Co nieco o sprzęcie

+

Co nieco o sprzęcie

  • poniżej 25 FPS

    Votes: 9 2.1%
  • co najmniej 25 FPS

    Votes: 28 6.7%
  • co najmniej 30 FPS

    Votes: 141 33.5%
  • co najmniej 40 FPS

    Votes: 93 22.1%
  • co najmniej 60 FPS

    Votes: 98 23.3%
  • nie patrzę na framerate

    Votes: 52 12.4%

  • Total voters
    421
http://www.benchmark.pl/aktualnosci...iedz-nowych-karta-pominiecie-geforce-800.html
jednak dla rynku PC nie będzie Nvidii z serii 800, tylko zmienili nazwę na serie 900, jak dla mnie głupota, to pascal jak będzie się nazywał seria 1000 ?

Nie ma co liczyć na to że GTX 980 będzie szybszy od 780 Ti, będzie między 780 a 780 Ti. Sami się o tym niebawem przekonacie :) Dopiero GTX 980 TI będzie szybszy a na niego niestety trochę jeszcze będzie trzeba poczekać, ile, dokładnie nie wiem.
A szkoda bo sam miałem nadzieję na to że będzie skok wydajności, nie mogę zdradzać źródła z którego dostałem kilka dni temu taką informację natomiast jest pewna :) Wtedy też dowiedziałem się o zmianie nazwy z GTX 880 na 980 i całego przemianowania serii, dziś się to potwierdziło.
 
Last edited:
Zmieniłem zdanie, jednak nie kupuję laptopa, a jednak składam PC i stąd moja gorąca prośba: pomóżcie mi poskładać solidny sprzęt od 2500 do 3000 z monitorem za 400-500 zł. Zależy mi na dysku SSD, może być mały 128-256, mam już zewnętrzny 1TB oraz przyzwoitej karcie do gry.

Co sądzicie o http://allegro.pl/pro-intel-core-i7-4790-4ghz-8gb-1tb-gtx650-600w-i4529882387.html

I powiedzcie mi, czy lepiej poczekać do świąt i naprawić zepsutego laptopa czy kupić już teraz?
 
Last edited:
Zmieniłem zdanie, jednak nie kupuję laptopa, a jednak składam PC i stąd moja gorąca prośba: pomóżcie mi poskładać solidny sprzęt od 2500 do 3000 z monitorem za 400-500 zł. Zależy mi na dysku SSD, może być mały 128-256, mam już zewnętrzny 1TB oraz przyzwoitej karcie do gry.

Co sądzicie o http://allegro.pl/pro-intel-core-i7-4790-4ghz-8gb-1tb-gtx650-600w-i4529882387.html

I powiedzcie mi, czy lepiej poczekać do świąt i naprawić zepsutego laptopa czy kupić już teraz?

Poczekaj moment, ten komp w tej kwocie byłby niewypałem.Zaraz Ci złoże na szybko w podobnej kwocie lepszy zestaw do gier. Dostaniesz linka poglądowego do części.

http://www.pcprojekt.pl/index.php?/p__konfigurator/action__2/laptop__/data__eJx9UMEKwjAM$Zech6RNu3X!g3j0IB7K1sPYnLJuiIr$btOtMAR3SN7L60se9A334VZP7Qj7M2htDGSgy0IwkOIJmUosAxAaBl2I!R3zOEkKoIpSLG6lTaL$65JB0918xbnsToUr$lu4ws3LlestH5aapYLiokkWyrlLETlyz6NvdkuVfGY7Z8ny0zVkAc3bgx3tsR2cD5KQi3BonG9c9eqjEWlH$GOPtrP1qbO!fwYZ4fMF$FtQyg**



Wyszło drożej ale możesz sobie odliczyć chłodzenie (bo procka wybrałem tańszego ale też ok ) bo jak sądzę nie będziesz kręcił, obudowę również tańszą możesz. Natomiast tak ramy to 1866 Cl 9, żadnych wolniejszych.
W GTX 650 jaki był w tamtym zestawie się nie baw bo to za wolna karta, GTX 660 będzie lepszym wyborem a i podkręcić można (kartę graficzną się bardzo łatwo kręci).
Masz też SSD (tak jak prosiłeś). Gotówkę którą byś ewentualnie zaoszczędził na chłodzeniu możesz przeznaczyć na dołożenie do grafiki, przykładowo GTX 760. Albo warto poszukać na Allegro GTX 670/680. Możesz też trochę dołożyć i brać procka mocniejszego.
 
