Co nieco o sprzęcie

+

Co nieco o sprzęcie

  • poniżej 25 FPS

    Votes: 9 2.1%
  • co najmniej 25 FPS

    Votes: 28 6.7%
  • co najmniej 30 FPS

    Votes: 141 33.5%
  • co najmniej 40 FPS

    Votes: 93 22.1%
  • co najmniej 60 FPS

    Votes: 98 23.3%
  • nie patrzę na framerate

    Votes: 52 12.4%

  • Total voters
    421
Zintegrowana karta sieciowa, to strasznie delikatne bydlę. U mnie w mojej karierze padły już dwie (na różnych płytach głównych). Kupiłem bezprzewodowego Pentagrama i mam teraz święty spokój: podczas wymiany gratów migruje do nowego komputera, a w obecnym PeCecie przewodowej karty LAN nie używam wcale. Jeśli bardzo zależy Ci na kabelku, to polecam kupić jakąś najtańszą kartę na PCI za trzy dychy, która na pewno posłuży Ci dłużej, niż jakakolwiek zintegrowana.
A co do nowej grafiki w starym komputerze - nie ma sensu. Organoleptycznie to stwierdziłem, że Q6600 nie umożliwia rozwinięcia skrzydeł nawet GeForce'owi GTX460 768 MB. Kupowanie GTX770 lub mocniejszej do starego proca może pogorszyć jeszcze sprawę ze względu na większy narzut sterownika na procesor - czyli tłumacząc z polskiego na nasze: przy kiepskim procku taki GTX 780Ti może dać mniej klatek, niż GTX 460.
 
Kupiłem wczoraj za 20zł w komputroniki sieciówkę PCI od TPLinka i działa :) czyli padła po prostu zintegrowana, dobrze, że działa :)
 
To ja tu po raz ostatni, żeby się upewnić, czy wszystko będzie działać. Gosu dostał bana, więc zniknął mój doradca sprzętowy.
http://techplanet.pl/przechowalnia/zapisana/?s=88813&s=72803&s=87103&s=90419
Kartę dokupię po premierze serii 800.

Na pewno nie chcesz podkręcać w przyszłości? Jak nie, to zestaw jest jak najbardziej ok. Może nawet trochę overkill z płytą, ale da radę.
Obudowa - ja bym brał coś innego, ale to kwestia gustu akurat.
 
Miałem przez wiele lat Core 2 Duo E8400, które podobno świetnie się kręcą, a nie dotknąłem go kompletnie, więc dam radę. :)
Ta obudowa mi się podoba, a mniejsze nie przejdą, bo Gainward ma strasznie duże karty graficzne. Zatem wielkie dzięki.
 
Jeśli obudowa Ci się podoba wizualnie, to całość jest ok. Z tym, że wielkością kart się nie musisz przejmować, bo w praktycznie każdej obudowie ATX wejdą każde dostępne GPU.
 
Bardzo proszę o pomoc w dobrze laptopa. Mam możliwość kupna laptopa z USA i na ebayu znalazłem coś takiego:
http://www.ebay.com/itm/DELL-INSPIR...71488930?pt=Laptops_Nov05&hash=item25927d82a2
Zależy mi na i7 4 generacji, 8-16gb RAM, dedykowana karta o dobrych osiągach. Mój maksymalny budżet to 3200 zł( z tego co widzę to jak na amerykańskie warunki, to byłbym w stanie dorwać coś, co w Polsce jest warte ~4500zł)

Tylko patrz na opisy, bo ten zlinkowany to:

"Item condition: Manufacturer refurbished"
 
Tylko patrz na opisy, bo ten zlinkowany to:

"Item condition: Manufacturer refurbished"
Kupiłem dziewczynie kiedyś laptopa na takiej zasadzie, też Della i to bodajże polegało na tym, że on gdzieś jechał do klienta, klient czy firma anulowała zamówienie i ten laptop już nie może normalnie jechać gdzie indziej, z powodu podróży.
 
