Seriale

+
Hehe, hehe, hehe

Ej, nie wiem czy wam o tym pisałem - The Expanse. Dla mnie czołówka seriali jakie oglądałem od lat. Chyba ma potencjał ścisłej czołówki czyli BSG....
Radzę się zapoznać póki świeże ;)

Ponadto zakończyłem sezon 1 Colony - świetne. Katie ,żona gł. boh., stała się postacią głęboko przeze mnie nielubianą :) To kolejna taka rola tej aktorki, która chyba ma coś w genach, że tak darzę ja antypatią...

Last edited:
@Ithlinne Aegli
Pierwsza moja myśl, nie może być Rick wyłapał .... i poszedł.... zresztą jakiś czas temu czytałem że Andrew podbno chcciał odejść z TWD, to by się nawet zgadzało

@froget67 Nie no, błagam Cię :p

@wisielec Serio tak Cię zachwyciło The Expanse? Ja ten pierwszy sezon tak obejrzałam, bo obejrzałam, ale imho przez większość czasu wiało nudą, większość postaci słabo zarysowana - nie można się z nimi identyfikować, nawet im się za specjalnie nie kibicuje, a jeżeli serial jest (w mojej ocenie) dobry, to bardzo szybko angażuję się w to, co się z postaciami dzieje, a tu tak nie było. Właściwie jedyna postać, która zwróciła jakoś szczególnie moją uwagę to Chrisjen Avasarala - ale też w 70% było to spowodowane jej pięknymi strojami i niesamowitym głosem. I tym, że ją doskonale pamiętam jako Shalę'Raan z Mass Effecta. No ale sezon drugi obejrzę i tak.

Co dokładnie chciałeś przekazać w tym fragmencie? :p
nie może być Rick wyłapał .... i poszedł....

A co do potencjalnej ofiary Negana, myślę że Rick i Carl są bezpieczni. Kiedy skończyła się wyliczanka to padło polecenie, że jak się reszta będzie rzucać to mają wyrwać młodemu oko i nakarmić jego ojca. Gdyby to na Carla wskazała wyliczanka to po co mieliby mu jeszcze wyrywać oko, a gdyby padło na Ricka to jakby go mieli nakarmić tym okiem? :p Myślę też że aby ta scena wywołała poruszenie to musi być ktoś z oryginalnej obsady tj. z postaci znanych jeszcze z pierwszego sezonu, a ponieważ nie Rick, Carl ani Carol (której tam nie było) to zostają Glenn i Daryl. Obstawiam, że jednak Glenn, bo jakby Daryla uśmiercili to pewnie połowa widzów porzuciłaby serial. Jakby ubił np. Eugene'a, Aarona, Rositę czy Abe'a to nikt z widzów aż tak bardzo by się nie przejął. Michonne? Będzie, że czarną zabili :p Maggie? Kobieta w ciąży, pewnie za duży hardkor na coś takiego.

Tak swoją drogą, Negan to chyba najlepiej odwzorowana postać z komiksu zarówno jeśli chodzi o wygląd jak i zachowanie. Jedyny minus że nie przeklinał co było mega słabe, AMC jakoś pozwoliło na kilka faków w Breaking Bad, a tutaj raz jeden jedyny na sześć lat emisji się nie złamali mimo iż było to dość istotne w kreacji postaci? Ponoć wersja wulgarniejsza została nagrana i będzie wydana na BD, ale jakoś trudno mi w to uwierzyć żeby w jakikolwiek sposób miało to wpłynąć na kolejny sezon. Tutaj to była jedna scena, ale później Negan raczej na pewno będzie częścią stałej obsady. Musieliby albo każdą scenę z jego udziałem nagrywać dwa razy, albo tak pisać mu dialogi żeby dało się to odpowiednio zmontować wycinając niektóre zdania do telewizji, a do wersji BD wklejając. Uroki seriali dla dorosłych w ogólnodostępnej stacji...

A co do Expanse, świetny serial, mnie pochłonął w całości i nie mogę się doczekać ciągu dalszego :)

Właściwie jedyna postać, która zwróciła jakoś szczególnie moją uwagę to Chrisjen Avasarala - ale też w 70% było to spowodowane jej pięknymi strojami i niesamowitym głosem. I tym, że ją doskonale pamiętam jako Shalę'Raan z Mass Effecta

Pana, który się o to nie prosił nie wyłapałaś w obsadzie? :p

Ach, no widzisz droga @Ithlinne Aegli, to chyba kwestia światobudowania i politycznych intryg, które są mocną stroną tego serialu. Znany wszechświat tętni życiem, nic nie jest takie tekturowo-jednowymiarowe co mnie czesto-gęsto razi w innych produkcjach. IMO postacie są porządnie scharakteryzowane, ich relacje i te sekreciki, które nie są ujawniane w typowych rzewnych wspominkach jak to bywa w serialach spod znaku 'T' lub PG15... gdzie się bohaterowie spowiadają przed innymi bądź przed kamerą dlaczego i co zrobili w przeszłości bo... who gives a fuck?!!

