Problem z popchnięciem fabuły - II akt cmentarz/sefiry/brosze

+
Problem z popchnięciem fabuły - II akt cmentarz/sefiry/brosze

Siema, kupiłem w sumie wiedźmina 1 jak była premiera ( oh, sporo czasu co nie? ) i nie grałem, leżał na półce, noto sobie dzisiaj instaluje,miałem wersję rozszerzoną, i wyczytałem gdzieś w necie, że to 1.4 więc sciągnąłem 1.5 i zainstalowalem i przeszedłem aż do tego 2 rozdziału.

I jest problem, (z broszami salamandry, z talarem/vincetnem - nie mogę dostać przepustki na cmentarz, problem jest też z raymonem, i z obeliskami, i z golemem. ( ZE WSZYSTKIM)

Nie da się w żaden sposób żadnego questa popchnąć, jakiś bug? Poprostu siedziałem 2 godziny, i latałem od każdego do każdego, i nic nie mogę zrobić.

Czy mógłby ktoś pomóc, ewentualnie popchnąć save'a i wysłać mi linka?

Podaje swoj save - wydaje mi się że to jest bug gry.

Save: http://speedy.sh/2agGY/000026-Las-na-bagnach-026.TheWitcherSave


Może ktoś pomóc? krew mnie zalewa, normalnie bym walnął w tem komputer ^^
 
Zmieniłam nazwę tematu na precyzyjniejszą.
Co do Twojego problemu - próbowałeś korzystać z poradnika? Przy jakimś zacięciu fabularnym bardzo się przydaje, a skoro masz wersję premierową, to poradnik na pewno w pudełku jest.
 
Brakuje mi sefiry jednej, ale nie mogę jej dropnąć, bo nie mogę dostać gromnika od kowala, bo "mnie nie lubi" - i że nie jestem jakimś tam poleconym obywatelem bleblelbe.

W dodatku nie mogę tych zawalonych broszek wydropić, bo mi się nie pokazują zabójcy w nocy, tylko jakiś potwór Fizter? Fister? obok domu kowala, taki dziwny jakis mutant, na pewno nazwa na F. za to zabójcy nie ma w ogóle.


To samo nie mam jak dostać przpeustki na cmentarz, bo jak gadam z vincentem to nic się nie dzieje, a jak probuje gadaćz kalkensteinem to nie chce ze mną gadać, i konczy się dialog.
 
Na przpustke jest już chyba za póżno, a co do odgromnika musisz go dostac od płatnerza zakonu. przed chwila tak zrobilem na Twoim save'ie. potem idziesz na golema, ktory ma ostatnia sefire i bedziesz mogl wejsc do wiezy maga na bagnach.
 
Zabójcy, jeśli dobrze pamiętam, pojawiają się tylko w dzielnicy nieludzi - tam, gdzie dom Kalksteina i krasnoludzkiego kowala. Fleder (podejrzewam, że to ten potwór na F) pojawia się przy "Misiu Kudłaczu" niedaleko płatnerza zakonu.

Żeby coś załatwić u płatnerza zakonu, musisz wykonać jakiś poboczne zadanie dla zakonu - zabić z Zygfrydem kuroliszka albo przyczaić się na bagnach na Wiewiórki razem z zakonem. Jeżeli chcesz móc robić interesy z kowalem krasnoludzkim, musisz robić zadania dla Yaevinn'a.

Co do wejścia na cmentarz, to najlepiej zrób sekcję zwłok świadka ze szpitala. Wtedy nastąpi impreza u Shani, dzięki której możesz oczyścić z zarzutów Talara, po czym anulować u niego długi Grabarza. Nie pamiętam, po którym zadaniu można uzyskać zgodę od Vincenta, ale coś mi się kojarzy, że było to inaczej niż w poradniku.
 
Fledler był koło kowala! na 100% ! 4x go tam ubijałem po północy, i koło misia kudłacza też tam był.

