Wiedźmin 2 Intro - Interaktywna wizualizacja danych

+
Ta interaktywna wizualizacja danych, jej złożoność i doskonałość, objawiająca się w postaci figury idealnej czyli koła, przypomina mi w pewien sposób kod genetyczny DNA. W jednym jak i w drugim przypadku mamy do czynienia z masą informacji tak ze sobą połączonej, że tworzy ona coś niezwykłego. Dzięki DNA mamy życie, a dzięki tej wizualizacji możemy zobaczyć jak człowiek, próbując zbliżyć się do Boga i odczytać jego kod, chce sam stać się Demiurgiem i uczestniczyć w dziele stworzenia. Wysiłek, zaangażowanie i pasja ludzi z Platige Image uświadamia mi, że człowiek, mimo swoich ograniczeń, potrafi wciąż zadziwiać samego siebie.
 
Chcę dostać taką wizualizację gdyż:

- Jestem zapalonym grafikiem 3D, fascynującym się tym niemożliwie, jednak młodym jeszcze w tej dziedzinie. Taki plakacik motywował by mnie każdego kolejnego dnia do pracy, dalszej nauki pełnej zapału, by w przyszłości (oj marze o tym ^^) dołączyć do tak zacnego grona grafików/animatorów.

- Wiedźmin, jak również Tomasz Bagiński jest nierozerwalną częścią mojego młodzieńczego i coraz dojrzalszego życia. Częścią życia będącą inspiracją, małym światkiem do którego uwielbiam uciekać.

- I po raz kolejny - fascynuje mnie do granic niemożliwości wszystko co związane z grafiką 3D, animacją komputerową... Coś stworzonego dla mnie.

Pozdrawiam prześlicznie. ;)
 
No własnie wszystko pięknie ładnie itp. Szczytna inicjatywa i w ogóle.

Jednak może ktoś powie mi o właściwie jest na tym plakacie wyobrażone?

Moja dziewczyna miała podobne kręgi porozwieszane nad biurkiem, ale ona studiowała astro-fizykę, więc pewnie to nie o to biega.
 
Narsereg said:
Jednak może ktoś powie mi o właściwie jest na tym plakacie wyobrażone?

Wizja reżysera Tomasza Bagińskiego nabrała życia dzięki tytanicznej pracy zespołu artystów kierowanych przez reżysera animacji Maćka Jackiewicza. Animacja trwająca cztery minuty to efekt ich dziewięciomiesięcznej pracy.

Tworząc niniejszy graf postanowiliśmy pokazać fanom gry jak skomplikowana i długofalowa jest produkcja animacji. Po raz pierwszy pokazujemy pracę nad cinematikiem przez pryzmat wizualizacji danych układających sie atrakcyjną ikonografikę.

Dziesiątki zadań wykonywanych każdego dnia przez zespół ponad 50 osób, rozpisane zostały na pojedyncze etapy produkcji, które składają się w jedną całość.

Punktem wyjściowym grafu jest animatik. Z jego konstrukcji wynika podział filmu na sceny, scen na poszczególne ujęcia. Ujęcia z kolei rozpisaliśmy na postacie, warstwy, czas pracy i gigabajty danych. Informacje mają strukturę hierarchiczną z wyszczególnionymi kategoriami nadrzędnymi i potomnymi. Dzięki takiemu zapisowi umożliwiają porównanie i dynamiczną eksplorację informacji na różnych poziomach głębokości.
:D
 
Ok, to będzie po serkowemu:

Każdy okrąg oznacza jakiś tam poziom prac nad Intrem. Od najmniejszego (ten najbardziej w środku), który oznacza pierwszą fazę, do okręgu zewnętrznego - faza ostatnia.

A każdy jest jeszcze podzielony na segmenty - poszczególne części składające się na dany etap.


To tak po serkowemu.

Po ludzku nie umiem.

A po informatycznemu nie będę tłumaczył, bo nikt nie zrozumie xD
 
Powiem tak - dla kogoś na specjalizacji grafika komputerowa taka wizualizacja byłaby naprawdę cenną zdobyczą. Sama powoli zaczynam wkraczać w świat animacji i poznawać go od strony technicznej, ale już teraz zdaje sobie sprawę, że to, czego się do tej pory dowiedziałam, to zaledwie wierzchołek góry lodowej. Możliwość podejrzenia, jak wygląda proces tworzenia takiej animacji w praktyce, to naprawdę przydatna lekcja dla raczkującego animatora :D W końcu, jak już się uczyć, to od profesjonalistów ;]
 
