GWENT Open #8 w Polsat Games!

+

Alicja.

CD PROJEKT RED
Już w ten weekend odbędzie się GWENT Open #8 — po raz pierwszy transmisję z naszego turnieju będziecie mogli obejrzeć w telewizji!

Półfinały i finał będą transmitowane w Polsat Games w niedzielę od godz. 16:00.

Dodatkowo, stream z polskim komentarzem możecie oglądać na naszym kanale na Twitchu!

Komentować będą Dawid "Azonh" Letachowicz i Mateusz "Brzoza" Brzeziński!

image.png

Do zobaczenia w ten weekend!
 

Lexor

Forum veteran
Półfinały i finał będą transmitowane w Polsat Games w niedzielę od godz. 16:00.

Dodatkowo, stream z polskim komentarzem możecie oglądać na naszym kanale na Twitchu!

Nie do końca rozumiem - to będzie ta sama relacja czy dwie różne?
 

Lexor

Forum veteran
Dodatkowo, stream z polskim komentarzem możecie oglądać na naszym kanale na Twitchu!

Nie podoba mi się niestety parę rzeczy.

Polska transmisja jest opóźniona w stosunku do angielskiej.

Przygotowane wcześniej materiały (np. tłumaczenie zasad gry, czy też wywiady) pojawiły się bez polskiego tłumaczenia / lektora. Dla mnie nie czyni to dużej różnicy, ale jeśli już trzymamy się profesjonalizmu podczas transmisji, to takie rzeczy nie powinny mieć miejsca (szczególnie w przypadku materiału z tłumaczeniem zasad gry, bo to było dość ważne dla osób, które widziały transmisję z Gwinta po raz pierwszy oraz mogłoby pomóc zaciekawić więcej ludzi samą grą).

Fajnie, że pracujecie nad trybem obserwatora i że jest tam (jak przypuszczam) możliwość ustawienia kontrolowanej monety. Mam nadzieję, że pojawi się on wkrótce dostępny również dla szerszego grona graczy aby i społeczność mogła lepiej prowadzić własne turnieje. Niestety podczas transmisji przeszkadzał mi fakt, że kursor myszki (czyli np. pokazywanie kart) był w całości kontrolowany jedynie przez stronę angielską, co zdecydowanie utrudniało komentowanie polskim komentatorom, którzy mogli jedynie kluczyć wokół tego co pokazują ci drudzy i nie mogli sami "zwrócić na coś uwagę" widzowi. Było to widać np. w pojedynku Molegion vs Green-Knight (gdy obaj grali NG), kiedy polscy komentatorzy "nie mogli się doprosić operatora kursora myszki" o pokazanie zawartości cmentarza Green-Knighta, co utrudniało im komentowanie użycia Niebieskiego Snu na ręce Molegiona.

Teraz niby błahostka, ale... logo stacji bardzo dobrze zakrywało kamerkę jednego z graczy. Rozumiem, że pozycja logo raczej nie jest do ruszenia, ale było miejsce aby przesunąć kamerkę gracza (w lewą stronę).

Na koniec ogólny komentarz ode mnie: proszę rozważyć możliwość dawania nagród za oglądanie streama również osobom, które nie mają konta na Twitchu. Oglądam, fajnie, ale to ziarno goryczy jednak pozostaje, że ktoś inny może wcale nie tego ogladać (mieć jedynie odpalone w tle), a mimo tego dostanie za to dodatkową nagrodę, która mnie ominie. :(
 
Last edited:
Twich: 12k widzów HC vs 45k OB :sad:. Podczas turniejów.
Post automatically merged:

Na koniec ogólny komentarz ode mnie: proszę rozważyć możliwość dawania nagród za oglądanie streama również osobom, które nie mają konta na Twitchu. Oglądam, fajnie, ale to ziarno goryczy jednak pozostaje, że ktoś inny może wcale nie tego ogladać (mieć jedynie odpalone w tle), a mimo tego dostanie za to dodatkową nagrodę, która mnie ominie. :(
Po to jest zachęta poprzez nagrody, aby była oglądalność na twichu, a jednocześnie twich też na tym korzysta. Twich, Cdpr i widzowie zadowoleni.
 
Last edited:
Tylko szkoda, że nie wszyscy. Można przecież było zrobić to tak, by wilk był syty i owca cała.