Własnie zrobiłem odgromnik, sekcje zwłok też zrobiłem - i wlasnie, nie moge nic zrobic, zeby popchnac quest, zeby byla impreza u shani, wtf? tak samo nie moge anulowac dlugu grabarza
 
Chyba musisz jeszcze raz iść do Shani, ona wtedy powie o imprezie. Musisz na nią wziąć trzy alkohole (chyba różowe wino, żytnią i cytrynówkę, ale o tym będzie u Geralta w dzienniku). Na imprezę musisz jeszcze kogoś zaprosić (ja zawsze zapraszam Carmen, poza tym można ponoć jeszcze Zoltana albo Zygfryda. W trakcie, albo po imprezie można z Shani pogadać o Talarze.
 
Mógłbyś to mi zrobić na tym savi'e co podałem? bo nie ogarniam, jak mam to zrobić lold, albo błąd, albo nie ogarniam.
 
Za parę minut się za to zabiorę, jeśli masz jakiś bardziej aktualny save, to wyślij na e-mail, który podałem w prywatnej wiadomości.
 
Tak jak kolega opisał. Idziesz do Shani (wieczorem do jej mieszkania), ona daje ci quest z imprezą. Kombinujesz alkohol (do kupienia, jeśli nie masz), zapraszasz czwartą osobę (Carmen stoi przy swoim burdelu, Zygfryd pewnie przed wejściem do klasztoru, a Zoltan w dzień łazi wte i we wte). Czekasz do wieczora, idziesz do Shani.

Grabarz wpuści cię na cmentarz, jeśli anulujesz mu dług u Talara (możliwe po imprezie, gdzie na koniec Shani coś o nim opowie), lub dostaniesz przepustkę od Vincenta (tutaj wytłumaczono, jak to umożliwić: http://witcher.wikia.com/wiki/Suspect:_Vincent_Meis). Jeśli byłeś podejrzliwy w magazynie, a Coleman nie żyje, zadania Podejrzany: Vincent chyba nie da się ukończyć. Ale zawsze pozostaje Talar.

steel116 said:
Fledler był koło kowala! na 100% ! 4x go tam ubijałem po północy, i koło misia kudłacza też tam był.
Zgadza się. Fleder pojawia się koło Misia Kudłacza, w zaułku za kowalem oraz w ogrodzie przy szpitalu.
 
Żeby dostać przepustkę na cmentarz pogadaj jeszcze raz z grabarzem i potem jeszcze raz z Vincentem. Ostatnio skończyłem właśnie W1 i też się z tą przepustką namęczyłem, mimo że grałem kolejny raz. Zapomniałem, że z grabarzem trzeba pogadać jeszcze raz i dopiero wtedy Vincent zgodzi się, żebyśmy oczyścili cmentarz.
 
maritimus said:
Tak jak kolega opisał. Idziesz do Shani (wieczorem do jej mieszkania), ona daje ci quest z imprezą. Kombinujesz alkohol (do kupienia, jeśli nie masz), zapraszasz czwartą osobę (Carmen stoi przy swoim burdelu, Zygfryd pewnie przed wejściem do klasztoru, a Zoltan w dzień łazi wte i we wte). Czekasz do wieczora, idziesz do Shani.Grabarz wpuści cię na cmentarz, jeśli anulujesz mu dług u Talara (możliwe po imprezie, gdzie na koniec Shani coś o nim opowie), lub dostaniesz przepustkę od Vincenta (tutaj wytłumaczono, jak to umożliwić: http://witcher.wikia.com/wiki/Suspect:_Vincent_Meis). Jeśli byłeś podejrzliwy w magazynie, a Coleman nie żyje, zadania Podejrzany: Vincent chyba nie da się ukończyć. Ale zawsze pozostaje Talar.Zgadza się. Fleder pojawia się koło Misia Kudłacza, w zaułku za kowalem oraz w ogrodzie przy szpitalu.

Spróbowałem, nadal nie mam jak dostać tej wejściówki na cmentarz, nei wiem co jest, to samo z zaginionym chłopcem, nie wiem czy mogę to zrobić, i z broszurkami salamandry.


