Rozwiązanie dla błędu " Minimalne wymagania sprzętowe nie zostały spełnione"

+
Status
Not open for further replies.
Ludzie działa. Kupiłem oryginalnego wiedźmina i byłem tak zdeterminowany po przeczytaniu sagi że musiałem to zrobić. No do rzeczy. Problem był dość nagminny na sprzęcie jakiego ja używam, mianowicie; Laptop Asus N61J(proc: intel i5, 4gb ram, dwie karty zintegrowana + nvidia geforce gt 325m). Na pokładzie 7. No i właśnie pies pogrzebany przy ostatnim parametrze. Dwie karty. Spędziłem sporo czasu wertując fora.Gra działa nie wiem czy to efekt jednego działania czy wszystkich naraz dlatego napiszę co zrobiłem:1. Dopisanie " -dontForceMinReqs Nie pomogło ale nie zaszkodziło2. Instalacja Tags for win 7 nie zaszkodziło i nie pomogło3. Tryby zgodności- zaznaczałem wcześniej teraz nie mam nic... nie pomogło nie wiem czy zaszkodziło4. Próba instalacji win xp na drugim dysku- desperacja- kończy się failem prawdopodobnie na tej konfiguracji sprzętu nie jest możliwe zainstalowanie 7 i xp- mi w każdym bądź razie nie pozwolił.5. Myślałem że mam naprawdę najnowsze sterowniki do karty a tu się okazało że różnica jednak jest: Najnowsze sterowniki rozwiązały problem. Panel sterowania nVidia/zarządzanie ustawieniami 3D/zmieniamy Prefoerowany procesor graficzny na : procesor nvidia o dużej wydajności. Najnowsze sterowniki usuwają problem sztucznego przestawienia.Mi to hula, wiem że to banał co napisałem, ale wspominam moją drogę krzyżową celowo. Ludzie bądźcie uparci ta gra na to zasługuje.[moderator]poprawione literówki w nazwie tematu[/moderator]
 
Witam. Też miałem problem z uruchomieniem wiedźmina 1.5 na laptopie z nvidia optimus. Po dopisaniu -dontForceMinReqs gra działa. Jednak w opcjach mogę ustawić tylko niską jakość tekstur.Jeśli próbuje ustawić coś innego to pokazują się jakieś dziwne liczby zamiast "tekstury wysokie ,średnie , niskie". Ktoś wie czy da się to naprawić?
 
Mam pytanie- udało się komuś rozwiązać problem z "minimalnymi wymaganiami sprzętowymi"?Dziwi mnie ogólnie cała sprawa- przykładowo gra PES 10 chodzi na moim komputerze(probook 4520s) z palcem w nosie- pomimo iż na początku zawsze otrzymuję informacje że nie spełniam wymagań- mam kartę intela.Z podanych pomysłów odrzucam instalowanie xp na partycji- cóż to za szarlatański pomysł?!–dontForceMinReqs. nie działa- dostaję informacje ze określona w polu docelowym nazwa jest nie prawidłowa(nie zdziwiłbym się ze to przez windows 7)Smuci też zachowanie sztabu twórców gry- tego typu zabezpieczeniami absolutnie nie pomagają graczom- ze swojej strony wywaliłem 70zł na grę w którą prawdopodobnie nie zagram(a mógłbym!)
 
barcafan88 said:
Mam pytanie- udało się komuś rozwiązać problem z "minimalnymi wymaganiami sprzętowymi"?Dziwi mnie ogólnie cała sprawa- przykładowo gra PES 10 chodzi na moim komputerze(probook 4520s) z palcem w nosie- pomimo iż na początku zawsze otrzymuję informacje że nie spełniam wymagań- mam kartę intela.Z podanych pomysłów odrzucam instalowanie xp na partycji- cóż to za szarlatański pomysł?!–dontForceMinReqs. nie działa- dostaję informacje ze określona w polu docelowym nazwa jest nie prawidłowa(nie zdziwiłbym się ze to przez windows 7)Smuci też zachowanie sztabu twórców gry- tego typu zabezpieczeniami absolutnie nie pomagają graczom- ze swojej strony wywaliłem 70zł na grę w którą prawdopodobnie nie zagram(a mógłbym!)
1. Karty zintegrowane oraz laptopowe nie są oficjalnie przez grę wspierane.2. Pomiędzy witcher.exe, a -dontForceMinReqs ma być odstęp.3. To nie jest żadne zabezpieczenie. Z resztą przed czym? Przed uruchomieniem gry na kompie niespełniającym minimalnych wymagań? Toć chyba logiczne, że jak komp wymagań nie spełnia, to gra ma się prawo nie uruchomić.
 
