Problemy po najnowszym patchu.

+
nie pomyślałem żeby gdzieś zachować save ;/ a zacząłem już grę od początku po wcześniejszym zweryfikowaniu plików na gog i przeinstalowaniu DLC
problem z szambelanem zniknął :) ale wiedźmini tj. Wesemir i Leto dalej byli bez pochw na miecze... no i płotka świruje, czasem jest czarna niedokonczona bez grzywy narazie wiecej bugów nie widziałem
 
Nie wiem czy to wina dodatku czy patchu, ale nie mogę rozegrać ani jednej partii w gwinta z postaciami z dodatku. Po rozpoczęciu gry w gwinta mam ekran stołu na którym rozgrywa się partia, ale nie ma przeciwnika. W miejscu gdzie powinna być nazwa postaci i talii która gra mam: "Przeciwnik - Invalid Faction for Deck".
Nie mam jeszcze odpowiedniej ilości postów żeby wstawić screena ale tu mozna zobaczyć o co mi chodzi http ://tinyurl.com /ooqoeyo


udało mi się rozwiązać problem poprzez Veryfi/ Repair w aplikacji GOG Galaxy :)
 
Last edited:
Wiedźmin 3 bug po patchu 1.10

Witam
Dzisiaj zaktualizowałem Wiedźmina 3 do wersji 1.10. I jest problem otóż nie słychać głosu w nowych opcjach dialogowych(tylko w polskim dubbingu) :(
Czy tylko ja mam taki problem ? Pozdrawiam
 
Witam
Ja natomiast mam problem z nieśmiertelnym Caranthirem w misji "po cienkim lodzie" dodam że na początku nawet się nie ruszał tak samo jak wojownicy dzikiego gonu dopiero po małej poprawce ściągniętej z gog'a wszystko zaczyło chodzić.... Prawie chodzić... Caranthir już się rusza i wypowiada swoje kwestie dialogowe natomiast nie da się go zabić... Czy wie ktoś może o co chodzi?
 
Wklejam tutaj również swoją wypowiedź z innego tematu. Przetestujcie i dajcie znać czy pomogło.

Myślę, że winne jest zbytnie kombinatorstwo Redów z wersjami tego patcha i rozmiarami plików . Zobaczcie na gog.com waży on jakieś 10 gb. Galaxy ściąga zaś aż 17 gb danych. Serca z kamienia pobierane przez galaxy z zakładki configure mają tylko 2.9 gb, z tego samego programu pobierane z zakładki download extras waży już 4.7 gb. zaś na gog.com są trzy pliki o łącznej wadze ponad czterech gb. U mnie wszystko działa gdy instaluję grę z płyt, ściągam17 gb patcha, a dodatek i dlc ściągam z gog.com.
 
Nadanie pancerzowi umagicznienia lekkość u ofirczyka przy młynie sprawia, że można "zepsuć" cechy Geralta - każde zdjęcie i nałożenie takiej zbroi podnosi kolejny raz bonus do obrażeń dzięki umiejętności ze szkoły kota. W ten sposób po kilkunastu sekundach można kłaść każdego na jeden cios.

Do tego ofirskie spodnie przy niektórych zbrojach sprawiają, że na wysokości pasa Geralt jest przezroczysty (dzieje się to chociażby z kurtką z zestawu wilka).
 
Od siebie dodam że ofirska ordynka (szabla z dodatku znajdująca się w mauzoleum) na plecach Geralta pojawia sie bez pochwy na miecz. Jest przyklejona ,,goła'', tak jak miecze pozostałych wiedźminów.

Podobnie ma sie sprawa z mieczem Zakonu Płonącej Róży.
 
Last edited:
Jeśli ktoś już to zameldował, zignorujcie:
1) Po ubiciu baby wodnej lub utopców, zdarza się, że martwe potwory wiszą w powietrzu z rozwartymi ramionami. Zdarzyło mi się to 3 razy na brzegu, na północ od Novigradu.
2) Podczas korzystania szybkiej podróży, zdarzyło się, że wsiąkłem w skórę Geralta, niczym w trybie FPP. Nie mogłem wykonać żadnej akcji. Pomogło wczytanie ostatniego zapisu gry.
3) Gdy wejdę z rozpaloną pochodnią w miejsce pełne gazu (jaskinie lub kanały), następuje wybuch i Geralt zaczyna się palić. Po odejściu w bezpieczne miejsce, Geralt nadal się pali, trzymając pochodnię w ręku. Bieganie nic nie pomaga, regeneracja zdrowia również. Po np. rzuceniu znaku AARD, ogień z ubrania wiedźmina znika.
 
