Aktualizacja 1.1 — lista zmian

+
Do develeperów patchujacych: sprawdziłem gre na 4letnim pc z GTX 1050Ti core i3 i 8gb ram w ustawieniach 1080p z minimalna rozdzielczością 80 i graficznymi opcjami prawie wszystkimi na niskie, Cyberpunk po patchu 1.1 poprawił się jeśli idzie o wydajność stabilniejsze klatki, w najbardziej wymagających miejscach jak bazar i restauracja obok Wiktora w Little China gdzie wcześniej wejście w niego wiązało się z dużym stutteringiem i spadkiem fps nawet do 22klatek , teraz owszem są spadki poniżej 30 gdy tam wejdę, ale dużo mniejsze i stuttering prawie nie istnieje. Sprawdziłem też wymagający obszar w kabuki niedaleko mieszkania Judy gdzie fps leciał poniżej 30 a teraz prawie cały czas jest 30 plus, to samo jeśli idzie o dzielnice czerwonych latarni w Japan Town i plac przy ogromnym pomniku, jest znacznie stabilniej. Ulica przed domem V tez już nie jest tak wymagająca chociaż i tam są spadki jak wjadę pojazdem albo pobiegam. Z innych poprawek to nie widzę już tak chamskiego doczytywania się tekstur NPC jak wcześniej gdzie działo się to prawię cały czas oraz nie zauważyłem żeby NPCy materializowali się na moich oczach(co również działo się bardzo często wcześniej), tyle jeśli idzie o pierwsze wrażenia po ok ponad 1godz testu. Reszta miasta trzyma dość stabilny framerate z okazjonalnymi spadkami. Zdecydowanie zauważam poprawę chociaż to ciągle jest na pograniczu spadku klatek poniżej 30 na budżetowych pctach jak mój, uważam że może być lepiej co udowadniają takie mody jak ConfigOverhaulCyberpunk gdzie można nawet zyskać 20 klatek więcej, ale ja nie chce używać modów do podbijania fps.
Niestety dalej widzę często doczytujące się tekstury pojazdów, zmiana kamery pojazdu ciągle działa z opóźnieniem czasem trwa to kilka sek..., V jeśli ma na głowie czapkę to po zmianie kamery na motocyklu na TPP jest przez chwile łysy, czasami też gdy biegnę jego nogi nie maja animacji biegu tylko postać jakby płynie w powietrzu. Zauważyłem też że po tym patchu są problemy z dźwiękiem np gdy popełnię wykroczenie to normalnie powinien pojawić się odp sygnał dźwiękowy, teraz pojawia się on kilka sek później niż powinien, postacie też czasami gdy do nich zadzwonię nie reagują dopiero jak coś zagadam to się odzywają. Mam nadzieję że lutowy patch poprawi jeszcze więcej bo mimo że jest zauważalnie lepiej to gra ciągle jeszcze wymaga poprawy.
Post automatically merged:

No Panowie z CDPR.. gra działa gorzej niz na 1.06. Tzn mniej płynnie. Głupoty jak byly tak sa: spadajace z nieba wybuchajace po chwili auta..
View attachment 11152370

Rozumiem, ze moze poprawiliscie jakies wystepujace glupotki podczas misji, ale gra generalnie działa GORZEJ. Dzis wyszly nowe sterowniki pod Radeona, myslalem, ze moze po nich bedzie lepiej, ale niestety. Podejrzewam, ze przed 1.2 wypuscicie jeszcze jakis 1.11.. Zaczynam tracic w waswiarę. ;-(

Ryzen 5 2600
Radeon RX570 8gb
16gb DDR4 3000Mhz.

