Problemy z dźwiękiem / obrazem

+
Status
Not open for further replies.
Witam

mam następujący problem z grą wiedźmin 2. Zainstalowałem ją sobie z płytki i chciałem uruchomić. Przy pierwszej próbie uruchomienia wpisałem swój klucz(z edycji kolekcjonerskiej) i ciągnęła mi się aktualizacja do wersji rozszerzonej i kilka patchy aż do 3.3. Gdy teraz uruchamiam luncher wszystko wygląda ok do momentu gdy faktycznie nie uruchomię gry. Po zniknięciu medalionu z wilkiem pojawia się czarny ekran a na nim na chwile pojawia się kursor w kształcie plusa reaguje on normalnie na ruch myszą. Po chwili ten kursor znika i nic dalej się nie dzieje. Dopiero po kliknięciu myszą włącza się pierwsza animacja z logo NVIDIA kończy się ta animacja i muszę znowu kliknąć żeby uruchomić kolejne dwie animacje z logo Red engine i CD Projekt Red. Pomiędzy tymi dwoma animacjami już nie muszę klikać. Potem uruchamia mi się menu o ile moge je tak nazwać bo jest logo gry tło muzyka ale samego menu nie ma a bardziej nie ma tekstu bo gdy najade tam gdzie powinno być menu to opcje podświetlają się takim szarym paskiem ale dalej nie wiadomo co dana opcja włącza. Czytałem że przyczyną problemu z brakiem tekstu może być ścieżka zainstalowanej gry ale przeinstalowałem ją i jest teraz w katalogu "Witcher 2" czyli bez polskich znaków ale sytuacja po przeinstalowaniu nie zmieniła się. Szukałem w internecie podobnych postów ale nic konkretnego nie znalazłem.

Miał może ktoś lub ma podobny problem i wie jak go rozwiązać?
Albo może ktoś ma jakiś pomysł co może być przyczyną takiego zjawiska?

Dodam też że wcześniej na tym samym komputerze ta gra działała ale było to zaraz po jej zakupie czyli po premierze i wtedy wszystko było ok teraz po tych aktualizacjach jak przypuszczam już nie działa prawidłowo.

Z góry dzięki za pomoc

scalam tematy
proszę nie zakładać nowych wątków w dziale Pomocy Technicznej, ale korzystać z już istniejących --- lista tematów
zachęcam też do korzystania z innych dostępnych pomocy --- wyszukiwarki oraz Forumowego Samouczka
szypek
 
Osobiście obstawiam, że skopało się coś podczas patchowania. Ale zanim zaczniemy przy tym dłubać, prościej będzie sprawdzić rzeczy łatwiejsze (mniej pracochłonne) do naprawienia. Przeinstaluj sterowniki graficzne, DX, biblioteki Visual C++ (pamiętaj, że są różne wersje: 2010, 2008, 2005 do tego x64 i x86, co oznacza instalowanie 3 lub 6 bibliotek samego Visuala).

Jeśli to nie pomoże, przeinstaluj grę. Sugerowałbym ręczne patchowanie, wtedy możesz po aplikacji każdego patcha sprawdzać, czy się nic nie zepsuło.

Możesz też pobrać już spatchowaną do wersji 3.0 (Edycji Rozszerzonej) instalkę z GOG.com - za darmo, po polsku. Wystarczy wpisać klucz gry http://www.gog.com/witcher/backup
 
Witam . Posiadam Wiedźmina 2 Edycję rozszerzoną gdy odpalam grę włączam samouczek i gdy Geralt coś mówi (są napisy) nic nie słyszę tak samo mam gdy strażnik leży przy jakimś budynku . Zero ruchu ust nic . Proszę o pomoc tak się nie da grać ;(

scalam tematy
proszę nie zakładać nowych wątków w dziale Pomocy Technicznej, ale korzystać z już istniejących --- lista tematów
zachęcam też do korzystania z innych dostępnych pomocy --- wyszukiwarki oraz Forumowego Samouczka
szypek
 
Mam od zawsze chyba taki problem iż mimo wszystkich łatek w promieniu kilku metrów od postaci Geralta samo zmienia się otoczenie tzn trawy i nagle wyrastają czy znikają kamienie lub jakieś rzeczy na ziemi, kwiaty zmieniają kolor lub stają się inne niż były na początku. Jak temu zapobiec??

scalam tematy
proszę nie zakładać nowych wątków w dziale Pomocy Technicznej, ale korzystać z już istniejących --- lista tematów
zachęcam też do korzystania z innych dostępnych pomocy --- wyszukiwarki oraz Forumowego Samouczka
szypek


oczywiście nikt nie zna powodu ów problemuów??

