Poradniki Cosplayowe - Yennefer

+

Guest 2686910

Guest
Wy na serio z tą pulchnością? Może ktoś mi wytłumaczyć - chodzi tylko o pełne policzki, czy ogólnie? Bo jeśli ogólnie to ja wysiadam. Na początku nie miałem wątpliwości, że o te miękkie rysy twarzy chodzi, ale jak patrzę na swobodne użycie słowa 'gruba' i gify z żarciem, to w głowie mi się miesza.
 
Last edited by a moderator:
Ta piosenka wykrzywia mózg. Tak w ogóle Geraltowi tutaj blisko do HeMana :p

 
Nie no na arcie Yen prezentuje się OK. ;P Później...
Jeśli Triss będzie prezentować się lepiej to nie wiem jak to zniosę -.-'
 
Taki cytat jednego z REDów znalazłem na interze:
Of course everyone has his own taste, but I can assure you that Yennefer can indeed look arrogant and imposing like the proper sorceress she is. As with real people, this look mostly comes from the mimics. :)

Trochę mnie to, przyznam, martwi.
To w końcu usprawiedliwiamy dziwne proporcje i efekt jaki daje ten model i obiecujemy, że z mimiką będzie lepiej, czy go poprawiamy?
Ciri też ma minę obojętną, a wygląda fantastycznie.
 
Last edited:
Jusz śpiom. Jutro też jest dzień, pamiętajcie, zbierzmy siły by znów być gotowi na walkę! Oczywiście grzeczną i kulturalną.
 
Dezinformacja w pigułce. Najpierw dowiadujemy się, że to kilkumiesięczne materiały, teraz czytamy, że wszystko zależy od gustu i mimiki...

Przecież nikt nie powiedział, że Yen obecnie nie wygląda tak, jak w poradniku, tylko że ten model mają już jakiś czas, co nie oznacza, że nie jest on aktualny. Obawiam się, że niestety jest.
Twierdzenie, że odbiór postaci to indywidualna sprawa, że mimika również ma tu pewien wpływ to mętne tłumaczenie imo, dobra mina do złej gry.
Owszem, można i tak zamiast po prostu przyznać, że model skopany i naprawimy. Odnoszę wrażenie, że to oznacza, iż nie mają zamiaru czegoś z tym robić i zostanie jak jest. Uch!
Skoro nie można doprosić się jaśniejszych brwi i brody u Geralta, to czy poważnie ktoś wierzy, że dostaniemy Yennefer taką jak trzeba?
Ja w każdym razie nie wierzę.

Jest tyle atrakcyjnych kobiet na tym świecie, było na czym się wzorować tworząc postać czarodziejki, ale nie, ma być "pasztet" i tyle.
I tak zamiast czarodziejki mamy czarownicę, ech...
Co oni co zrobili Janeczko, czekaj no, idę po widły...
 
Jest tyle atrakcyjnych kobiet na tym świecie, było na czym się wzorować tworząc postać czarodziejki, ale nie, ma być "pasztet" i tyle.
Problemem jest fakt, że oni najwidoczniej wzorowali się na atrakcyjnej kobiecie, ale skutek jest taki jaki widać:



Gdyby Yennefer wyglądała tak jak Eve Beauregard nikt by nie narzekał. No może prawie nikt, bo zawsze ktoś by się znalazł ale mniejsza o to ;)
 
Gościowi z intera co wyleciał z rysunkiem zapłacić odpowiednią sumę orenów jeżeli to jego rysunek i przekopiować taką Yen do gry.
Ewentualnie zapłacić mu za znalezienie go, a odpowiednio większą sumę zapłacić prawdziwemu autorowi i nadal - przekopiować go. Ona jest idealną Yenną.

Co do Geralta, podoba mi się w nim prawie wszystko, boli jedynie to, że ma teraz odwrócone kolory, trailer z E3 - szare włosy, bardzo blada cera, teraz za to mamy śnieżnobiałe włosy i opalonego Geralta prosto z wakacji w Kaer Mohren. Schody na górę naprawili to i na leżakach się wyłożyli, pół roku zleciało.

