Gry i programy - pytania, problemy, forumowa pomoc

+
mbwrobel said:
Dziwne. Kilkakrotnie usuwałem Deltę z różnych komputerów i zawsze pomagało.

Ed.: Zapomniełem napisać o oczywistych czynnościach - sprawdzeniu, czy przypadkiem jakaś niepożądana kukaracza nie siedzi w dodatkach lub rozszerzeniach przeglądarki i ponownym ustawieniu strony startowej. Ale to przecież pierwsze, co się robi w przypadku zauważenia niechcianych zmian.

To jest właśnie dziwne, bo w rozszerzeniach i dodatkach też nic nie było :). Nie mam pojęcia gdzie to siedziało. Co dziwniejsze nie wiem nawet jak to się zainstalowało, bo z zasady nie klikam w żadne linki, zanim coś ściągnę sprawdzam dziesięć razy itd. Najważniejsze, że sprawa załatwiona.
 
Witam. Ostatnio chciałem pograć w "Bitwę o Śródziemie 2, Król Nazguli", wkładam płytkę do laptopa, ale niestety napęd jej nie odczyta (gra już jest zainstalowana, potrzebuję ją tylko odpalić). Odczyta natomiast ją napęd ze stacjonarki. Zrobiłem więc obraz płyty (oryginał oczywiście posiadam) i zrzuciłem na czyste DVD, ale po odpaleniu wyskakuje mi, że mam włożyć oryginalną płytę do napędu. Ma ktoś jakiś pomysł ? Z góry dzięki za pomoc
 
Witam. Ostatnio chciałem pograć w "Bitwę o Śródziemie 2, Król Nazguli", wkładam płytkę do laptopa, ale niestety napęd jej nie odczyta (gra już jest zainstalowana, potrzebuję ją tylko odpalić). Odczyta natomiast ją napęd ze stacjonarki. Zrobiłem więc obraz płyty (oryginał oczywiście posiadam) i zrzuciłem na czyste DVD, ale po odpaleniu wyskakuje mi, że mam włożyć oryginalną płytę do napędu. Ma ktoś jakiś pomysł ? Z góry dzięki za pomoc
Hmm, skoro grę (licencję) masz, to możesz sobie ściągnąć cracka no-cd czy tam no-dvd.
Adresu pewnie ci tu podać nie mogę, chociaż sam crack nielegalny nie jest z tego co wiem - @Keth jak to jest?
 
W laptopie (Asus N55S) przestały mi działać boczne klawisze multimedialne (start, pauza, kontrola dźwięki etc.), okazjonalnie znika też z prawego dolnego roku globalna kontrolka głośności. Przyczyna bliżej nieznana, ale było mieszane sporo z tego typu rzeczami (autostart/rejestr etc.) (bez pytań, więcej nie wiem :p). Jakiś pomysł jak to naprawić?
 
W laptopie (Asus N55S) przestały mi działać boczne klawisze multimedialne (start, pauza, kontrola dźwięki etc.), okazjonalnie znika też z prawego dolnego roku globalna kontrolka głośności. Przyczyna bliżej nieznana, ale było mieszane sporo z tego typu rzeczami (autostart/rejestr etc.) (bez pytań, więcej nie wiem :p). Jakiś pomysł jak to naprawić?

Pierwszy pomysł - może Windows 8? Kolega miał podobny problem na Samsungu po przejściu na W8 niby zalecany ale klawisze funkcyjne mu się wysypały.
 
W laptopie (Asus N55S) przestały mi działać boczne klawisze multimedialne (start, pauza, kontrola dźwięki etc.), okazjonalnie znika też z prawego dolnego roku globalna kontrolka głośności. Przyczyna bliżej nieznana, ale było mieszane sporo z tego typu rzeczami (autostart/rejestr etc.) (bez pytań, więcej nie wiem :p). Jakiś pomysł jak to naprawić?
Co do ikonki głośności, to spróbuj tak: klikasz na pasku na na strzałkę w górę (przy wyborze klawiatury i języka), wybierasz dostosuj, szukasz ikonki i wybierasz opcję "pokaż ikony i powiadomienia" przy niej.
 
