[W1][mod] Full Combat Rebalance v1.6

+
Jak napisałem wyżej, kładziesz Yrden w tym wąskim zejściu, zapisujesz, wczytujesz, rozwalasz ścianę, prowadzisz go na Yrden i po problemie.
 
Ale możesz rozwinąć mechanikę takiego działania? Co daje to zapisanie i wczytanie? Wtedy przeciwnik staje się ... zniszczalny? :D Bo tak wnioskuję, jeżeli po tylu moich Yrdenach on dalej stał na nogach.
 
To prosta mechanika- nie działa tylko w 3 akcie na kikimory. Stawiasz Yrden zapisujesz, wczytujesz i prowadzisz przeciwnika na niego, to jest bug i wróg dostaje największe obrażenia, W przypadku tego cmentara był 1 Yrden zabierający prawie całe życie i dobicie mieczem, lub znakiem Igni. Wczytaj sobie walkę z tym potworem i zrób jak napisałem, zobaczysz o co dokładnie chodzi.
PS: Jest jeszcze jedna walka bardzo trudna- chodzi o alghula z krypty w I akcie, to dopiero wyzwanie zabić go mieczem, Yrden nie pomoże, bo dostajemy go dopiero w II akcie :). Zwłaszcza jak ulepszasz tylko inteligencje i nic nie znaczące w tym starciu znaki- tak było w moim przypadku. Tam liczą się tylko uniki i miecz, czasami, rzadko wchodzi śmiertelne uderzenie i jest po problemie. Mogę dodać od siebie, że na FCR grałem tylko na najtrudniejszym poziomie trudności więc jest niezła rzeźnia, polecam :)
 
Last edited:
Ogólnie nie widziałbym przeszkód aby na tym poziomie grać, ale nie widzi mi się umierać w paru miejscach w grze wiele razy i to nie z mojej winy, gdzie wchodząc do pomieszczenia od razu jesteśmy atakowani, i tylko od szczęścia zalezy czy dostaniemy z wejścia obrażenia za 20 czy 80 :D
 
Taka gra- sądzę, że opis poziomu Wiedźmin nie pozostawia żadnych wątpliwości czego się spodziewać. Początek aktu I też masakra, barghersty przy bramie to idealny przykład.
 
Najtrudniejsza walka na poziomie wiedźmin to ostatnia potyczka w Wyzimie handlowej w 3 akcie. Tamtą sekwencję powtarzałem wielokrotnie, ale satysfakcja z przejścia tego etapu bez wykorzystania glitchy wynagrodziła trud.:yes:
 
Właśnie przeszedłem ten mod na poziomie wiedźmin idąc głównie w szermierkę w znaki inwestowałem jedynie w Queen i pod koniec Yrden(nie przydał się). Muszę powiedzieć masakra na końcu była. Walka z Królem Gonu była strasznie stresująca, ale udało mi się go pokonać w sumie wystarczyło 1x stylem grupowym i nakładało efekt strachu później 2x stylem silny w Króla Gonu i tak do skutku. Walka z Jakubem była akurat łatwa wystarczyło skupić się tylko na nim napieprzać stylem szybkim(uderzało po 13 dmg) i w końcu padał pokonałem go tak za pierwszym razem nawet, ale później Król Gonu mi dowalił. Najgorsze był mutanty dla mnie, ale dlatego, że miałem złą taktykę jak zmieniłem ją to od razu je rozwaliłem. Udało mi się to nawet zbugować i mogłem zapisać grę. Z mutantami to zajęło mi to chyba 25 prób, a bez jakieś 10. Na Jakuba miałem Wierzbę, Rosomaka i Wilka. Jak zabrał on ileś hp to wystarczyło wysłuchać Króla Gonu i w tym czasie wszystko się zregenowało. Przeszedłem na neutralnym. :)
 
Witajcie.

Mógłby mi ktoś podpowiedzieć jak w Akcie III z tym modem wykonać zlecenie na fledry? Wykonałem zadanie Strapiona Sanitariuszka, ale w szczątkach nie było kłów wampira. W ogóle jak można zdobyć olej przeciw wampirom? Czy jedynym sposobem jest tak, jak ja to zrobiłem, trochę obić wampira zadając po 1 punkcie obrażeń, później ogłuszyć Aardem i zadać krytyczny cios?

Z góry dzięki za odpowiedź!
 
Witaj, w zadaniu "Strapiona sanitariuszka" nie można zdobyć kłów fledera. Aby wykonać zlecenie trzeba iść sam przez opuszczony magazyn w trakcie napadu na bank, tam będą 3 fledery. Można też zabić 1-2 w II akcie obok domu kowala i karczmy miś kudłacz. Jeśli chodzi o taktykę jak ich zabić: trzeba ulepszyć na maksymalny możliwy poziom Aadra z wzmocnieniami. Przytrzymujesz prawy, czekasz aż pasek się naładuje, fleder jest ogłuszony, dobijasz go. To jedyny sensowny sposób, bo na tym etapie gry zdobycie receptury z olejem przeciw wampirom jest niemożliwe.
 
