W2 - pytania do CDProjekt Red

+
Czy będąc na niskim levelu będzie możliwość, mimo że bardzo, ale to bardzo trudna pokonania znacznie silniejszych przeciwników, dzięki zręczności (bloki w odpowiednim momencie, uskoki itp.)? Czy jednak RPG-owa mechanika na to nie pozwoli np. sprawiając, że nasze bloki będą przełamywane.
 
Alek said:
[/URL].
Alek said:
Czy (albo kiedy) możemy się spodziewać poprawienia opisu Triss w dziale postacie?
Jutro. Możliwe, że jeszcze dzisiaj.
Przepraszam, ale nie mogę się powstrzymać od komentarza. Po co takie obietnice skoro po trzech następnych dniach nic się nie zmienia? Nie lepiej już nic nie pisać, jeśli wiadomo, że nierealna jest dana zapowiedź zrobienia czegoś?
 
ja jako modder wtrącę swoje trzy grosze :). Czy będzie można liczyć na jakieś informacje/ filmiki na temat narzędzi moderskich przed pojawieniem się edytora? Żeby było wiadomo coś na temat samego workflowu (przede wszystkim żeby wiedzieć czego nie trzeba robić bo softem 3d/2d bo można zrobić pod edkiem). Pytam bo mnie już zaczyna korcić do tworzenia contentu, który miałby trafić do customowej przygody :D
 
A jak to będzie z konsolowym Wiedźminem? Wydacie grę w pełni spolszczoną, czy, wzorem większości wydawców na naszym rynku, pluniecie na konsolowców gęstą śliną?
 
Mam takie oto pytanie: Czy w W2 sojusznik (np. Triss) będzie musiał towarzyszyć nam non-stop? Muszę przyznać, że jako wiedźmin wolę być samotnikiem, który "pracuje sam". Czy będzie możliwość odłączenia towarzysza z drużyny?
 
