Zupełnie inne spojrzenie na Wiedźmina

+
Zupełnie inne spojrzenie na Wiedźmina

Zastanawiałem się czy tworzyć nowy temat, ale nie bardzo mogłem znaleźć pasujący. Jeśli ktoś z modów uzna, że da się go z czymś scalić to proszę :). W czeluściach internetu natknąłem się na wpis na jednym z blogów growych traktujący o serii Wiedźmin z zupełnie innego punktu widzenia. Zupełnie innego niż my wszyscy tutaj te gry traktujemy :).
 
Jedynie drugi argument jest nieco logiczny. Dwa pozostałe świadczą o tym, że Wiedźminlandia po prostu nie jest światem dla niego.
 
Czytałem to parę dni temu , dla kolesia wszystko musi być realistyczne i nie podoba mu się klimat tej gry , bo w pewnym sensie żyje w tym klimacie , każdy ma inne podejście do gier.
 
To nawet ciezko nazwac malkontenctwem. Wiedzmin jest zly bo nalezy do gatunku fantasy, a fantasy jest glupie i nielogiczne. Wiedzmin jest zly bo Polacy uwazaja, ze jest dobry. I jest zly bo nie dzieje sie w calkowicie oryginalnym i pierwszy raz na oczy widzianym uniwersum. Nad autorem takiej krytyki mozna sie tylko pochylic z troska i uprzejmie sie usmiechac.
 
Czytając pierwszy powód stwierdzam, że autor nie miał absolutnie żadnego kontaktu z twórczością ASa. Dalej nie czytam bo pachnie mi to hejtem.

Dobra przeczytałem trzeci. Autor chyba nie grał jednak w Wieśka, a jeśli nawet to chyba nie dotrwał do Odmętów.
 

borias

Forum veteran
Zupełnie inne spojrzenie? Autor pisze po prostu, że to gra nie dla niego i na tym polega "inność", wyraża opinię, do której ma prawo. I która mnie w ogóle nie obchodzi, podobnie jak innych moja. Są ludzie, którzy nie lubią fantasy (on dla odmiany lubi s-f - vide wpis nt. Cyberpunka 2077), są też tacy, którzy zbliżającą się premierę GTAV czy AC: Black Flag zbywają wzruszeniem ramion, bo ich to nie interesuje, podczas gdy inni "onanizują" się tym, bez względu na narodowość. I tak, nie lubię ani GTA, ani AC, tak po prostu, bo gry te nie trafiają w moje gusta.
 
borias said:
Zupełnie inne spojrzenie?

Inne w stosunku do spojrzenia 99 procent osób z tego forum dla których seria Wiedźmin jest "naj, naj" ;). Ale wstawiłem to jako ciekawostkę raczej :).
 
Jak dla mnie artykul napisany troche na sile i autor bardziej tlumaczy czemu mu gatunek fantasy nie odpowiada, a tytul dal taki, a nie inny bo Wiedzmin zawsze budzi wieksze zainteresowanie niz artykul "nie lubie fantasy bo to nie moje klimaty, ale chce sie tym podzielic ze swiatem".
 
Osobiście nie widzę nic złego w tym, że Polacy zachwycają się wiedźminem. Chyba każdy lubi chwalić się swoimi sukcesami. A wiedźmin dla polski jest ogromnym krokiem do przodu w branży gier. Promuje on za zachodzie nie tyle polską kulturę co słowiańską. Jest to w zasadzie nowość, ponieważ większość znanych gier fantasy opiera się na bardziej znanych mitologiach jak nordycka lub grecka. Wydaje mi się, że wiedźmin jest pierwszą grą w pełni (a przynajmniej w znacznej części) opierającą się na wierzeniach ludów słowiańskich.
 

Yngh

Forum veteran
Czytając pierwszy powód stwierdzam, że autor nie miał absolutnie żadnego kontaktu z twórczością ASa.
Miałem dokładnie takie samo wrażenie, zwłaszcza gdy zaczął pisać o roli elfów, ludzi itp. Może znajdzie się ktoś cierpliwy, kto mu grzecznie to wszystko wytłumaczy. Mnie się nie chce, nie lubię rozmawiać z takimi osobami, tj. ludźmi, którzy najwyraźniej nie mają zielonego pojęcia, o czy piszą ;).
 
Bezsensowny hejt na Wiedźmina i fantasy ogólnie. Ale niektórzy lubią się dowartościować w ten sposób: krytyka znanej marki. Będzie o tym głośno, będę sławny... tak myślą. :p
 
Cóż, mógłbym napisać podobny tekst o disco polo, że bez sensu, że nastolatki się jarają chłopakami w lateksie i z cekinami, ale po co? Mogę to powiedzieć przyjacielowi, a nie pisać na necie.
 
Nilker said:
Osobiście nie widzę nic złego w tym, że Polacy zachwycają się wiedźminem. Chyba każdy lubi chwalić się swoimi sukcesami. A wiedźmin dla polski jest ogromnym krokiem do przodu w branży gier. Promuje on za zachodzie nie tyle polską kulturę co słowiańską. Jest to w zasadzie nowość, ponieważ większość znanych gier fantasy opiera się na bardziej znanych mitologiach jak nordycka lub grecka. Wydaje mi się, że wiedźmin jest pierwszą grą w pełni (a przynajmniej w znacznej części) opierającą się na wierzeniach ludów słowiańskich.

Trochę go rozumiem - mnie szlag trafia, gdy na różnych onetach i "jutubach" widzę wypowiedzi w stylu "a wieddzminn doBra grA bendzie bo z polski jets", "jedyna żecz ktura sie polakom udala" itp.
 
SMiki55 said:
Trochę go rozumiem - mnie szlag trafia, gdy na różnych onetach i "jutubach" widzę wypowiedzi w stylu "a wieddzminn doBra grA bendzie bo z polski jets", "jedyna żecz ktura sie polakom udala" itp.
Ja wlasnie nigdy takiego komentarze nie widzialem za to widzialem gro ludzi ktorzy pisali "wiedzmin jest do dópy i ludziom sie podoba tylko temu rze jest polski"
 
Ej!
Minusowanie Yakina za wrzucenie tego linka jest na poziomie gościa z linku. Wstydźcie się, ktokolwiek to zrobił. :p
 
SMiki55 said:
Trochę go rozumiem - mnie szlag trafia, gdy na różnych onetach i "jutubach" widzę wypowiedzi w stylu "a wieddzminn doBra grA bendzie bo z polski jets", "jedyna żecz ktura sie polakom udala" itp.


Skoro jest to rzecz która się polakom udała to dlaczego nie mamy się z tego cieszyć. Przed Wiedźminem polski rynek gier nie był aż tak znany jak jest teraz. Dlaczego mamy się cofać skoro możemy iść do przodu.
 
Top Bottom