Aktualizacja 4.04 jest już dostępna na wszystkich platformach włącznie z Nintendo Switch!

+

Alicja.

CD PROJEKT RED


Aktualizacja 4.04 dla Wiedźmina 3: Dziki Gon jest już dostępna na wszystkich platformach, w tym na Xbox, PlayStation, PC i wreszcie także na Nintendo Switch! Wersja gry na Nintendo Switch zostanie wzbogacona o część zawartości dodatkowej z patcha 4.0 oraz poprawek, które na innych platformach były dostępne już wcześniej. Do wersji gry na Switcha wprowadziliśmy między innymi poprawki błędów, usprawnienia, zmiany ułatwiające rozgrywkę, a także dodatkową zawartość inspirowaną serialem Wiedźmin Netflixa. Aktualizacja skupia się także na aktualnych poprawkach, które dotyczą wszystkich platform.

Poniżej znajdziecie listę nowości.

PC
  • Naprawiono błąd, w wyniku którego osiągniecia na GOG-u odblokowywały się w podstawowej wersji gry zamiast w Edycji Kompletnej.
  • Maksymalna liczba klatek na sekundę będzie teraz poprawnie obliczana przy włączonej opcji generowania klatek DLSS.
  • Naprawiono błąd, w wyniku którego w niektórych przypadkach włosy postaci mogły być zbyt jasne przy włączonym ray tracingu.
  • Łysa Góra – naprawiono awarię, która pojawiała się, gdy ray tracing był włączone, ale wszystkie inne opcje ray tracingu były wyłączone.
  • Bestia z Białego Sadu – naprawiono błąd, w wyniku którego wczytywanie niektórych zapisów z punktów kontrolnych mogło powodować zawieszanie się gry przy włączonym ray tracingu.
  • Naprawiono błąd, który sprawiał, że gra uruchamiała się bez REDlaunchera i otwierała kartę w przeglądarce z prośbą o pozwolenie na „Korzystanie z Cyberpunka 2077 za pośrednictwem konta Epic Games”.
  • Naprawiono błąd, który powodował, że przyciski na kontrolerze nadal mogły być aktywne mimo wstrzymania rozgrywki.
  • Naprawiono błąd, który powodował wyświetlanie drugiego kursora o wysokiej czułości w menu głównym, gdy opcja „Sprzętowy kursor” była wyłączona.
KONSOLE
  • Naprawiono błąd, który powodował, że niektóre fryzury z dodatkowego „Zestawu Bród i Fryzur” przenikały przez nilfgaardzki hełm na konsolach starej generacji.
  • Naprawiono błąd z migającymi teksturami, który pojawiał się podczas rozgrywki w Gwinta na konsolach nowej generacji.
  • Mysia wieża – naprawiono błąd, który powodował, że na konsolach poprzedniej generacji rozmowa z Keirą czasami się nie aktywowała po walce z Morową dziewicą.
  • Kabaret – naprawiono usterki graficzne z modelem Jaskra, które pojawiały się na konsolach starej generacji przed inscenizowaną walką oraz w jej trakcie.
  • Ostatnie Życzenie i Po omacku – naprawiono błąd, w wyniku którego podczas wykonywania tych zadań gra mogła się zawieszać na PlayStation 5.
  • Poprawiono stabilność gry podczas wczytywania plików zapisu oraz po ich wczytaniu – dotyczy zapisów z długich rozgrywek z włączonym ray tracingiem.
  • Naprawiono błąd, który sprawiał, że przy włączonej funkcji postępów międzyplatformowych statusy zapisów w chmurze widoczne w interfejsie nie aktualizowały się poprawnie na Xbox Series X.
EFEKTY WIZUALNE – PC i konsole nowej generacji
  • Naprawiono błąd, który powodował, że mgła w niektórych miejscach mogła wyglądać, jakby była wygenerowana w 2D.
  • Naprawiono błąd, w wyniku którego przy włączonym ray tracingu odbicie nieba na tafli wody mogło być wybrakowane w miejscach takich jak Biały Sad, Velen i Toussaint.
  • Kolizja z trawą działa teraz poprawnie.
  • Dodano opcję kalibracji HDR.
  • Naprawiono błąd, w wyniku którego góry w Kaer Morhen mogły znikać, gdy zmieniało się kąt kamery podczas przebywania pod wodą.
  • Dorwać Juniora – usunięto niepotrzebny zbiornik wodny z oxenfurckich kanałów.
  • Naprawiono błąd, który powodował zacinanie się ekranu ładowania, gdy ray tracing był włączony.
ZADANIA I ROZGRYWKA
  • Dodano opcję zmieniania eliksirów i nakładania olejów z poziomu kołowego menu.
  • Naprawiono błąd, w wyniku którego zdrowie Geralta gwałtownie spadało podczas nurkowania.
  • Ostatnia Próba – naprawiono błąd, w wyniku którego opuszczenie obszaru zadania i powrócenie mogło powodować, że Lambert stał w wodzie, zamiast siedzieć na łódce, co blokowało postępy.
INNE
  • Naprawiono błędy z wczytywaniem zapisów podczas korzystania z funkcji postępów międzyplatformowych na wielu komputerach z tym samym kontem GOG-a.
FUNKCJE ONLINE – NINTENDO SWITCH