Tyle ze przy innych grach( np pes 10) dostaje identyczna informacje. Różnica polega na tym ze mogę coś takiego "ignorować ". I nagle- cud ! Gra chodzi płynnie bez zajakniecia. Tym bardziej ze już kilka osób pomimo tego samego błędu - ostatecznie grę odpalalo. Ale na windowsie xp.
 
Troszkę pokombinowałem z dodaniem tej komendy i zadziałało:) grać mogę wprawdzie tylko na niskich ale bardzo mi się podoba:)pozdrawiam,Bartek
 
Witam, dopisanie "-dontForceMinReqs" pomogło mi odpalić demo gry. Wszystkie zaawansowane opcje graficzne laptop ustawił domyślnie na "wysokie" z wyjątkiem tekstur. Próba przesunięcia paska kończy się niczym, bo nie da się go ruszyć, a nad nim pojawia się napis -1.#IND. Jakieś pomysły na obejście tego, oczywiście jesli to w ogóle możliwe.Z góry dziękuję za uwagi!
 
Witam.Mój problem jest ciekawy, mimo że pojawiał się tu kilka razy nadal nie został rozwiązany.Wyskakuje mi komunikat : Minimalne wymagania nie zostały spełnione, tyle że ja je spełniam, a do tego grałem w Wiedźmina wcześniej nawet przeszedłem(na tym samym kompie). Pomocy, muszę przejść jeszcze raz.(Grę mam oryginalną) Sprzęt:Karta: GeForce 9600 1gbRam: 4gbProcesor: Intel Core 2 Duo 3.0Wolne miejsce na dysku : 200GbPS.Bardzo fajna gra Polecam !
 
Witajcie,pojawia mi się błąd z tematu. Mam laptopa Dell XPS 17 z procesorem i3 oraz dwiema kartami graficznymi. Jedna z nic to Nvidia GT 435M. O dziwo gra wcześniej działała bez zarzutu. Mam najnowsze sterowniki. Nawet wybierając karte graficzną o dużej wydajności gra wywala mi błąd co robić ?
 
witam sciaglem wlasnie wiedzmina ale nie chce mi urochomic gry pisze mi ze sprzet nie spelnia minimalnych wymagan a mam procesor i5 2,4 4 GB ramu i tylko ze grafiki zintegrowana 1 gbprosze o pomocC:\gry\wiedzmin\System\witcher.exe wpisywalem to co tu kolega kazal do pisac do tego ale pisze mi ze zle i albo ja zle wpisuje lub cos prosze o pomoc:)
 
wodzu150 said:
witam sciaglem wlasnie wiedzmina ale nie chce mi urochomic gry pisze mi ze sprzet nie spelnia minimalnych wymagan a mam procesor i5 2,4 4 GB ramu i tylko ze grafiki zintegrowana 1 gbprosze o pomocC:\gry\wiedzmin\System\witcher.exe wpisywalem to co tu kolega kazal do pisac do tego ale pisze mi ze zle i albo ja zle wpisuje lub cos prosze o pomoc:)
Witaj. Przede wszystkim zarejestruj grę i napisz jaką wersję gry masz.
 
Mój komputer to: Pojemność HDD: 500 GBTyp procesora: Intel Core i5Zainstalowana pamięć RAM: 4 GBKarta graficzna: nVidia GeForce GT420M Pamięć 1 024 MBSystem: Windows 7I niestety nie działa :( A Starcraft II śmiga jak marzenie. Co mam począć? Próbowałem tak jak było napisane w pierwszym poście, ale i tak nic z tego.
 
Witam!Mam identyczne parametry jak kolega wyżej i ten sam, powtarzający się problem. Mam laptopa DELL z serii XPS.Windows i gra oryginalna. Próbowałem już chyba wszystkiego. Ma ktoś jakieś inne pomysły?PS.Dopisywałem "–dontForceMinReqs", modernizowałem sterowniki, zmieniłem na domyślną kartę graficzną tę lepszą, próbowałem wszystkiego co koledzy wcześniej sugerowali. Nie przeinstalowałem tylko systemu na XP ale nie chcę tego robić. Cały czas komunikat, że minimalne wymagania nie są spełnione.Pozdrawiam
 
W komendzie do wstawienia we właściwościach trzeba użyć minusa, a nie myślnika.