Last edited:
Mam problem z dropami, ogolnie gra działa płynnie ale na przykład przy wchodzeniu do "nowej lokacji" gra zwiesza się na chwilę (kilka sekund), czasami też w dialogach i cutscenkach (co dziwne dźwięk idzie dalej płynnie). Może to mieć coś wspólnego, że dodatek zacząłem postacią którę skończyłem grę w paczu 1.6? Od tamtej pory jej nie dotykałem dopiero zaktualizowałem wraz z dodatkiem.
 
U mnie zaś nie wczytują się tekstury. Już myślałem, że coś z kartą graficzną się stało, ale niektórzy mają także takie problemy. Dwa razy instalowałem grę od nowa, patche instalowałem, usuwałem pliki z ustawieniami i nic.
 

Attachments

  • test.jpg
    test.jpg
    173.7 KB · Views: 48
Ogólnie po tej łatce dzieją się takie rzeczy.
-Pobrałem łatkę i dodatek a na następny dzień gog postanowił do pobrać sobie 10Gb.
-W trakcie grania w dodatek gra postanowiła mi nie wczytywać zapisu twierdząc, że mam inną wersję (ale checkpoint już wczytała).
-Spotkałem też tragarzy komików którzy dalej wchodzili po niewidzialnych schodach.
-Łaty na teksturach (coś ala błąd cieni) które spotykam w lesie.
-Zadanie tajemniczy pasażer łodzi które mimo, że wyświetla mi się na ekranie jako nowe to nie jestem w stanie znaleźć go w dzienniku albo zaznaczyć gałką jako aktywne.
-Interfejs potrafił mi się sam przeskalować z małego do dużego.
-Ludzie bez większego problemu przechodzący przez siebie. Szczególnie widoczne w cutscenach.
Może moje lamenty pomogą w połataniu gry :p


Jeszcze taki smaczek: View attachment 26206
Gra uszkodziła teksturę mostu i dopiero naprawa gry pomogła.
 

Attachments

  • witcher3 2015-10-16 21-46-55.jpg
    witcher3 2015-10-16 21-46-55.jpg
    320.7 KB · Views: 70
Last edited:
Zaktualizowałem wersję do 1.10.

1. Nie jestem w stanie przejść ataku piratów w drodze na Skellige. W zależności od poziomu trudności 2-4 piratów spada na początku walki do -1 levelu i 0 HP po czym nie da się wejść z nimi w interakcję (wyjątek: mogę przesuwać ich jak przedmioty) i walka nie ulega zakończeniu. Próbowałem kilkukrotnych restartów całej sekwencji, rzucania petard, Znaków, liczyłem na zabicie ich przez przyjaznych NPC, bez efektu.

2. W czasie walki na pięści w karczmie "pod Jesiotrem" w Novigradzie przeciwnik stał w miejscu i nic nie robił, na szczęście zadawałem mu obrażenia i po zejściu poniżej zera gra uznała walkę za wygraną.

3. Błędy graficzne - czasami na ekranie pojawiają się jakieś dziwne wielokąty, niektórzy NPC tracą swoje tekstury. Próbowałem różnych ustawień graficznych, grzebałem też w postprocesach, bez efektu.

Sterowniki aktualizowałem dzisiaj, karta MSI GeForce GTX970 4096 MB 256bit GAMING. Gra śmiga na uber bez ograniczania FPS chociaż próbowałem też optymalizacji z GeForce Experience.

Kiepsko z tą "obowiązkową" walką po drodze - wychodzi na to, że muszę poczekać na nowy patch aby w ogóle wrócić do gry.
 
