Wiedźmin - RECENZJE, wrażenia i oceny

+
YarpenZirgin said:
YarpenZirgin said:
YarpenZirgin said:
hm ja narazie mam jedna, a jak próbowałem coś z drugą wskórać to zostałem nazwany bezczelnym palantem czy jakoś tak;)
Kobiety lubią prezenty, zwłaszcza kwiaty(btw. tulipany są bardzo ładne) Jeżeli mówimy o tej samej wieśniaczce ;)
nie, podbijałem do kelnerki w karczmie;) od niej można tylko kupić, nie da się jej nic podarować.
Przepraszam ze za chwile moge sie wydac niegrzeczny...ALE CZY MOZECIE KUR*A PRZESTAC?SPOILER NA SPOILERZE! Juz wam zwracano uwage.. w tym jedna osoba z Redow a wy dalej jak te dzieci.. zalosne.ZALOZCIE SOBIE OSOBNY TEMAT DO CHOLERY!
 
Shear ma rację, jak zobacze jeszcze jakiś post ze spoilerem, to go skasuję. A w następnej kolejności dam ostrzeżenie. Bo ja to wszystko muszę czytać !! :p
 
Elwer said:
Kobiety lubią prezenty, zwłaszcza kwiaty(btw. tulipany są bardzo ładne) Jeżeli mówimy o tej samej wieśniaczce ;)
A ja nie wiem gdzie znaleźć te kwiaty dla niej. Ale to już chyba nieważne, bo nie gada już ze mną, tylko ciągle powtarza, że 'ludzie koło świątyni rozmawiali o mnie' czy coś takiego. Ale i tak jestem dumnym posiadaczem dwóch kart :D
 
Pablo said:
Z powodu powyższych mam wrażenie, że dostaliśmy do ręki niedopracowany produkt pod względem technicznym, ale za to rewelacyjny jeśli chodzi o klasę cRPG.Już można rzec, że gra nie przejdzie bez echa w świecie...Oby tak dalej i teraz tylko czekać nam na patche przyszło.Aileen
Podpisuje sie pod powyzszym stwierdzeniem "obiema recyma" :)
 
a ja gierke już♦ eż odpaliłem a ze mam radeonka HD 2900 i 2 GB ramu to chodzi płynniusio na maxa ;DAle do rzeczy pierwsze wrażenia... takie sobie, Grafa ładna nie mam zastrzeżeń. No ale do czegoś trzeba się przyczepi wiec do czego?? Do systemu walki. Nie podoba mi się. przynajmniej ten z najbliższej odległości. Walka przebiega na ustannym monotonnym klikaniu muszką co jakiś czas... to jest lipa. Na razie więcej nic o niej nie mogę powiedzieć.EDIT:Teraz gram na normalnym, więc system walki nie jest już taki łatwy i gra się przez to jeszcze ciekawiej.
 
Widmo said:
a ja gierke już♦ eż odpaliłem a ze mam radeonka HD 2900 i 2 GB ramu to chodzi płynniusio na maxa ;D Nie podoba mi się. przynajmniej ten z najbliższej odległości. Walka przebiega na ustannym monotonnym klikaniu muszką co jakiś czas... to jest lipa.
No cóż, wiele osób uważa go za hiper innowacyjny i niezwykle wciągający. Ale chyba wszystko na tym świecie bedzie mieć zwolenników i przeciwników. Ja niestety narazie nie mogę sie owalce wypowiedzieć BO MI JESZCZE GRA NIE PRZYSZŁA!!:(
 
Widmo said:
Do systemu walki. Nie podoba mi się. przynajmniej ten z najbliższej odległości. Walka przebiega na ustannym monotonnym klikaniu muszką co jakiś czas... to jest lipa. Na razie więcej nic o niej nie mogę powiedzieć.
zagraj na hard to tylko klikając długo nie pociągniesz.
 