Last edited:
A co powiesz o Radeonie R9 280 X?

No całkiem fajna karta, natomiast jak chcesz mieć więcej radochy z gry w "Wiedźmina 3" to rozsądniej będzie brać coś Nvidii, GTX 770 albo poczekaj kilka tygodni na premierę GTX 980 oraz GTX 970 i po spadku cen obecnych GTX 770/GTX 780, bierz coś z tych, zależnie od Twoich dostępnych zasobów pieniężnych ;)
 
Zdecydowanie nie ma po co brać tego chłodzenia. Procek też możesz wziąć trochę tańszy, np. jakiś i5 4460 i różnicę przeznaczyć na grafikę, bo ten 660 to bez szału dzisiaj. A najlepiej - jak pisze Gosu, poczekać na nowe karty Nvidii.

Obudowa też może byc tańsza, przy takim budżecie np. to:

http://www.morele.net/obudowa-zalman-z3-plus-czarna-matx-atx-okno-usb-3-0-605201/

Kolejne 100zł zaoszczędzone.
 
Witam. Wiem że będę nudny, ale mam problem z wyborem nowego laptopa, który powinien być jak najlepiej przystosowany do gier (oczywiście myślę tu przede wszystkim o Wiedźminie 3- cel jest aby leciał mi co najmniej na średnich ustawieniach). Niestety kompletnie się nie znam na tych wszystkich komputerowych "bebechach" i ogólnie przyjętych trendach związanych z tym tematem. Wiem, że stacjonarny lepszy, ale potrzebuję urządzenia przenośnego, ponieważ będzie też stosowany do pracy. Cena jaka mnie interesuje to przedział od ok. 3000 do ok. 4000 zł. Ktoś coś może polecić? Zaznaczam też, że wolę unikać laptopów od firmy Acer - mój ostatni laptop był bardzo awaryjny. W internecie często podawany jest Lenovo Y510p/Y580 - czy jest to aktualnie najlepszy sprzęt (cena już niziutka)? Z góry dziękuję za pomoc :).
 
Powiedzcie mi, moi drodzy, czy jeśli pojawią się nowe karty, to stare automatycznie stanieją? Jeśli nie to ile taki proces miał zwyczaj trwać?
 

Guest 2686910

Guest
Zazwyczaj nie wszystkie i nie natychmiast, ale ogólnie rzecz biorąc: tak.
 
Ok, to wstrzymam się jeszcze 2 miesiące, postaram się do tego czasu naprawić obecnego lapka:)
PS. Czy zakup kart niereferencyjnych wiąże się z jakimś ryzykiem?
 
Last edited:
Ja chyba też się*wstrzymam z kupnem PC. Jeszcze trochę, do premiery GTA V. Dużo pewnie nie stanieje, ale zawsze coś na pewno.
 

Guest 2686910

Guest
PS. Czy zakup kart niereferencyjnych wiąże się z jakimś ryzykiem?
Tak i nie. Nie w 99% przypadków. Ale na przykład 780 ti od Gigabyte są ponoć mocno niestabilne bez downclockowania zmniejszania zegarów (downscalowania? degradowania? Zedytuję jak wpadnie mi lepsze słowo :p). Zawsze lepiej przeprowadzić jakiś research.
 
Last edited by a moderator:
Zawsze można kupić PC a tylko później dokupić kartę, procki i reszta nie stanieje prędko.
Mam jeszcze pytanie, czy podczas montażu procesora, muszę posmarować pastą termoprzewodzącą i czy będzie dołączona do procka?
 

Guest 2686910

Guest
Zazwyczaj procesor kupiony jako nówka pastę ma już nałożoną (przynajmniej moje miały - używam Inteli). Jeśli nie jest - pastę trzeba kupić oddzielnie.
 
Top Bottom