Ja mam taki problem, że podczas podróży na koniu w niektórych momentach nagle znika koń z pod dupy i ląduje na ziemi lub podczas walki i nie tylko, ekran faluje tak, jak by Geralt nurkował pod wodą i do tego wykonuje "skok do wody", ale na ziemi. Chowa wyciągnięta broń ( jak pod wodą) , staje się mokry i wyskakuje pasek wskaźnika poziomu powietrza. Macie na to jakiś pomysł ?
 
Małe spostrzeżenie - brak obrazka Geralta w oknie medytacji owszem występuje ale nie w momencie jak siedzimy na Płotce. Wtedy obrazek jest poprawny.
 
Witajcie,
u mnie po patchu gra co prawda uruchamia się, ale po kilku sekundach w menu następuje zwiech, potem czarny ekran i pozostaje reset kompa.

Dotychczas:
- odinstalowałem grę i zainstalowałem ponownie z płyt. Gog ściągnął mi 17 GB aktualizując do 1.10, dodatkowo ściągnąłem pakiet dlc i 2,9 GB nowego dodatku;
- zainstalowałem nowe sterowniki do karty graficznej;
- zweryfikowałem pliki gry;
- ponownie zainstalowałem pakiet C++.

Zauważyłem, że freez w menu następuje niezależnie od tego, czy korzystam z pada do x360, czy z klawiatury. Do tego błąd pojawia się tez niezależnie od tego, czy mam pliki z zapisanymi stanami gry, czy chcę zacząć od początku.
Chciałem usunąć plik .dll podawany przez Was na wcześniejszych stronach, ale nie widzę go u siebie w folderze gry.

Myślę nad rollbackiem, ale perspektywa ponownego ściągania 17 GB tylko po to, by wrócić do 1.08.4 powoduje, że mam chęć rzucić tym w cholerę...

Jest jeszcze jakiś sposób, abym mógł naprawić ten stan rzeczy?
Za każde dobre rady dzięki ;)
 
Mam dwa problemy. W zadaniu "Hulaj dusza" na weselu niziołki blokują się w sobie i nie mogę zagrać z nimi w gwinta. Blokuje mi to dalszą drogę. Następny problem mam znowu z gwintem :) . Tym razem będąc na aukcji nie mogę zagrać z jednym ze znajomych Vivaldiego. Nie rozkłada on swojej talii i mogę tylko poddać partię :( .
 
Witam.
Zaznaczam na wstepie ze jestem całą stuacją mocno zdenerwowony bo tak sie klientów nie traktuje takim patchami

Otóz ostatni raz grałem na patchu 1.05 wszystko było w sumie ok mogłem sobie grac ile chciałem i jak chciałem jakowo ze zakupiłem dodatek wyszło NG+ itp postanowił zagrac ponownie wiec poszła aktualizacja i juz na sam poczatek co chwila wywalanie do pulpitu, ok veryfikacja plików problem rozwiazała, to pojawi sie nowy gorszy, sytuacja u mnie jest jak u kolegi Osgiliatha chociaz troche lepsza, nie wiem jak Redzi tego dokonali ze moze istotnie poprawili działanie na PS4 ale na Pc patch zadnych testów nie przeszedl gra jest całkowicie nie stabilna i to wymaga natychmiastowej reakcji podkreslam natychmiastowej.

Jak to wyglada u mnie a no np jesli sobie włącze kompa nic szczegolnego nie bede robił to moge pograc z 4godzinny po czym nastpi czarny ekran i restart kompa twardy musze wykonac, mysalem ze to wina sterowników to poszła aktualizacja z tych co mialem premierowych z 18 maja do obecnych nic to nie pomogło pozatym ze niema juz zrzutu pamieci po restarci i info ze to bład sterownika rzekomy był, kolejna mysl to moze cos mi sie przegrzewa ale wyczysciłem kompa i nic to nie pomogło, mysle zrobie testa w innej grze odpalam GTA V gram na ultra ( specyfikacje zaraz podam - a wiedzmina gram na wysokich z wyłaczeniem wszystkich postprocesów wiec mozna to porownac mimo ze spokojnie moja konfiguracja pozwala grac na wyzszych ) pograłem 5 godzin nic sie nie stało pełna swoboda i komfortowa gra w GTA V odpalam wieska to juz po 40 minutach czarny ekran nie kminie co patch 1.10 monitoruje w co gram i limit nakłada raz gra moze byc stabilna 4 godziny a jak zagram uprzednio w cos innego to juz traci cała stabilnosc jeszcze przed odpaleniem?