No i co to ma znaczyć, te dwie twarze, Geralt i Yen. Geralt jest jakby na ustawieniach High, a Yen na minimum, te modele nie są równe, a po tym jak skończyłem sobie dwójeczkę teraz (znowu) to już w ogóle coś jest nie tak.
 

Guest 3669645

Guest
Poprawiać ją będą na 100%. Po prostu nie chcą przyznać że jest co poprawiać :p Tak samo jak nie chcieli przyznać że głupio wyszło z xboksową kolekcjonerką. W sumie nie dziwota, bo później pytania "skoro widzicie że brzydka, to czemuście taką dopuścili?".

Mnie tylko martwi możliwość dokonania tylko drobnych korekt -A tu potrzeba sporej modyfikacji. Bez tego Janeczka pozostanie max przeciętna.
 
Czyli 95% forumowiczów ma najwidoczniej bardzo odmienny gust od projektantów twarzy Yennefer. Yennefer z Miecza Przeznaczenia została szybko zaakceptowana, mało było głosów przeciwnych. Teraz jest zupełnie odwrotnie. W jaki sposób udało się wam to osiągnąć?
Redzi, macie fatalną politykę informowania społeczności o postępach nad grą. Ja nawet wierzę, że normalny model wygląda znacznie lepiej i jest bliski temu z trailera, dlatego niezbyt mocno się obecnie przejmuje zaprezentowanym wyglądem, ale może powiniście zatrudnić kogoś z zewnątrz do pierwszej oceny materiałów, które planujecie nam pokazywać. Ostatnimi czasy wygląda to tak, jakbyście potrzebowali świeżego spojrzenia. Nie rozumiem, jak nasza i wasza ocena może się tak diametralnie różnić. Albo te fotki są starożytne, bo miały być docelowo pokazane kilka miesięcy temu, a nikt nie zrobił nowych, albo ktoś teraz na szybko wrzucał modele do edytora i nie zadbał zupełnie o jakość. A przecież oczywistym było, że może promil czytelników forum potraktuje to jako poradnik dla cosplayerów, a reszta rzuci się do oceny wyglądu. Bardzo, bardzo proszę, byście przed udostępnieniem reszty poradników pokazali rendery, najlepiej w miarę aktualne, takie jak z Geraltem i Ciri. I post factum również Yennefer. Byłbym zobowiązany.
 
Problemem jest fakt, że oni najwidoczniej wzorowali się na atrakcyjnej kobiecie, ale skutek jest taki jaki widać:

Ano, wzorowali i coś poszło okrutnie nie tak. Nie pojmuję jak to możliwe, żeby stworzenie porządnej postaci przerastało możliwości zawodowych grafików? To nie miało prawa się nie udać, wszak Eve jest bardzo, że tak powiem, fotogeniczna, ale jak widać się nie udało. To, co widzimy w poradniku nie powinno nigdy wydostać się poza studio, tylko z miejsca trafić do kosza.

Gościowi z intera co wyleciał z rysunkiem zapłacić odpowiednią sumę orenów jeżeli to jego rysunek i przekopiować taką Yen do gry.

Co kto lubi, mi tamta wersja, na ten przykład, zupełnie się nie podoba. Nie to, że nie jest interesująca, ale tak różna od tego jak wyobrażam sobie Yen, że bardziej nie sposób. Krótko mówiąc w niczym jej nie przypomina i dlatego też byłbym na nie równie mocno, co w przypadku modelu z poradnika.

Mnie tylko martwi możliwość dokonania tylko drobnych korekt -A tu potrzeba sporej modyfikacji. Bez tego Janeczka pozostanie max przeciętna.