Dodano funkcję postępów międzyplatformowych, która zastąpi dotychczasową integrację plików zapisu wprowadzoną na Nintendo Switch w aktualizacji 3.6. Twoje ostatnie zapisy zostaną automatycznie przesłane do chmury, co umożliwi kontynuowanie gry na innych platformach. Postępy międzyplatformowe działają dla każdego typu zapisu. Funkcja będzie dostępna po zalogowaniu na konto. Niezależnie od wybranej platformy wymagane jest posiadanie konta GOG.

Za zarejestrowanie się do MOICH NAGRÓD w grze Wiedźmin 3: Dziki Gon, gracze mogą otrzymać:

• Miecze Lisicy o Dziewięciu Ogonach.

• Zbroja Białego Tygrysa Zachodu.

• Zestaw rynsztunku Tysiąca Kwiatów oraz miecze z Dol Blathanna

• Karta Płotka.

Szczegółowe informacje o sposobie realizacji nagród można znaleźć na stronie thewitcher.com/my-rewards

ZAWARTOŚĆ DODATKOWA – NINTENDO SWITCH
  • Dodano nowe zadanie w Velen – W cieniu Wiecznego Ognia. Nagrody są inspirowane serialem Wiedźmin Netflixa.
  • Dodano alternatywny wygląd Jaskra inspirowany serialem Wiedźmin Netflixa. Możesz go włączyć, wchodząc w Opcje → Rozgrywka.
  • Dodano alternatywny wygląd nilfgaardzkiej zbroi inspirowany serialem Wiedźmin Netflixa. Możesz go włączyć, wchodząc w Opcje → Rozgrywka.
  • Dodano dubbing koreański i chiński uproszczony. Dostępność jest uzależniona od regionu.
ZMIANY UŁATWIAJĄCE ROZGRYWKĘ – NINTENDO SWITCH
  • Dodano opcję szybkiego rzucania znaków. Pozwala zmieniać znaki oraz rzucać je bez konieczności otwierania menu kołowego. Aby ją znaleźć, należy wejść w Opcje → Rozgrywka.
  • Dostosowano minimalną wysokość dla obrażeń od upadku, umożliwiając graczowi przeżycie upadków z większych wysokości.
  • Zioła można teraz zbierać za pomocą jednej interakcji – bez dodatkowego okna łupów.
  • Dodano opcje, które dynamicznie ukrywają minimapę i cele zadań, gdy nie trwa walka lub gdy gracz nie korzysta z wiedźmińskich zmysłów. Należy wejść w Opcje → Wideo → Konfiguracja interfejsu → Ukryj minimapę podczas eksploracji oraz Ukryj cele podczas eksploracji.
  • Dodano opcję wolnego marszu na kontrolerze. Geralt będzie szedł wolniej po delikatnym przesunięciu lewej gałki w przód.
  • Dodano alternatywny tryb sprintu na kontrolerze. Geralt zacznie biec po wciśnięciu lewej gałki. Aby znaleźć ten tryb, należy wejść w Opcje → Ustawienia sterowania.
  • Dodano opcję, dzięki której odwrócenie kamery nie będzie miało wpływu na namierzanie celu. Aby ją znaleźć, należy wejść w Opcje → Ustawienia sterowania.
  • Ulepszono menu kołowe, dzięki czemu bomby, bełty i inne przedmioty można teraz automatycznie przełączać bez otwierania ekwipunku.
  • Dodano opcję skalowania rozmiaru czcionki napisów, rozmów NPC-ów i wyborów dialogowych. Aby ją dostosować należy wejść w Opcje → Wideo → Konfiguracja interfejsu.
  • Wprowadzono pomniejsze poprawki, ulepszenia i zmiany ułatwiające rozgrywkę, w tym kilka sekretów do odkrycia przez graczy.
  • Dodano opcję zmieniania eliksirów i nakładania olejów z poziomu kołowego menu.
  • Dodano opcję automatycznego stosowania olejów w walce.
  • Dodano nowy domyślny filtr mapy. Ukrywa on niektóre ikony, takie jak znaki zapytania czy ikony łodzi, aby zwiększyć przejrzystość mapy. Ikony można ponownie włączyć, przełączając tryb mapy na „Wszystko”.
ROZGRYWKA – NINTENDO SWITCH
  • Dodano mod Full Combat Rebalance 3 autorstwa Flash_in_the_flesh, który zawiera zmiany w balansie, a także poprawki związane z rozgrywką. Pochyliliśmy się nad jego zawartością – pewne elementy zostały ulepszone w stosunku do domyślnej wersji moda, podczas gdy inne zostały pominięte.
  • Rynsztunek Szkoły Wilka – naprawiono błąd, w wyniku którego nie można było otworzyć skrzyni w wieży sygnałowej.
  • Z dalekiego Ofiru – naprawiono błąd, w wyniku którego w skrzyni znajdującej się w kryjówce bandytów mogło brakować schematu.
  • Złe wieści – naprawiono błąd, w wyniku którego Geralt nie mógł porozmawiać z kowalem lub przekazać mu listu.
  • Echa przeszłości – naprawiono błąd, w wyniku którego po pokonaniu mglaków zadanie się zawieszało, uniemożliwiając rozmowę z Yennefer.
  • Awantura o wino – naprawiono błąd, w wyniku którego zadanie nie mogło zostać zaliczone, jeśli podczas eksplorowania gracz zniszczył gniazda potwora wymagane do zadania.
  • Naprawiono błąd, w wyniku którego Arcymistrzowski rynsztunek wilka z Kaer Morhen nie wymagał mistrzowskich przedmiotów.
  • Różne drobne poprawki w zadaniach i przerywnikach filmowych.
Uwaga: wypisano tu jedynie najbardziej zauważalne zmiany i uzupełnienia. Aktualizacja zawiera inne drobne poprawki, które nie znalazły się na tej liście.
 