assassin2601 said:
Któryś z REDów (chyba nawet na tym forum) stwierdził, ze chcielibyście aby gracz miał możliwość uzyskiwania pewnych informacji potajemnie przez podsłuchanie, bez szlachtowania wszystkich obecnych. Możecie powiedzieć jak będzie to wyglądało? Czy Geralt będzie w stanie cicho wyeliminować przeciwników bez alarmowania pozostałych? A co ich ciałami? Będą leżały jak upadły, czy może Geralt przeniesie je w jakieś ustronne miejsce?
Niestety jeszcze nie możemy.
assassin2601 said:
Mam do was kilka pytań:1.Czy wybór kompanów(lub nie...)będzie miał konsekwencje tylko w walce czy jeszcze w fabule? Np.jeden sprzedawca jest dobrym wojownikiem i chciałby wyruszyć z tobą na polowanie.Ty mu odmawiasz i on nie sprzeda ci już żadnych towarów bo się obraził.Będzie taki system?2.Czy skończy się włamywanie do każdego domu i robienia i okradania co tylko popadnie?3.Czy Wiesiek będzie umiał korzystać z broni długodystansowych jak np.kusza albo łuk?4.Wiemy,że pojawią się różne rodzaje broni(i bardzo dobrze ponieważ brakowało mi tego w jedynce) a czy tak samo będzie ze zbrojami? W jedynce był chyba tylko jeden pancerz i to za 5000 orenów(musiałem długo oszczędzać :)) i nazywał się "Ćwiekowana skórzana kurtka".
1. O kompanach opowiadaliśmy m.in. w dzienniku deweloperskim. Oczywiście kompani będą mieli wpływ głównie na fabułę - to nie będą najemnicy, którzy będą za nas ciachali mieczem tudzież toporem, ale znajomi, którzy będą znacząco wpływali na fabułę i na to, co Geralt robi. Podkreślamy, że nie wprowadzamy systemu drużynowego.2. Skończy się.3. Na to, niestety, nie możemy jeszcze odpowiedzieć.4. Nie wiem czy tak samo, ale na pewno bardzo podobnie. Przyznasz, że ćwiekowana zbroja nie brzmi zbyt dumnie ;-)
assassin2601 said:
Także mam kilka pytań:1. Czy w grze pojawią się postacie, które w W1 były mniej znaczące np. Kalkstein, Foltest, Talar itd.?2. Ile tak na oko będzie rozdziałów?3. Czy znaków będzie tyle samo ile było, dojdą nowe, albo jakieś usuniecie?4. Jakie ciekawe miejsca odwiedzi Geralt?
1. Tak. Ciężko mi jednak odpowiedzieć wiążąco nie znając zakresu mniej znaczących postaci.2. Kilka :)3. Jeszcze muszę się wstrzymać przed udzieleniem pewnej odpowiedzi. Zapewniam jednak, że nie będziesz rozczarowany.4. Geralt odwiedzi same ciekawe miejsca. To, ile ich będzie, zależy oczywiście od tego, gdzie go zabierzesz :)
assassin2601 said:
Czy będąc na niskim levelu będzie możliwość, mimo że bardzo, ale to bardzo trudna pokonania znacznie silniejszych przeciwników, dzięki zręczności (bloki w odpowiednim momencie, uskoki itp.)? Czy jednak RPG-owa mechanika na to nie pozwoli np. sprawiając, że nasze bloki będą przełamywane.
Jest zbyt wcześnie, żeby na to odpowiedzieć. Prawdopodobnie będzie to możliwe, dopóki nie będzie kolidowało z rozwojem fabuły.
assassin2601 said:
assassin2601 said:
[/URL].
assassin2601 said:
Czy (albo kiedy) możemy się spodziewać poprawienia opisu Triss w dziale postacie?
Jutro. Możliwe, że jeszcze dzisiaj.
Przepraszam, ale nie mogę się powstrzymać od komentarza. Po co takie obietnice skoro po trzech następnych dniach nic się nie zmienia? Nie lepiej już nic nie pisać, jeśli wiadomo, że nierealna jest dana zapowiedź zrobienia czegoś?
Perspektywa publikacji w zeszłym tygodniu była jak najbardziej realna - postanowiliśmy jednak stworzyć opis zgodny z tymi dotyczącymi innych postaci, które pojawią się w przyszłości. Zajęło to trochę czasu, ale szczęśliwie udało nam się zaangażować czołowego designera z wyczuciem literackim, które bardzo cenimy. Opis już jest! Mam nadzieję, że Wam się spodoba - w najbliższej przyszłości pojawi się również w pozostałych wersjach językowych.
assassin2601 said:
ja jako modder wtrącę swoje trzy grosze :). Czy będzie można liczyć na jakieś informacje/ filmiki na temat narzędzi moderskich przed pojawieniem się edytora? Żeby było wiadomo coś na temat samego workflowu (przede wszystkim żeby wiedzieć czego nie trzeba robić bo softem 3d/2d bo można zrobić pod edkiem). Pytam bo mnie już zaczyna korcić do tworzenia contentu, który miałby trafić do customowej przygody :D
Wszystkie decyzje związane z narzędziami do edycji zostaną jeszcze rozstrzygnięte. Szczerze mówiąc zrobienie takiego filmu byłoby dla nas niezwykle ciężkie. Do samej premiery cały zespół będzie zaangażowany w produkcję Wiedźmina. Z większością devteamu nie można zamienić nawet słowa, ani tym bardziej towarzysko pogadać. Niektórzy przestali poznawać kolegów na korytarzach, tak są zamyśleni. W takiej sytuacji musielibyśmy zaangażować kogoś z zewnątrz. Możliwe, że udostępnimy pewnego rodzaju manuale / how-to już po premierze.
assassin2601 said:
A jak to będzie z konsolowym Wiedźminem? Wydacie grę w pełni spolszczoną, czy, wzorem większości wydawców na naszym rynku, pluniecie na konsolowców gęstą śliną?
Nie wiem, co oznaczałoby oplucie konsolowców gęstą śliną, ale nie wyobrażamy sobie, żeby Wiedźmin 2 nie wyszedł w pełni spolszczony.
assassin2601 said:
Mam takie oto pytanie: Czy w W2 sojusznik (np. Triss) będzie musiał towarzyszyć nam non-stop? Muszę przyznać, że jako wiedźmin wolę być samotnikiem, który "pracuje sam". Czy będzie możliwość odłączenia towarzysza z drużyny?
Nie dość, że nie będzie musiała, to jeszcze nie będzie mogła. Jak podkreślaliśmy, bohaterowie niezależni i znajomi Geralta nie pojawią się w systemie znanym z klasyków (np. Baldur's Gate). Mamy własny system, o którym opowiadaliśmy w dzienniku deweloperskim.Może chcielibyście dowiedzieć się czegoś w związku z prezentacją Wiedźmina na E3? Z dumą dodam, że Tomek Gop już wczoraj opowiadał o Wiedźminie 2 w kanale G4 - całość była transmitowana na żywo.Zapraszam również do śledzenia nas na polskim Blipie, Twitterze i last but not least - Facebooku. To właśnie w tych serwisach Tom i Karol regularnie dzielą się swoimi spostrzeżeniami o E3.
 