Bo ja bym bardzo, bardzo, bardzo, bardzo, bardzo, bardzo, bardzo, bardzo, bardzo, bardzo, bardzo, bardzo, bardzo, bardzo, bardzo, bardzo, bardzo, bardzo, bardzo, bardzo, bardzo, bardzo, bardzo, bardzo, bardzo, bardzo, bardzo, bardzo, bardzo, bardzo, bardzo, bardzo, bardzo, bardzo, bardzo, bardzo, bardzo, bardzo, bardzo, bardzo, bardzo, bardzo, bardzo, bardzo, bardzo, bardzo, bardzo, bardzo, bardzo, bardzo, bardzo, bardzo, bardzo, bardzo, bardzo, bardzo, bardzo, bardzo, bardzo, bardzo, bardzo, bardzo, bardzo, bardzo, bardzo, bardzo, bardzo, bardzo, bardzo, bardzo, bardzo, bardzo, bardzo, bardzo, bardzo, bardzo, bardzo, bardzo, bardzo, bardzo, bardzo, bardzo, bardzo, bardzo, bardzo, bardzo, bardzo, bardzo, bardzo, bardzo, bardzo, bardzo, bardzo, bardzo, bardzo, bardzo, bardzo, bardzo, bardzo, bardzo, bardzo, bardzo, bardzo, bardzo, bardzo, bardzo, bardzo, bardzo, bardzo, bardzo, bardzo, bardzo, bardzo, bardzo, bardzo, bardzo, bardzo, bardzo, bardzo, bardzo, bardzo, bardzo, bardzo, bardzo, bardzo, bardzo, bardzo, bardzo, bardzo, bardzo, bardzo, bardzo, bardzo, bardzo, bardzo, bardzo, bardzo, bardzo, bardzo, bardzo, bardzo, bardzo, bardzo, bardzo, bardzo, bardzo, bardzo, bardzo, bardzo, bardzo, bardzo, bardzo, bardzo, bardzo, bardzo, bardzo, bardzo, bardzo, bardzo, bardzo, bardzo, bardzo, bardzo, bardzo, bardzo, bardzo, bardzo, bardzo, bardzo, bardzo, bardzo, bardzo, bardzo, bardzo, bardzo, bardzo, bardzo, bardzo, bardzo, bardzo, bardzo, bardzo, bardzo, bardzo, bardzo, bardzo, bardzo, bardzo, bardzo, bardzo, bardzo, bardzo, bardzo, bardzo, bardzo, bardzo, bardzo, bardzo, bardzo, bardzo, bardzo, bardzo, bardzo, bardzo, bardzo, bardzo, bardzo, bardzo, bardzo, bardzo, bardzo, bardzo, bardzo, bardzo, bardzo, bardzo, bardzo, bardzo, bardzo, bardzo, bardzo, bardzo, bardzo, bardzo, bardzo, bardzo, bardzo, bardzo, bardzo, bardzo, bardzo, bardzo, bardzo, bardzo, bardzo, bardzo, bardzo, bardzo, bardzo, bardzo chciał mieć takie coś ;)

Mówiłem już, że bardzo bym chciał? :p
 
Dlaczego chciałbym otrzymać taki plakat?
Pewnie nie dlatego, że już mam dwa plakaty związane z grą. Pewnie nie dlatego, że poprostu skoro jest coś do wygrania to chciałbym to dostać.
Ale chyba dlatego, że taki plakat pokazuje, iż z pojedynczych cegiełek mozna zbudować coś arcyskomplikowanego, zapierającego dech w piersiach. Mając określony cel, możliwe jest tego osiągnięcie, nawet gdy nie widzi się końca swojej pracy.
Metaforycznie rzecz ujmując: trzeba wytrwale dążyć do spełniania swoich ambicji, pomimo wkładanej w to kosmicznej wręcz ilości pracy, nawet gdy już ma się dosyć wszystkiego i pojawia się ochota rzucenia wszystkiego w diabły. Sam czasem tak mam, że zaczynam wątpić w sens swoich starań w dążeniu do celu - taki plakat przypominałby mi o tym, że po prostu warto.

Pozdrawiam.
 
Chciałbym dostać taki plakat ponieważ jestem pod wrażeniem pracy, jaką włożyło Platige Image i CDP RED w pracę nad Wiedźminem. Chciałbym, aby codziennie mnie motywował do działania i pokazywał, że dla osiągnięcia celu potrzebna jest długa i ciężka wędrówka. Codziennie budziłbym się, wstał z łóżka i patrzył na lewą ścianę i uświadamiał sobie, że praca, która na mnie będzie dzisiaj czekać z pewnością przyniesie jakiś owoc, tak jak produkcja Platige.