Last edited:
Wow :D A właśnie zdziwiłem się, że dziś podczas włączenia gry zauważyłem zmianę opcji kalibracji HDR xD A tu wieksza aktualizacja poszła. :howdy:
I to szanuje :cool:
 
@Alicja. Kiedy można spodziewać się naprawy błędu na PS4 z brakiem możliwości otworzenia skrzynki w misji `Z dalekiego Ofiru` lub kilku innych skrzynek z poszukiwań rynsztunku Wilka? Błąd ten zgłaszany jest już chyba od 7, czy 8 lat. Pozdrawiam.
 
Kolejna aktualizacja więcej psująca niż cokolwiek wnosząca. Już na dzień dobry problemy. Spójność plików nic nie daje, reinstall nic nie daje. Niech redzi zwolnią osoby odpowiedzialne za cały projekt next gen i zatrudnią osoby odpowiedzialne za bazową wersję gry bo jak tak dalej pójdzie to przez następne 2077 miesięcy będą wychodziły takie * aktualizacje. Przestańcie dodawać jakieś * funkcje bo więcej z nimi problemów niż pożytku. Macie screena z problemem po tej cudownej aktualizacji, mnie już się cierpliwość skończyła.
Desktop Screenshot 2023.07.20 - 20.56.05.21.png
 
Last edited by a moderator:
Nie można ani zaktualizować ani pobrać od nowa. Serwer GOG padł.

1689902493179.png
 

Attachments

  • not_found.zip
    249.5 KB · Views: 45
Last edited:
Kolejna aktualizacja więcej psująca niż cokolwiek wnosząca. Już na dzień dobry problemy. Spójność plików nic nie daje, reinstall nic nie daje. Niech redzi zwolnią osoby odpowiedzialne za cały projekt next gen i zatrudnią osoby odpowiedzialne za bazową wersję gry bo jak tak dalej pójdzie to przez następne 2077 miesięcy będą wychodziły takie * aktualizacje. Przestańcie dodawać jakieś * funkcje bo więcej z nimi problemów niż pożytku. Macie screena z problemem po tej cudownej aktualizacji, mnie już się cierpliwość skończyła. View attachment 11358133
Problem ze scriptem na 99% jest spowodowany przez mody. Chyba, że nie były instalowane, a przede wszystkim wciąż nie siedzą w folderze "mods".
 
Problem ze scriptem na 99% jest spowodowany przez mody. Chyba, że nie były instalowane, a przede wszystkim wciąż nie siedzą w folderze "mods".
identyczny problem pojawiał się z modami jak i po czystej instalicji gry od nowa po wywaleniu wszystkich plików wiedźmina z komputera więc to nie kwestia modów.
 