U mnie gra działa zauważalnie płynniej ze stabilniejszym fps, mam nvidie 1050ti
 
Witam,
gram na Xbox series X i do tej pory nie powiedzialem ani jednego zlego slowa odnosnie Cyberpunka. Gra na nowym xboxie działala bardzo dobrze w trybie jakosci grafiki jak i trybie wydajnosci. Praktycznie nie bylo zadnych spadkow a jakosc audio wizualna powalala na kolana. Po przegranych 24 godzinach (1/3 glownej fabuly plus kilka misji pobocznych) byłem zachwycony, praktycznie zadnych wiekszych bledow, czasami jakies tam nakladajace sie na siebie tekstury ale to sie zdarza praktycznie w kazdej grze...niestety zachwycony bylem do wczoraj kiedy zaktualizowalem gre do wersji 1.1. Po sciagnieciu patcha i uruchomieniu gry po prostu oniemialem. W trybie jakosci grafiki gra po patchu 1.1 wyglada jakbym sie cofnal o jakies 10 lat. Tekstury wczytuja sie jakbym mial jakis stary dysk, samochody w odleglosci jakis 6-7 metrow wygladaja tragicznie. OGolnie straszny spadek grafiki i tekstur. Gra ma rewelacyjna grywalnosc, klimat itd ale jak widzi sie cos takiego to odechciewa sie grac.
 
Też gram na Xbox series X, mam wersje 1.1 i nie mam takich problemów. Próbowałeś ręcznie (przycisk xboxa na padzie -> zamknięcie gry) zrestartować grę? Restart (przynajmniej u mnie) naprawia 95% problemów z grą.
 
Faktycznie naprawili zadanie z Takemurą. Teraz dzwoni i milczy. Stare save'y nie pomagają. Czy ktoś posiada rozwiązanie jakże tej wspaniałej poprawki ?
 
Numeracja tych patchu jest z dupy. Najpierw 1.04, 1.05, 1.06 to logicznie powinno być 1.10, a nie 1.1, jakby cofnęli się z numeracją. Skoro jest 1.1 to wcześniejsze powinny być 1.0.4 czy 1.0.6.

Wybaczcie ze wrócę do tej wypowiedzi ale boli mnie takie coś bardziej niż ortografia itd.

Kolego jeżeli kojarzysz co to system dziesiętny setny mikronowy to odświeżę Ci wiedzę
0.1 to jest jedna dziesiąta a 0.01 to jest jedna setna

Więc jak dołożysz 9 setek do 0.01 dostaniesz 0.1
Następnie w kolejności masz 0.11 nie będę pisał o mikronach
Więc 1.1 jest dużo większe od 1.06....

Redzi dzięki za poprawki nie miałem złudzeń do ich ilości i wyboru porostu trzeba działać dalej ja nie mam ciśnienia na to co powinno być pierwsze.

I faktycznie na Stadii poprawiono te błędy ale również powstały nowe ;)

Czekamy na kolejne patche.
 
Nie no, trochę nie doceniasz REDów, taki "system" policji to jest do napisania przez jedną osobę w kilka godzin. Takich rzeczy się nie wstawia do gry AAA bo to wstyd. Redzi nie "ukrywają" tylko to co mieli nie działało jak trzeba/bugowało się i nie zdążyli tego naprawić do premiery i najwidoczniej nie zdążyli do teraz.
Dlaczego gry indie tego nie mają skoro to takie proste? Może trochę ci wyjaśnię - aby taki system zrobić to po pierwsze należy go zaplanować w jakiś określony sposób. Zdefiniować kilkaset reguł jak on ma działać. Jeśli nie ma reguł to nawet najlepszy programista nie wie co ma zrobić. Wg ciebie jak powinna działać taka policja? Napisz nam konkretnie reguły co się ma dziać. Nie wspominaj co jest zepsute bo to nie jest kreatywne. Napisz nam ten system tutaj :) w kilka godzin językiem opisowym reguły 1. 2. 3... np 1. jeśli zastrzelisz kogoś przy na widoku policji która znajduje się max 100 metrów od miejsca zbrodni to wtedy zrób to i to: a) spawn jednostek policji 20 metrów za graczem .....

