Wasteland

+
Wasteland

Jako, że premiera nadchodzi wielkimi krokami, niebawem czekanie na Dziki Gon osłodzić nam może Wasteland 2, który w dniu ukazania się wersji cyfrowej, ukaże się w dobrych sklepach z grami również w wersji pudełkowej. Następna dobra wiadomość jest taka, że gra będzie zawierać napisy w języku Sienkiewicza. Wydana będzie dzięki staraniom Cenegi, a na paragonie ujrzymy cenę 139,90 zł. Dla porównania cena na Steam ma wynosić 49,90 Euro.

Źródło:
http://gexe.pl/wasteland-2/newsy/8995,wasteland-2-doczeka-sie-polskiego-wydania-pudelkowego#c362700

Tu natomiast możemy dzielić się nadziejami i oczekiwaniami, a po premierze również wrażeniami z tej produkcji.

Tutaj mamy treściwy kęs gameplayu:

a tutaj kilka screenów w wysokiej rozdzielczości:
http://images3.alphacoders.com/238/238279.jpg
http://images2.alphacoders.com/248/248510.jpg
http://images.alphacoders.com/250/250273.jpg

Minimalne wymagania sprzętowe:
Procesor: Dual Core 3,0 GHz lub lepszy
Karta Graficzna: 512 MB pamięci lub lepsza
DirectX: wersja 9.0c
RAM: 4 GB RAM
Miejsce na Dysku: 20,0 GB
System operacyjny: Windows XP / Windows Vista / Windows 7 / Windows 8 (32-bit lub 64-bit)

Zalecane wymagania sprzętowe:
Procesor: Intel Core i5 3,0 GHz
Karta graficzna: 1 GB pamięci lub lepsza
DirectX: wersja 9.0c
RAM: 4 GB RAM
Miejsce na Dysku: 20,0 GB
System operacyjny: Windows XP / Windows Vista / Windows 7 / Windows 8 (32-bit lub 64-bit)
 
Last edited:
Na gry-online cena promocyjna 117 zł. Ale chyba jednak poczekam, aż wyjdzie pełna wersja i zostanie oceniona. Bo wersje na temat tej wersji beta są różne. Choć mi wszystkie dotychczas udostępnione gameplaye się podobały.
 
Myślę, że w 2014 wyjdzie :). W sumie cieszy mnie podejście twórców, którzy zdecydowali się wypuścić otwartą betę (choć sam nie zdecydowałem się na zakup, bo jednak przegięli z ceną), aby zebrać jak największą ilość uwag na temat gry od fanów. Liczę, że dzięki temu produkt finalny będzie dopracowany i nie będzie wymagał iluś tam patchy.
 
A ja zanim pojawiła się beta wsparłem ich i wykupiłem dostęp do bety (przed steam więc cena była znacznie lepsza).
Gra ma spory potencjał, na razie głównym problemem w moim przypadku był kompletny brak optymalizacji - zwłaszcza po przejściu na nowszą wersję Unity, klatkowało mi okrutnie.
Podobno teraz już jest znacznie lepiej z nowym buildem, ale nie miałem czasu zobaczyć jak to wygląda, jak mi przejdzie Hearthstone to na pewno sprawdzę :)
 
Wiesz Yakin, z jednej strony cieszy takie podejście, bo starają się sprostać oczekiwaniom graczy-fundatorów i wypuścić jak najbardziej dopracowany produkt. Z drugiej zaś kiedy premiera cały czas się opóźnia i aktualnie nie wiadomo kiedy gra wyjdzie (miała być już we wrześniu zeszłego roku) to może się nad głową zapalić lampka 'coś jest nie tak'. Szczególnie, że po najnowszych doniesieniach widać iż wciąż dopracowują nawet tak podstawowe elementy jak interface. Dla przykładu, Shadowrun: Returns, a więc również staroszkolny erpeg finansowany na kickstarterze miał kilka opóźnień i kiedy wreszcie wyszła pełna wersja okazało się że nie jest to tytuł tak dobry jak wszyscy oczekiwali. Teraz mamy opóźnienia Wasteland 2, Divinity: Grzech Pierworodny, Pillars of Eternity i w każdym przypadku informacja o opóźnieniu pojawia się krótko przed podaną wcześniej datą premiery, a nowej (nawet orientacyjnej) daty nie ma.
 
