Save'y-brak screena

+
Save'y-brak screena

Witam.

Mam pewien irytujący problem. W okienku wczytywania, obok seve'ów, nie ma screenów. To na początku nie stanowiło wielkiego problemu, ale po pewnym czasie, gdy save'ów się nazbierało, zaczęło to być wielkim problemem.
Wygląda to tak:

Tutaj mam natomiast ostatniego save(na samym dole, czyli jedyny ze screenem)ze starego komputera(system operacyjny Windows XP):


W wiedźmina grałem łącznie na 4 komputerach:laptop z Windows Vista, komputer z Windows XP i na dwóch komputerach z Windows 7.
Problem występował tylko na komputerach z Windows 7. Reinstalacja gry nie pomagała. Aktualnie mam patch 1.4, ponieważ nie mam z nim bugów związanych z grafiką(falowanie obrazu i skakanie obrazu). Na patchu 1.5 miałem ten sam problem. W grze nie mam też zainstalowanych żadnych modów(oprócz dodatkowych przygód).
 
Zobacz w folderze z save'ami, czy są tam prócz plików z savem pliki o tej same nazwie ale z rozszerzeniem dla obrazków.(jpg albo png, nie pamiętam). Jeśli nie ma, to gra po prostu nie ma czego wczytywać :p A jak są, to jest jakiś inny problem.

Każdy plik z savem ma własny obrazek.
 
Nie grałam dawno w jedynkę, ale wydaje mi się, że u mnie też nie było obrazków. Czyli problem jest z kompatybilnością z W7.

Teraz nie dam już rady, ale jak nie zapomnę, sprawdzę wieczorem, po pracy. :)
 
Ja mogę tylko powiedzieć na ten temat tyle, że u mnie na Win7 64bit były obrazki i nic nie trzeba było robić. Tyle, że wersja gry najnowsza.
 
ser-ek said:
Zobacz w folderze z save'ami, czy są tam prócz plików z savem pliki o tej same nazwie ale z rozszerzeniem dla obrazków.(jpg albo png, nie pamiętam). Jeśli nie ma, to gra po prostu nie ma czego wczytywać

Ser-ek pomyliło ci się coś. Tak z save'ami jest w wiedźminie2, a nie w jedynce. Po za tym ten mój ostatni save z poprzedniego komputera wgrywałem bez żadnego dodatkowego pliku-tylko sam save, a screen był obok.
 
tajron8 said:
Ser-ek pomyliło ci się coś. Tak z save'ami jest w wiedźminie2, a nie w jedynce. Po za tym ten mój ostatni save z poprzedniego komputera wgrywałem bez żadnego dodatkowego pliku-tylko sam save, a screen był obok.
O, racja. Sorki :p
 
Faktycznie mój błąd :). Przekopiuj save w inne miejsce tak żeby gra nie widziała, że już jakieś są. I zacznij grać od nowa zrób zapis i spraw czy to coś pomoże, może to przypadkowy błąd przy pierwszym zapisie który się cały czas ciągnie?
 
serafin1209 said:
Faktycznie mój błąd :)/>. Przekopiuj save w inne miejsce tak żeby gra nie widziała, że już jakieś są. I zacznij grać od nowa zrób zapis i spraw czy to coś pomoże, może to przypadkowy błąd przy pierwszym zapisie który się cały czas ciągnie?

Nie podziałało.
 
Piszesz, że sprawdzałeś na dwóch komputerach z Windows 7 z oby dwóch Ty korzystasz? Podejrzewam, że problem może być w twoim systemem (zaśmiecony), albo z jakimś programem który instalujesz na komputer i nieświadomie wpływa na działania wiedźmina.
 
serafin1209 said:
Piszesz, że sprawdzałeś na dwóch komputerach z Windows 7 z oby dwóch Ty korzystasz? Podejrzewam, że problem może być w twoim systemem (zaśmiecony), albo z jakimś programem który instalujesz na komputer i nieświadomie wpływa na działania wiedźmina.

Nie korzystam z obu. Miałem dwa. Jeden się po 2 miesiącach zaczął psuć i poszedł do zwrotu. Z tego co teraz mam, korzystam od ok. 1,5 roku.
Wiedźmin był na obu komputerach instalowany od razu po podłączeniu komputerów, bez instalacji niczego innego.
Pisząc zaśmiecony system masz na myśli zapełnione dyski? Jeśli tak, to raczej nie w tym tkwi problem. Na dysku C mam 443Gb pamięci(wolne-356Gb, zajęta-87Gb). Na dysku D mam 488Gb pamięci(wolne-419Gb, zajęte-68,4Gb)
 
tajron8 said:
Wiedźmin był na obu komputerach instalowany od razu po podłączeniu komputerów, bez instalacji niczego innego.

Czyli mam rozumieć, że wiedźmina instalowałeś na świeżo zainstalowanym komputerze ? Czy po 1,5 roku uprzedniego używania komputera bez formata?

Pisząc zaśmiecony komputer mam taki na myśli który jest używany długi czas bez jego formatowania, duża ilość programów zainstalowanych w systemie jak i późniejsze ich odinstalowanie często ma negatywny wpływ na działanie systemu. Co powoduje takie sytuacje jak ta...
 
serafin1209 said:
Czyli mam rozumieć, że wiedźmina instalowałeś na świeżo zainstalowanym komputerze ? Czy po 1,5 roku uprzedniego używania komputera bez formata?

Na świeżo zainstalowanym komputerze.
 
ser-ek said:
Ale czy masz aktualne sterowniki do karty?
Nie mam, ale teraz pobieram najnowsze.
Zaraz zobaczę czy coś to da.

EDIT:
Pobrałem i zaisntalowałem. Problem nie zniknął.
 
Top Bottom