Wiedźmin 2 Intro - Interaktywna wizualizacja danych

+
To ja krótko dlaczego chciałbym dostać ten plakat:

By za każdym razem gdy będę tracił cierpliwość i zapał, i jak będę myślał, że coś jest nie możliwe robiąc model 3d bądź animację do niego, móc spojrzeć ile pracy w swoje dzieła wkładali najlepsi. Wtedy zmotywowany, chcąc dążyć do doskonałości, odzyskam wiarę w to, iż nie ma rzeczy niemożliwych.
 
Cóż rzadko kiedy biorę udział w jakimkolwiek konkursie ale może przynajmniej tym razem się uda :) A dlaczego ja miałbym być tym szczęśliwcem który otrzymałby taki rarytas?? Ciężko to powiedzieć dlaczego tak konkretnie, ale Wiedźmin towarzyszy mi już prawie dekadę a przygoda z nim zaczęła się od - aż wstyd się przyznać - obejrzenia filmu Wiedźmin. Coś urzekło mnie wtedy w uniwersum i w postaciach, podejrzewam że mogła to być kreacja Jaskra którego grał Zamachowski. Później poszło szybciej pożyczanie opowiadań od wujka, następnie zakup swojej kolekcji. Dzięki temu że mam tą przyjemność mieszkania w Łodzi czyli rodzimego miasta Andrzeja Sapkowskiego zaraz wkręciłem się na spotkania z mistrzem i tak o to zyskałem kilka autografów AS'a w swoich książkach. Tak zaczęła się zajawka na "kolekcje" rzeczy związanych z Wiedźminem, możecie sobie tylko wyobrazić jaki byłem podekscytowany gdy dowiedziałem się że ktoś zdecydował się wydać gre na podstawie prozy Sapkowskiego. Od razu wiedziałem że muszę mieć Edycje Kolekcjonerską pierwszego Wiedźmina i tak udało się moja kolekcjonerka z nr. 157 zajmuje honorowe miejsce. Obecnie towarzyszy jej już również Edycja Kolekcjonerska drugiej części Wiedźmina. Wszystkie dodatkowe materiały tzn. popiersie papierowe figurki plakaty z pierwszej części są wyeksponowane w moim pokoju i cały czas trwają kłótnie z moja dziewczyną żeby je gdzieś schować a ja sam nie mam już 15 lat. Dlatego może aby przełamać złą passę w wszelkiego rodzaju konkursach oraz aby rozszerzyć moja kolekcje tak zwanych gadżetów wybierzecie właśnie mnie?
 
Wiecie co, opowiem wam pewną historię, całkowicie prawdziwą.

Mając cztery lata obejrzałem swój pierwszy w życiu film - Gwiezdne Wojny (część IV, wersja z 77 roku) i od tego czasu miałem jedno marzenie, jeden, jedyny i niepodważalny pomysł na siebie - chciałem zostać filmowcem - tworzyć na ekranie cuda o jakich ludziom się nie śniło. Był z tym jednak pewien problem - marzenia nic nas nie kosztują, możemy zanurzyć się w ich sennym świecie, a po przebudzeniu nagle zdać sobie sprawę, że przespaliśmy naszą szansę. Mogą też zadziałać inaczej, motywująco - ale do tego potrzeba akceleratora.

Moim było zdjęcie. Zwykłe zdjęcie bramy Łódzkiej Szkoły Filmowej. Dostałem je od kumpla na Wigilii szkolnej w drugiej klasie liceum. Codziennie rano, gdy otwierałem oczy, miałem przed nimi tą bramę. To był cel, miejsce gdzie miałem się znaleźć. Warsztaty, dyskusyjne kluby filmowe, nieudolne próby zrobienia czegoś samemu - bez tego zdjęcia poddałbym się po pierwszej porażce... ale nie mogłem, bo zawsze rano gdy się budziłem - ono tam było.

Kilka lat temu przekroczyłem bramę ze zdjęcia.

Jednak, będąc już tam gdzie chciałem, moje zainteresowania nieoczekiwanie wyewoluowały w inną stronę - internetu, gier, wszystkiego co jest interaktywne. Zobaczyłem tam potencjał, którego przedtem nie widziałem. Narzędzia, które pozwalają opowiadać historię zupełnie inaczej. Pozwalają nie tylko widzieć i przeżywać, ale i współtworzyć własną opowieść. Wiedźmin był pierwszy, który pokazał, że można - tutaj, w tym kraju.

Przewiesiłem zdjęcie bramy znad łóżka. Nie było już potrzebne - brama wyszła ze sfery marzeń, jest codziennością. Jeśli dostanę ten plakat to zajmie on jej miejsce - bym znów każdego ranka, wraz z otwarciem oczu pamiętał dokąd chcę dążyć tym razem i dlaczego warto się trudzić na tej drodze. Bo wierzę, że warto.
 