Na kilka miesięcy przed premierą opracują praktycznie nowy model jednej z kluczowych postaci?
Chciałbym, ba, uważam to za absolutny mus, konieczność, ale nie wierzę. Skończy się na kosmetyce i pewno znaczna część osób stwierdzi, że skoro troszkę poprawiono to w sumie jest ok. Może być.
Na interze niemal nad każdą fanowską alternatywą pieją z zachwytu, tymczasem nie widziałem tam dotąd choćby jednej znośnej propozycji. Zatem nie mam wątpliwości, że choćby i drobne zmiany ze strony Redów powitają tam z nawet większym entuzjazmem. Awesome’om i omg perfect’om nie będzie końca. Powtórzę, nie liczę na więcej niż drobne korekty, nie na tym etapie prac. Chciałbym się mylić, ale gdyby w studiu mieli jakiś pomysł wizualizacji tej postaci, to Yen nie wyglądałaby niczym ten koszmarek z poradnika.
Cóż, prawdopodobnie za każdym razem, gdy zobaczę Yen w grze będę płakał… Z żalu.
Cała nadzieja w tym, że to faktycznie jest jakiś stareńki, dawno nieaktualny koncept, ale póki co, niewiele za tym przemawia.
 
Wydaje mi się, że REDzi chcieli zrobić tak inny koncept postaci, niż wiele znanych artów, przedstawiającą raczej podchodzącą pod 30stkę kobietę, że przedobrzyli nieco w drugą stronę. Przecież do tej pory czarodziejki wychodziły im świetnie, Filippa, Sheala, Cynthia, Triss, Assire, wszystkie wyglądają świetnie, cóż mogło się stać, że nagle zmienili całkowicie sposób postrzegania tej konfraterni. Czy za Yen byli odpowiedzialni ludzie, którzy nie mieli styczności z poprzednimi grami? Ze strony technicznej wiele temu modelowi zarzucić nie można, BioWare by taki model wziął z pocałowaniem ręki, ale REDzi przyzwyczaili nas do naprawdę wysokiego, rzekłbym nawet najwyższego światowego poziomu, postaci z DA wyglądają nawet przy W2 śmiesznie, nie jest niespodzianką, że oczekujemy teraz podobnego poziomu, szczególnie, że został on przedstawiony na trailerze SoD, gdzie naprawdę niewiele osób miało obiekcje co do modelu Yennefer. Naprawdę byłoby miłe i rzetelne, gdyby poinformowano nas, czy wersja z SoD jest nowsza, czy może aktualny model jest świeższy, ale możemy się spodziewać zmian, czy jak w przypadku Dzikiego Gonu sprawa jest zamknięta, i finalna wersja to ta z niedawnych renderów.
 
Wydaje mi się, że REDzi chcieli zrobić tak inny koncept postaci, niż wiele znanych artów, przedstawiającą raczej podchodzącą pod 30stkę kobietę, że przedobrzyli nieco w drugą stronę. Przecież do tej pory czarodziejki wychodziły im świetnie, Filippa, Sheala, Cynthia, Triss, Assire, wszystkie wyglądają świetnie, cóż mogło się stać, że nagle zmienili całkowicie sposób postrzegania tej konfraterni. Czy za Yen byli odpowiedzialni ludzie, którzy nie mieli styczności z poprzednimi grami? Ze strony technicznej wiele temu modelowi zarzucić nie można, BioWare by taki model wziął z pocałowaniem ręki, ale REDzi przyzwyczaili nas do naprawdę wysokiego, rzekłbym nawet najwyższego światowego poziomu, postaci z DA wyglądają nawet przy W2 śmiesznie, nie jest niespodzianką, że oczekujemy teraz podobnego poziomu, szczególnie, że został on przedstawiony na trailerze SoD, gdzie naprawdę niewiele osób miało obiekcje co do modelu Yennefer. Naprawdę byłoby miłe i rzetelne, gdyby poinformowano nas, czy wersja z SoD jest nowsza, czy może aktualny model jest świeższy, ale możemy się spodziewać zmian, czy jak w przypadku Dzikiego Gonu sprawa jest zamknięta, i finalna wersja to ta z niedawnych renderów.

