Wasteland

+
Warto - fabuła, postaci i klimat dają radę. Ja w to wsiąkłem na ~70 godzin.

Czyli to, co dla crpg najistotniejsze jest na miejscu, tyle info mi wystarczy. Niestety na razie się za W2 nie wezmę, mam kilka zaległych produkcji plus trzy napoczęte, a nie mam serca odstawiać New Order czy Pillarsów, za dobre są. No i jeszcze Stellaris w bibliotece czeka i kusi, a po zaplanowanej na ten miesiąc łatce Heinlein będzie zeń wściekle dobre (tym bardziej, że już teraz jest lepiej niż nieźle) kosmiczne 4x.

Niestety premiera planowana jest dopiero na końcówkę... 2019 roku

Uuu.... Czymu aż tak? Smutek. Przynajmniej do tego czasu zdołam ograć nie tylko dwójkę, ale i Original Sin, jego następcę, Numenerę, prawdopodobnie Tyrrany i kto wie...
Może nawet Cyberpunka?
W sumie dla fanów crpg nastały złote czasy. I dobrze, do niedawna na tym polu dominowały produkcję triple A. Gdyby nic się nie zmieniło człowiek byłby skazany na "hity" pokroju Inkwizycji czy Fallouta 4. Za wyjątkiem gier CDP RED (jedynego dużego studia wyróżniającego się na plus) nie byłoby specjalnie na czym się zaczepić. Brr… Straszna wizja.
 
arturius_c;n3231292 said:
Potwierdzam. Niedawno skończyłem i w mojej skromnej opinii tak powinien wyglądać następca Falloutów 1&2.
W międzyczasie też powtórzyłem, i przyłączam się do re-polecania. Znowu 80 godzin poszło w plecy.
 
Powiedzcie mi jak to jest z tą wersją reżyserską na PC. Czy jak kupię wersję podstawową, to będę mógł ją zaktualizować do Director's Cut? Coś kojarzę, że dla posiadaczy zwykłej edycji upgrade był darmowy, ale mogło mi się pomylić z Divinity Original Sin. Ewentualnie czy da się dostać gdzieś wersję reżyserską poza steamem i gogem? Szukam, szukam i nie mogę znaleźć. Wszystkie inne znajome mi sklepy oferują tylko wersje konsolowe.
 
Last edited:
Esterhazy;n7615140 said:
Powiedzcie mi jak to jest z tą wersją reżyserską na PC. Czy jak kupię wersję podstawową, to będę mógł ją zaktualizować do Director's Cut? Coś kojarzę, że dla posiadaczy zwykłej edycji upgrade był darmowy, ale mogło mi się pomylić z Divinity Original Sin. Ewentualnie czy da się dostać gdzieś wersję reżyserską poza steamem i gogem? Szukam, szukam i nie mogę znaleźć. Wszystkie inne znajome mi sklepy oferują tylko wersje konsolowe.

Je miałem normalną wersję pudełkową, a ta reżyserska została mi dopisana za darmo na Steamie. Czy tak się jednak stanie jak teraz będziesz rejestrował grę, to szczerze przyznam, że nie mam pojęcia. Myślę, że najlepiej byłoby w tej sprawie napisać do supportu Steama, bo nie wiem, czy ktoś tu będzie ci w stanie udzielić jednoznacznej odpowiedzi.

 
Esterhazy;n7615140 said:
Powiedzcie mi jak to jest z tą wersją reżyserską na PC. Czy jak kupię wersję podstawową, to będę mógł ją zaktualizować do Director's Cut? Coś kojarzę, że dla posiadaczy zwykłej edycji upgrade był darmowy, ale mogło mi się pomylić z Divinity Original Sin. Ewentualnie czy da się dostać gdzieś wersję reżyserską poza steamem i gogem? Szukam, szukam i nie mogę znaleźć. Wszystkie inne znajome mi sklepy oferują tylko wersje konsolowe.