Po 2 godzinach prób zainstalowania pacha poddałem się, jednak zrobię to samo co z wiedźminem, poczekam rok, dwa, zainstaluje grę i pogram w pełnoprawny produkt w miejsce alfy-bety, widocznie taka jest nasza nowa, świecka tradycja, wypuszczanie niedokończonych produktów, nakręcenie machiny marketingowej i jakoś to będzie. Szkoda, widocznie nauka na własnych błędach nie jest możliwa.
Przecież pobieranie zależy od twojego internetu i serwerów Steam albo GOG albo Epic. Za tą część jest odpowiedzialny sklep, który ci to sprzedał.

Dobra czekam na kolejny patch. Mam nadzieje że tym razem z AI :)
A co do tych poprawek to chyba tych błędów nawet nie zauważyłem no ale naprawione i to się liczy.
Nie ma szans na zmianę AI. To jest nowy Feature nie Bug. Ktoś musiałby podjąć decyzję dobra tutaj jest zespół 10 ludzi, którzy robią nowy system policji w wersji 2.0. Macie czas 2 tygodnie na pierwsze efekty. Tutaj jest osoba odpowiedzialna za zaplanowanie lepszego systemu. Patchowanie to łatanie istniejących bugów. Poprawki stabilności to niskopoziomowa walka z engine i testowanie co powoduje określone problemy z wydajnością, optymalizacja engine.
Nowy system policji 2.0 to jest jakby DLC
 
U mnie misja z Delamain nadal nie działa. Podjeżdżam do wozów w Northside czy Coastview i nic się nie dzieje. (Stadia)
1611396554367.png
 

Attachments

  • 142132045_233895395113388_7244386294530788963_n.png
    142132045_233895395113388_7244386294530788963_n.png
    1.3 MB · Views: 45
U mnie misja z Delamain nadal nie działa. Podjeżdżam do wozów w Northside czy Coastview i nic się nie dzieje. (Stadia)
View attachment 11152424

Również stadia

Za pierwszym podejściem misje nie były zbugowane.

2 postać i brak odbioru połączeń jak i brak miernika bliskości.

Patch poprawił na pewno odbieranie telefonów bo zadziałało ale na razie nie skupiam się na tej misji więc nie wiem czy reszta działa.

Przetestuję jeśli uda się postęp napisze Ci priv jeśli znajdę jakiegoś tipa
 
Póki co drobiazgi. Jak na styczniową dużą aktualizację to jest to ino karzełek. Póki nie pojawi się nota o naprawionym SI to nie będę nawet sobie głowy zawracał pobieraniem tych łat. Tak czy inaczej, dobrze ze coś robią.
 
chyba sobie jaja robicie, od początku arthur jenkins podaje mi pieniądze siła woli, a jeden z gangusów melstromu podaje mi flatheda też siła woli, OD POCZĄTKU GRY CZYLI JUŻ JAKIEŚ 2 MIESIĄCE, 8 LAT 317MLN $ PATCH 20GB BŁAGAM WAS WEŹCIE COŚ W KOŃCU ZRÓBCIE! przecież przez takie rzeczy odechciewa się grać naprawdę jestem codziennie zły i smutny, gra mi się bardzo podoba ale odpycha takimi błędami nie zagram dopóki tej gry nie naprawicie, nie na taką grę czekałem 8 lat NIE NA TAKĄ GRĘ NIE NA TAKĄ GRĘ JEST MI PRZYKRO!!!!!!
 
Last edited by a moderator:
Również stadia

Za pierwszym podejściem misje nie były zbugowane.

2 postać i brak odbioru połączeń jak i brak miernika bliskości.

Patch poprawił na pewno odbieranie telefonów bo zadziałało ale na razie nie skupiam się na tej misji więc nie wiem czy reszta działa.

