Quantum Break

+
Quantum Break

Okazuje się gra rownież trafia na PC :)
Premiera 5 kwietnia. Są też wymagania.
Minimalne wymagania sprzętowe:
System operacyjny: Windows 10 (64-bitowy)
Procesor: Intel Core i5-4460 2,7 GHz lub AMD FX-6300
RAM: 8 GB
Karta graficzna: Nvidia GeForce GTX 760 lub AMD Radeon R7 260X; 2 GB VRAM
HDD: 55 GB wolnego miejsca
DirectX: 12

Rekomendowane wymagania sprzętowe:
System operacyjny: Windows 10 (64-bitowy)
Procesor: Intel Core i7 4790 4 GHz lub odpowiednik AMD
RAM: 16 GB
Karta graficzna: Nvidia GeForce 980 Ti (!!!) lub AMD Radeon R9 Fury X; 6 GB VRAM
HDD: 55 GB wolnego miejsca
DirectX: 12

Te wykrzykniki to ode mnie, no i jak sądzę to raczej chyba do 4K.
 
Zalecane wymagania są okrutne.

Czy mi sie wydaje czy DX.12 tam jest podany na wyrost aby usprawiedliwić Wiin10.
Bo jakby nie patrzeć to 760 czyli keplery nie mają obsługi dx.12, więc gra pewnie jedzie na dx.11,
 
Oo... fajnie.

Wymagania zalecane nieco straszą, ale może w końcu będziemy mieli porządnie wyglądającą wersje PC, która nie będzie marnym portem albo czymś pogorszonym wizualnie aby gracze konsolowi nie czuli się "dotknięci".
 
Oo... fajnie.

Wymagania zalecane nieco straszą, ale może w końcu będziemy mieli porządnie wyglądającą wersje PC, która nie będzie marnym portem albo czymś pogorszonym wizualnie aby gracze konsolowi nie czuli się "dotknięci".
Nie ma szans.
Będzie visaul parity - z niekorzyścią dla pecetów, bo wymagania są z kosmosu względem bebechów XBONE.
 
Nie ma szans.
Będzie visaul parity - z niekorzyścią dla pecetów, bo wymagania są z kosmosu względem bebechów XBONE.

Chciałbym się mylić, ale w żadne wykorzystywanie potencjału komputerów w przypadku gier multiplatformowych nie wierzę. Gry są zbyt drogie w produkcji i ich produkcja trwa zdecydowanie za długo, żeby komukolwiek się chciało i opłacało, tak na prawdę, przygotować zupełnie nową wersję tego samego tytułu.

Ale nie narzekam. Wolę kiepskie optymalizacje i visaul parity ale w zamian bogaty katalog gier. Może to nie popularne co napisałem, ale na prawdę wolę mieć wybór czy pograć w jakąś grę niż nie mieć wyboru.
 
Last edited:
W sumie oczekiwałem tego newsa. Tak samo jak kolejnych exów z Xone na PC w ramach polityki Microsoftu.
 
Zalecane wymagania kosmos a pewnie bedzie chodzic jak i kazda gra z takimi wymaganiami czyli kiepsko. Rozumiem, ze do wszystko do fullhd? to co do 4K beda potrzebne w SLI Titany 12GB? :D
 
Wolę kiepskie optymalizacje i visaul parity ale w zamian bogaty katalog gier. Może to nie popularne co napisałem, ale na prawdę wolę mieć wybór czy pograć w jakąś grę niż nie mieć wyboru.
Częściowo się z tym zgadzam, ale jeszcze parę lat do przodu i sprzęt wciąż mocniejszy od konsol już nie będzie mógł odpalić portu z nich w komfortowych warunkach, więc na nic się ten katalog zda.
 
@I_w_a_N Naprawdę w to wierzysz?
Akurat Remedy Entertainment to jedna z tych firm co do których jeszcze zaufania nie straciłem (z resztą nie zrobili aż tylu gier, żeby była okazja je chociażby nadszarpnąć :D). Mimo to wciąż przestrzegam zasady:



:)
 
Last edited:
Ech... szkoda, że ta cała moc nie idzie na AI przeciwników, jakieś rewolucyjne elementy gameplayowe... Widzę, że od czasu Maxa Payne'a niewiele się zmieniło. A nie, wróć mamy teraz coś co kiedyś było w trainerach tzw. instynkt podświetlający wszystkich przeciwników.
 
Na to właśnie czekałem :) Nie wiem czy gra okaże się tak dobra jak sugerują zapowiedzi, ale jestem mocno zainteresowany. Dziwi mnie jednak podejście Microsoftu, bo na pecety wychodzi coraz więcej tytułów będących mocnymi argumentami za kupnem Xboxa One. Ciekawe co dalej? Kolejne części Gears of War? Halo? Scalebound?
 
Dziwi mnie jednak podejście Microsoftu, bo na pecety wychodzi coraz więcej tytułów będących mocnymi argumentami za kupnem Xboxa One.

Może dlatego MS daje na PC takie wymagania aby bardziej opłacało się kupić ich maszynkę do grania niż mocnego PC, który by te gry uciągnął w pełnej krasie ;) ...
 
Raczej stoi za tym zachęta kolejnych graczy do przesiadki na Win10 (DirectX12) oraz promocja ichniego sklepu (QB ma być dostępne tylko w wersji Windows Store).
 
Raczej stoi za tym zachęta kolejnych graczy do przesiadki na Win10 (DirectX12) oraz promocja ichniego sklepu (QB ma być dostępne tylko w wersji Windows Store).
Przecież nie może być tam tylko DX.12 (prędzej wybór DX.11 / 12 ) ale samego DX.12 tam niema bo 760 z wymagań ma obsługę tylko dx.11.
Więc tam dwunastka jest dana na wyrost, aby uzasadnić że jest tylko na win 10

To jak gra w sprzedaży tylko w MS store ? bo na steam też niema.. czuje porażkę sprzedażową... te ceny u nich EA się chowa i ich 199 za kodzik cyfrowy
 
Last edited:
Przecież nie może być tam tylko DX.12 (prędzej wybór DX.11 / 12 ) .
No właśnie zapowiada się na to, że ta gra będzie DX12 only. 760 wspiera jakiegoś tam DX12, dziwi tylko, że nie podali czegoś z generacji 6XX. Z resztą u AMD także pominęli odpowiednik ze wcześniejszej generacji :p
 
No właśnie zapowiada się na to, że ta gra będzie DX12 only. 760 wspiera jakiegoś tam DX12, dziwi tylko, że nie podali czegoś z generacji 6XX. Z resztą u AMD także pominęli odpowiednik ze wcześniejszej generacji :p

Sęk w tym że nie wspiera dz.12 oficjalnie, a jeśli już to tylko cxęściowo, zresztą nie ma na rynku karty która w pełni by obsługiwała nowego directa, wszystkie mają tylko częściową obsługę w róznym stopniu

Jakiś czas temu widziałem piękną tabelkę zbiorczą wszystkich instrukcji DX.12 i zestawienie które modele kart co obsługują, żadna nie miała 100% zgodności, dopiero zapewne Pascal z Polarisem to zmienią.

PS. VLIW nie są w żadnym stopniu kompatybilne z dx.12 dlatego niema serii 6000 i 5000 (dopiero GCN od wersji nawet 1.0 zaoewnia częsciową zgodność z dx.12)
 
Top Bottom