Problemy po najnowszym patchu.

+
No to ja też coś od siebie dodam. Po patchu, tak samo jak u kogoś wyżej, wywala mi grę do pulpitu. W zadaniach z walkami na pięści przeciwnicy stoją w miejscu pozwalając się okładać, przez co np. podłożenie walki z Valgardem jest niemożliwe. Od momentu łatki błędy z wczytywaniem ludzi są notoryczne. W wioskach i miastach nie ma niemal momentu żeby nie zauważyć spacerujących samych nóg, głowy, oczu itp. Plus tekstury migotają po całym ekranie. Dzieje się to tylko w zaludnionych miejscach więc jest to z pewnością problem związany z postaciami ludzi.
 
To ja dodam że od czasu wgrania patcha 1.10 w grze cały czas pada deszcz. Od dwóch dni gram i cały czas pada. Jeszcze trochę pogram i w depresje wpadnę :p ( pierwszy tak głupi błąd jaki mam :p )
 
Mnie nagle zaczęło wywalać do pulpitu po ok 5 minutach grania oraz podczas przeprowadzania dialogów. Aktualizowałem sterowniki karty graficznej , wyłączałem v-sync. ustawiałem ustawienia grafiki na niskie gra odpalona w oknie reinstalacja drirect x i visual c++ to samo proszę o jakąś radę nigdy nie maiłem takich problemów. Co jeszcze proponujecie ?? To nie jest wina sterownika do karty graficznej ponieważ próbowałem kilka wersji i to samo.... Jak odinstalować tego patcha ??
 
Ale zdajecie sobie sprawę, że takie pisanie, że tu fpsy spadły, tam gra wywala do pulpitu, a jeszcze gdzie indziej się wczytuje w nieskończoność niewiele daje? Konfiguracji sprzętowych i konfiguracji systemowych jest multum. Nikt tutaj nie jest jasnowidzem i nie trudno stwierdzić dlaczego wam coś nie działa.
Ja na przykład żadnych nowych błędów za wyjątkiem braku pochew na miecze, czy dziwnych znaczków w menu nie stwierdziłem. A grałem już na nowym patchu około 2-3 godziny.

Piszcie do supportu korzystając z tej strony -> http://pl.cdprojektred.com/contact-support i podawajcie swoje raporty DXDiag.
 
Last edited:
@Maciekw.132

Wielu ludzi pisało od czasu premiery, że miało problemy z FPS, dźwiękiem, crashami itp. Ja mam za słabą kartę graficzną na minimalne, a grałem na stabilnych 30FPS na High, do teraz może miałem raptem z 3 crashe.

Od tego patcha gra mi co chwilę crashuje (podczas cutscenek to co 5 minut), FPSy już nie są stabilne - spadają nawet do 20 (wcześniej nie przekraczało dolnej bariery 27 - gram cały czas z monitorem fps w tle). Patch wgrywany przez GOGa. Tak więc dxdiag na niewiele się zda, bo uwzględnia tylko specyfikację sprzętową, a nie przyczynę błędu...

Czekam z utęsknieniem na hotfixa...
 
Grałem bez problemu do patcha 1.8 nie przeszkadzały mi zbytnio FPS-y bugi itp... Do czasu kiedy zainstalowałem patcha 1.10 nie da się grać !!! bo mnie wywala.... Może to wina Windowsa 10 w co wątpię.....
 
Ja na szczęście na razie zauważyłem tylko trzy rzeczy. Pierwsza to kwadraciki w menu opcji, zamiast napisów niskie, średnie,wysokie, ultra. Druga rzecz to brak pochew na miecze u Wiedźminów (co ciekawe czytałem, że u niektórych użytkowników również Ciri nie posiada pochwy na miecz, u mnie ma). Trzecia (nie wiem czy to bug czy celowe działanie) brak obrazka przedstawiającego Geralta w menu medytacji. Gra chodzi u mnie płynniej niż wcześniej. Zauważyłem również, że postacie nie doczytują się już z opóźnieniem. Na razie nie zauważyłem żadnych błędów graficznych.
 
Musiałem przeinstalować całą grę od początku, wgrać patch 1.10 i zacząć grać od początku (stare savy poszły się paść). Raz gra się zwiesiła w trakcie dialogu (misja z patelnią), a teraz w misji z audiencją w Wizimie przebrałem się, nauczyłem się kłaniać i dostaję komendę "podążaj za szambelanem" a ten stoi jak zamurowany i się nie rusza ani nic nie mówi. Resetowałem kilka razy grę i wcześniejsze zapisy ale nic to nie dało. Jest jakaś opcja żeby zresetować misję tak żeby załadowała się od nowa?