U mnie ten sam problem występował po modzie modMapQuestObjectivesFull. usuniecie go załatwiło sprawę
 
SUPER, a jest ***** opcja żebym mógł włączyć w ogóle grę? Bo myślałem, że to kwestia modów ale usunięcie ich nic nie dało. Tak samo jak reinstall gry 2 razy jak i weryfikacja plików. Włączam grę i tyle. Wywala się od razu, przynajmniej na steamowej wersji. Tyle mówicie o tym, że po premierze cyberpunka się przykładacie do wszystkiego, a co aktualizacja to niby lepsza ale gorsza
 
Chylę czoła za patcha dla wersji na Switch'a. Sporo na niego czekałem, ale moja cierpliwość została wynagrodzona.
Dzięki wielkie.
Czas ponownie uruchomić "Wieśka".
 
No i sprawdziłem na własnej skórze czy "to już". No i nie. Pobierałem na radiówce, straciłem 50 GB transferu i wielkie G z tego next gena. Niby jest 60 FPS ale te mikroprzycięcia i jakby doczytywanie czegoś ciągle niemal powodują padaczkę. Wróciłem do wersji gry 1.31 + ok. 40 modów i gram płynnie na high/ultra.
 
Zgadzam się. Widać że 32 GB ramu musi być przynajmniej u mnie. Karta 12GB i też musze poprzycinać aby zmieścić się 11-11,5 aby nie przycinało za czesto. "Gram" W 4k RT + HDR grafika miód, czekam na nowy ram.
 
Za mało pamięci na karcie graficznej lub RAM.
Tyle, że ja nie gram z RT w kosmicznej rozdzielczości i innymi bajerami. Ten sam komputer wystarczał na poprzednią wersję gry z 40-ma modami, w tym także upiększającymi grafikę, tekstury itp, także tego... Rozumiem, że można mieć RTX4090 i się niczym nie przejmować, jednak "moja" wersja gry wygląda lepiej od next gena Redów i działa płynniej. W każdym razie wiem już, żeby Wieśka nie aktualizować NIGDY, bo jaka by łatka nie wyszła to i tak tego nie naprawią.
A komentarz był po to, bo może ktoś też się napalił na next gen i pupa z tego wyszła. Wystarczy wrócić do poprzedniej wersji, samemu dołożyć co komu potrzebne i tyle. Na Redów nie można liczyć:shrug:
 
Powiem tak: po wielogodzinnym pobieraniu przez GOG (tradycyjnie NIE pozdrawiam) odkryłam brak polskich dialogów w cinematikach. Minęły kolejne 3h mego życia wzbogacone o dwukrotne zasysanie blisko 4GB paczek językowych i mozolne odkrywanie, że należało przestawić ustawienia karty dźwiękowej ze stereo 5.1 na słuchawki, aby odzyskać Rozenka. A, jeszcze przestawianie na polski w menusach GOGa i gry, ale nie z poziomu sejwa, tylko ekranu głównego.

Litości.
Błagam.
Starzy ludzie mają ograniczoną cierpliwość!
Po tej zabawie zagrałam 5 minut i poszłam spać.

Byłam i będę zadeklarowanym wrogiem platform, chmur, dociągania bitów i bajtów, co komu przeszkadza nośnik! Niech to będzie pendrive, ja dopłacę, ale nie róbcie tego graczom ze ślimaczym łączem.

Chyba że developerka czeka, aż przy tym pobieraniu wymrzemy, co w sumie bliżej jak dalej.
 
Rozumiem ale nie mogę się zgodzić że poprzednia wersja wygląda lepiej nawet z modyfikacjami. To że Next Gen jest tak bardzo wymagający to inna sprawa ale zapominasz że jest to port na DX 12 który CDR wydało za darmo po wielu latach. HDR +RTX w tej grze jest obłędny pomimo tego że nie jest idealny ale na tle wielu innych gier to przepaść na plus. Sprawa wydaję się być analogiczna co do pierwszego Crysisa nie każdy mógł sobie w niego pograć przez długi czas. Moja konfiguracja z modami graficznymi jeszcze długo nie pozwoli na granie tak jakbym chciał ale dzięki temu że firma udostępniła taką możliwość pozwala to tej grze żyć jeszcze przez długie lata i za to trzeba podziękować . Nie jest idealnie i nie będzie ale nikt nie stworzy nowej tak rozbudowanej gry od podstaw za free. Szkoda że takie są niestety realia rynku.
 
