Aktualizacja 4.04 jest już dostępna na wszystkich platformach włącznie z Nintendo Switch!

+
12. Rozpoczęcie gry jako Serca z Kamienia daje nam Płotkę bez lejców - i tak przez całą grę. Bug zgłoszony.
13. Spotkanie z Yennefer w Białym Sadzie kiedy mówi "jesteś cały we krwi" - Geralt jest zawsze czysty tylko Vesemir od krwi.
 
12. Rozpoczęcie gry jako Serca z Kamienia daje nam Płotkę bez lejców - i tak przez całą grę. Bug zgłoszony.
13. Spotkanie z Yennefer w Białym Sadzie kiedy mówi "jesteś cały we krwi" - Geralt jest zawsze czysty tylko Vesemir od krwi.

Tak, też zauważyłem brak lejców u Płotki!!!

+1
 
Witam. zastanawiałem się czy utworzyć nowy temat czy też napisać tutaj. Otóż mam pytanie pośrednio związane z tematem dotyczące konsolowej wersji gry. Otóż obecnie mam na ps5 dwie wersje W3 nextgenową oraz oldgenową z płyty GotY zaktualizowaną do wersji 4.04. Po co dwie ano aby z Oldgenowej przenieś zapisy gry do next genowej. Pytanie zaś brzmi: czy jeśli teraz odinstaluję wersję oldgen i zainstaluje ponownie z płyty bez jej aktualizacji do najnowszej wersji istniejące zapisy gry zostaną zachowane ? Obecnie są one w wersji 4.04 gdyż taki był wymóg aby przenieść je na wersję next gen. Dlatego również zastanawiam się czy starsza wersja gry będzie miała możliwość ich załadowania (jeśli nadal będą widoczne) i aktualizacji ich do wersji w której zainstalowana będzie gra. Po co w ogóle chce tak kombinować? ano trofea nie przenoszą się pomiędzy wersją ps4 a wersją ps5 w wersji ps4 brakuje mi zaś tylko trofki za przejście gry na "droga ku zagładzie" by zdobyć platynkę. Chciałem to zaś zrobić na NG+ z starym balasem (Euforia) i zgromadzonymi przeze mnie zasobami by poszło to szybko, łatwo, przyjemnie i było tylko formalnością.
 
@Alicja. Droga Alicjo mam pewną sugestię dotyczącą tego co można by jeszcze poprawić, na co zwrócić uwagę w kwestii obecnych gier (o ile to jeszcze możliwe) jak i przyszłych produkcji. Jak wiadomo z roku na rok wśród graczy coraz to bardziej popularne stają się wyświetlacze z matrycą typu OLED. Telewizory do konsol, monitory do komputerów czy też ekraniki w rozmaitych konsolkach przenośnych. Niestety choć jest to wspaniała technologia wyświetlacze tego typu mają jeden wspólny mianownik: wypalenie obrazu. Jak wiadomo głównym problemem są tu statyczne obrazy wyświetlane przez wiele godzin szczególnie te o intensywnych kolorach i wysokiej luminancji. W grach tego typu problem stanowi oczywiście HUD gry. Tu też pojawia się moja sugestia by do ustawień Interfejsu/opcji obrazu dodać dodatkową funkcje przeźroczystości Interfejsu HUD. Najlepszym rozwiązaniem byłby suwak którego wartość mogła by być modyfikowana od 0% do 100%. Tego typu rozwiązania są stosowane np w części strzelanek FPS. Wiem że w przypadku np wiedźmina 3 część HUDu jest dynamiczna co oczywiście się chwali, wiem że można go wyłączyć jednak grać w gry bez HUDu szczególnie RPG to tak jakby jeść zupę bez łyżki niby można jednak nie jest to szczególnie wygodne ;)
Ważnym również jest to by zwracać uwagę czy funkcja HDR nie zwiększa luminancji elementów HUD tych stałych jak i efektów czasowych. W Diablo IV był po jednej aktualizacji błąd który podbijał jasność części elementów HUD niestety te elementy zostały z częścią graczy już na zawsze ;)
Tak więc było by naprawdę miło gdyby Pani przekazała te uwagi osobą decyzyjnym lub też zajmującym się tymi elementami gier. Myślę że gracze docenili by taki krok i większą możliwość personalizacji interfejsu.
Pozdrawiam :)
 
Zauważyłem, że tekstura ciała Ciri w przeciwieństwie do głowy bardzo odstaje jakościowo. Widać dużą pikselizację, co jak na wersję NextGen wygląda na bubel, zwłaszcza że jest to postać grywalna z roznegliżowanymi ramionami. Taka deformacja tekstury nie występuje w przypadku innych postaci. To chyba efekt nieumiejętnego wyostrzania.

1713182470923.png
 
Zauważyłem, że tekstura ciała Ciri w przeciwieństwie do głowy bardzo odstaje jakościowo. Widać dużą pikselizację, co jak na wersję NextGen wygląda na bubel, zwłaszcza że jest to postać grywalna z roznegliżowanymi ramionami. Taka deformacja tekstury nie występuje w przypadku innych postaci. To chyba efekt nieumiejętnego wyostrzania.

View attachment 11388436
To "gęsia skórka". Nie dziwota bo w tym świecie ciągle wieje na co nie raz zwraca uwagę Geralt, a dziewczyna w rozchełstanej koszulinie.
 
Dziwnie ta "gęsia skórka" wygląda tylko na części modelu. Sprawdzałem czy czasami to nie od modów i niestety tak jest w oryginale, a efekt potęguje tylko wyostrzanie z Reshade. Efekt ten występuje tylko na Ciri, wszystkie pozostałe postaci są OK. Jakby nie patrzeć to po Geralcie główna postać i to się rzuca w oczy...

Już w prologu Vesemir mówi "Młoda krew rwie się do ruchu..." tymczasem jej skóra nie przypomina młodej, gorącej krwi pod tą skórą :)
 
Last edited:
Dziwnie ta "gęsia skórka" wygląda tylko na części modelu. Sprawdzałem czy czasami to nie od modów i niestety tak jest w oryginale, a efekt potęguje tylko wyostrzanie z Reshade. Efekt ten występuje tylko na Ciri, wszystkie pozostałe postaci są OK. Jakby nie patrzeć to po Geralcie główna postać i to się rzuca w oczy...

Już w prologu Vesemir mówi "Młoda krew rwie się do ruchu..." tymczasem jej skóra nie przypomina młodej, gorącej krwi pod tą skórą :)
Bo to "starsza krew" :cool:
 
Top Bottom