Mi tam to nie przeszkadza, niech opóźniają i pracują ile trzeba :). Lepiej tak, niż gra miałaby się ukazać jako "pełnoprawna" beta. Tak jak to się stało z paroma innymi grami, które okazały się niegrywalne. Choćby Gothic 3. Albo Batman AO do którego musiałem pobrać prawie 10 GB patcha, bo się okazało, że są w grze błędy uniemożliwiające dokończenie rozgrywki.
 
Nie, nie, w ER W2 było mnóstwo nowej zawartości, więc to zrozumiałe, że musiało mieć to swoją objętość. Natomiast jak po instalacji Batman AO Steam mi pokazał informację o aktualizacji, to kliknąłem oczywiście. Szczęka mi opadła dopiero wtedy jak zobaczyłem, że pobiera się ponad 9 GB naprawiających tylko i wyłącznie błędy w grze. Żadnej nowej zawartości tam nie było.
 
Producent pisze także o planie na następne trzy miesiące - celem jest stworzenie „dużo lepszej gry”. Deweloper dodał jednak, że taki komunikat nie oznacza, że pełna wersja zadebiutuje w okolicach maja - przed twórcami jest jeszcze sporo pracy.

http://www.eurogamer.pl/articles/2014-02-20-duza-aktualizacja-bety-wasteland-2-zadebiutuje-w-przyszlym-tygodniu
 
Z jednej strony to dobrze, że wciąż dopracowują grę, ale z drugiej chciałoby się już premierę zwłaszcza, że Wasteland pierwotnie miał zadebiutować prawie pół roku temu (pełna wersja, nie beta). Mam nadzieję, że przy Eternity nie będzie przesuwania premiery w nieskończoność, bo na to czekam jeszcze bardziej niż na Wastelanda :p
 
Ten trailer jest tak słaby, że gdybym nie grał w betę to bym zaczął wątpić w grę....
Heh. Jak to dziwnie ludzie odbierają informacje;). Dla mnie jest świetny i w porównaniu z tym co widziałem wcześniej, łącznie z gameplay'ami jeszcze bardziej zachęca mnie do czekania na grę. Fakt, że czekamy długo, ale powiedziałem, że w betę grać nie zamierzam, poczekam do wydania. Mam tylko nadzieję, że poinformują odpowiednio wcześnie o wydaniu wersji rc lub stable, żebym nadgodziny w pracy mógł wreszcie wykorzystać;P.
 
Ten trailer jest tak słaby, że gdybym nie grał w betę to bym zaczął wątpić w grę....

Ten trailer nie skupia się na reklamie gry, tylko na zobrazowaniu ostatnio wprowadzonych zmian. Widać, że broń palna ma moc. Na przykład trafione postacie nie tylko padają, ale wyglądają, jakby reagowały na energię kinetyczną pocisku.
Cholibcia, trzeba zacząć odkładać kasę. Wiedźmin 3 w EK, Wasteland 2, Pillars of Eternity - to pozycje "must have". Niedługo po nich Torment: Tides of Numenera. A pewnie coś jeszcze dojdzie po drodze, zakupione pod wpływem impulsu lub promocji.
 

Yngh

Forum veteran
[
The LA area of Wasteland 2 will have a markedly different look than that of Arizona. A sneak peek.
Nowy, soczysty screenshot z W2 =].

A tu trochę informacji o roli Charyzmy w grze - http://wasteland.inxile-entertainment.com/forum/viewtopic.php?f=22&t=6520&p=101018#p101018
 
Wyszła kolejna aktualizacja do bety. Wprowadzone poprawki są obiecujące sądząc z opisu. A może ktoś na forum miał okazję pograć w tą betę? Bo mnie jednak 45 euro na Steamie trochę odrzuciło ;).
 
Top Bottom