Sens życia, filozofia, polityka, gospodarka

+
Status
Not open for further replies.
Dzisiaj jest rocznica wybuchu II wojny światowej. Proszę oto film pokazujący, czym jest ostateczne sk****syństwo. Co musieli nasi dziadkowie i babcie przeżyć, abyśmy mogli dzisiaj grać w Wiedźmina.
[media]http://www.youtube.com/watch?v=n9-JV_DNgkY[/media]
 
Odświeżenie tematu...
http://film.onet.pl/wiadomosci/michael-clarke-duncan-nie-zyje,1,5236069,wiadomosc.html
 
http://www.sport.pl/pilka/1,65037,12427514,Reprezentacja__Prezes_TVP__Czy_to_nie_dziwne__ze_PZPN.html

W skrócie: TVP nie ma pieniędzy na transmisję paraolimpiady(meczów reprezentacji również, chociaż nad tym akurat bym nie ubolewał). A konkretniej wg. prezesa TVP wydatek na paraolimpiadę nie zwróciłby się w reklamach. A przepraszam ja bardzo, gdzie abonament? Skoro wpływy z niego starczają jedynie na waciki dla Kurzajewskiego, to czemu przymusza się ludzi do płacenia tego haraczu, skoro tak ważne transmisje i tak są opłacane z reklam? Gdzie ta funkcja 'misyjna' TVP? Przecież dla telewizji z misją transmisja zmagań niepełnosprawnych z własnymi słabościami, powinna być priorytetem, na pewno znacznie wyższym niż płacenie gaż Mroczkowi tudzież Cichopek i dziesiątkom innych telewizyjnych śmieci. Użyłem najdelikatniejszego słowa jakie pasowało, nie chodzi mi o to, że 'śmieciem' są Ci naturszczycy jako ludzie, a to, że efekty ich występów nie nadają się nawet do recyclingu.
 
Parachrist said:
http://www.sport.pl/pilka/1,65037,12427514,Reprezentacja__Prezes_TVP__Czy_to_nie_dziwne__ze_PZPN.html

W skrócie: TVP nie ma pieniędzy na transmisję paraolimpiady(meczów reprezentacji również, chociaż nad tym akurat bym nie ubolewał). A konkretniej wg. prezesa TVP wydatek na paraolimpiadę nie zwróciłby się w reklamach. A przepraszam ja bardzo, gdzie abonament? Skoro wpływy z niego starczają jedynie na waciki dla Kurzajewskiego, to czemu przymusza się ludzi do płacenia tego haraczu, skoro tak ważne transmisje i tak są opłacane z reklam? Gdzie ta funkcja 'misyjna' TVP? Przecież dla telewizji z misją transmisja zmagań niepełnosprawnych z własnymi słabościami, powinna być priorytetem, na pewno znacznie wyższym niż płacenie gaż Mroczkowi tudzież Cichopek i dziesiątkom innych telewizyjnych śmieci. Użyłem najdelikatniejszego słowa jakie pasowało, nie chodzi mi o to, że 'śmieciem' są Ci naturszczycy jako ludzie, a to, że efekty ich występów nie nadają się nawet do recyclingu.
Wrzucałem w Wyszperane:

Świetny tekst o Paraolimpiadzie i jej braku w TVP:
http://zpopk.blox.pl/2012/09/Gdzie-jest-moja-praolimpiada-czyli-zwierz-w.html#axzz25UuZ8v5x

i bonusy:

http://www.youtube.com/watch?v=m5CVwvjt508

http://www.youtube.com/watch?v=y5whWXxGHUA
 
Śmieszy mnie robienie takiego problemu z braku relacji z paraolimpiady, gdyby nie jeden wpis na blogu i rozdmuchanie sprawy przez przeintelektualizowane gazety, jestem pewien że 99% społeczeństwa nie wiedziałaby o tym problemie - jasne że paraolimpiada jest świetną sprawą i podziwiam oraz szanuje osoby które biorą w niej udział, ale nie emituje się też Olimpiady sportów umysłowych - mimo ze do niej też latami trzeba się przygotowywać - dlaczego? Bo są nudne. Nikomu się nie chce tego oglądać.I nikt nigdy tego nie oglądał, prócz garstki pasjonatów, którzy bez problemu relacje znajdą w czasach obecnych na necie.
 
