[UWAGA! - SPOILERY] Serial Wiedźmin (Netflix) - wrażenia spoilerowe

+
Ona nie pyta o feedback, tylko wyjaśnia swoją perspektywę z pozycji "robię to zawodowo, zaufajcie mi".

Moim zdaniem trzeba być ciętym na nią żeby tak to zero jedynkować, wypowiada się wyczerpująco na pytania fanów, a nawet pierwotny dialog sceny z cos wiecej wstawila i wytlumaczyla czemu sie nie znalaz finalnie w serialu. Jak czesto inni tworcy serialow dyskutuja rzeczowo o swoich dzielach z fanami ze uwazacie ze ma gdzieś opinie ludzi?
 
Zauważyłem na twitterze że pytała (zdaje się także jakieś osoby z polskiego fandomu) o normalny feedback, więc to nie tak, że tylko i wyłącznie się tłumaczy albo zbywa machnięciem ręki osoby, którym się nie podobało.
Czytałem część postów i mam wrażenie, że ona po prostu traktuje krytykę o wycinaniu materiału źródłowego jako taki po prostu żal fanów, którzy chcieli zgodności z książkami. Nie wiem natomiast, czy ona dostrzega drugą warstwę problemu, mianowicie to, że aktualny scenariusz się mocno nie klei, a zmiany, które wprowadzają sabotują wydarzenia z przyszłych tomów. Ale skoro czytała książki i jest scenarzystką, to raczej jest tego świadoma.
 
Wszystkie te decyzje, zmiany względem lore, wycinanki z materiału źródłowego pokazują tylko, jak małą rolę odgrywa tam Bagiński i jak mało ma tam do powiedzenia. Z jej wypowiedzi można wywnioskować, że liczy się tylko jej zdanie, popierane bezwarunkowo przez marnych scenarzystów...
 
Wszystkie te decyzje, zmiany względem lore, wycinanki z materiału źródłowego pokazują tylko, jak małą rolę odgrywa tam Bagiński i jak mało ma tam do powiedzenia. Z jej wypowiedzi można wywnioskować, że liczy się tylko jej zdanie, popierane bezwarunkowo przez marnych scenarzystów...

Ja strasznie nie lubię takich założeń. Będę ostatnia osoba, która będzie bronić tego serialu, ale nie wyciągajmy wniosków z powietrza. Nie wiemy ile do powiedzenia ma Bagiński i jaka moc ma to co powie. Na pewno Lauren jest na górze drabinki, tuz pod wykonawczymi Neflixa i tyle pewników.

Oczywiście może być tak, że TB robi teraz bardziej za piarowy punkt checklisty, niż za producenta z realnym wpływem na produkcję. Jednak, równie dobrze może być drugim po Lauren i być równie współodpowiedzialny za błędy i kierunek serialu co ona. Nie wiemy. Tyle.
 
Last edited:
Nie, żebym miał coś przeciwko, ale od czasu legend polskich jego umiejętności oceniam względnie nisko i ze strachem przyjąłem wiadomość, że jak to powiedział "nie jest JESZCZE gotowy na reżyserowanie wieśka". Niemniej jednak, muszę się z Tobą zgodzić, że jest współodpowiedzialny za te wszystkie "potworki".
 
Ludzie wierzą w tego typu spotkania z producentką serialu? To jest zwykłe PR, przecież scenariusz na sezon 2 jest już gotowy... Do trzech razy sztuka, tę "adaptację" raczej skazuje na straty, głównie, że sporo postaci są charakterami z książek tylko z imienia. To jak przełożona jest proza Sapkowskiego na serial można ocenić po 1 sezonie, ktoś liczy na progress w następnym sezonie. Geralt zjechał z taśmy produkcyjnej Hollywood i wygląda to jak wygląda.
 
Ludzie wierzą w tego typu spotkania z producentką serialu? To jest zwykłe PR, przecież scenariusz na sezon 2 jest już gotowy... Do trzech razy sztuka, tę "adaptację" raczej skazuje na straty, głównie, że sporo postaci są charakterami z książek tylko z imienia. To jak przełożona jest proza Sapkowskiego na serial można ocenić po 1 sezonie, ktoś liczy na progress w następnym sezonie. Geralt zjechał z taśmy produkcyjnej Hollywood i wygląda to jak wygląda.
A co z ludźmi, którzy mają uwagi do innych rzeczy niż do scenariusza?
 
Nie, żebym miał coś przeciwko, ale od czasu legend polskich jego umiejętności oceniam względnie nisko i ze strachem przyjąłem wiadomość, że jak to powiedział "nie jest JESZCZE gotowy na reżyserowanie wieśka".
Reżyseria w tym serialu też nie była jakaś wybitna, więc z Bagińskim za sterami gorzej raczej nie będzie.
 
A co z ludźmi, którzy mają uwagi do innych rzeczy niż do scenariusza?
Czy budżet będzie większy? Nie sądzę. Dla mnie ten serial jest na straty. Do trzech razy sztuka, za pierwszym razem było 2/10 :), za drugim 6/10, to za trzecim będzie coś bardzo dobrego,OOT. Pozdro.
 
Cały świat musi poznać Stępnia i Paździocha
Nie ma to jak czytanie ze zrozumieniem:
Efektów mojej pracy nie zamierzam nigdzie udostępniać
Poza tym nie wiem jak Paździoch, ale Stępień jest autentycznie lepszym Eyckiem niż ten Netlixowy. On przynajmniej pełnił mniej więcej tą samą rolę co w książce i walczył ze smokiem.
 
Raz że za stary a dwa że zrobił dokładnie na odwrót to co książkowy Borch, czyli doprowadził do rozpadu związku Geralta z Yennefer.
Villentretenmerth said:
- Wybacz szczerość i prostolinijność, Yennefer. To jest wypisane na waszych twarzach, nie muszę
nawet starać się czytać w myślach. Jesteście stworzeni dla siebie, ty i wiedźmin. Ale nic z tego nie
będzie. Nic. Przykro mi.
Jak dla mnie nie różni się to tak bardzo od tego co powiedział w serialu, jedynie reakcja Yennefer była inna.
 
Raz że za stary a dwa że zrobił dokładnie na odwrót to co książkowy Borch, czyli doprowadził do rozpadu związku Geralta z Yennefer.
Uuu, ktoś tu stwierdził że Borch Brodzkiego jest lepszy niż książkowy :p A tak całkiem serio, to uważam że Chyra był lepszym Borchem, ale ten netflixowy nie jest zły.
 
Last edited:
Top Bottom