Sytuacje w których mnie wywalało to głownie wczytanie gry po zgonie czy szybpa podróz badz medytacja raz wywaliło mnie 1 sec po tym jak wyłaczyłem gre i juz chciałem gog-a zamknac, nawet probowałem oszukac, grac 3 godziny zrobic przerwe i zagrac znowu ale nie, gra to z sumowała i i tak wywaliło

Nie mozliwe aby mi sie cos przegrzewało bo w innych grach efekt byłby taki sam a wszystko jest w parzadku ( pozatym kiedys mialem problem ze mi sie komp przegrzewał to nawet sie uruchomic nie chcieł badz sie resetował na przegladaniu internetu wiec opcja ze u mnei jest cos nie chala odpada ) grajac na 1.01, 1.02 itp az do 1.05 włącznie nie mailem zadnych problemów wszystko działało deluxe mogłem grac po nawet 12 godzin dziennie i po tyle grałem teraz po patchu ledwo 4 uciagne, a czasem mniej.

Tyle moich zarzalen do patcha bęłdów w teskturach czy pochwach na miecze itp nie uswiadczyłem wszystkie questy tez sa w jak najlepszej normie i wszystko działa pozatym ze gra jest pozbawiona stabilnosci i to wymaga hot fixa patcha cokolwiek nie musi nic poprawiac ale niech przywróci grze stabilnosc

Specifikacja kompa aby była jasnoc ze mocno zanizam detale w grze przez co tez moj komputer sie nudzi wiec niema go czym przegrzac a to opada bo inne gry działaja bez problemów sterowniki tez odpadaja bo jak pisałem mialem te z 18 maja i było to samo co na tych najnowszych

Procek i7 4770k 3,5ghz nei krecony
Ram 16gb ddr3 1600MHz
Grafa Gtx780 od MSI nie krecony
SO W7 z SP1 zauktalizowany w pełni

Przepraszam tez za wszelkie błedy w poscie :/
 
To ja natknąłem się na jeszcze jednego buga związanego z gwintem. W talii Potwory po wyłożeniu karty krabopająka, na stół automatycznie nie wykłada się Olbrzymi Krabopająk, tylko same pozostałe krabopająki. Przed patchem działało na 100%
 
Mi wszystko dobrze śmiga. Jest ok ale są nadal małe błędy i stare od 1.1

Nadal jest problem z kowalem z Kear Trolde musisz poczekac godzine by sie pojawil i drugą godzine by mozna by bylo z nim porozmawiać. to samo tyczy się zbrojmistrza i kowala w Novigradzie. Jezeli porozmawiasz z zbrojmistrzem ("miecze pierwszego sortu") i pójdziesz do drugiego oczywiscie zeby cos sprzedac to go nie ma. Musisz poczekac 1h by sie pojawil. bląd występuje od premiery.

Gdy zrobimy zadanie z gościem który prosi nas o pomoc z ghulami a potem go zabijamy bo się zaraził trupami, wykrzyknik na południe od Wrońców się pojawił (takie małe bagienko i na środku wysepka) nie wiem czy tam powinien być jakiś quest czy to jest visual bug ale jednak jest.

Bardzo poważny błąd który mnie nurtuje. Nie lubie sobie ułatwiać gry i cheatować w niej lecz gra mi tego nie umozliwia.
Filmik by zobrazować: https://www.youtube.com/watch?v=-I0mucy6wy0

Po przejściu gry serc z kamienia moja płotka zrobiła się CZARNA I ŁYSA. Tylko w Velen Novigradzie...
W karczmie w Białym Sadzie nie ma żywej duszy. Potem jacyś randomowi wieśniacy się pojawiają.
Po bardzo mocnym zbliżeniu do ściany głowa geralta robi się łysa jak manekin. Dziwnie to wygląda a często to widuje.
Spory spadek FPS, wydaje mi się ze gra wygląda lepiej (woda,niebo, otoczenie) ale straciłem ok 8FPS na tym :( no cóż może tak ma być.
Powinny pójść poprawki z autofocusem!!!
 
Top Bottom