Ja nie używam RT ani innych bajerów z next gena, bo na to pozwolić sobie nie mogę. Poza tym można grę odpalić na DX11. I nie ważne co zrobię, na jak niskich ustawieniach będę grał, to next gen przycina i doczytuje bez ustanku. Mimo, że w rogu ekranu widnieje 60 FPS.
Dlatego też wersja 1.31 porządnie zmodowana wygląda u mnie lepiej niż next gen bez bajerów i działa również o wiele, wiele lepiej. Nie twierdzę, że next gen jest brzydki. Zainstalowałem next gena tylko dlatego, że chciałem mieć gotową grę po instalacji, z ciekawymi modami, lepszymi teksturami - od razu do grania, a nie znów bawić się w to samemu. No ale jednak trzeba było.
 
Last edited:
@Alicja. Jest w W3 jeszcze parę rzeczy które wymagają poprawki:

  1. Głębia ostrości (Depth of Field) na PC.
    -Proszę, dodajcie opcję używania głębi ostrości tylko w przerywnikach filmowych i dialogach na PC. Aktualnie DOF jest używany również podczas rozgrywki, a to znacząco pogarsza dalekie widoki na krajobraz.

  2. Haptyczny feedback dla DualSense/DualSense Edge na PC.
    -Dostaliśmy możliwość używania adaptacyjnych triggerów i to jest super. Brakuje jednak haptycznego feedbacku na DualSense przy podłączeniu do komputera. Jest to o tyle ważne, że według przecieków również nowy kontroler Xbox (codename Sebile) będzie posiadał haptyczny feedback. Jest to naprawdę ogromnie przyjemny dodatek do doświadczenia grania na kontrolerze, który powinien trafić również na komputery osobiste.

  3. Włosy i broda Geralta dalej zdarzają się być nienaturalnie ciemne, niemal czarne, z włączonym HairWorks i Ray Tracingiem na PC w niektórych warunkach oświetlenia (co widać najlepiej w początkowej scenie w Białym Sadzie, po przybyciu do karczmy z Vesemirem).

  4. Pop-in dalekich drzew przy użyciu RT Reflections dalej występuje.

  5. Fizyka włosów nie działa prawidłowo przy wyższych klatkach na sekundę - ich ruchliwość i responsywność wyraźnie spada.

  6. Przewijanie znacznikiem po mapie nie jest płynne - wygląda jakby było renderowane w 30 FPS.

  7. W grze powinna znaleźć się opcja konsumowania żywności od razu z menu podnoszenia przedmiotów, a także użycia żywności/eliksirów/odwarów od razu z poziomu rozszerzonego kołowego menu (menu szybkiego wyboru ==> krzyżak dwa razy w górę lub w dół).

  8. Integracja DLSS 3.5 Ray Reconstruction i FSR3 Frame Generation.
    -Ray Reconstruction potencjalnie mógłby poprawić jakość odbić, których jest w Wiedźminie dużo, jak również polepszyć okluzję otoczenia. FSR3 Frame Generation pozwoliłby właścicielom kart AMD na płynniejszą rozgrywkę z włączonym Ray Tracingiem.

  9. Znikające ikonki sprzedawców i rzemieślników na mapie.
    -Głównie w Novigradzie, po spotkaniu danego handlarza, a następnie oddaleniu się od niego, jego ikonka znika na mapie. Dzieje się tak w przypadku wielu sprzedawców w Novigradzie. Co ciekawe, niektórzy są na mapie zaznaczeni zawsze, a inni pojawiają się tylko gdy jesteśmy w pobliżu. Problem ten występuje zarówno na konsolach jak i PC. Np. będąc we Wrońcach chcemy iść do konkretnego kowala w Novigradzie, ale nie możemy go zaznaczyć, ponieważ nie wyświetla się na mapie.

  10. Dodanie możliwości natychmiastowego przewijania podsumowań Jaskra dotyczących postępu w fabule przy wczytywaniu zapisu.
    -Np. przez przytrzymanie przycisku trójkąta/Y, jak w Resident Evil 4 Remake. Myślę, że wielu z nas frustruje to, że przy kolejnym wczytaniu gry nie możemy pominąć tej cutscenki. Same wstawki również są strasznie niepłynne, w 28 FPSach i w dodatku z kiepskim frame pacingiem.

  11. Kupcy, w szczególności na Skellige, powinni mieć więcej pieniędzy.
    -W obecnym stanie na Skellige praktycznie nie da się nic sprzedać, bo kupcy mają śmieszne kwoty, typu 800 koron. Przez to, ile lootu jest na wyspach i przez brak możliwości sprzedaży przedmiotów, trzeba cały czas używać szybkiej podróży do Novigradu, a to zajmuje czas i psuje imersję.
 
Last edited:
Top Bottom