Problemy z launcherem - temat zbiorczy

+
Status
Not open for further replies.
Tak byłem na GOG-u tylko przerażała mnie trochę pojemność tych plików, no ale cóż mam 2 części Wiedźmina i nie odpuszczę tej Edycji Rozszerzonej więc pobieram z GOG.
A łącze ma 4MB\s ,do rana będzie :)
 
Całą noc ściągałem grę z GOGa i niestety pliki uszkodzone


Dla pewności ściągnąłem plik 2 i 3 ale i tak pokazuje że uszkodzone.
Więc to by było na tyle jeżeli chodzi o edycję rozszerzoną :(
 
Pytanie czysto kontrolne, bo widząc poziom ogarnięcia tematu nie podejrzewam, że tego nie zrobiłeś...

Przed instalacją wyłączyłeś antywirusa i odinstalowałeś programy emulujące?
 
opal25 said:
wyłączyłem EsetNOD na godzinę , w ogóle pozamykałem prawie wszystko.
Sprawdź, czy pliki mają taką samą wielkość, co do bita. Bo może coś się "zapomniało" przesłać :p
 
Dopiero za 3 razem jeden obraz się ściągnął poprawnie spróbuję jeszcze raz wszystko pobrać

Nareszcie się udało. Okazało się , że nie mogę pobierać nawet 2 plików na raz , musiałem pobrać wszystko pojedynczo i kolejno.
 
Cześć wszystkim! Z okazji tego, że wreszcie udało mi się zalogować na forum, po migracji, mały update do FAQ technicznego, a konkretnie błędu z CRC/
2. Instalacja gry kończy się błędem - błąd transferu składnika, błąd danych CRC

Komunikaty błędów danych CRC lub inne problemy w czasie instalacji "Wiedźmin 2" mogą mieć wiele przyczyn - najczęściej są to nieprawidłowa praca napędu optycznego (problem z odczytem danych z płyt w formacie DVD9) lub ingerencja innej aplikacji w proces instalowania gry. Poniżej opisane zostały podstawowe czynności, których wykonanie powinno pozwolić na poprawną instalację gry:

1) Upewnij się, że płyty nie są zabrudzone lub zarysowane - wszelkie uszkodzenia mogą uniemożliwić prawidłowy odczyt danych.
2) Sprawdź, czy uda się zainstalować grę z dysku twardego. W tym celu utwórz w wybranym miejscu 2 nowe foldery, a następnie skopiuj do nich (metodą kopiujwklej) zawartość obu płyt z grą. Jeśli w czasie kopiowania nie wystąpią żadne błędy, uruchom plik Setup.exe z folderu, do którego skopiowałeś zawartość DVD1.
Gdy zostaniesz poproszony o umieszczenie drugiej płyty, kliknij przycisk przeglądaj, a następnie wskaż folder, do którego skopiowana została płyta DVD2.
3) Uruchom instalację na komputerze działającym w trybie czystego bootowania.
4) Sprawdź na stronie internetowej producenta twojego napędu optycznego, czy jest dostępna aktualizacja firmware'u (BIOSu) urządzenia. Jeśli aktualizacja jest dostępna, pobierz ją i zainstaluj. W przypadku jakichkolwiek pytań dotyczących aktualizacji oprogramowania nagrywarki prosimy kontaktować się bezpośrednio ze wsparciem producenta urządzenia.
5) Zmień tryb transferu danych napędu optycznego. Jeśli po wykonaniu wszystkich tych czynności nadal nie będzie można zainstalować gry sprawdź, czy problem z instalacją powtarza się na innych komputerach. Czynność ta pozwoli z większą pewnością ustalić, czy przyczyna nie leży po stronie konkretnego stanowiska.

Brakuje jeszcze jednej - i chyba najważniejszej porady: Wyjmij całą pamięć RAM i zostaw tylko jedną kość. Jeśli gra się zainstaluje to oznacza że:
a ) masz uszkodzoną przynajmniej jedną kość pamięci (do sprawdzenia programem: memtest)
b ) płyta główna nie obsługuje danej konfiguracji RAMu - przykładowo w swoim komputerze zainstalowałem pamięć 3 x 4 GB. Problemy z CRC skończyły się w momencie wyjęcia jednej z kości bo... płyta współpracuje tylko z jedną, dwiema, albo czterema koścmi pamięci operacyjnej po 4GB.