Alek said:
Perspektywa publikacji w zeszłym tygodniu była jak najbardziej realna - postanowiliśmy jednak stworzyć opis zgodny z tymi dotyczącymi innych postaci, które pojawią się w przyszłości. Zajęło to trochę czasu, ale szczęśliwie udało nam się zaangażować czołowego designera z wyczuciem literackim, które bardzo cenimy. Opis już jest! Mam nadzieję, że Wam się spodoba - w najbliższej przyszłości pojawi się również w pozostałych wersjach językowych.
Czyli mamy rozumieć, że w dwójce pojawią się takie postacie jak Filippa E. czy Francesca F.? :>
Alek said:
Może chcielibyście dowiedzieć się czegoś w związku z prezentacją Wiedźmina na E3? Z dumą dodam, że Tomek Gop już wczoraj opowiadał o Wiedźminie 2 w kanale G4 - całość była transmitowana na żywo.
Wczoraj widziałem, że opublikowaliście tego newsa na facebooku, ale nie zdołałem obejrzeć wywiadu wówczas. Jak zwykle nic nowego, ale wywiad wyglądał na luźny, fajny i lekki, miło że się prezentujecie za granicą :DJeszcze, z tego co widzę, jutro (a może już dzisiaj?) mają się zacząć pokazy Łiczera na E3, coś z tego skapnie dla komjuniti na forum? :>
 
Agloval said:
Wczoraj widziałem, że opublikowaliście tego newsa na facebooku, ale nie zdołałem obejrzeć wywiadu wówczas. Jak zwykle nic nowego, ale wywiad wyglądał na luźny, fajny i lekki, miło że się prezentujecie za granicą :DJeszcze, z tego co widzę, jutro (a może już dzisiaj?) mają się zacząć pokazy Łiczera na E3, coś z tego skapnie dla komjuniti na forum? :>
Targi E3 to dla nas wielka okazja. To odpowiednie miejsce i czas, aby zaprezentować się amerykańskim odbiorcom i mediom.Czy skapnie? Pewnie! Już mamy wywiad zorganizowany przez Propheeta z The Witcher Vault na IGN. Już wkrótce będzie dostępny dla każdego admina stron fanowskich do swobodnego dzielenia.Ponadto - mamy nowe screenshoty z Aktu I (na szczęście różniące się od poprzednich), które będziemy cyklicznie prezentować po zakończeniu targów.Jestem także przekonany, że Tomek powie o kilku rzeczach, o których mogliście jeszcze nie słyszeć. Dlatego bardzo namawiamy do śledzenia naszych poczynań w LA, m.in. dzięki serwisom, które opisałem i które niezmiennie polecam w stopce ;-)
 
Mam jeszcze jedno pytanie. Czy będzie możliwość poznania materiałów z E3 dotyczących Wiedźmina 2 w języku Polskim, nie mam problemu z językiem Angielskim ale zawsze milej słuchać i czytać w języku Polskim:).
 
