W2 - pytania do CDProjekt Red

+
Tak w W2, oświetlenie jest liczone na bieżąco techniką Deffered Shading. Wiedźmin 1 miał oświetlenie prerenderowane na lightmapach, podobnie jak DA2.
Napisałeś tak w innym wątku. Domyślam się, że technika o której wspominasz jest dość zasobożerna. Czy gracze działający na słabszych maszynach będą mieli jakieś mniej wymagające sprzętowo alternatywy?@niżej: Dzięki za odpowiedź i douczenie ;) Nie znam się aż tak na sprawach technicznych jeśli chodzi o gry....
 
WielkiSzu said:
Tak w W2, oświetlenie jest liczone na bieżąco techniką Deffered Shading. Wiedźmin 1 miał oświetlenie prerenderowane na lightmapach, podobnie jak DA2.
Napisałeś tak w innym wątku. Domyślam się, że technika o której wspominasz jest dość zasobożerna. Czy gracze działający na słabszych maszynach będą mieli jakieś mniej wymagające sprzętowo alternatywy?
Skąd taki wniosek? Nie jest zasobożerna, dlatego jest często wykorzystywana w grach konsolowych. Np Red dead redemption, dead space1 i 2 , czy killzone 3. Wątpię, żeby ktoś mial kompa z pamięcią mniejszą niż xbox. ;) Technika oświetlenia jest założeniem przyjętym na etapie projektowania silnika i nie da się jej zmieniać w zależności od konfiguracji sprzętowej. Google it.
 
Czy w minigrze siłowania na ręce będzie poprawione przenikanie przez siebie palców? Bo rozumiem, że takich rzeczy nie da się uniknąć czasami, ale w tym szczególnym przypadku, gdy jest bardzo duże zbliżenie na dłoń Geralta i tego krasnoluda to po prostu razi w oczy, że ich palce niemalże uprawiają seks.
 
Northim said:
Czy w minigrze siłowania na ręce będzie poprawione przenikanie przez siebie palców? Bo rozumiem, że takich rzeczy nie da się uniknąć czasami, ale w tym szczególnym przypadku, gdy jest bardzo duże zbliżenie na dłoń Geralta i tego krasnoluda to po prostu razi w oczy, że ich palce niemalże uprawiają seks.
Juz poprawione.
 
Pytam z ciekawości: czy ślepia Geralta będą się tak jaskrawo świeciły w końcowej wersji, czy może zostało to jakoś lekko stonowane?
 
Cześć, ja mam nieco podobne pytanie do mojego poprzednika. Otóż na filmikach z gry zauważyłem, że twarz Geralta z bliska wygląda mniej groźnie niż z daleka. Jakoś tak za łagodnie. Tak już zostanie czy będziecie jeszcze to jeszcze dopracowywać?
 
@Kiszu007: Myślę, że niedługo coś się ruszy:)@Morgomir: To może odpowiem, że Soooon:p (Mniej „o” niż w Twoim Soooooon)@Thantor: 1. Niczego się nie boimy, po prostu nie nadszedł jeszcze na to czas:)2. Zmiany się dzieją jak widzisz:) Spokojnie – myślę, że efekt końcowy będzie zadowalający.3. Jak widzisz system walki w W2 został zmieniony względem pierwszej części. Wraz z nowym systemem pojawiły się nowe mechanizmy postaci (w tym inny sposób robienia uników)@Przezorny: Nie mogę nic zdradzić na ten temat@Gialdonar: Niestety nie mogę odpowiedzieć na Twoje pytania:(@Ecstasy: Na Twoje pytania też niestety nie mam konkretnej odpowiedzi@Michax & Floyd: to będzie zależało – niektóre postacie będą wstawać, inne będą siedzieć. Podobnie ma się rzecz z pozycją Geralta podczas rozmów.@Sylvex: To była decyzja grającego:)@assassin: Mogę Cię zapewnić, że woda wygląda rewelacyjnie – ostatnio widziałem ją w akcji i jest naprawdę super. Może się równać z Uncharted 2 IMO.@son_of_Loki: Tak, nawet bardzo podobne:)@przemek: 1. Będzie większa2. Niedługo – nie mogę podać szczegółów3. Nie wydaje mi się żeby to było widać na animacjach, gdyż Geralt zawsze zasłania klamkę z tego co widziałem.4. Wielokrotnie już mówiliśmy, że w grze nie będzie śniegu. Warunki atmosferyczne natomiast będą się zmieniać.5. Nie mogę odpowiedzieć na to pytanie.6. Nie ma oficjalnego komunikatu w tej sprawie.7. Zapewne tak, jednak nie mogę podać kiedy.8. No comment9. Tak jak wspominałem wcześniej npc, będą żyć swoim cyklem (więcej na ten temat nie mogę powiedzieć).10. Spoiler - nie odpowiem11. Na jantrudniejszym poziomie będzie bardzo trudno:)12. Tylko medytacja@ Narel: Na pewno nie przed premierą. Na chwilę obecną nie możemy nic potwierdzić w tym temacie.@ Dżil: Niestety nie mogę odpowiedzieć na Twoje pytanie – nie znam terminu.@Northim: To niespodzianka:)@robert70r: Tak, już został poprawione.@goju: Wiesz, to już kwestia percepcji:) Dla Ciebie nie jest groźna, dla innych może tak;)
 