Jeśli komuś tym pomogłem to bardzo mi miło. Nie znalazłem tego w oficjalnym poradniku - a szkoda - nie straciłbym kilku dni na zwalanie problemów na napęd DVD, który działa bez zarzutu.
 
Żeby to napisać, specjalnie zakładałem konto, więc cieszyłbym się, gdybym dostał odpowiedź. Mam problem z launcherem. Sprawa jest bardzo prosta - w żaden sposób nie da się włączyć wiedźmina. Ze skrótu nie działało, więc zacząłem grzebać w plikach wieśka. Odrazu znalazłem launcher.exe, więc odpaliłem. Coś się zaczęło robić, bo kursor na to wskazywał. Ale nie pojawiło się nic, żadnej oznaki włączania, w procesach też nic nie znalazłem. Były też tam inne pliki - Activate.exe oraz witcher2.exe . Gdy włączeniu ich, pokazywało się to samo, Wyskakuje okienko, w którym pisze - Użyj ekranu startowego, aby aktywować grę. - No ale jaki ekran startowy? Gdzie, co, jak? Pamiętam, wcześniej grałem, było okno startowe, z którego uruchamiało się grę. Nie wiem, co robić? Pomoże ktoś?
 
Ekran startowy, czyli to:



Ale coś jest nie halo, bo aktywacja została wyłączona już od razu w pierwszym patchu. Kiedy konkretnie pojawił się problem? Wszystko działało, a tu pewnego dnia odpalasz kompa i bach!, popsuło się? Czy może zainstalowałeś grę i nie chce śmigać?
 
Miałem cały czas zainstalowanego wiedźmina, tylko że zrobiłem sobię przerwę w grze, nie grałem jakoś od maja tego roku, przez ten czas mogły wejść różne patche itd, ale nic mi o tym nie wiadomo. Jeśli tak właśnie jest, to prosiłbym o wytłumaczenie jakie patche pobrać bo się trochę pogubiłem w tych wersjach :)
 
Hmm, to Edycję Rozszerzoną już masz, czy nie? Bo ona wyszła pod koniec kwietnia bodajże...

Jeśli nie masz ER, to kolejno:
- ALBO pobierasz ER (czyli patcha 3.0) ręcznie stąd: http://pl.thewitcher.com/support/w2/ i instalujesz, ale to dość czasochłonne i niestety, ale lubią wyskakiwać błędy
- ALBO wywalasz swojego obecnego Wiedźmina (zostawiasz sejwy), dodajesz klucz z pudełka do konta na GOG.com i pobierasz za darmo instalkę już zaktualizowaną do 3.0 - potem tylko instalujesz (wersja polecana, mniej grzebania i bliskie zeru ryzyko wystąpienia błędu) http://www.gog.com/page/witcherbackup

- potem już normalnie instalujesz patche 3.1 http://pl.thewitcher.com/patch3-1/
- ...oraz 3.2 http://pl.thewitcher.com/patch3-2/

Jeśli masz ER, to tylko patche 3.1 oraz 3.2 (patrz wyżej)
 
Rozumiem, ale nie pamiętam czy pobierałem edycje rozszerzoną, gdzie można sprawdzić aktualną wersję gry?
 
Jak masz ER, to w launcherze w logu gry (patrz parę postów wyżej) dorzucili linijkę "enhanced edition" / "edycja rozszerzona", a przy odpalaniu gry, wśród reklam, powinno pojawić się intro z Letho i statkiem króla Demawenda.
Możesz też zajrzeć do katalogu z grą, wśród plików powinno być jakieś readme z numerkiem kompilacji.
 