Nie wiem, co oznaczałoby oplucie konsolowców gęstą śliną
Chodziło mi o to, czy gra na konsolę będzie również z dubbingiem, czy, jak na przykład twórcy Two Worlds, olejecie konsole i wydacie na nią grę po angielsku?
 
Alek napisał przecież, że nie wyobrażają sobie, żeby W2 nie wyszło na konsole W PEŁNI spolszczone, jak dla mnie pozostawia to niewiele miejsca na niedomówienia.Mówiłem już, że straszny frustrat z Ciebie?
 
Czy wzorem innych producentów gier można spodziewać się na E3 nowego, specjalnie przygotowanego na tę okazję trailera coś ala (Deus Ex 3, Star Wars-Old Republic, Force Unleashed, itd..)??
 
Chciałem jeszcze zapytać o jedną, dla mnie ważną rzecz. Chodzi mi o takie jakby przerywniki obrazkowe, pojawiające się od czasu do czasu, gdzie Geralt komentuje, że podjął taką decyzję, a nie inną i jakie są teraz tego skutki. Bardzo mi się to podobało w pierwszej części, było to takie hm..klimatyczne, i bardzo bym chciał by znalazło się także w drugiej części :)
 
Czy moglibyście wrzucić filmik z targów E3, na którym prezentowaliście walkę z wielkim mackowatym potworen ( żagnica czy jakoś tak ) ?
 
Mam pytanie dotyczące tej walki z Żagnicą (http://tvgry.pl/) - czy w grze będzie to tak jak na prezentacji, czyli po oberwaniu taką zaje***ście wielką macką bądź głazem stracimy jakiś procent zdrowia czy umieramy na miejscu (co wydaje się logiczniejsze)?
 
Mam mieszane uczucia, jeśli chodzi o twarz, ale to prawdopodobnie kwestia przyzwyczajenia. Dużo ważniejsza jest dla mnie mimika. Szczerze? Nie wyobrażam sobie, by postacie w W2 nie miały przyzwoitej mimiki. Każda twarz, nawet niezbyt spójna koncepcyjnie bardzo zyska, gdy będzie żywa, a więc nie będzie przypominała maski. O ileż bardziej przerażająca byłaby scena ataku potwora, gdyby mrożący krew w żyłach krzyk zilustrować widokiem twarzy wykrzywionej potwornym grymasem? Jak wyżej - nie wyobrażam sobie, by powtórzyła się sytuacja z W1, gdzie mimika była szczątkowa. Nie ukrywam, że zwracam na to dużą uwagę od momentu, gdy zagrałem w Half-Life'a 2, a potem w Fahrenheita.A zatem panowie i panie z CDPR - co planujecie w tej materii?
 
Jako że na mój post nie dostałem żadnej odpowiedzi(pewnie przez przeoczenie) wrzucam to jeszcze raz i liczę na odpowiedź ;)
JamesVoo said:
Kiedyś się o to pytałem, ale dostałem odpowiedź, że za wcześnie na takie pytania, więc pytam ponownie. W jakim języku jest tworzona gra? W polskim i tłumaczona na angielski czy odwrotnie?I pytanie czy w wersji na X360 będzie sytuacja podoba jak w CoJ2, czy wypuścicie tam grę po polsku?
Gdyby to jedna nie było przeoczenie, proszę po prostu o odpowiedź że takich informacji nie udzielacie :)
 
Top Bottom