Trochę tutaj przesadzasz. Naprawdę możesz zrobić sobie fake emaila, jakiegoś zenka123 czy coś takiego i na nim zrobić konto do twitcha. Połączysz je z gogiem i tyle. Nie wiem jaki to problem poświęcić te parę minut na założenie konta. No na moje to takie szukanie problemu tam, gdzie go nie ma. No i nie da się w żaden sposób zweryfikować, kto ogląda, bez tego konta na twitchu.
 
Własnie ot o chodzi, aby założyć konto, bo to są dropsy od twicha :D. Twich daje taką możliwość twórcom gier na takie wsparcie widzów =]
 
Last edited:
Trochę tutaj przesadzasz. Naprawdę możesz zrobić sobie fake emaila, jakiegoś zenka123 czy coś takiego i na nim zrobić konto do twitcha. Połączysz je z gogiem i tyle. Nie wiem jaki to problem poświęcić te parę minut na założenie konta.

Widać jestem "za stary". Opcja "fake mail" jest mi oczywiście znana, ale z natury tak mam, że nie lubię oszukiwać, nawet jeśli oszustwo dotyczy takich "drobnostek". Poza tym po prostu nie rozumiem, dlaczego do odczuwania przyjemności z obcowania z jedną grą jestem poniekąd zmuszany do zakładania innych, dodatkowych kont.

No na moje to takie szukanie problemu tam, gdzie go nie ma.

Problem jest, bo po co w takim razie transmisja jest w nadawana telewizji albo gra istnieje na konsolach, skoro obydwie kategowie widzów / graczy zostają zupełnie pominięte?

No i nie da się w żaden sposób zweryfikować, kto ogląda, bez tego konta na twitchu.

Nawet z kontem nie zweryfikujesz czy ktoś faktycznie ogląda, czy też jedynie zapuścił transmisję w tle. Tak, wiem, że "nie o to chodzi bo liczą się cyferki", ale nie rozumiem, dlaczego część faktycznych widzów w ten sposób jest pomijana.
 
@Lexor sprawa jest prosta. Twitch wymyślił sprawnie funkcjonujący mechanizm twitch drops, z którego CDRed zdecydowało się skorzystać i uznało za najlepszy możliwy do nagradzania graczy za obserwowanie streamów. Do Ciebie należy wybór czy poświęcić na założenie konta 3 min albo odpuszczasz i tyle. Cdprojekt to profesjonalne rozwiązania a nie jakieś kody na kartce podczas transmisji...
 
Twitch wymyślił sprawnie funkcjonujący mechanizm twitch drops, z którego CDRed zdecydowało się skorzystać i uznało za najlepszy możliwy do nagradzania graczy za obserwowanie streamów.

Skoro problem nagradzania widzów streamów mają rozwiązany, to niech teraz rozwiążą jakoś nagradzanie widzów transmisji w TV.
 
Skoro problem nagradzania widzów streamów mają rozwiązany, to niech teraz rozwiążą jakoś nagradzanie widzów transmisji w TV.
Osobiście nie spotkałem się z jakimkolwiek nagradzaniem widzów TV w grach ale może się mylę.
 
Równie dobrze REDZI mogliby w żaden sposób nie nagradzać oglądających. Jednak chcą to robić. Podziękować nam. Jak widać jednak dla niektórych to dalej problem, co jest po prostu smutne. Poświecaja swój czas, by zorganizować turniej, twitchdropsy... A ty nie możesz poświęcić kilku minut, by założyć konto, tylko wolisz pisać o tym na forum. W tym czasie zrobiłbyś już kilkanaście takich kont. Jeśli zależy ci na nagrodach, to daj coś od siebie. Wysil się chociaż odrobinę, zakładając to konto i łącząc je z gogiem... Chociaż wysiłek to żaden
 
@Grenshinimo: A kto kruszy kopie? Owszem, teraz nagrody są "powtarzalne" (tzn. do odtworzenia grając), ale kto wie - za jakiś czas może dojść do jakichś "wyjątkowych". Dlatego napisałem prośbę "na przyszłość".

@Seavro: Ale co jest smutne - że zwracam uwagę i proszę o zastanowienie się nad taka formą w przyszłości? Czy to jest fajne, że nie wszyscy mogą skorzystać z takiej formy czegoś co miało być "dostępne publicznie"?
 
@Seavro: Ale co jest smutne - że zwracam uwagę i proszę o zastanowienie się nad taka formą w przyszłości? Czy to jest fajne, że nie wszyscy mogą skorzystać z takiej formy czegoś co miało być "dostępne publicznie"?
A co stoi na przeszkodzie żebyś nie mógł skorzystać? :)
 
Top Bottom