Na filmach z gry widać jak niektóre animacje "przeskakują". Np. w prison breaku geralt się skradał, a gdy miał wyciągnąć miecz, wtedy animacja przeskoczyła z pozycji pochylonej do wyprostowanej. Czy będzie to poprawione?
 
Ja mam nieco inne pytanie.Czy gdzieś będzie można nabyć koszulki z gry? np. takie jak zakłada pan Tomasz Gop na konferencjach :)
 
Witam. Ja mam z kolei pytanie dotyczące długości fabuły. Słyszałem, że tym razem gra zawierać będzie prolog, 3 akty oraz epilog, czyli o 2 akty mniej niż w pierwszej części. W jak znaczący sposób przełoży się to na długość gry? Moglibyście podać orientacyjną liczbę godzin potrzebnych do ukończenia samego głównego wątku? EDIT: A co w końcu ze zmianą fryzury? Słyszałem, że będzie można zmienić kitkę na inne "uczesanie", moglibyście to potwierdzić ( lub zaprzeczyć)?
 
1. W TYM artykule wspomnieliście o chęci zaprezentowania grywalnej wersji demo na PAX East 2011 (początek 11 marca). Czy uda się to zrealizować?2. Będzie kilka rodzajów kostek do gry, czy też te standardowe, z oczkami, odeszły do lamusa?
 
Mam nadzieję, że się nie powtarzam, a pobieżnie przeleciałem przez temat to szansa jest, że nie. Napisaliście, że macie system który będzie losowo dobierał wygląd całkowicie pobocznych NPC'ów. Czy możecie podać ilościowo jaka jest ilość twarzy, fryzur, ubiorów i wszelkich poszczególnych części, lub po prostu liczbę kombinacji i czy będzie ona jeszcze zmieniana?
 
Czy będzie konieczne posiadanie jakiejś wiedzy o danym potworze by zabrać z niego składniki alchemiczne a jeśli tak , czy będzie tak jak W1 że wystarczało kupić odpowiednią księgę lub co mi się podobało zapytać miejscowych ?
 
1.Czy alchemia w W2 będzie się mocno różniła od "jedynki"? W jak dużym stopniu?2.Ile razy więcej, jeżeli można spytać, na takim Geralcie będzie więcej polygonów? :pPS: Dzięki MM360 (Marcin, tak? :)) za cierpliwość i chęć odpowiedzenia po moich pytaniach. Pozdrawiam!
 
Czy będzie eliksir kot jak w wiedźminie 1 czy Geralt będzie widział w ciemności bez wspomagaczy jak w książce ? dodam jeszcze:Czy drganie medalionu będzie można zaobserwować na postaci Geralta?
 
1. Czy ten fragment z tymi gotyckimi gitarami podczas walki to też soundrack z gry, czy tylko zaadaptowaliście coś na potrzeby gameplay'a?2. Czy Gerwant będzie miał w finalnej wersji gry białe włosy? Bo teraz to one są popielate takie...
 
Top Bottom