jiti said:
Śmieszy mnie robienie takiego problemu z braku relacji z paraolimpiady, (...) ale nie emituje się też Olimpiady sportów umysłowych - mimo ze do niej też latami trzeba się przygotowywać - dlaczego? Bo są nudne. Nikomu się nie chce tego oglądać.I nikt nigdy tego nie oglądał, prócz garstki pasjonatów, którzy bez problemu relacje znajdą w czasach obecnych na necie.
 
Bo są nudne. Nikomu się nie chce tego oglądać.I nikt nigdy tego nie oglądał, prócz garstki pasjonatów, którzy bez problemu relacje znajdą w czasach obecnych na necie.

Sugerujesz, że programy lecące na TVP w tym czasie antenowym są ciekawsze?
 
Jiti chyba wychodzi z założenia, o którym pisałem:
(media x lat temu) Po co transmitować, skoro pewnie to będzie nudne? -> (ludzie) Skoro nie ma transmisji, to pewnie jest nudne -> (media teraz) Po co transmitować, skoro wcześniej nie transmitowaliśmy, bo pewnie byłoby to nudne? xD
 
ser-ek said:
Jiti chyba wychodzi z założenia, o którym pisałem:
(media x lat temu) Po co transmitować, skoro pewnie to będzie nudne? -> (ludzie) Skoro nie ma transmisji, to pewnie jest nudne -> (media teraz) Po co transmitować, skoro wcześniej nie transmitowaliśmy, bo pewnie byłoby to nudne? xD


Mylisz się, TVP 2 transmitowała paraolimpiadę z Aten i z Pekinu (wiem bo ja oglądałem - z lat wcześniejszych nie wiem, bo nie chce mi się sprawdzić, ale wydaje mi się ze też) i zwyczajnie nikogo to wtedy nie interesowało. Nawet nie wiesz że leciała. Nikt z was zapewne tego nie wiedział, bo nikt z was tego nie oglądał, ale teraz wszyscy są przerażeni jak można było tak potraktować niepełnosprawnych ludzi. Ja uważam że niepełnosprawnych nie trzeba traktować specjalnie - a normalnie, tak jak każdego.

Dlaczego paraolimpiada jest nudna? Odpowiem wam w taki sposób: Piłka nożna to najlepiej oglądany sport na świecie, mistrzostwa świata oglądają ludzie z całego świata - nawet z krajów które nie biorą w nich udziału. Największa oglądalność na świecie, a na olimpiadzie na meczach piłki nożnej pustki, a ten sport jeśli chodzi o oglądalność w czasie olimpiady plasuje się gdzieś między rzutem młotem a skokiem w dal - o co chodzi?! Ludzie przestają lubić na czas olimpiady piłkę nożną?! Przecież tam grają drużyny narodowe - i to najlepsze na świecie... Chwila właśnie chyba nie najlepsze, bo są to drużyny juniorów - którzy kiedyś, jak będą jeszcze sporo pracować, może będą wielcy, ale na razie nie dosięgają tym naprawdę wspaniałym do pięt. Ludzie chcą oglądać człowieka który jest najszybszy na świecie (bo kogo interesuje samo bieganie - tu liczy się oglądanie półbogów), który najwyżej skacze, który pływa najszybciej niczym ryba, chcą oglądać najlepsze drużyny w koszykówce, siatkówce - dlatego nie oglądają tylko dobrze zapowiadających się piłkarzy, i dlatego nie oglądają paraolimpiady - bo tam są najlepsi ludzie, ale ... (po ale wstawić cokolwiek).