Przetestuję jeśli uda się postęp napisze Ci priv jeśli znajdę jakiegoś tipa
Będę bardzo wdzięczny :)
 
Jako gracz PC odczuwam nieprzyjemny dysonans komunikatów o wielkich poprawkach do publikowanej listy zmian...

Zdecydowanie to powinno być ponumerowane jako 1.07, a nie 1.1.
 
Póki co drobiazgi. Jak na styczniową dużą aktualizację to jest to ino karzełek. Póki nie pojawi się nota o naprawionym SI to nie będę nawet sobie głowy zawracał pobieraniem tych łat. Tak czy inaczej, dobrze ze coś robią.
Radzę zmienić grę na zawsze bo nie ma planów zmiany istniejącego systemu AI. To jakby wymagać lepsego AI w Wiedźminie 3 i nigdy się na nie nie doczekać. Tylko dlaczego w wiedźminie 3 nikt się tego nie domagał? Przecież AI w sandbox Red Dead Redemption jest o niebo bardziej doszlifowane no i też jeździ się na koniu... ano tak bo W3 i CP77 to RPG a nie sandbox. To może ty chcesz grać w sandbox? To Radzę zmienić grę na zawsze bo nie ma planów zmiany istniejącego systemu AI...
 
Generalnie gra działa gorzej, ale i wygląda gorzej, nie wiem z czego to wynika. Chociazby popatrzcie tutaj
1611398536495.png

wszedzie takie male kropki, brak mialkosci. To nie ziarno filmowe, bez niego jest to samo. Ustawienia graficzne takie same jak przed patchem.
 
Generalnie gra działa gorzej, ale i wygląda gorzej, nie wiem z czego to wynika. Chociazby popatrzcie tutaj
View attachment 11152481
wszedzie takie male kropki, brak mialkosci. To nie ziarno filmowe, bez niego jest to samo. Ustawienia graficzne takie same jak przed patchem.
ustawienie: Odbicia w przestrzeni ekranu
u mnie na AMD jest tak samo jak było przed patchem - wygląda epicko
 
Mimo update nadal nie da się jej uruchomić :(
Registered crash info file...
InternalVersion: 3.0.3256355 P4CL: 4197920 Stream: //R6.Root/R6.Patch0Hotfix2
!!!CRASHED!!!
Error Reason: Unhandled exception
Expression: EXCEPTION_ACCESS_VIOLATION (0xC0000005)
Message: The thread attempted to read inaccessible data at 0xC9440090.
File: <Unknown>
Line: 0