Nie wiem, czy na Steam-ie kupisz wersję podstawową "Wasteland 2", bo nie widzę jej w ofercie. Jest tylko Director's Cut. Jeśli natomiast kupisz Wasteland DC, to jest duże prawdopodobieństwo, że wersję Classic dostaniesz w gratisie, a na dokładkę jeszcze pierwszego Wastelanda. Ja nabyłem klucz w internecie i z jednego klucza dostałem komplet Wastelandów.

Na internecie można kupić Wasteland 2 Classic za 30 zł, a Wasteland 2 DC za 50 zł (paczka zawierająca DC, Classic i Wasteland 1). Osobiście polecam tą drugą opcję, bo DC jest na nowszym silniku i ogólnie jest dużo lepiej dopracowany od wersji Classic. Ceny z pewnego popularnego portalu aukcyjnego ;).

Przy ewentualnym zakupie na GoG-u uważaj, bo za 65,89 jest tylko upgrade z wersji Classic do DC. Nie zawiera działającej gry!
 
Last edited:
@Wroobelek
Wiem, że na steamie jest tylko DC (właśnie na tej wersji mi zależy), ale cena - podobnie jak na gogu - odstrasza. Natomiast w normalnych sklepach dostępne są tylko wersje konsolowe. Pozostają więc tylko portale "nienormalne", ale nie mam zaufania do tych dziwnych aukcji za śmieszne pieniądze. :p
 
Esterhazy;n7636810 said:
@Wroobelek
Wiem, że na steamie jest tylko DC (właśnie na tej wersji mi zależy), ale cena - podobnie jak na gogu - odstrasza. Natomiast w normalnych sklepach dostępne są tylko wersje konsolowe. Pozostają więc tylko portale "nienormalne", ale nie mam zaufania do tych dziwnych aukcji za śmieszne pieniądze. :p

Ja kupiłem swój klucz na Steam-a GoG-a od jakiegoś automatu na Allegro. Wszystko działa jak należy, klucz dostałem na e-maila prawie natychmiast po wpłacie. DC, Classic oraz "jedynka" w jednym kluczu, wtedy zapłaciłem niewiele ponad 60 zł.
 
Last edited:
Wroobelek;n7642220 said:
od jakiegoś automatu na Allegro. Wszystko działa jak należy
Ja też dość często kupuję gry takim sposobem. Ogólnie trzeba uważać na kilka podstawowych kwesti: 1. niska ale nie "śmieszna" cena (tzn. np. jeśli gra na Steam kosztuje ~100 zł, to na Allegro oczekuj ok. 60-70, ale nie 5 czy 10); 2. brak jakichkolwiek kombinacji z VPN, "jednorazowa aktywacja" itd. w opisie; 3. ofkors, oceny sprzedawcy.
 
Orientuje się ktoś gdzie znajdę Veronicę po zabiciu Heidi? Jestem w Hollywood, pomogłem McDade'owi i podłączyłem ostatni wzmacniak, ale nie mogę przypieczętować pokoju. McDade stoi przy wejściu do Los Feliz, a tej cholery nigdzie nie mogę znaleźć.

Nieaktualne...
 
Last edited:
Trochę odgrzebuję temat, ale dopiero teraz udało mi się zabrać za granie z Wasteland 2. Czy istnieje jakaś opcja, żeby Czerwone Skorpiony nie wybiły ludzi w Radosnej Dolinie gdy będziemy wracać z Damonty? Bo w poradnikach są sprzeczne wersje. Jedna mówi, że zemsta jest nieunikniona nawet jeśli zapłacimy okup za broń i nawet nie będziemy gadać z pozostałymi za pierwszym razem, a druga, że Skorpiony i tak się zemszczą i wszystkie poboczne zadania trzeba wykonać przed wyruszeniem do Damonty. Ktoś ma jakieś doświadczenia z jedną i drugą opcją?
 
Top Bottom