W w2 czarodziejki byly dosc podobne do siebie, bylyby ladnymi kobietami w rzeczywistosci, ale mialy raczej podobny do siebie typ urlody, REDzi pewnie chcieli zeby Yen byla wyjatkowa i w trailerze im to wyszlo swietnie, w cosplayu widocznie chcieli jej dac lekko niesymetryczna twarz by bardziej przypominala prawdziwa osobe, byc moze mocno wzorowali sie na Eve Beuregard(dobrze napisalem?) bo widac pewne podobienstwo jesli chodzi o ksztalt twarzy, tyle ze kilka detali typu dluzszy podbrodek sprawiaja ze twarz jest dziwna. Oczy tez nie daja spojrzenia pewnej siebie kobiety ktora bylaby w stanie np dyktowac warunki kilkunastu smokobojcom bedac sama. Twarz z trailera roznila sie od moich wyobrazen ale nie bylo takiego szoku jak tutaj. Cieszylbym sie gdyby zostala przywrocona. Mam tez nadzieje ze zaden z grafikow nie czuje sie urazony czy niedoceniony przez to nasze narzekanie. Bo tu tylko o pare szczegolow, niestety waznych idzie. A Yen to jedna z trzech najwazniejszych osob w grze i ksiazkach wiec fani chcieliby by wygladala i wypadla jak najlepiej. Gre kupilbym tak czy inaczej ale rozmowy z Yen bylyby mocno niezreczne, nie mowiac o innych rzeczach.
 

Guest 3669645

Guest
Na kilka miesięcy przed premierą opracują praktycznie nowy model jednej z kluczowych postaci?
Chciałbym, ba, uważam to za absolutny mus, konieczność, ale nie wierzę.
Nie znam się na grafice komputerowej, ale myślę że przemodelowanie twarzy jednej bohaterki nie zajmuje aż tak dużo czasu. Zwłaszcza, że jest się na czym wzorować (trailer SoD). Albo po prostu wczytają ten poprzedni model z trailera i gotowe.

Tylko tu nachodzi mnie myśl -Skoro mają do dyspozycji ten lepszy model ze zwiastuna to dlaczego go nie wybrali? Przecież nikt o zdrowych zmysłach nie zdecydował by się na to co widnieje w poradniku.

Dlatego jedyne sensowne wyjaśnienie jest takie, że ta poradnikowa Yen to starsza wersja, a ta z SoD nowsza.
Ale tutaj pojawia się kolejne pytanie -Dlaczego REDzi nas o tym nie informują w celu uspokojenia?

Mindfuck. Straszne dziwy z tym CDPR ostatnio. Dziwne syrenki, dziwny dobór waluty, teraz dziwna decyzja dot. wyglądu Yen. Aj, trudne jest życie fana Wiedźmina :p
 
Ano właśnie, jest tyle drobnych rzeczy, dzięki którym REDzi mogliby zyskać wielkie wow już przed premierą zamiast narzekań, a tymczasem dostajemy wiadomości o raczej negatywnej treści, poker, gnomy, Yen, to wszystko, choć nie przesądza o jakości samej gry, dość mocno wpływa na nastroje i podejście do gry. Ja naprawdę chcę by W3 był świetny czy nawet przełomowy, doceniam pracę wszystkim ludzi odpowiedzialnych za grę, ale sprzeczne informacje oraz brak odpowiedzi na niektóre z pytań chwieją moją wiarą, którą REDzi zbudowali na W1 i W2. A ja serio ich lubię, ufam im, i doceniam wkład pracy, tylko no... Ostatnio jakby coś nie teges.
 
Przecież nikt nie powiedział, że Yen obecnie nie wygląda tak, jak w poradniku, tylko że ten model mają już jakiś czas, co nie oznacza, że nie jest on aktualny. Obawiam się, że niestety jest.
Powiedział, że ma wiele miesięcy. A skoro aktualny build to ten z Miecza, wszystko się układa w spójną całość. Te modele są przygotowane tylko dla cosplayerów i mamy zaznaczone bardzo wyraźnie rysy twarzy, to samo było u Geralta.
Jak dla mnie Yen z SoD jest tą aktualną bądź jest jeszcze jakaś nowsza. Ta tutaj ma bardzo wiele miesięcy.
 
Top Bottom