Launchera to ja nie mogę sprawdzić bo problem jest taki że się nie włącza, natomiast znalazłem dwa - ,,Readme.rtf" oraz ,,Readme.txt" - Każdy ma taką samą zawartość, nie chce mi się tego pisać, ale zaczyna się - The Witcher2 Assasins of Kings Readme April 20, 2011. To Data wydania Zabójców Królów ( chyba ), więc raczej nie było żadnych patchów itd., ale nie jestem pewien
 
Ale maj tego roku to 2012, nie 2011 :p

Ja mam ER i w readme mam coś takiego:
TheWitcher 2: Assassins of Kings Enhanced Edition ReadMe - June 18, 2012

A wersja launchera (prawy myszy na niego i we właściwościach) to 0.9.0.958
 
Eeeem, ale przecież wiedźmin 2 został wydany w 2011 roku W każdym razie wyjaśnione, bo ja napisane że edycja rozszerzona nie mam, więc już wiem co mam pobrać. Dzięki za pomoc :)
 
nie grałem jakoś od maja tego roku
Czyli od maja 2012. A wtedy ER była już dostępna. Dlatego pytałem.
Gdybyśmy mówili o maju 2011, to wiadomo, że mógłbyś mieć co najwyżej wersję premierową.
 
Eeee to źle zrozumiałem ;p Gorzej że świetna neostrada na przedłużenie umowy, z 4 mega, przyśpieszyła mi internet do 1mb - 10mb i cały czas jest 1 ... Więc trochę mi się to pościąga ;p
 
Witam
Mam problem otóż gra działała u mnie od początku. Po dłuższej przerwie kiedy grałem drugi raz również działała, czyli na patchu bodajże 3.2.

Problem pojawił się teraz gdy chciałem zagrać trzeci raz (ani razu nie odinstalowywałem gry). Włączyłem sobie normalnie menu launchera, jednak wyskoczył mi komunikat, żebym spatchował gre do wersji 3.2_chinese. Nie chciałem, więc wyłączyłem komunikat i próbuję uruchomić grę. Pojawia się wilk... i pyk, znowu menu launchera z komunikatem o chinese patchu. Pętelka nie do ominięcia, w internecie ludzie pisali, żeby nie patchować bo już w ogóle jaja się dzieją, zniechęciłem się do grania bo nie mogłem uruchomić gry.

Po kilku tygodniach wróciłem i znowu to samo, nie mam jak uruchomić gry. Uznałem, że to pewnie taki przymus z tym patchem. Poczytałem że to tylko poprawki do wersji chińskiej co mnie nie dotyczy więc sobie gry nie zepsuję. Ściągnąłem i zabawa trwa - dalej nie mogę uruchomić gry, po kliknięciu uruchom pojawia się wilk i z powrotem menu launchera i tak w kółko.

Dodam, że mam połączenie z internetem.
Czytałem kilka stron wcześniej coś o emulatorach, podczas instalacji patcha 3.2_chinese MIAŁEM włączonego Daemon Tools'a z 2 napędami wirtualnymi.
Nie chciałbym reinstalować gry bo zepsuł mi się napęd DVD.
Zapłaciłem za grę i ta działała, nie chcę mówić, że to ten chiński patch ją zepsuł, bo podobna "pętelka" robiła się już przy komunikacie o patchu. O tyle sprawa jest dziwna, że wcześniej normalnie grałem (a nic z grą nie robiłem w tym czasie, nie instalowałem nowych patchy od poprzedniego grania).

Jak próbuję uruchomić plik witcher2.exe (wersja 3.2.2.0) to nic się nie dzieje.

Proszę o jak najszybszą pomoc. Nie chcę znowu stracić zapału do gry.

EDIT/ Usunąłem wszystkie napędy Daemon Tools'a i odinstalowałem go i dalej to samo.
EDIT2/ Mam win7; Uruchamianie jako administrator (jestem na koncie administratora) nie pomaga, ani na skrócie, ani na witcher2.exe

EDIT3/ Problem rozwiązał Hotfix
 
Witam. Niespodziewanie przy uruchomianiu gry pojawia mi się błąd o treści "aplikacja nie została właściwie uruchomiona (0xc0000142). Kliknij przycisk OK, aby zakończyć aplikację". Wcześniej gra uruchomiała sie poprawnie bez żadnego problemu. Ktoś ma jakiś pomysł jak to naprawić?

scalam tematy
proszę nie zakładać nowych wątków w dziale Pomocy Technicznej, ale korzystać z już istniejących --- lista tematów
zachęcam też do korzystania z innych dostępnych pomocy --- wyszukiwarki oraz Forumowego Samouczka
szypek
 
Status
Not open for further replies.
Top Bottom