W3: Obawy

+
Akurat jednolinijkowe posty w stylu "ciekawe, czy..." zakończone emotem ";)" są dość łatwe do rozszyfrowania. I możliwości są dwie - albo spoiler faktyczny, albo trolling.

Dla mnie w większości to Trolling ;) chociaż trzeba być czujnym..

Przykładem jest postać z książki i W1 w postaci Shani - nie widzę powodów, by nie znalazła się w W3
1) jak już ktoś pisał jest wojna a gdy jest wojna potrzebni są wszyscy medycy (mam nadzieję, że Redzi nie wrzucą do W3 pewnej rudowłosej magiczki-uzdrowicielki, która dla Geralta jest
Matką .. bo chyba zginęła zabita przez zazdrosnego kochanka... chyba., że coś mi się pomieszało (pomieszało :) dzięki@ Crying Jester / magiczka -uzdrowicielka-nifomanka to Marti Sodergren)

Edit. Nie to nie była ona, w książce były chyba co najmniej dwie rudowłose magiczki-uzdrowicielki, ale matka Geralta (Visena) i tak chyba nie żyła już przed całą hecą z Ciri..?
2) Jeden czy dwóch Redów wspomniało, że będzie można odwiedzić
Oxenfurt
, a tam pełno jest między innymi - medyków młodych (studentów) jak i już doświadczonych


-------
To teraz jak ktoś wysnuje swoje pomysły na temat gry to od razu troll ? :hmmm:
Nie samo wysunięcie pomysłów, a sposób, w jaki to forumowicze robią ;) może być trollingiem.

A spamerzy "ci źli" to zupełnie inna sprawa.
 
Last edited:
1) jak już ktoś pisał jest wojna a gdy jest wojna potrzebni są wszyscy medycy (mam nadzieję, że Redzi nie wrzucą do W3 pewnej rudowłosej magiczki-uzdrowicielki, która dla Geralta jest
Matką.. bo chyba zginęła zabita przez zazdrosnego kochanka... chyba., że coś mi się pomieszało
Pomieszało się. Zabita przez zazdrosnego kochanka była uzdrowicielka Marti Sodergren - leczyła razem z Shani pod Brenną. Matka Geralta to Visenna
 
Najlepiej czytać podstrony tematów, które nie są najaktualniejszymi, np gdy najnowsza strona jakiegoś tematu to strona nr 51, to najdalszą stroną jaką można by odpalić jest strona 45-46 jeśli temat jest gorący i kilkadziesiąt postów dziennie się w nim tworzy, a jeśli dodawanych jest tylko kilka postów dziennie w temacie to po prostu stronę wcześniejszą, moderatorzy by pewnie zdążyli pousuwać posty ze spoilerami i pobanować nierozważnych głupców. Niestety moderatorzy mają przekichane, bo oni z obowiązku muszą to wszystko czytać, współczuję.
 
Ok, nie wiem czy mojego poprzedniego posta zjadło forum czy moderacja - na przyszłość przydałyby się powiadomienia o co cho, żebym nie próbował opublikować posta kilka razy... skoro nie mam pewności, piszę po raz wtóry...

Ech, mój poranny temat poleciał w siną dal, więc napiszę tu.
Generalnie moje obawy sprowadzają się do ciśnienia na zmianę fabuły pod kątem spoilerów - aby gra nadal zaskakiwała.
Coś takiego, moim skromnym zdaniem, zrobiło Bioware. Wpadli jak przysłowiowe gówno w przerębel gdy wyciekł scenariusz ME3, wraz z możliwymi zakończeniami - dotyczyło to czarnej materii. Prawdopodobnie po tym zajściu na gwałtu-rety zmieniali wątki i końcówkę całej gry. Jak wyszło, wszyscy wiemy. Nieścisły gniot (tutaj można się zgadzać albo i nie, ba! Można mieć nawet całkiem odmienne zdanie!) psujący całkiem fajną produkcję.

Mam wielką nadzieję, że info które trafiło do sieci nie jest tak szerokim w spektrum problemem aby Redzi targnęli się z motykami do przekopywania głównej linii fabularnej i puszczaniu wątków nowymi dorzeczami. To mogłaby być katastrofa.
 
