problem z zadaniem "siostrzyczki"

+
problem z zadaniem "siostrzyczki"

Witam

Mam nastepujący problem z zadaniem "Siostrzyczki" w II Akcie ścieżka Roche'a.
Po pogadance z upiorami i zdecydowaniu się na dalsze zbadanie sprawy idę oglądać nagrobki. Spostrzegłszy się, że coś jest "nie halo" złażę do piwnicy, przeszukuję ją dokładnie medalionem i znajduję szmaty, dratwy itp, i żadnego manuskryptu. Mogę jedynie na ślepo zapalać świckę przy totemach. Ani z Detmoldem ani z Mavrikiem nie da się popchnąć zadania dalej.

Ktoś wie co można zrobić?
 
ok, dzięki, właśnie przed chwilą sam to rozkminiłem ;) Dziwię się ino, że nie szło tego na logikę, albo z jakiejś zagadki rokminić, tylko trza było próbować kombinacje aż się trafi ^^'
 
NIlhilion said:
Dziwię się ino, że nie szło tego na logikę, albo z jakiejś zagadki rokminić, tylko trza było próbować kombinacje aż się trafi ^^'
Nie jest to do końca prawdą. Każdy ceremonialny totem w piwnicy jest oznaczony innym symbolem (trójkąt w górę i w dół oraz romb). Takie same symbole są na nagrobkach na klifie. Znachor powiązał właściwą kombinację ze swoim imieniem (trójkąt w dół, romb, trójkąt w górę) czego można się domyślić bo i w rzeczywistości sporo osób ma hasła związane ze sobą ;)
 
A ja mam takie pytanie: wie ktoś, o co chodziło z siostrą Murron (we wpisie w dzienniku było, że to męskie imię)? Był to jakiś element zagadki? :p
 
podciągnę ten wątek ponieważ również mnie niepokoi ta zagadka
wiec czysto teoretycznie (z tego co pamiętam) wyglądało to tak
pięć lat wcześniej zamordowano córki(rodzinę) znachora(Malget) po czym on sam skoczył z klifu-zeznanie kobiety przygotowującej maść (Liwa)
trzy lata wcześniej Mawrik stacjonował w opuszczonym domu -zeznanie Mawrika
aktualnie w domu znajdują się groby i pozostałości mrocznych rytuałów -aktywnie magicznie(uzbrojone -przywołują upiory)
Mawrik przyznaje że jest synem Malgeta który paktował z siłami "zła" i najprawdopodobniej zamordował rodzinę
Mawrik zabija ojca i jest (najprawdopodobniej) jedyną osobą która mogła dokonać pochówku
niestety pisanie nie było mocną stroną Mawrika (moją również) i albo pomylił się w pisaniu imion albo celowo napisał swe imię
"Murron" na jednym z grobów by odciąć się od przeszłości z wiadomych przyczyn ... i zmienić imię na "Mawrik"
 
yvess82 said:
(...)
Mawrik przyznaje że jest synem Malgeta który paktował z siłami "zła" i najprawdopodobniej zamordował rodzinę
Mawrik zabija ojca i jest (najprawdopodobniej) jedyną osobą która mogła dokonać pochówku
niestety pisanie nie było mocną stroną Mawrika (moją również) i albo pomylił się w pisaniu imion albo celowo napisał swe imię
"Murron" na jednym z grobów by odciąć się od przeszłości z wiadomych przyczyn ... i zmienić imię na "Mawrik"
Malget miał dwie córki i syna. Z relacji wiemy, że zabito CÓRKI. To Mavrik ukrył prawdę i wiedzę o płci "trzeciej siostry", którą był on sam - Murron. Murron był żołnierzem, razem ze swoimi kompanami stacjonował w domu na klifie. Kamraci wykorzystali jego siostrzyczki, jako mięsko zamtuzowe. Ojciec się zdenerwował, wpadł w mrocne uniesienie i zabił córki, by mu nie przypominały hańby... Na to wkracza Murron i zabija ojca... Potem ciało ojca i sióstr zakopuje w grobach, a na końcu usypuje - pusty - grób Morrona, czyli swój. Kuniec :p
 
Top Bottom