"uptimeSeconds":4
"stopThreadID":11272
"exceptionCode":0xC0000005
"processID":8412
"Engine/CommitFailedErrorCode@1#TID=0":"0"
"ResourceLoaderThrottler/NumThrottleTokensAcquired@30904#TID=0":"2"
"ResourceLoaderThrottler/NumThrottleTokensSoftLimit@30903#TID=0":"4294967295"
"Gpu/RayTracing/Enabled@60#TID=0":"false"
"Configuration/Name@2#TID=0":"FINAL"
"Configuration/Name2@3#TID=0":"FINAL"
"Game/Patch@7#TID=0":"1.1"
"Engine/OOM@4#TID=0":"false"
"GlobalMode/IsClosing@5#TID=0":"false"
"GlobalMode/IsGame@17#TID=0":"true"
"Jobs/InitParam/MaxLatentJobs@8#TID=0":"131072"
"Jobs/InitParam/MaxCriticalPathJobs@9#TID=0":"65536"
"Jobs/InitParam/MaxImmediateJobs@10#TID=0":"2048"
"Jobs/InitParam/WorkerThreadStackSizeKB@11#TID=0":"1024"
"Jobs/InitParam/MaxThreads@12#TID=0":"27"
"Jobs/InitParam/AllJobsCriticalPath@14#TID=0":"false"
"Jobs/InitParam/UseJobDebugger@13#TID=0":"false"
"Jobs/Dispatcher/NumDispatcherThreads@15#TID=0":"7"
"Jobs/Dispatcher/MaxHWConcurrency@16#TID=0":"8"
"Gpu/Device/Name@56#TID=0":"NVIDIA GeForce RTX 3070"
"Gpu/Device/Vendor@57#TID=0":"Nvidia"
"Gpu/Device/DriverVersion@58#TID=0":"Nvidia v 46109 [r460_94]"
"Gpu/Device/TotalMemoryMB@55#TID=0":"8043"
"Gpu/Device/UsedMemoryMB@31014#TID=0":"70"
"Engine/InitParams/InteropStartingPort@18#TID=0":"0"
"Engine/InitParams/RenderPreset@19#TID=0":"1"
"Engine/InitParams/QualityLevelName@20#TID=0":"None"
"Engine/InitParams/TextureQualityLevelName@21#TID=0":"High"
"Engine/InitParams/WatchdogTimeoutSecondsOverride@22#TID=0":"0"
"Engine/InitParams/ScriptsSilentCompilation@23#TID=0":"false"
"Engine/InitParams/ScriptsSilentValidation@24#TID=0":"false"
"Engine/InitParams/TweakDBSilentValidation@25#TID=0":"false"
"Engine/InitParams/PvdDumpToFile@26#TID=0":"false"
"Engine/InitParams/ProfilerEnabled@27#TID=0":"false"
"Engine/InitParams/ShowVersionWatermark@28#TID=0":"true"
"Engine/InitParams/WindowCaption@29#TID=0":""
"Engine/PC/SystemName@30#TID=0":"Windows 10 Pro"
"Engine/PC/SystemVersion@31#TID=0":"10.0.19042"
"Engine/SafeInit@3340#TID=0":"InkSystem"
"Engine/IsHeadless@33#TID=0":"false"
"Engine/VersionWatermark@32#TID=0":"3.0.3256355 P4CL: 4197920 Stream: //R6.Root/R6.Patch0Hotfix2 Jan 15 2021 18:58:22 (FINAL) Total memory: 25709903872 bytes "
"Engine/Scripts/PrimaryBlobModifiedDate@40#TID=0":"132558627416688189"
"Engine/Scripts/FallbackBlobModifiedDate@41#TID=0":"0"
"Engine/Scripts/BlobPathUsed@42#TID=0":"Loaded"
"Engine/Scripts/ShouldCompileScripts@39#TID=0":"true"
"Engine/Scripts/Loaded@43#TID=0":"true"
"##CrashDump##/DumpCrashDataSeconds":"0"
 
Czy ja dobrze widzę?

Zrobiliście downgrade? Odbicia, LOD obiektów, oświetlenia, rozdzielczość świateł wolumetrycznych.

1.06 wygląda na PC lepiej od 1.1.

Cmon. Coście odwalili. Partactwo.
 
Radzę zmienić grę na zawsze bo nie ma planów zmiany istniejącego systemu AI. To jakby wymagać lepsego AI w Wiedźminie 3 i nigdy się na nie nie doczekać. Tylko dlaczego w wiedźminie 3 nikt się tego nie domagał? Przecież AI w sandbox Red Dead Redemption jest o niebo bardziej doszlifowane no i też jeździ się na koniu... ano tak bo W3 i CP77 to RPG a nie sandbox. To może ty chcesz grać w sandbox? To Radzę zmienić grę na zawsze bo nie ma planów zmiany istniejącego systemu AI...


Z choinki się urwałeś jeśli uważasz, że AI jest zależne od gatunku... który swoją drogą nie jest czymś hermetycznym, tym bardziej w Cyberpunku, który tak samo jak przykładowa seria GTA jest między innymi grą gatunku action-adventure. Sami Redzi zapowiadali wysoko rozbudowane AI, które z opisów miało stać na równi z tym co dzisiaj widzimy w RDR2.
 
Top Bottom