Po prostu sport

+
Bo to Messi...
Siedzisz na mobilu? :p
Też tak myślę, że za nazwisko dostał ten puchar. Patrząc na innych zgłoszonych nie ogarniam po prostu. Moim skromnym zdaniem James Rodriguez, Neymar, ba Müller zasłużyli bardziej na to wyróżnienie. Ale zaraz przyjdzie socchi i mi napisze, że się nie znam ;)
@undomiel9 - ale z Ciebie zła kobieta! Oczywiście, że Niemcy też ludzie. Neuer po meczu płakał, dzisiaj cały kraj o 21 stanął, spokojnie można było siedzieć przy otwartym oknie, ponieważ na ulicach nie było absolutnie ani jednego pojazdu. A po zakończeniu meczu były fajerwerki ;)
 
No musieli dać komuś z Niemiec nagrodę, bo inaczej by padło pytanie, że co to za mistrze, skoro nikt się specjalnie nie wyróżnił xd
 
Wyrównany, całkiem niezły mecz. Świetny w pierwszej połowie, potem było nieco słabiej.
Argentyna pokazała klasę, ale Niemcy im nie ustępowali.
Tyle, że były dwie takie sytuacje dla "niebieskich" (nawet nie 100% a 110%), których grzech było nie wykorzystać.
To się mogło zemścić i zemściło.
Wygrała najlepsza, najrówniejsza drużyna tego mundialu, ale gdyby stało się inaczej nie narzekałbym specjalnie.
Argentyna dowiodła, że jest w stanie wygrać z absolutnie każdym.
Brawa dla obu ekip.

Swoją drogą to był naprawdę ładny turniej.
Szkoda, że to już koniec..
 
Last edited:
Tja :p

Swoją drogą "Najlepszym bramkarzem turnieju został bramkarz reprezentacji Niemiec Manuel Neuer". A gdzie Howard, gdzie Romero, gdzie Ochoa?
Znam ten ból z mobilem :D

Nad bramkarzem jeszcze się nie zastanawiałam, jednak w przypadku mojego absolutnego uwielbienia umiejętności Manuela jestem nieobiektywna. W Bundeslidze też gra na boisku i nie stoi w bramce. Gość jest niesamowity. A konkurencja była godna ;)
 
A tak poważnie mówiąc to Messi właściwie dał z siebie wszystko. Dwa razy od gola dzieliły go centymetry. Miał kilka znakomitych podań. Reszta napastników trochę zawiodła. Niewiele brakowało, naprawdę niewiele. Ale cóż. Nie można marnować takich okazji w takim meczu.
 
No z tym każdym to bym też nie przesadzała, z Holendrami aż losować trzeba było, a i niektóre mecze słabe jakby, więc bardziej kwestia sprzyjających okoliczności.
Co chyba oznacza, że nie ma mimo wszystko absolutnych pewniaków w tej stawce.
 
W zasadzie żaden "topowy" zespół nie zagrał na tych mistrzostwach samych perfekcyjnych meczów.



Tak, tak, z Francją było tylko 1:0, zdaje sobie z tego sprawę :p
 
Ekhm, Algieria i Ghana ;)

Oj tam, każda ekipa miała słabsze momenty, co nie zmienia faktu, że była to najrówniej grająca reprezentacja. Bez wielkich indywidualności pokroju Robbena, Ronaldo czy Messiego, silna właśnie dlatego, że jej gracze stanowią drużynę.
Niczego też im nie podarowano. Wszystko wywalczyli na boisku.
Nie było przypadkowej wygranej po karnym z kapelusza, czy też konkursie rzutów takowych (bo to zawsze loteria).
To wypada docenić.

A Ghana i Algieria dały pokaz naprawdę świetnej gry.
 
Mnie tylko jedna rzecz trochę wnerwiła. Messi najlepszym graczem MŚ. Rili? ... A James Rodriguez? A Mascherano? A Robben? Zwłaszcza tych dwóch ostatnich zasłużyło na nagrodę, ale nie Messi.

View attachment 4750
 

Attachments

  • 10421266_811863678838334_3061271730115398690_n.jpg
    10421266_811863678838334_3061271730115398690_n.jpg
    34 KB · Views: 32
Last edited:
Niemcy zagrali praktycznie na takim samym poziomie całe MŚ, wg. zasłużyli na wygraną.

A jestem ciekaw ile było rabunków na plażach w Rio itd. w stosunku do turystów, o tym się*nie mówiło, normalnie turyści muszą się trochę*pilnować na kieszonkowców, wątpię, by na czas Mistrzostw to wyplenili.
 
Ciekawe tak przeglądnąłem na szybko neta, i tak dużo osób powtarza i przytacza nowe przepisy bodajże od 2 lat w FIFA odnośnie interwencji bramkarzy i wszyscy powtarzają jedno, w myśl tych przepisów Neuer powinien wylecieć z boiska za faul na Higuainie, ale to by kompletnie rozwaliło cały mecz wtedy Niemcom i o mistrzostwie mogli by tylko marzyc.
 
Ciekawe tak przeglądnąłem na szybko neta, i tak dużo osób powtarza i przytacza nowe przepisy bodajże od 2 lat w FIFA odnośnie interwencji bramkarzy i wszyscy powtarzają jedno, w myśl tych przepisów Neuer powinien wylecieć z boiska za faul na Higuainie, ale to by kompletnie rozwaliło cały mecz wtedy Niemcom i o mistrzostwie mogli by tylko marzyc.

Moim zdaniem faulu nie było. Bramkarz najpierw trafił piłkę, a dopiero później wpadł z Higuaina - Niemiec nie atakował Argentyńczyka tylko piłkę.
Gdyby w polu karnym, obrońca, wybił piłkę wślizgiem, a następnie "skosił" zawodnika, to odgwizdany zostałby faul?
 
Michał Listkiewicz, jakby nie patrzeć nasz najlepszy sędzia w historii, twierdzi, że faulu Neuera nie było z powodów, które @genNighty przytoczył powyżej. Natomiast sędzia popełnił błąd orzekając w tej sytuacji faul Higuaina, który wbrew opinii sędziego nie zrobił tzw. "stołeczka". Powinna to być sytuacja bez gwizdka. Gdyby kolejność zdarzeń była odwrotna, tzn. najpierw kontakt z Higuainem, a potem z piłką, to wtedy faul, rzut karny i czerwona kartka.
 
@genNighty Ale tu nie chodzi o to nawet trafił czy nie trafił w piłkę, nowe przepisy mówią wyraznie:że gdy bramkarz lub piłkarz interweniuje w polu z nadmierną siła i (nawet) trafia przy tym w piłkę ale stwarza zagrożenie dla innego piłkarza to takie coś kwalifikuję się na czerwoną kartkę.
Ale no nic w sumie wygrała drużyna lepsza, może sędzia nie chciał zostać gwiazdą meczu.

Odnośnie przykładu twojego z obrońcą, nie odgwizdał by faulu, ale gdyby ten obrońca wybił piłkę z nogi i przy okazji potraktował z kolanka w głowę innego piłkarza wtedy mogło by być inaczej.

Co było a nie jest nie piszę się w rejestr - wygrali lepsi
 
Last edited:
Top Bottom