Last edited:
Niedawno podczas remontu łazienki majster przewiercił się przez ścianę, tworząc tym samym duży otwór ścienny w pokoju, niedaleko komputera. Niby załatałem jak umiałem tę dziurę gipsem, ale biała plama na zielonym tle straszy niemiłosiernie. Przydałby się ten plakat celem zakrycia w/w plamy, tym bardziej, że z tego co widze pasuje kolorystycznie. :D
 
Ten plakat jest genialny :D
Na Pyrkonie intro było pokazywane i szeroko omawiane przez ludzi z Platige Image. To spotkanie było rewelacyjne i jak przy każdym spotkaniu z tą firmą i jej dziełami jestem pod wielkim wrażeniem :)Nie no, ci ludzie stanowią dla mnie pewien wzór. Są specjalistami w swej profesji i kochają to co robią. I w tym nawet nie chodzi o to w jakiej profesji oni siedzą, ale o samo podejście, żeby robić to co się lubi i starać się roić to najlepiej.
A plakat byłby dla mnie świetnym elementem, który przypominałby mi moje wszystkie przygody, choć już się cieszę, że mam naprawdę dobre wspomnienia. Wizyta w studiu Platige Image, rok później pokaz premierowy ukończonego "Kinematografu", w tym roku spotkanie na Pyrkonie, gdzie opowiadali o powstawaniu intra do Wiedźmina2. Fascynuje się pracami Platige. Platige zapoczątkowało też moją fascynację grą i światem wiedźmińskim, dzięki intrze do pierwszej gry. I z tego wszystkiego już się cieszę, a plakat możecie dać komuś innemu, choć bardzo bym chciał go mieć :)
 
Nie wiem czy jeszcze się załapie na to i nie wiem czy ten konkurs czasami się nie skończyło ale mimo to spróbuje i napisze ile praca tych ludzi dla mnie znaczy.

Dlaczego mam dostać od was plakat – poza prozaicznym powodem iż jestem fanem Wiedźmina jak każdy z resztą na tym forum. Zbieram wszystko ale naprawdę wszystko cokolwiek z wiedźminem jest związane. Jestem na tym punkcie bardzo zakręcony. To również przede wszystkim szanuje i podziwiam prace ludzi tworzących tą animacje- naprawdę szacunek. Widać iż w prace na intro włożyli dużo wysiłku czasu i serca. A plakat –plakat jest po prostu genialny w swej prostocie –daje takie pole do wyobraźni że powala. Poza tym to bardzo ale to bardzo chciałbym go zobaczyć w moim siedliszczu na ścianie wśród innych wiedźminskich trofeów.
 
Ogłaszamy zwycięzców. Po przeczytaniu postów i debacie z MM360 postanowiliśmy rozdać plakaty użytkownikom:
-Vojtass
-thegreatunknown
-Alcatraz1024
-Scani
-Sumar

Pozostali niech się nie martwią. Będzie jeszcze okazja by otrzymać te plakaty (choć nie gwarantujemy autografów - postaramy się)
Do zwycięzców wyślę zaraz PM.
 
:O

Wielkie dzięki! Ale mi niespodziankę zrobiliście. Szczerze mówiąc nie spodziewałem się widząc, ile nadeszło komentarzy. :)

Miazga.
 
O mój Boże! Ja na prawdę wygrałem?
Aż mi brak słów, normalnie mnie zatkało!
Dzięki wielkie, jestem Wam wielce wdzięczny!
 
http://www.youtube.com/watch?v=Hslac_tmcNE

I tym oto optymistycznym akcentem pora zakończyć kolejny konkurs, w którym brałem udział :p

GRATULUJE CHŁOPAKI ;)
 
Nie martw się Wallace. Są w życiu rzeczy, które zawsze wychodzą. Jak na przykład... albo nie, nie chcecie wiedzieć

Gratuluję zwycięzcom
 
A mi w życiu jeszcze nic tak dobrze nie wychodzi jak włosy ;).

Jak do następnej okazji ogarnę tą wizualizację to może stanę w szranki :).
 
Jako że zalatanym (i zagrany w W2 EE xD ^^ Świetna robota chłopaki, gra się jeszcze przyjemniej. )to dopiero zajrzałem na forum... I... Nie posiadam się z radości! Coś genialnego, jestem mega wdzięczny. Z pewnością przysporzy się to w ogromnej mierze do mojego zaangażowania grafiką 3D i dalszego rozwoju...
Skacze pod sufit w głębi duszy. xD
Dzięki!


Pozdrawiam wszystkich. ;)
 
Top Bottom