na 2 lata rozwoju, może dłużej, ale potem była informacja o ostatnim roku wsparcia Gwinta. Wiem że mieli w planach dodać więcej podróży. W takim razie musieli na tym coś zarabiać.
Nie wiem o jakich 2 latach mówisz ale plany się z reguły zmienia wtedy kiedy coś nie wychodzi, nie idzie po myśli...
Inna sprawa że Gwint był traktowany jako taki poboczny projekt. Główne projekty to Cyberpunk i Wiedźmin. Pewnie było polecenie z góry że potrzebują więcej pracowników do remaka 1, Cyberpunka 2 czy nowej trylogii wiedźmińskiej.
Daj spokój z tymi teoriami o tym jak to kilkadziesiąt pracowników Gwinta było zbawiennych dla Cybera. Ktoś tam odszedł ale gdyby Gwint dobrze prognozował to góra by szukała gdzie indziej ludzi. Naprawdę w kwestiach zarządzania tą firmą nie mając twardych danych nie próbujcie być mądrzejsi niż kierownictwo, od ludzi którzy stworzyli coś wyjątkowego zwłaszcza jak na PL warunki. IMHO o Gwincie to beta zaważyła a nie to co się działo później.
Właśnie. Zdziwiło mnie że takiego przekierowania nie ma w W3. Rozumiem w Cyberpunku (nie to uniwersum) ale Wiedźmin 3 jak najbardziej. Robota praktycznie zerowa a ktoś kto gra akurat w gwinta w W3 może się zainteresuje a może nie. W każdym razie takie działanie mogłoby pomóc a na pewno nie zaszkodzi, ale o tym wypadało pomyśleć wcześniej. Dziwię się że Redzi na to nie wpadli.
Kompletnie inne gatunki gier, gdzie 90% graczy Wiedzmina nie byłoby zainteresowanych. To tak jakbyś próbował w call of duty jakąś wersję na androida promować. XD
 
Top Bottom