Jeśli pomimo wstawienia przerwy po exe rozwiązanie nie działa, spróbujcie usunąć myślnik i wstawić minus (ten przycisk obok zera).

Bo z tego co widzę, to na tym forum minus jest automatycznie przerabiany na myślnik...
 
Witam wszystkich, od godziny szukałem rozwiązania mojego problemu z uruchomieniem Wiedżmina 1 na moim laptopie i chyba ZNALAZŁEM ROZWIĄZANIE. Moja konfiguracja: DELL Inspiron 15R N5110, Procesor Intel Core i5-2450m, 6GB RAM, Windows 7 64-bit i ... dwie karty graficzne, jedna do "zwykłej" pracy - Intel HD i ta do gier - GeForce GT 525m 1GB.

PROBLEM:

Problem jak się wielu domyśla polega na tym, że Wiedźmin widzi tą pierwszą grafikę i wywala błąd: "uwaga: minimalne wymagania sprzętowe nie zostały spełnione". Próbowałem różnych opisanych powyżej rozwiązań - bez rezultatu, kombinowałem więc sam i zrobiłem tak:

ROZWIĄZANIE:

Pobrałem najnowsze sterowniki do mojej karty graficznej ze strony www.nvidia.com ale myślę że nie było to nawet konieczne :p. Po instalacji i restarcie systemu kliknąłem prawym klawiszem myszy na pulpit i z menu podręcznego wybrałem "Panel sterowania NVidia" (nie "opcje grafiki" ani "Właściwości grafiki", które dotyczą grafiki Intel'a).
Otworzyło się nowe okienko z ustawieniami wyświetlania NVidia. W lewym okienku przeszedłem na "Ustawienia 3D" i "Zarządzanie ustawieniami 3D". Potem po prawej stronie wybrałem zakładkę "Ustawienia programu". W punkcie "1. Wybierz program do dostosowania:" z listy rozwijanej wybrałem "The Witcher (witcher.exe)" a w punkcie "2. Wybierz preferowany procesor graficzny dla tego programu:" z listy rozwijanej wybrałem "Procesor NVidia o dużej wydajności". Potem tylko przycisk "zastosuj" na dole po prawo i ... to wszystko! gra śmiga :)

dodam jeszcze że nie potrzebne mi są żadne –dontForceMinReqs i takie tam :) wszystko chodzi jak należy ...
mam nadzieję że pomogę tym postem kilku osobą, przede wszystkim posiadaczą laptopów wyposażonych we dwa układy graficzne.

pozdrawiam
mariusz

ps. Rozwiązanie stosowałem na podstawowej wersji gry, właśnie instaluje upgrade'y i napisze czy nic się nie zmieniło ...
 
Nie chcę się wyzłośliwiać, ale czy to przypadkiem nie znaczy, że wszystkie gry do tej pory odpalałeś na Intelu?

Niemniej dobrze, że w końcu sobie pograsz ;)
 
Nie chcę się wyzłośliwiać, ale czy to przypadkiem nie znaczy, że wszystkie gry do tej pory odpalałeś na Intelu?

ojjj ludzie ... Komputer sam przełącza się na właściwą kartę kiedy wykryje grafikę 3D. problem z Wiedźminem polega na tym, że jakiś debil zaimplementował w grze sprawdzanie wydajności komputera przed uruchomieniem samej gry, więc karty się nie "przełączą" ... innymi słowy to pierwsza znana mi gra z którą jest ten problem.

szypek26 ciężko poczaić co?


ps. Po zainstalowaniu wszystkich uaktualnień gra chodzi bez problemu ...
 
maniekr7 said:
ojjj ludzie ... Komputer sam przełącza się na właściwą kartę kiedy wykryje grafikę 3D. problem z Wiedźminem polega na tym, że jakiś debil zaimplementował w grze sprawdzanie wydajności komputera przed uruchomieniem samej gry, więc karty się nie "przełączą" ... innymi słowy to pierwsza znana mi gra z którą jest ten problem.

szypek26 ciężko poczaić co?


ps. Po zainstalowaniu wszystkich uaktualnień gra chodzi bez problemu ...
Jednak "debilów" i ten ton mógłbyś sobie darować. Następnym razem będzie ostrzeżenie. Nie tolerujemy chamstwa na forum.
 
Status
Not open for further replies.
Top Bottom