Kupiłem dziewczynie kiedyś laptopa na takiej zasadzie, też Della i to bodajże polegało na tym, że on gdzieś jechał do klienta, klient czy firma anulowała zamówienie i ten laptop już nie może normalnie jechać gdzie indziej, z powodu podróży.

Dokładnie tak. Z tym, że weź pod uwagę, że to zależy, jakiego akurat dostaniesz. Równie dobrze możesz dostać takiego, którym klient się bawił przez te ustawowe 10 dni (czy ile jest czasu w USA na zwrot), a później go zwrócił do sklepu.
 
Na pewno nie chcesz podkręcać w przyszłości?
Wiesz co, stojąc przed wyborem ostatecznym i kliknięciem na "zamów" stwierdziłem, że to tylko siedemdziesiąt złotych, a zawsze zostanie trochę mocy. Zatem czy wersja K tego procesora będzie działać z moją płytą?
Wybacz, sam sprawdziłem specyfikację na stronie ASUSa, wszystko ok, zamówione. Czekam na kuriera. :)
 
Last edited:
Wiesz co, stojąc przed wyborem ostatecznym i kliknięciem na "zamów" stwierdziłem, że to tylko siedemdziesiąt złotych, a zawsze zostanie trochę mocy. Zatem czy wersja K tego procesora będzie działać z moją płytą?
Wybacz, sam sprawdziłem specyfikację na stronie ASUSa, wszystko ok, zamówione. Czekam na kuriera. :)

No i słusznie, bo skoro i tak bierzesz płytę na Z97, to już lepiej dołożyć te parędziesiąt zł. Co innego, jakbyś brał jakąś płytę za 200zł np.
 
Dokładnie tak. Z tym, że weź pod uwagę, że to zależy, jakiego akurat dostaniesz. Równie dobrze możesz dostać takiego, którym klient się bawił przez te ustawowe 10 dni (czy ile jest czasu w USA na zwrot), a później go zwrócił do sklepu.

Ok,dzięki:) Byłbyś w stanie w wolnej chwili popatrzeć co konkurencyjnego mógłbym dostać w tych widełkach?
 
Nie znam całego rynku laptopów, aczkolwiek ostatnio odkryłem, że poza szeroko znanymi dostawcami, także i Gigabyte robi ciekawe laptopy. Wrzucam dla twojej informacji przykładowego laptopa: http://www.ebay.com/itm/Gigabyte-P2...70846542?pt=Laptops_Nov05&hash=item259273b54e
Czy jego specyfikacja jest interesująca, to już sam sobie przejrzyj - być może w tej cenie znajdziesz lepsze modele Gigabyte'a. Tak jak mówię, podrzucam informację ogólną tylko. Ot, ciekawostka.

Sam interesowałem się 14-calowymi modelami mocno mobilnymi (1.6kg max), ale tam były co najwyżej GF 760M, także ten linkowany wyżej jest mocniejszy.
 
http://www.neogaf.com/forum/showthread.php?t=509076

Fajny sposób na granie w 1440p i wyższych rozdziałkach ;-)

W Tomb Raiderze jak to wygląda cudnie w 1440p z SSAAx2 to jest poezja, no i inne gry też rewelacja.
"Wiedźmin 2" w 1440p wygląda niesamowicie + ubersampling to już w ogóle kosmos :D

Cały ten myk niczego nie skaszani? Chodzi o ten downsampling. Niby to GPU ogarnia rozdzielczość (tylko w grach mam 1440p, na puplicie 1080p) ale czy to w żaden sposób nie wpłynie negatywnie na żywotność sprzętu?
 
Last edited:
A co do kart, może ktoś poradzi, podpowie, czy jest jeszcze możliwość jak dawniej można było połączyć 2 karty z AMD i Nvidii... podobno teraz jest to zablokowane przez sterowniki producentów, np żebym miał do podstawowego liczenia r9 290x a np do physx gtx 460 myślę tu o W3, czy taki myk jest tu możliwy.
 
Last edited:
Top Bottom