Żeby troszkę uspokoić i odwrócić uwagę, Redzi powinni opublikować jakieś nowe materiały :victory:
 
Last edited:
Żeby troszkę uspokoić i odwrócić uwagę, Redzi powinni wypuścić jakieś nowe materiały :victory:

Aż żałuję, że nie poczekałem trochę z genealogiami. Opublikowane po wycieku, mogłyby osłabić jego impet.

O, mam znakomitą ideę.
@Marcin Momot
Znalazłem sposób, jak załagodzić sytuację.
Nie piszcie nic o wycieku, tylko przetłumaczcie genealogie, spakujcie w PDF, dodajcie jakieś ładne portrety postaci (ale nie herby - te sam zrobię :p) i wydajcie jako materiał promocyjny :D Dzięki temu uwaga portali i konsumentów skupi się na nowym, dość pokaźnym materiale, a o wycieku szybko zapomną, jak o tym tureckim gameplayu sprzed roku.
 
Ok, nie wiem czy mojego poprzedniego posta zjadło forum czy moderacja - na przyszłość przydałyby się powiadomienia o co cho, żebym nie próbował opublikować posta kilka razy... skoro nie mam pewności, piszę po raz wtóry...

Ech, mój poranny temat poleciał w siną dal, więc napiszę tu.
Generalnie moje obawy sprowadzają się do ciśnienia na zmianę fabuły pod kątem spoilerów - aby gra nadal zaskakiwała.
Coś takiego, moim skromnym zdaniem, zrobiło Bioware. Wpadli jak przysłowiowe gówno w przerębel gdy wyciekł scenariusz ME3, wraz z możliwymi zakończeniami - dotyczyło to czarnej materii. Prawdopodobnie po tym zajściu na gwałtu-rety zmieniali wątki i końcówkę całej gry. Jak wyszło, wszyscy wiemy. Nieścisły gniot (tutaj można się zgadzać albo i nie, ba! Można mieć nawet całkiem odmienne zdanie!) psujący całkiem fajną produkcję.

Mam wielką nadzieję, że info które trafiło do sieci nie jest tak szerokim w spektrum problemem aby Redzi targnęli się z motykami do przekopywania głównej linii fabularnej i puszczaniu wątków nowymi dorzeczami. To mogłaby być katastrofa.

Aby uspokoić kolegę:
http://forums.cdprojektred.com/threads/30568-WAŻNE-Słowo-od-twórców-gry
Wszystko będzie dobrze. A wiedźmin jest po prostu za duży, żeby nawet kilka informacji zniszczyło chęć eksploracji i poznawania historii samodzielnie :)


-----------
@SMiki55 :D wypuszczenie jakichś innych materiałów jest pewnie jakimś rozwiązaniem:)

Ale podejrzewam, że Redzi nie zrezygnują z obranej drogi "marketingowej" dla Wiedźmina 3.
Jest też jeden mały szkopuł... Mediom może się "pomylić" i zacząć omawiać nie tylko materiały podane przez Redów ale także przez "spoilerowiczów"...

Jak dla mnie powinni (po przeanalizowaniu materiałów, które wyciekły) dać konkretny wywiad, komunikat z ... przesłaniem do fanów oraz innych graczy.. + zapowiedzią kiedy można spodziewać się następnych materiałów, by nie dać wiary tzw. "nowościom" w międzyczasie.
 
Last edited:
Jest też jeden mały szkopuł... Mediom może się "pomylić" i zacząć omawiać nie tylko materiały podane przez Redów ale także przez "spoilerowiczów"...

Informacje z niektórych mediów i tak nie grzeszących profesjonalizmem są tak niewiarygodne, że gwarantuje, nie zorientujesz się, kiedy informacja pochodzi z wycieku, a kiedy z bujnej wyobraźni redaktora :D
Tak, piję tu do ostatniego artykułu w CDA, gdzie Smug się zarzekał, że zobaczymy Nilfgaard... a kiedyś podobno, że królobójcy pochodzą z innego wymiaru.
 
