W związku z premierą dodatku Krew i Wino mam kilka pytań.

+

Msudr

Forum veteran
W związku z premierą dodatku Krew i Wino mam kilka pytań.

Witam

Jestem posiadaczem edycji Wiedźmin 3: Dziki Gon - EK i Wiedźmin 3: Dziki Gon - ES.
W dniu premiery zainstalowałem edycje standardową, łatwiej mi było się do niej dostać, niż otwierać EK.
Od nowego roku postanowiłem przejść wszystkie trzy części, a teraz po upływie roku nadszedł czas na ponowną instalacje.

Niestety okazało się że mam uszkodzone dwie płytki EK, w żaden sposób nie mogę ich zainstalować,
a gwarancja minęła mój błąd że nie sprawdziłem czy działają od razu.

A moje pytania brzmią.

Czy edycje gry czymś się różnią oraz czy kody GOG rozróżniają która to edycja, jak było to w przypadku Wiedźmin 2 i różnych DLC,
zależnie od edycji i sklepu, do wersji 1.35 jeżeli dobrze pamiętam.

W dniu premiery wyszła łatka 1.01 czy jest ona zawarta w łatce 1.10 (10GB) czy muszę ją także instalować.
A nie chce uszkodzić zainstalowanej gry dwukrotnym instalowanie tych samych poprawek.

Nie korzystałem z GOG za bardzo do tej pory, czy oba dodatki ściągną mi się w formie pliku .exe,
czy jakimś nie typowym formacie, mam limitowany internet i nie chciał bym go tracić na wielokrotne ściąganie,
po każdym formacie lub błędnym pobieraniu.

Czy jest jakieś ograniczenie czasowe w „rejestracji” dodatków na GOG mam pierwszy ale jeszcze go nie aktywowałem.

Oraz w jakiej kolejności instalować, to co do tej pory wyszło, po ponoć też można popsuć zainstalowaną grę.

Czy to jest właściwa kolejność:
Wiedźmin 3: Dziki Gon
1.01 lub nie
1.10
16-DLC
Serca z Kamienia
1.12 lub nowszą jeśli wyjdzie
Krew i Wino

Przeglądałem fora i nie znalazłem jednoznacznej odpowiedz.
Pozdrawiam.
 
Wersje EK/ES i zwykłe Wiedźmina (1,2 lub 3) nie różnią różnią się niczym (w kontekście samej gry) poza fizycznymi dodatkami (wydrukowanymi artbookami, figurkami, płytami z muzyką itp.).
Aby zagrać z Wino czy poprzedni dodatek na pewno będziesz musiał zassać poprzednie łatki (które się ukazały do czasu publikacji danego DLC) w tym tą słynną łatkę 10GB.
GOG umożliwia ściągnięcie plików w kawałkach przy pomocy przeglądarki jak i klienta Galaxy (wówczas wszystkie fragmenty pobierają się kolejno same). Instalacja polega na odpakowaniu (przez jeden główny) plik exe zawartości gry i zainstalowaniu jej zawartości na dysku.
Niezarejestrowane kody nie mają swojej daty ważności, więc się nie martw.
Kolejność łatek powinna być rozpisana na stronie GOG, a jak będziesz miał Galaxy klient zrobi to za Ciebie automatycznie (po uprzednim ustawieniu automatycznej aktualizacji).
 
Last edited:
Ja sobie teraz tak przypomniałem jak to było z patchem poprzedzającym Serca z Kamienia gdzie miałem dosyć dużo problemów np. znikające karty do gwinta ze wszystkich talli i nie możność kontynuowania historii na zachowanym sejwie bo gra odczytywała ostatni sejw jako niekompatybilny z najnowszą wersją. Więc mam nadzieję, że patch który wyjdzie przed drugim dodatkiem nie będzie miał podobnych problemów bo pamiętam,że jedynym rozwiązaniem tamtych problemów było przechodzenie gry na nowo. Piszę to głównie do twórców odpowiedzialnych za dział techniczny.
Pozdrawiam
 
Nie pamiętam aby mi jakieś karty zginęły (chociaż głosy o takich przypadkach słyszałem), ale nie zetknąłem się z tym aby grę trzeba przechodzić od nowa.
Najpewniej szybko naprawili te niedociągnięcia w jakimś hotfix'ie. Szczerze wątpię, że ponownie popełnią tego typu błąd.
 
Top Bottom