Sprzedano 4 miliony egzemplarzy gier z serii Wiedźmin na PC, Xbox 360 oraz Mac

+
IwaN said:
Skąd wiesz, że nie ;) ?...

CD Projekt jest spółką notowaną na giełdzie i taka wiadomość (jakkolwiek pokręcona czy niedopowiedziana) to znak dla inwestorów, że dobrze się dzieje. Trochę jak kreatywna księgowość (nie to żebym RDE'ów o coś posądzał ).

Liczenie darmowych kopii razem ze sprzedanymi egzemplarzami byłoby bardzo nieeleganckie i w mojej ocenie takie działanie stawiałoby bardzo duży znak zapytania odnośnie wiarygodności spółki i podawanych przez nią komunikatów.

GOG nie zlicza darmowych kopii Wiedźmina i Wiedźmina 2 do list najlepiej sprzedających się gier (top10 tygodnia, lista wszech czasów, czyli od powstania serwisu i listy z podziałem na gatunki gier) - na żadnych z tych list od momentu wprowadzenia darmowych kopii nie widać wzrostu Wiedźminów (tylko czasami wieczorami na godzinę, czy dwie Wiedźmini pojawiają się na liście top 10 tygodnia (nie wiem czy to jakiś bug, czy lista się wtedy odświeża i potrzebuje czasu na rozróżnienie darmowych i płatnych kopii)), a nikt mi chyba nie powie, że darmowe kopie Wiedźminów nie cieszą się powodzeniem.

A skoro istnieje (pewnie prosty) sposób na rozróżnianie, która kopia gry została zakupiona, a która tylko dodana do konta użytkownika, to tym bardziej głupie byłoby zagrania REDa, jeśli ten zliczałby wszystkie gry do jednego worka.
 
W takim razie W2 pewnie wciąż w okolicach 1,8mln, a W1 w okolicach 2,2mln sądząc po danych z poprzednich konferencji (podawano na bodajże wiosennej 2mln W1, na letniej - 1,7mln W1).Miejmy nadzieję, że Wiedźmin trafi jeszcze do wielu domów :D No i mam nadzieję, że W2 poprawi swoje wyniki (w końcu po przejściu jedynki sięgamy po dwójke, nie? :D). Jakby nie patrzeć, premiera ER była niecałe 3 miesiące temu i na koniec roku można prognozować przy dobrych wiatrach okrągłe 5mln sprzedanych kopii :D Podowdzenia dla REDów! :]
 
IwaN said:
Skąd wiesz, że nie ;) ?...

Stąd:

IwaN said:
Jest nam niezmiernie miło zakomunikować, że sprzedano 4 miliony egzemplarzy obydwu gier o przygodach Geralta z Rivii.

Kopie zapasowe zostały rozdane na podstawie istniejących już kluczów rejestracyjnych. Nie doszło do sprzedaży. Uznanie tych kopii za "sprzedane" byłoby więc kłamstwem.

IwaN said:
nie to żebym RDE'ów o coś posądzał ).

A jednak posądzasz. Wyniki sprzedaży Wiedźmina do czerwca 2011 to 1,87 mln egzemplarzy, Wiedźmina 2 do 30.05.2012 to 1,7 mln egzemplarzy. Łatwo wyliczyć, że daje to 3,57 mln obu gier. Są to dane sprzed promocji dotyczącej kopii zapasowych. Zakładając, że sprzedaż W1 nie ustała nagle po czerwcu zeszłego roku, a W2 po maju tego roku, można spokojnie przyjąć, że obecny wynik jest bliski 4 mln.
 
Top Bottom