Postanowiłem jeszcze raz włączyć grę od początku i dalej ten sam błąd w misji z audiencją w Wizimie. W tym momencie nie dam nic zrobić i gra jest nie grywalna z powodu zacięcia fabuły. Kolejny bug jaki zauważyłem w niektórych miejscach powstają gigantyczne czarne trójkąty jakby błąd w teksturze albo w geometrii przedmiotu.
 
Postanowiłem jeszcze raz włączyć grę od początku i dalej ten sam błąd w misji z audiencją w Wizimie. W tym momencie nie dam nic zrobić i gra jest nie grywalna z powodu zacięcia fabuły. Kolejny bug jaki zauważyłem w niektórych miejscach powstają gigantyczne czarne trójkąty jakby błąd w teksturze albo w geometrii przedmiotu.
Wrzuć sejwa z miejsca zacięcia.
 
Postanowiłem jeszcze raz włączyć grę od początku i dalej ten sam błąd w misji z audiencją w Wizimie. W tym momencie nie dam nic zrobić i gra jest nie grywalna z powodu zacięcia fabuły. Kolejny bug jaki zauważyłem w niektórych miejscach powstają gigantyczne czarne trójkąty jakby błąd w teksturze albo w geometrii przedmiotu.
Zweryfikuj pliki gry - NPC zombi po tym znikają.
 
Po patchu nasuwa się jedno pytanie: jak można było zepsuć coś, co działało prawidłowo?

Gdyby ktoś miał problemy ze Sweetfx i reshade to przy instalacji wystarczy zmienić nazwę Reshade64.dll na d3d9.dll.

Powinny być trzy pliki i jeden folder:
SweetFX
d3d9.dll
ReShade.fx
Sweet.fx

Po tym zabiegu SweetFX działa bezproblemowo! :thumbup:
 
Last edited:
Ja ze swojej strony mogę dodać że po pobraniu patcha nie mogę dalej grać w główny wątek ponieważ gdy spotykam Janka i idę z nim do tego sierocińca aby pogadać z Babcią napotykam tam dwa Utopce i jedna Babę Wodną. Ku mojemu zdziwieniu Baba Wodna nie ma punktów HP i nie można jej zabić a jest to konieczne żeby przejść dalej.
 
99% problemów tu opisanych odpada po weryfikacji plików gry.
Dla ludzi z problemami z wydajnością:
- jeśli AMD - uruchomić grę z uprawnieniami administratora
- dla ludzi z GOGa - usunąć d3d11.dll (albo lepiej zbekapować) z katalogu z exekiem.
 
Moje problemy po łatce:
- gra nie widzi pada od x360 (w innych grach działa)
- zamiast napisów średnie, wysokie, uber mam białe kwadraciki. Naprawiałem grę i nic.
 
Możesz rozwinąć myśl bo nie bardzo rozumiem o jakie pliki chodzi.

sejwa wrzucę wieczorem po pracy
Pozdrawiam
Cały problem z tym patchem polega na tym, że jest wielki i w związku z tym, przy downloadzie część danych jest uszkodzona.
Na Steamie masz w bibliotece opcje weryfikuj cache gry, czy coś w tym stylu, na GOGu w Galaxy (mam anglojęzyczną) [Nazwa gry] -> More -> Manage -> Verify/Repair, Origin też ma coś podobnego.
Po takim dużym patchu zawsze trzeba przez ten proces przejść (swoją lekcję miałem przy 1.07).
W każdym razie ogromna większość problemów jest do rozwiązania w ten właśnie sposób.
 
Cały problem z tym patchem polega na tym, że jest wielki i w związku z tym, przy downloadzie część danych jest uszkodzona.
Na Steamie masz w bibliotece opcje weryfikuj cache gry, czy coś w tym stylu, na GOGu w Galaxy (mam anglojęzyczną) [Nazwa gry] -> More -> Manage -> Verify/Repair, Origin też ma coś podobnego.
Po takim dużym patchu zawsze trzeba przez ten proces przejść (swoją lekcję miałem przy 1.07).
W każdym razie ogromna większość problemów jest do rozwiązania w ten właśnie sposób.

Dzięki wielkie. :)
 
Top Bottom