To jest bug czy co? żałosne troche, że masz quest, a nie możesz go zrobić... wtf. nie przemyślane to jest...
 
Nie wiem, czy to takie proste - posiedziałem nad save'm kolegi w nocy, i teraz siedzę, i rzeczywiście wygląda na to, że tak się zagalopował z sefirami, że na cmentarz już nie wejdzie. Ale golema może ożywić i ubić:)/> Swoją drogą, to jest ciekawe - po co ożywiać i ubić golema, skoro serce i sefirę wyciąga się z martwego? Muszą być jeszcze ciepłe, czy jak?

steel116 said:
to samo z zaginionym chłopcem,

To zadanie rozwiązuje się zawsze w III rozdziale. I ubija się tam trochę Salamander. Możliwe, że ich brosze można jeszcze opchnąć Leuvaarden'owi, jeśli nie zrobiłeś tego wcześniej, ale głowy nie dam, bo zawsze robię to w II rozdziale. I do możliwości sprzedania brosz niezbędne jest upicie Posłańca w Misiu Kudłaczu.

Scaliłam. Proszę używać opcji "edytuj" zamiast pisać posty pod rząd ;)
zi3lona
 
paragraf225 said:
Nie wiem, czy to takie proste - posiedziałem nad save'm kolegi w nocy, i teraz siedzę, i rzeczywiście wygląda na to, że tak się zagalopował z sefirami, że na cmentarz już nie wejdzie. Ale golema może ożywić i ubić:). Swoją drogą, to jest ciekawe - po co ożywiać i ubić golema, skoro serce i sefirę wyciąga się z martwego? Muszą być jeszcze ciepłe, czy jak?

Wejście na cmentarz raczej nie ma nic wspólnego z rozmieszczeniem sefir. Aby od grabarza otrzymać klucz na cmentarz konieczne jest zakończenie wcześniej jednego z dwóch zadań "Podejrzany: Vincent" lub "Podejrzany: Talar". Bez zakończenia któregoś z nich nie dostaniemy przepustki, a bez niej nie dostaniemy klucza. Jednak aby pojawiła się opcja jej uzyskania trzeba koniecznie porozmawiać z grabarzem PO zakończeniu, któregoś z zadań o podejrzanych. Jeśli tego nie zrobimy w opcjach dialogowych, czy to z Vincentem, czy to z Talarem odpowiednia dla otrzymania przepustki się nie pojawi.
 
Nie, nie ma, kolega poruszył po prostu trzy tematy: brosze, sefiry i cmentarz. Miałem na myśli to, że może załatwić Golema i ukończyć rozdział tak czy siak.

Co do tego cmentarza - tak jak piszesz, trzeba mieć ukończone te zadania o podejrzanych. Problem w tym, że on MA je ukończone. Teraz ma też ukończone zadanie z imprezą, i dalej nic - Talar każe się odchędożyć od niego i Shani, Grabarz sugeruje pogadanie z Vincentem, który nie ma za wiele do powiedzenia, i tak w kółko.
 
Hmm, to przyznaję dziwne. Aż z ciekawości chyba ściągnę tego save'a i sam zobaczę :).
 
Jeśli wpadniesz na jakieś rozwiązanie tego impasu - daj znać, może rzeczywiście trzeba do kogoś z tej trójki zagadać dodatkowy raz, na co już nie miałem siły ;)

No i co z broszami? Leuvaarden niewinny, Salamander pod domem Vivaldiego ani widu, ani słychu. Poza tym nie widzi mi się, żeby on był skłonny odkupić potem te brosze w III Rozdziale, jak się je inaczej zdobędzie.
 
paragraf225 said:
Co do tego cmentarza - tak jak piszesz, trzeba mieć ukończone te zadania o podejrzanych. Problem w tym, że on MA je ukończone. Teraz ma też ukończone zadanie z imprezą, i dalej nic - Talar każe się odchędożyć od niego i Shani,
Może gdzieś wcześniej oskarżył Vincenta i Talara o pomaganie Salamandrze?
 
Top Bottom