Ale jak możesz mówić słabo zarysowane? NIE ZGADZAM SIĘ :rage: :p Tom Jane i jego obsesja na pkt dziewczyny, nieprzynależący do żadnej ze stron, wyrzutek... świetna postać. A układ pomiędzy panią inżynier a osiłkiem? Też rewelacja. Pilot, który zawsze chciał latać na maszynach bojowych? Każdy jest jakiś, nikt nie pozostawał jako dodatek do grupy.
Dodam, że gra aktorska jest co najmniej zadowalająca a w pewnych wypadkach świetna. No i ten KLIMAT :geek:

@wisielec No nie wiem, mnie ten serial tak do końca nie przekonał, no ale Battlestar też mi szczerze mówiąc tyłka nie urwał, nie byłam w stanie go do końca dooglądać nawet.

@Ithlinne Aegli
Nie no to było tylko pierwsze wrażenie, kto oberwał, bo audio było troszkę inne te z wycieku troszkę dłuższe i było słychac krzyki całej reszty, tutaj wytłumili wszystko.
Jakiś miesiąc temu czytałem że rozwazali pomysł ( niewiem co z niego wyszło) z dwoma wersjami season finale:
Ta do telewizji mocno ocenzurowana
Ta na wydanie Blu-ray/DVD nieocenzurowana ale co z tego wyszło nie mam zielonego pojęcia

Ps. Równie dobrze Andrew mówił że chce odejść tylko żeby dostać podwyżkę na 7 sezon.

AMC jakoś pozwoliło na kilka faków w Breaking Bad
Jeden na sezon.
Jedyny minus że nie przeklinał co było mega słabe
No właśnie kompletnie to odjęło charakter od tej postaci.
Ta przemowa, mimo że poza przekleństwami żywcem przeniesiona z komiksu na ekran, jakaś taka wykastrowana.

Negan powinien sprawiać wrażenie maniaka, psychopaty, a taki trochę wujcio z niego wyszedł. Mogliby chociaż nadrobić reżyserią tej sceny i darowaniem sobie tego debilnego cliffhangera, pokazaniem do czego jest zdolny - ale to przecież TWD. Jak błyszczy, to przypadkiem. Bez emocji zupełnie to oglądałem.

Jestem w trakcie nadrabiania komiksu i strasznie żałuję, że ta stacja wzięła się za materiał Kirkmana.

Jakiś miesiąc temu czytałem że rozwazali pomysł ( niewiem co z niego wyszło) z dwoma wersjami season finale:

Tak jak pisałem w poprzednim poście, druga wersja faktycznie została nagrana i będzie wydana na BD. Pytanie jak to rozwiążą w kolejnym sezonie? A co do zgonu, z komentarzy twórców wynikało, że nawet obsada nie wie kto został zabity, bo samej sceny jeszcze nie nagrali. Podejrzewam, że z jednej strony faktycznie dopiero rozważają kogo uśmiercić (poczekają na komentarze w sieci i wybiorą najmniej prawdopodobną osobę), z drugiej zaś jest to forma zabezpieczenia żeby komuś z obsady się nie wypsnęło.

Jeden na sezon.

Tylko tyle? Nie pamiętam już wszystkiego dokładnie, ale w sieci jest pięciominutowa kompilacja wszystkich faków, wydaje się że jednak więcej niż raz na sezon.

Jestem w trakcie nadrabiania komiksu i strasznie żałuję, że ta stacja wzięła się za materiał Kirkmana.

Ano właśnie, dlatego ciężko mi uwierzyć w Kaznodzieję, za którego się wzięli zwłaszcza, że nawet w HBO uznali iż materiał źródłowy jest za ostry i jednak nie podejmą się ekranizacji choć były takie plany. Pewnie będzie trochę przemocy, a do tego od czasu do czasu ktoś powie szyt... Nigdy tego nie zrozumiem, jak pokazywanie hardkorowej przemocy może przejść podczas gdy wulgaryzmy i nagość już? Jeśli dzieciak przypadkiem trafi na emisję w telewizji i zobaczy jak chłop drugiemu chłopu rozsmarowuje głowę na betonie kijem bejsbolowym to będzie ok, a jakby usłyszał faka lub zobaczył cycka to już nie będzie ok i pewnie mu się w głowie pomiesza? Pomijam już fakt że skoro serial ma najwyższą kategorię wiekową to wszystko powinno być dozwolone. Podobnie wygląda sprawa z używkami. W jednych stacjach jest przyzwolenie, a w innych nie wolno pokazywać, że używki są fajne. Dlatego np. John Constantine w serialu NBC praktycznie nie palił papierosów podczas gdy w komiksach był to jeden z jego znaków rozpoznawczych i ciężko było znaleźć kadr, na którym nie miał szluga w gębie. Albo Hannibal (ta sama stacja), serial o seryjnym i wyjątkowo brutalnym mordercy, który zjada ludzi, ale co tam! Najważniejsze żeby przypadkiem golizny nie pokazać. Przykład absurdu poniżej:

Tylko tyle? Nie pamiętam już wszystkiego dokładnie, ale w sieci jest pięciominutowa kompilacja wszystkich faków, wydaje się że jednak więcej niż raz na sezon.
Jeden niewyciszony, przynajmniej podczas telewizyjnej emisji.
Cranston z Gilliganem tak mówili w którymś wywiadzie, szukam i znaleźć nie mogę.