Po prostu bardzobardzo chcę :) Jestem młodym fanem Wiedźmina i patrzę na wszystko z innej perspektywy :)
 
Chciałbym... hmm... chciałbym, za każdym razem patrząc na ten plakat, podziwiać ludzi (Platige Image), którzy jako pierwsi wcisnęli mnie w łóżko gdy pierwszy raz zobaczyłem Intro (później Outro) z Gerwanta Pierwszego. Poza tym, wszystkie projekty studia Platige Image są świetne! Cała rodzinka ryła ze śmiechu gdy "Ananas wyszedł z puszki..." (nr. 6) Fajnie byłoby mieć "pod ręką", w dosłownym i "przenośnym" tego stwierdzenia znaczeniu, instrukcję "Jak zrobić genialną animację". Intro z Drugiego Wieśka jest tego kolejnym dowodem! Być może dzięki temu ja coś kiedyś stworzę, zamiast się obijać? I właśnie dlatego chciałbym ten plakat zdobyć. By poczuć MOC!
No to byłoby na tyle... Aaa nie, moment. Jest jeszcze jeden i chyba najważniejszy powód! Mój ojczulek ma na imię Wiesław! Przecież muszę mu jakoś wyjaśnić czemu ma się tłuc z Letho, a dokładna analiza zabójstwa króla Demawenda powinna Tatusia przekonać, prawda? :)
 
Pytacie dlaczego? Dlaczego to właśnie ja powiem dostać ten plakat?
Jeśli chcecie poznać powód, to przeczytajcie posta do końca, a później sami zdecydujcie, bo jest wiele osób, które by chciały dostać ten plakat. A mi jak i pozostałym bardzo zależy na nim i mam nadzieję, że poniższymi argumentami Was przekonam.
A więc przechodząc do rzeczy. Chciałbym dostać ten plakat nie dlatego, by prostu przykleić go na ścianę, czy na co innego, ale dlatego, ponieważ ten piękny plakat reprezentuje to co kocham od dziecka, czyli gry i filmy oraz reprezentuje to do czego dążę, czyli do stworzenia czegoś wielkiego, czegoś co spowodowało by, że poczuł bym się spełniony (mam tu namyśli stworzenie gry czy filmu). Kocham gry i filmy, a ten plakat świetnie reprezentuje te rzeczy. Pokazuje jak wiele pracy potrzeba do stworzenia kilku minutowego filmu CGI. Jest to wielki wysiłek i jestem pod wielkim wrażeniem pracy członków studia Platige Image oraz samego efektu końcowego. Ale przechodząc do powodów, które miały by Was przekonać. Chciałbym, abyście wiedzieli, że bardzo mi zależy na tym plakacie. Sam próbuję tworzyć własne animacje, ale na razie trochę mozolnie mi to idzie. Trochę też modeluję. A ten plakat byłby świetną pamiątką, a zarazem celem do którego już od pewnego czasu dążę. Zawsze się bardzo cieszę z choć z najmniejszej nagrody, choć było ich niewiele.
Jest to świetny plakat, ponieważ będą na nim autografy ekipy Platige Image, których uwielbiam i zawsze z chęciom oglądam ich pracę.
A teraz jest okazja do zdobycia plakatu z ich autografami, więc postanowiłem, że muszę go dostać, ale najpierw muszę Was przekonać, więc bardzo proszę o ten plakat, bo bardzo interesuję się pracą jaką wykonuje te studio, a to byłby świetny upominek.
Na zakończenie dodam, że bardzo cieszę się z takiej szansy zdobycia takiego plakatu z autografami, bo nigdzie indziej chyba nie miał bym szansy, a tu nadążyła się taka okazja. Mam nadzieję, że Was przekonałem, a jeśli nie to trudno pogodzę się z tym losem. Gdybym miał ten plakat, to tylko jak bym na niego spojrzał, od razu przypominało by mi się wspaniała ekipa Platige Image i REDów, którzy to bardzo przykładają się do swojej pracy i wykonują ją po prostu znakomicie. Ale pamiętajcie o mnie przy wybieraniu szczęśliwców. Bardzo, bardzo proszę, nawet się nie domyślacie jak bardzo możecie mnie uszczęśliwić tym wyróżnieniem.
 
A ja bym chciał dostać plakat bo kupiłem Edycje kolekcjonerską Wiedźmina 2 na PC i pomimo że nie mam xboxa to kupiłem też Mroczną edycję bo jestem niepoprawnym kolekcjonerem i mam satysfakcję że wspieram twórców.
 
O Jezu, jak się niektórzy rozpisali. Nie chcę Was martwić ludzie, ale maksymalnie trzyzdaniowe uzasadnienia są rozpatrywane.
 
Wojtasku drogi, skoro tylko trzy zdaniowe się liczą to:
Vojtasass said:
Dlaczego ja miałbym dostać? Dlatego, że tylko geek jest w stanie naprawdę docenić takie rzeczy - a zwłaszcza geek któremu nieobce są programy graficzne, deadline'y and all that jazz.

Z góry dzięki (thanks from the mountain).

Tu masz 2 zdania bo dziękowanie się nie liczy. Odpadasz
 
Po prostu napiszę że chciałbym ten plakat ponieważ byłbym niezmiernie dumny z niego oraz miałbym wspaniałą pamiątkę na lata.




EDIT:
Wiadomo chociaż ile egzemplarzy jest do rozdania ?
 
Top Bottom