Informacje z niektórych mediów i tak nie grzeszących profesjonalizmem są tak niewiarygodne, że gwarantuje, nie zorientujesz się, kiedy informacja pochodzi z wycieku, a kiedy z bujnej wyobraźni redaktora :D
Tak, piję tu do ostatniego artykułu w CDA, gdzie Smug się zarzekał, że zobaczymy Nilfgaard... a kiedyś podobno, że królobójcy pochodzą z innego wymiaru.
Jak będzie się skradał po lasach i napadał na bezbronne dziewczęta chyba ;)
 
Pamiętam spekulacje cdaction po obejrzeniu tego trailera z alphy wiedźmina https://www.youtube.com/watch?v=FIcRbtENDPw gdzie rozpisywano się na temat każdego słowa i szczegółu, co poskutkowało między innymi wysnuciem tezy, że królobójcy nie są ludźmi ani elfami, tylko jakimiś zmodyfikowanymi za pomocą skradzionych przez Azara wiedźmińskich tajemnic kosmitami, którzy napadają na królów w różnych wymiarach (nie rozpoznali barw i flagi Kaedwen), żeby przygotować je na inwazję tychże kosmitów-mutantów.
 
Pamiętam spekulacje cdaction po obejrzeniu tego trailera z alphy wiedźmina https://www.youtube.com/watch?v=FIcRbtENDPw gdzie rozpisywano się na temat każdego słowa i szczegółu, co poskutkowało między innymi wysnuciem tezy, że królobójcy nie są ludźmi ani elfami, tylko jakimiś zmodyfikowanymi za pomocą skradzionych przez Azara wiedźmińskich tajemnic kosmitami, którzy napadają na królów w różnych wymiarach (nie rozpoznali barw i flagi Kaedwen), żeby przygotować je na inwazję tychże kosmitów-mutantów.
ogólnie zauważyłem że wallka w tej alphie wygląda lepiej niż w normlanej wersji W2....
 
  • RED Point
Reactions: Mal
To jest dokładnie poprawiona walka z jedynki, gdyż proces produkcji Wiedźmina 2 zaczął się od razu po premierze Wiedźmina 1, a twórcy pracowali jeszcze wtedy na silnku Aurora na którym powstała 1.
 

Mal

Forum veteran
Obóz wiadomej armii wyglądał w alfie dużo fajniej jeśli mam być szczery.

A skoro przy obawach jesteśmy - moje największe dotyczą designu potworów, który w żadnej z części nie podobał mi się całościowo. Miałem wrażenie, zwłaszcza w dwójce, że duża część przeciwników jest mało charakterystyczna i nijaka.
 
Co do potworów - masz tu cały temat im poświęcony.
http://forums.cdprojektred.com/threads/1220-Wiedźmin-3-potwory

Olewajac informacje wykradzione Redom, na trailerach, zwłaszcza tym ostatnim masz pokazanych chyba z kilkanaście , a ma być ich ponad 80... (z tego co pamiętam).
Na trailerze wyglądały dość... konkretnie:
https://www.youtube.com/watch?v=WxrnGjUNDoc
https://www.youtube.com/watch?v=Iok-3IU2_vc
https://www.youtube.com/watch?v=x05hIYpw1lU
Nawet w tym ostatnim "potwory" wyglądają dość konkretnie... niby te same, jednak różne, charakterystyczne.
 
Dwójka była świetna, zgarnęła masę nagród i wyróżnień, a i tak sprzedała się kiepsko porównując do gier konkurencji.

Świetna była jedynka, dwójka, moim zdaniem już "tylko" dobra.
Ale oczywiście jakościowo wcale nie ustępowała tytułom np. Bioware, przeciwnie.
Natomiast sprzedaż była znacznie słabsza niż w przypadku wielkich marek, jednak na tyle dobra, by studio podniosło się po słabym okresie.
Chociaż wersja na Xboxa mogła i powinna rozejść się nieco lepiej.