Myrddin said:
Kurier, nie dzwoni, nie pisze, nie sms'uje, a miało być dwa dni przed premierą. I znów czuje się poszkodowany, bo mieszkam w małym (aczkolwiek zabytkowym ;D) miasteczku i pewnie dotrze do mnie na szarym końcu :'( A wy drodzy forumowicze, którzy już od 'daaaaaawna' zachwycacie sie grą pewnie z dużych (albo chociaż większych?) miast jesteście i jak tu nie mówić o dyskryminacji i równości ;)
Ja jako dostawę wybrałam pocztę polską i pan z paczuszką przyszedł wczoraj koło 17.00. Co do większych miast to jestem z Olsztyna, więc może w sumie to wszystko wyjaśnia :pEdit: zapomniałam dodać, że zapłaciłam przelewem w przedpłacie :p
 
Kurde, zaroiło sięod nowych użytkowników i nie wyrabiam z czytaniem postów :DWalka jest super, monotonne to może być klikanie w Diablo, tutaj trzeba przełączać style, pić potiony, klikać rytmicznie, zmieniać przeciwników i robić uniki.... dużo jak na monotonię. Gram na średnim poziomie :p
 
Witam , Według mnie zespół CD PROJEKT RED odwalił kawał dobrej roboty , świetna muzyka pasująca do klimatu gry , style walki dostosowane do rodzaju przeciwnika , animacje , świetne polskie wydanie mam na myśli wydanie gram.pl , dialogi i polskie głosy w grze też są świetne! W pierwszy dzień nie mogłem się oderwać od WIedźmina , już na początku musiałem podjąć trudny wybór który później decyduje o losach rozgrywki . Aktualnie jestem w drugim akcie po całym dniu grania w Wiedźmina przeszedłem pierwszy . Według mnie Wiedźmin jest grą roku , po przejściu pierwszego aktu poszedłem do księgarni po pierwszy tom sagi Wiedźmina Andrzeja Sapkowskiego aby bardziej zapoznać się z fabułą . Gdy gram w Wiedźmina jest to czas spędzony przy dobrej zabawie i bez nudów , i nudnych questów. Gratuluję produkcji i oczekuję równie dobrych następnych gier CD PROJEKT RED . GOOD JOB panowie!P.S - Nie piszcie w tym temacie o tym , że nie dostaliście jeszcze Wiedźmina bo to staje się nudne to nie wina gram.pl tylko kuriera , poczty polskiej . Gdybym ja nie dostał gry dowiedziałbym się co z paczką i cierpliwie czekał . Polecam grę na poziomie średnim ;)
 
pograłem teraz godzinkę i musze przyznać że najmocniejszą stroną gry sa dialogi i teksty Gerwalta ;D"Prawie robi wielką różnicę", o matko... uśmiałem się zdrowo, krasnolud-kowal użalający się nad swym podłym losem też jest kapitalny.Questy ciekawe, póki co moje wrażenia z gameplya sa pozytywne, mam nadzieje że dalej będzie tylko lepiej. O bugach nie będe już pisał bo od tego inny wątek jest.
 
mbor said:
pierwszego aktu poszedłem do księgarni po pierwszy tom sagi Wiedźmina Andrzeja Sapkowskiego aby bardziej zapoznać się z fabułą .
O! I to jest ten "efekt uboczny", na ktory po cichu liczylismy :)
 
Mam athlona 3800+ GF 6600 i 2 GB Ramu, powiem tak: Da się grać na średnich ustawieniach i śmiga. Tylko że cut-scenki raz działają dobrze - raz tną się jak diabli. Pomogło trochę zainstalowanie najnowszych sterowników nvidia. Jeśli chodzi o samą grę, to menu mogło by być ładniejsze. Trochę głosy postaci nie bardzo mi pasują, ale da się grać :) System walki i menusy są troche mało przejrzyste. Na razie gram i wrażenia są jak najbardziej pozytywne :) No i chwali się że polskie i że na prozie Sapkowskiego :)
 
No to drugie wrażenie po drugiej sesji z grą:1. Przypadkowo wypiłem "nieznany eliksir" i okazała się to "Zamieć". Normalnie wymiękłem, bardzo mi się podoba efekt, cudo! Tylko czy pod koniec jego działania Geralt ma zwalniać?!2. Efekt sepii przy małej ilości życia (oj było już krucho... ale uciekłem i strażnicy mi pomogli :) ) + bicie serca - rewelacyjny pomysł adrenalina mi tak skoczyła że szok!No ale żeby nie było za różowo to parę bugów się znajdzie, ale o tym w innym wątku.
 