Scaliłam. Proszę używać opcji "edytuj", zamiast pisać posta pod postem.
zi3lona
 
Wygląda to po prostu na problem z wydolnością karty graficznej. Ale nic nie napisałeś o specyfikacji swojego kompa więc ciężko cokolwiek wyrokować.
 
gtx 560ti, msi z77 gd55, 2500k 4,7 ghz, 8gb ramu adata gaming, wszystkie sterowniki do mobo i grafy najnowsze, win 7 professional
 
Przy tej rozdzielczości i ustawieniach ultra GTX 560Ti nie wyrabia. Spróbuj pozmniejszać ustawienia graficzne poczynając od tych najbardziej zasobożernych (ubersampling, filmowa głębia ostrości itd.), wydaje mi się, że to powinno pomóc. Możesz też zmniejszyć rozdzielczość bez zmiany ustawień i zobaczyć jak to wtedy wygląda.
 
Ale to nadal wygląda na jakiś problem z doczytywaniem tekstur. Daj znać, czy zmiany ustawień coś pomogły.
 
Jeśli grasz w rozdzielczości większej niż 1024x768, jest to wina zarówno procka jak i grafiki. Ultra po prostu zarzyna sprzęt.
 
mój problem polega na tym że , podczas gry nie słyszę polskiego dubbingu są tylko napisy , wszystkie inne dźwięki słyszę bardzo dobrze... wyczytałem gdzieś że trzeba zmienić ustawienia w DXDIAG ale wchodzać w zakładkę dzwięk nie mam żadnego paska przyspieszenia dzwieku ...i nie ma pojęcia jak mogę to zrobić... proszę o pomoc bo bardzo mi na tym zależy..:)

scalam tematy
proszę nie zakładać nowych wątków w dziale Pomocy Technicznej, ale korzystać z już istniejących --- lista tematów
zachęcam też do korzystania z innych dostępnych pomocy --- wyszukiwarki oraz Forumowego Samouczka
szypek
 
juby0001 said:
mój problem polega na tym że , podczas gry nie słyszę polskiego dubbingu są tylko napisy , wszystkie inne dźwięki słyszę bardzo dobrze... wyczytałem gdzieś że trzeba zmienić ustawienia w DXDIAG ale wchodzać w zakładkę dzwięk nie mam żadnego paska przyspieszenia dzwieku ...i nie ma pojęcia jak mogę to zrobić... proszę o pomoc bo bardzo mi na tym zależy..:)
A nie próbowałeś po prostu zwiększyć głośności dialogów w ustawieniach gry?
 
Witam. Nie wiem od czego to zależy, ale mam takie szkaradne rozmycie tekstur w niektórych momentach gry jak przykładowo bijatyki. Normalnie mam wszystko w porządku, gram na najwyższych opcjach (poza uber, które mi całą kartę zżera -.-) i nie wiem czemu to jest winne.

Proszę o pomoc :)

Taki sprzęt:
procek i5-3210m 2,5 HHz (cztery rdzenie)
grafika nvidia gt 620m (+ układ intela hd 4000, ale mam nvidię ustawioną jako główną)
8 giga ramu
Jeśli to jest istotne, to rozdzielczość mam 1366x768.
 
A nie mówisz przypadkiem o rozmyciu tła? Czym tam którejś z innych "rozmywających" opcji graficznych? Wejdź w ustawienia, powyłączaj co tam trzeba i sprawdź, czy to było to.
 
To chyba nie to... Wyłączyłem "efekty specjalne rozmycia" oraz "rozmycie przy ruchu kamery", ale dalej mam to samo... Może zarzucę screena:
[media]http://c.wrzuta.pl/wi11818/44dbfaa2000d56ad519d2227/wiesiek_2_-_screen_bijatyka[/media]
[media]http://c.wrzuta.pl/wi18922/d5681d640019cb2b519d2224/wiesiek_2_-_screen_bijatyka[/media]
Jest w ten sposób niezależnie od tego czy mam włączone wyżej wymienione rozmycia.

Szczerze, to mam gdzieś jak wyglądają ludzie po bokach, ale dobrze by było, aby przynajmniej Wiesiek wyglądał przyzwoicie :/
 
Daj screeny w większej rozdzielczości, bo na tych nic nie widać.

Sprawdź wszystkie cztery efekty związane z rozmyciem:
 
Status
Not open for further replies.
Top Bottom