Last edited:
A co w sytuacji, kiedy szedłem przez ratusz? Zadanie jest nie do wykonania? I jak z nimi walczyć w tym modzie, skoro bez oleju nie można zadać im żadnych znacznych obrażeń?
 
Tak. Aby wykonać to zlecenie trzeba iść przez opuszczony magazyn i koniec. Jak napisałem wyżej- Aard to jedyny sposób.
PS: Polecam zabić jeszcze jednego fledera, aby oddać jego ząb dla dentysty w V akcie.
 
@Lampard_PL, się czyta instrukcję :p Dokładnie tak jak mówi Kanibal, liczba flederów jest ograniczona do 4 jak dobrze pamiętam w Rozdziale II i III łącznie. Receptę na olej na wampiry sprzedaje Talar w Rozdziale II.
 
Musiałem na to po prostu nie zwrócić uwagi, wybaczcie. A jeszcze jedno takie pytanie, w każdym poradniku etc etc jest napisane, że w zadaniu Kościany Poker Szuler w Akcie Trzecim należy wygrać z Kosterem i Jaskrem. Z Kosterem problemu większego nie było, natomiast z Jaskrem jest. Przyniosłem mu tę lutnię, zagrałem z nim w kości - nic się nie pojawiło w dzienniku, ale wtedy miałem niższy poziom zadania, bodajże Zawodowiec. Później znalazłem Kostera, wygrałem z nim, zadanie zmieniło się na Szuler i opcja grania z Jaskrem zniknęła. Błędnie poprowadziłem zadanie, czy tak powinni być?

Raz jeszcze dziękuję Wam za tak szybkie odpowiedzi.
 
Dokładnie do 5, obok misia kudlacza, obok domu kowala i 3 w opuszczonym magazynie :)
E: Z Jaskrem gra sie w IV akcie aby zaliczyć to zadanie.
 
Dokładnie jest ich 7:
W II akcie są 3 (wszystkie można spotkać tylko w nocy):
- obok Misia Kudłacza, przy ognisku gdzie siedzą bandyci
- w dzielnicy nieludzi w miejscu gdzie w 3 akcie zaprowadzi nas Jaskier, podczas wykonywania zadania związanego z Alvinem
- na tyłach szpitala, w okolicach dołu gdzie są wrzucani i paleni ofiary Catriony

W 3 akcie
- 3 znajdziemy podczas wykonywania zadania związanego z napadem na bank, jeśli weszliśmy przez magazyn
- w nocy, o północy w kanałach w miejscu gdzie zabijamy bruxę dla Yeavinna

Z tych wszystkich wąpierzy można wyciągnąć kły.
 
Witam wszystkich,

Mam problem z jednym z zadań w 2 akcie na bagnach. Dokładniej rzeczy ujmując chodzi o zadanie "daleko od domu", w którym mamy oczyścić z potworów drogę do przystani na bagnach. Pozbyłem się bloedzuigerów, niestety idąc dalej drogą nie pojawiają się ani utopce/topielce, ani echinopsy. Trafił się jakiś błąd, czy owo zadanie nie jest wykonywalne na tym modzie?
 
Też chyba miałem jakiś problem z tym, popróbuj w nocy. Zapisz, wczytaj, odejdź, podejdź, coś powinno pomóc.
 
Pamiętaj, że to zadanie należy wykonać bezpośrednio po jego przyjęciu. Nie powinno się wychodzić poza teren bagien i ociągać, gdyż wtedy potwory znikają, a zadanie staje się niewykonalne. Dla spokoju przejdź się do Yarona. Jak będzie wściekły na spaprane zadanie to wczytaj save z początku zadania. Ja niestety popełniłem ten błąd grając właśnie na FCR, bez możliwości korekty.
 
Zrobiłem jak poradziliście, wczytałem dla pewności wcześniejszy save. Wziąłem od Yarona zadanie i od razu pobiegłem ścieżką. Przy pierwszym punkcie zadania na mapie jest respawn Bloedzuigerów, po zabiciu 3 potworów zadanie jest uaktualniane i pojawia się kolejny znacznik na mapie, tym razem niedaleko kapliczki Melitele i tutaj już niestety żadnych potworów nie ma. Zbiegałem całą okolicę i cisza, nocą też nic nie ma. Może to związane z faktem - jeśli dobrze pamętam - że w FCR zostały usunięte echinopsy?
 
To zadanie da się przejść na pewno w FCR. Czy uaktualniałeś FCR w trakcie rozgrywki? Przeinstalowywałeś Wiedźmina bądź FCR? Kontynuowałeś dawnego save'a?
 
Top Bottom