Nie umniejszam pracy niepełnosprawnych, która jest w to włożona, ale z ręką na sercu - kto z was kiedykolwiek oglądał paraolimpiadę? Kto z was teraz ją ogląda? - bo to że jej nie można zobaczyć w TVP nie znaczy że nie można jej zobaczyć w ogóle. (choć teraz pewnie każdy będzie kiwał głowa i opowiadał jak to już od atlanty siadał z cala rodziną oglądać wyczyny niepełnosprawnych sportowców)

Dlatego śmieszy mnie to puste oburzenie "na jajko - że zepsute".

I bez znaczenia że TVP może emituje nudniejsze programy - dla mnie to całkowicie bez znaczenia bo nie oglądam telewizji w ogóle, abonamentu nie płacę, ale nie wiem o co te całe halo o brak paraolimpiady - jest to tak absurdalne, że - jak już kilka razy pisałem - aż śmieszne.
 
Ja odpowiem za siebie. Tak oglądałem wcześniej i teraz też podglądam.
Tak sobie myślę - u nas ciągle pokutuje opinia, że osoba niepełnosprawna to ktoś gorszy i pewno długo się to nie zmieni.
 
robert70r said:
Ja odpowiem za siebie. Tak oglądałem wcześniej i teraz też podglądam.
Tak sobie myślę - u nas ciągle pokutuje opinia, że osoba niepełnosprawna to ktoś gorszy i pewno długo się to nie zmieni.


dokładnie, osobie gorszej trzeba na siłę pomagać i wyręczać ja za wszystko - jak w tym wypadku paraolimpiady. Ludzie nie potrafią tego traktować jak każdego innego wydarzenia sportowego na świecie o prestiżowym znaczeniu - każde takie wydarzenie musi zapracować sobie na kilkugodzinne transmisje (bo paraolimpiada to nie jedyny sportowy, ogólnoświatowy event, który nie jest puszczany - naprawdę!). Nie ludzie na każdym kroku muszą zaznaczać że to są niepełnosprawni, że dla nich może zróbmy wyjątek, że nie można tak traktować już i tak pokrzywdzonych ludzi. Ludzie nie potrafią podejść do niepełnosprawności normalnie, z zachowaniem godności dla drugiego człowieka i dla tego co robią, ale mam nadzieję ze sie w końcu nauczą tego.
Tylko to puste współczucie, zamiast szacunku dla drugiego człowieka.

W pełni się z Tobą zgadzam, teraz jak mam pracę to nie oglądam paraolimpiady (olimpiady też prawie nie oglądałem) ale pamiętam jak jeszcze w czasach liceum oglądałem transmisje z pekinu. Pozdrawiam
 
Sam jestem niepełnosprawny (wzrok i słuch) i wierz mi, wkurza mnie takie puste, sztuczne współczucie zamiast normalnego traktowania i pomocy tam gdzie jest ona naprawdę konieczna i wskazana.
 
Dokładnie i dla mnie paraolimpijczycy są najlepszym przykładem na to.

Całe to ogólnokrajowe oburzenie jest dla mnie świetnym przykładem jak mało osób (szczególnie tych obnoszących się z hasłami tolerancji itp., bo to one szczególnie teraz podkładają drwa do pieca) wie czym jest niepełnosprawność, ludzie nie potrafią samodzielnie myśleć, powtarzają tylko slogany, których nie rozumieją - choć, zapewne podświadomie, popierają.
 
Tak. Popierają, bo tak wypada, bo to jest poprawne politycznie.
Dla mnie normalność i tolerancja najlepiej działa wtedy, gdy nie wywołuje się jej co 5 sekund do tablicy, a przechodzi nad takimi rzeczami do porządku dziennego i traktuje jak coś absolutnie normalnego.
 
http://wiadomosci.onet.pl/wideo/czy-tak-wygladaja-wszystkie-lekcje-w-rosji,93580,w.html

A chciał dobrze^^
 
IwaN said:
Ale po tej akcji widać, że to nie było jej pierwsze w życiu kopnięcie .
Ok, dziewczynka vs Najman, najbliższe KSW 20. Kurs 5 do 0 na dziewczynkę za każdego postawionego $ xD
 
Status
Not open for further replies.
Top Bottom