Po rozegraniu prologu mogę stwierdzić, że Wiedźmin to kawał dobrej roboty i chyba główny kandydat do gry roku - gratulacje. Ale że pochwał w tym wątku było już sporo, to skupię się na znalezionych błędach - forumowicze wypisują je zarówno tutaj, jak i w "Do poprawki- komjuniti radzi REDom" (możliwe, że niektóre się powtórzą - wątek jest długi).Usterki:- literówka w jednym z początkowych podpisów do dialogów (niestety nie pamiętam w którym)- czasem opóźnienie reakcji Geralta na klawisz ruchu (na początku trochę jakby jeździł na lodzie, dopiero potem rusza nogami)- gra wyłożyła się do Windows w sytuacji gdy zabrakło miejsca w pliku stronicowania (Windows podał komunikat, że zbyt mały limit pamięci wirtualnej), nastąpiło to przy przełączaniu na wysokie detale- baaaardzo długie wczytywanie kolejnych lokacji (ale pewnie skróci się, gdy zwiększę RAM z obecnej wielkości 1 GB)- w filmikach przycina się dużo częściej niż w trakcie normalnej gry- gdy Vesemir, Eskel piją, siedząc przy stole, to ich ręce wchodzą w stół- jakoś niezbyt mi pasują białe kropki w oczach postaci przy pewnych kątach patrzeniaSugestie:- drzwi można otworzyć, ale czemu nie można zamknąć?- pozwólcie użytkownikowi nazywać savy, przy automatycznych nazwach trudno się zorientować co jest moje, a co drugiego gracza- możliwość zmiany stopnia trudności w trakcie rozgrywki- w klawiszologii nie znalazłem możliwości zrobienia zrzutu ekranu, albo schowania interfejsu, screena można zrobić jakimś zewnętrznym programikiem, ale taka funkcja wbudowana w grę jest mile widziana (zobacz np. Guild Wars)Inne:- szkoda, że nie można przykładowo spaść ze schodów, czy przeskoczyć niewielkiego kamyka (a w czasie walki za to można przeskoczyć nad przeciwnikiem - nielogiczne)
 
czart said:
- czasem opóźnienie reakcji Geralta na klawisz ruchu (na początku trochę jakby jeździł na lodzie, dopiero potem rusza nogami)
wina silnika-było już wcześniej wspominane :)
 
Kto gra na hard, lapa w gore ? :p... Nie wiem czy ja jestem jakis dziwny ale walka z [Malutki SPOILEREK] bestia wydala mi sie bardzo trudna (a gram na srednim)... wyobrazcie sobie moje zdziwienie kiedy biegam sobie w kolko i czekam az mi jaskolka podregeneruje zdrowie a tu bec... zapalilem sie xD... ale poza tym nie jest zle...narazie poczatek 1 aktu i odrazu zawedrowalem do misia kudlacza... po prostu karczmy w wiedzminie moiim zdaniem sa swietne ;) ( loszek tez niezgorszy :''pieknie,kurwa,pieknie'' ... spadlem z krzesla) [ ok, koniec ] a tak zapomnialbym... ta hybrydowa (niska izometryczna) kamera... cudo. I wbrew pozorom mimika JEST ;) teraz jedyne do czego sie moge przyczepic to synchronizacja ust, ale to taki maly mankament
 
Khe, normalnie czyta się ten wątek jak opowieści z frontu.Normalnie audycję w radio można założyć.. Ale, ale... Jeśli z włączonym np. Skype gra nie będzie się zacinać to może jakiś ludź poświęci się, obniży detale i założy priv kanał...? ;p
 
Nowi użytkownicy przybywają i przybywać będą, tak Ci polskojęzyczni jak i angielskojęzyczni. Przyczyna dość prosta, z tego co czytam gra jest w pewien sposób rewolucją, niestety z błędami, które mam nadzieje, poprawione będą jak najszybciej.Ja mogę pogratulować podjęcia się zadania i wykonania. Nie posiadam jeszcze "W", i może lepiej gdyż nie jestem brzydalem i w tym wątku nie opisuję tego co tyczy się fabuły. Tu można by było dodać o wstydzie dla tych uparciuchów, którzy miejsca mylą.Jak pisałem wyżej, gry nie posiadam, jakkolwiek z zapowiedzi wygląda na dobre odwzorowanie tego co w książkach Sapkowskiego można znaleźć. To na plus. Na minus? Według opinii użytkowników, wiele błędów. Niestety, przy tak wielkich projektach - się zdarza.Pozdrawiam i prosiłbym o usuwanie na bieżąco tych postów, które nie tyczą się pierwszego wrażenia.Ps.Można je mieć zanim uruchomi się samą grę :)Ps2.Jakoż to jest z tą synchronizacją mowy i ust? Anglojęzyczni narzekają na to, że jest zła i pewno wideo jest polskie tylko ścieżka dźwiękowa angielska, tu na odwrót.
 
Top Bottom