Finał TWD – LOL!

Obiło mi się jakiś czas temu, że pojadą cliffhangerem, ale uznałem to za trolla, bo byłoby to zbyt bezczelne nawet jak na AMC. Brak słów.

Kto spotka się z Lucille? Zapewne Abraham, którego komiksową śmierć odziedziczyła Denise. Zmasakrowanie Daryla albo Glena wymagałoby pokazania jaj, a tego AMC unika jak diabeł wody święconej. Ewentualnie może zginąć Sasha, która jest chyba najbardziej bezsensowną postacią ze wszystkich.

Trochę mi się Sherlock z rana[?] włączył...
– W tej scenie są sugestie, kto zginął – twierdzi Robert Kirkman, producent serialu i twórca komiksu.
tak wygląda rozmieszczenie potencjalnych ofiar

wyliczanka zaczyna się od Ricka > i idzie w lewo do Glenna > później przez Sashe do Judzina
ostatnią osobą którą wskazała wyliczanka[chodzi o głos]to Maggie czyli wypada na Abrahama ale Lucille ostatniego wytypowała Carla a po nim jest Eugene. Ricka i Carla można skreślić na pewno nie zginą, kobiety też[nie wytrzymałyby takiego ciosu]oraz Daryla[postrzelony, a pozatym jeden cliffhanger z jego udziałem już był].
Z kolei zabicie Glenna wywołałoby największe zamieszanie[postać jest od pierwszego sezonu]. Podsumowując stawiam na Judzina[ewentualnie Abraham lub Glenn].
Tak czy inaczej od 10 kwietnia nowy sezon Feara ubogiego brata TWD.

Prawie jak szum wokół Johna Snowa... no właśnie prawie, ciekawe czy coś dodadzą w wydaniu na BD, bo jesli tak, to jeszcze więcej osób się wścieknie na serial ( i tak juz sporo ogląda, bo ogląda nie wiedzą dlaczego)
Całe szczęście że jest masa innych seriali, wraca Fear The Walking Dead, GoT i Orphan Black którego tu chyba nikt nie ogląda heh

Ps. Czy mi się wydaje czy 6 sezon TWD był najsłabszy z wszystkich?

Orphan Black którego tu chyba nikt nie ogląda heh
Widziałem pierwszy sezon, fajne motywy - ale znudziła mnie sensacyjna formuła.
Całe szczęście że jest masa innych seriali
Laury w tym roku na razie zgarnia Black Sails, zobaczymy co pokaże GoT i Banshee, ale ten pierwszy zawiesił poprzeczkę bardzo wysoko, że właściwie na nic innego nie czekam tylko kolejny sezon.

Ps. Czy mi się wydaje czy 6 sezon TWD był najsłabszy z wszystkich?
imo był jednym z lepszych.
jak im to wyszło każdy może ocenić ale przynajmniej próbowali, coś odświeżyć, coś zmienić, te utarte do bólu schematy, dla mnie na plus.
ten Orphan Black, bo czego byś porównał i czy to dobre w ogóle?

ten Orphan Black, bo czego byś porównał i czy to dobre w ogóle?
Jak dla mnie dobry jest, ma potencjał, całkiem sporo czerpie z istoty cyberpunka mozna tak ująć korpo spiski, walka o władzę, no i klonowanie ludzi eksperymenty.
Koledze powiedziałem że jak mu Deus EX jedynka bardzo podchodzi to Orphan też mu się spodoba, bo calkiem sporo czerpie, poza takim ostrym sci-fi i augumentacją na porządku dziennym,
Może w 3 sezonie z jedym tematem nie sprostali, ale szybko się zorientowali, no i podoba mi się tam, że postacie nakreślone są bardzo fajnie nie jednowymiarowo i płasko.
Powiedziałbym że to taki serial sensacyjny z nutą science-fiction o lekkich nawiązaniach do cyberpunka (ulepszanie ludzi, spiski, korporacje i władza)

Jak na niszowy serial, robiony na ściśle określoną grupę docelową to dobry jest, nie jest to wysokobudzetówa podkroju produkcji HBO czy AMC ale daje radę. Tempo akcji jest szybkie, dużo się dzieje, i brak dłużyzn.

Last edited:
Top Bottom