Punkty rankingowe

+
W jaki sposób przyznaje się obecnie punkty rankingowe w ramach frakcji.
Mnie system bazowo przyjmuje 1000 pkt +/- zwycięstwa.
W rankingu widzę osoby, których wynik w ramach frakcji wynosi 2400, 1500 przy stosunkowo małej liczbie rozegranych meczy (30-40)?
Jaka tu obowiązuje mechanika?
 

Lexor

Forum veteran
Bazowe fMMR zależy od miejsca jakie zajmujesz w rankingu - im jesteś wyżej tym jest ono wyższe.

Granice rang chyba nigdzie zostały podane, ale najniższe bazowe fMMR to 1000, potem 1250, 1500 i najwyższe 2400.
 
Bazowe fMMR zależy od miejsca jakie zajmujesz w rankingu - im jesteś wyżej tym jest ono wyższe.

Granice rang chyba nigdzie zostały podane, ale najniższe bazowe fMMR to 1000, potem 1250, 1500 i najwyższe 2400.
Dzięki za odpowiedź.
Nie do końca jednak rozumiem.
Czy chodzi o ranking bieżący?
I żeby mieć wysokie bazowe fMMR trzeba hardtrajować na początku sezonu, bo potem się wspiąć się w rankingu nie da (gdy inni mają bazowe 1500?)?
 

Lexor

Forum veteran
Aby awansować w rankingu będąc poniżej rangi 0 (Pro) wystarczy wygrywać.
MMR zaczyna mieć znaczenie dopiero w randze Pro, gdzie każdy ma już bazowe 2400 fMRR.
 
Aby awansować w rankingu będąc poniżej rangi 0 (Pro) wystarczy wygrywać.
MMR zaczyna mieć znaczenie dopiero w randze Pro, gdzie każdy ma już bazowe 2400 fMRR.
No nijak mi się to nie składa.
Jedno miejsce przede mną jest zawodnik z 1250 fMMR, a dwa miejsca z 1500. Obaj mają nie pokończone frakcje. NIe wiem ile musiałbym nawygrywać żeby ich doścignąć jak dojadą do 25 gier.
 

Lexor

Forum veteran
Poniżej rangi 0 nie zwracaj uwagi na MMR - aby awansować na kolejna rangę musisz po prostu zapełnić cały mozaikowy portret. Rozumiem, że patrzysz na ranking graczy w/g MMR - dla rang innych niż Pro to jest "dla picu" i, w/g mnie, powinno dawno już zostać skasowane bo nie ma najmniejszego znaczenia. Dla rang ponizej 0 jedyne nagrody jakie dany gracz uzyskuje na koniec sezonu wynikają tylko z rangi jaką posiada, a nie z pozycji w rankingu (ustalanej w/g MMR).
 
Last edited:
Bazowe fMMR zależy od miejsca jakie zajmujesz w rankingu - im jesteś wyżej tym jest ono wyższe.
Bazowe mmr zależy od rangi jaką osiągnięto w poprzednim sezonie. Jedyna możliwość zmiany tego w trakcie sezonu to awansowanie do pro rank.
 

Lexor

Forum veteran
Bazowe mmr zależy od rangi jaką osiągnięto w poprzednim sezonie. Jedyna możliwość zmiany tego w trakcie sezonu to awansowanie do pro rank.
No chyba jednak nie, bo jeśli ktoś osiągnie r0 ale z niej spadnie na początku kolejnego sezonu to nie będzie miał bazowego 2400 fMMR (a tyle będą miali ci którzy w r0 zostaną).
 
@gls44 w pro rynku na początku sezonu na 5 miejscu był gość który miał 0 zwycięstw i 8 porażek- ani nawet jednego remisu, wszystko co się da przegrał. Za nim byli ludzie z dużo lepszymi balansami - ten system jest chory i służy jedynie temu żeby gracze kupowali jak najwięcej beczek kart żeby grac czterema frakcjami a nie jedną ulubioną, a i to idzie im - nawiaswm mowiąc - dramatycznie źle wierząc w to co mówią sami o kondycji finansowej gry . Więc nie staraj się zrozumieć tego systemu ani zracjonalizować bo się po prostu nie da, on po prostu taki jest. Wrzuciłem pytanie o to na pytania do twórców ale oczywiście brak odpowiedzi od 10 dni jakiejkolwiek, więc sam osobiście mam gdzieś moje MMR i patrze na balans wygranych przegranych i to jest dla mnie jakąś tam wytyczną jak sobie radzę na tle innych
Post automatically merged:

Update 13.10.2019
w dniu dzisiejszym z ciekawości spojrzałem, i w rankingu na pierwszym miejscu prorank jest gość o nicku shroud.17499 który ma zaledwie 34 wygrane i aż 48 przegranych! Drugi za nim w rankingu Kadiuss ma.82 zwycięstwa i zaledwie 47 porazek a już połowa sezonu.
 
Last edited:
No chyba jednak nie, bo jeśli ktoś osiągnie r0 ale z niej spadnie na początku kolejnego sezonu to nie będzie miał bazowego 2400 fMMR (a tyle będą miali ci którzy w r0 zostaną).
Ok, doprecyzowuję, bazowe mmr jest związane z tym z jaką ranga startujesz w danym sezonie ale dopóki nie dojdziesz do pro to nie jesteś w stanie tego zmienić w danym miesiącu.

@Jan_Szybawski Kiedy ty zrozumiesz, że ten system wymaga rozegrania min 25 meczy każdą z 4 głównych frakcji by ocenić gracza?
 
Top Bottom