A wyciekiem bym się nie przejmował jakoś szczególnie.
Owszem, zdradza masę drobiazgów plus jeden mega spoiler.
Tyle, że nawet ten jest tak lakoniczny, że w sumie może znaczyć wszystko i nic.
Nie sądzę też, żeby Czerwoni pod wpływem przecieku nagle zmienili fabułę.
Ba, to byłby bardzo zły krok.
Nawet, gdyby rzeczony przeciek był potężny, a nie jest, to i tak nadal lepsza historia dobra po części znana, niż kiepska niewiadoma.

I bardzo wątpię, żeby którakolwiek z redakcji coś chlapnęła narażając tym samym na szwank reputację.
Owszem, na gramie pojawił się wpis traktujący o wycieku, ale niczego tam tak naprawdę nie zdradzono.
Osoby wrażliwe na spoile mogą chyba spać spokojnie.
Problemem pozostają ewentualne trolle, dlatego lepiej unikać zakątków internetów z tematami o Wieśku w miejscach, gdzie prawo i porządek (czytaj moderacja) istnieje tylko w teorii.

Mnie martwi bardziej inna sprawa, mianowicie zapchany luty.
Wychodzi wówczas kilka potencjalnych hitów, co może się odbić na sprzedaży.
Mam nadzieję, że plota odnośnie daty wydania nowego gaciątka się nie potwierdzi.
Jeśli nawet to teoretycznie można przesunąć premierę o ten miesiąc, ale tego też bym nie chciał, no chyba, że miałoby to oznaczać miesiąc wcześniej. W takim wypadku jestem na tak ;)

Obóz wiadomej armii wyglądał w alfie dużo fajniej jeśli mam być szczery.

Ano, swoją drogą ta alfa nadal mi się okrutnie podoba. Grałbym.
 
Mnie martwi bardziej inna sprawa, mianowicie zapchany luty.
Wychodzi wówczas kilka potencjalnych hitów, co może się odbić na sprzedaży.
Mam nadzieję, że plota odnośnie daty wydania nowego gaciątka się nie potwierdzi.

Mam podobne zdanie. Jakoś nie chce mi się wierzyć w lutową datę premierę najnowszego Netoperka. W końcu obie gry ze stajni WB są, nie wydaje mi się, by opłacała im się taka kanibalizacja zysków.
 
Last edited:
@eustachy_J23 Polemizowałbym odnośnie oceny W1, W2, a szczególnie alfy W2. Co do reszty mam takie samo zdanie.

Opowieść odkrywa się za pierwszym razem, a powinna cieszyć zawsze. Dobrą książkę czyta się kilka razy. Ewentualna niespójność, czy zachwiana struktura fabuły wynikająca z wymuszonych zmian będzie psuć odbiór gry za każdym razem.

A co do WB, to wiecie... "Ach, ten nasz Netoperek, taki zdolny, mądry i piękny, a jak wysoko fruwa! A ty Wiesiek nie pałętaj się pod nogami, zajmij się czymś, najlepiej umyj auto Netoperka!" :)
 
Last edited:
@Nars
Tia, jest to dla mnie o tyle dziwne, że WB jest przecież dystrybutorem W3 w USA i Kanadzie. Ustawianie premier dwóch wielkich produktów AAA na ten sam dzień - 24 lutego - to lekkomyślność, by nie powiedzieć dosadniej. Historia pokazuje, że takie konflikty mogą przesądzić o wynikach finansowych. Ubisoft wydawał w podobnym terminie Prince of Persia: Sands of Time oraz Beyond Good & Evil. To drugie wpisało się na listę najbardziej spektakularnych klap finansowych ever. Podobnie MS ustalił premierę Alana Wake'a w okolicy debiutu rynkowego GTA IV. W tej sytuacji Alan mocno oberwał, bo ludzie nie zastanawiali się co wybrać. A w lutym ma wyjść jeszcze Bloodborne (na którego wielu miłośników RPG/hack'n'slash ostrzy sobie zęby) oraz shooter The Order 1886. Ten ostatni wydaje się niby niedużą konkurencją (jak na razie meh), ale jak Sony przyciśnie z marketingiem, to innym grom może być ciężko wynurzyć się na powierzchnię. Niby gatunki różne, ale przestrzeń medialna i uwaga gracza jest skończona - podobnie jak pieniądze w portfelu.
 
Top Bottom