Ostatnio mój komputer ma niesamowity apetyt na ram
Przy instalacji gry z płyty 8-gigowej potrafi zjadać cała pamięć, instalacja trwa bardzo długo i nic w tym czasie nie mogę robić
Firefox czasem potrafi pożerać 2 giga ramu

Spotkał się ktoś z czymś takim ?

Quad 3.0
4 g ram
 
Hmm, skoro grę (licencję) masz, to możesz sobie ściągnąć cracka no-cd czy tam no-dvd.
Adresu pewnie ci tu podać nie mogę, chociaż sam crack nielegalny nie jest z tego co wiem - @Keth jak to jest?

Teoretycznie to takie oczywiste nie jest, ale mimo wszystko bym się pod tym podpisał. Jak masz licencję, to możesz.
 
Nie nie, mam fabrycznie zainstalowaną Windę 7. Co do ikonek: http://snag.gy/CNJUi.jpg
E: reinstall sterowników do wszystkiego + zabawa komendą msconfig pomogły
Co konkretnie robiłeś msconfigiem? Spróbuj "ogólne / uruchamianie normalne" (+ restart potem, wiadomo). Do tego obczaj usługę "zasilanie" (Win+R -> "services.msc" -> "zasilanie"), ustaw na tryb uruchomienia "automatyczny" (+ restart).
 
Mam taki porąbany problem. Otóż robiłem znajomemu video tutka do Dragon Age'a, całość nagrałem frapsem, a oryginalny plik video konwertowałem za pomocą Any Video Converter (w screenie poniżej są ustawienia). Robiłem to już wielokrotnie, jednak tym razem, po dłuższej przerwie i na najnowszej wersji AVC. Ku mojemu zdumieniu, po ponad 4 h straconych na konwertowaniu, filmik wyszedł... fioletowy. Jakieś porady, coś może źle ustawiłem?

 
Obczaje ten program jutro, choć zaznaczam, że zależy mi na relatywnie małym rozmiarze pliku (w stosunku do frapsowego oryginału) i maksymalnej osiągalnej jakości (takie skrzywienie).
 
Obczaje ten program jutro, choć zaznaczam, że zależy mi na relatywnie małym rozmiarze pliku (w stosunku do frapsowego oryginału) i maksymalnej osiągalnej jakości (takie skrzywienie).

Jeśli dobra kompresja przy stosunkowo małym pliku to polecam kodek xVid (http://www.xvid.org/Downloads.15.0.html), a jak szukasz jakiegoś dobrego bezstratnego rozwiązania to polecam HuffYUV (http://www.free-codecs.com/download/huffyuv.htm).

Oczywiście podane linki tyczą się kodeków, które zostaną użyte w programie VirtualDubMod.

P.S. Jakbyś miał jakieś problemy z samym programem - daj znać. Coś jeszcze powinienem pamiętać z dawnych czasów.
 
Ja tam zawsze konwertuję programem FormatFactory i nigdy nie miałem z nim żadnych problemów, a i stosunek rozmiar / jakość jest zadowalająca.
 
Ja tam zawsze konwertuję programem FormatFactory i nigdy nie miałem z nim żadnych problemów, a i stosunek rozmiar / jakość jest zadowalająca.

Czy mógłbyś napisać z jakich ustawień korzystasz przy konwertowaniu w tym programie ?
 
Kupiłam ostatnio pierwszego Asasyna w Biedronce. Instaluję, klikam "Graj" - nie możne znaleźć launchera.
Odinstalowałam, wszystko zrobiłam jeszcze raz, ale wciąż to samo.
Miał ktoś podobny problem, albo wie co z tym zrobić?
 
Top Bottom